نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree1353Likes

موضوع: منو غذا برای مهمانی های مختلف 1

نمایش نتایج: از 2,361 به 2,368 از 5484
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت
    fafa2 آواتار ها
    میزان امتیاز
    12
    پسند شده
    2855
    پسند کرده
    1065

re: منو غذا برای مهمانی های مختلف 1

اي به چشم فهيمه جون.من حالا حرفش را ميزنم.شما دعا كن كم نياد زياد اومد يه كاريش ميكنم.البته سحري شما را از اول تو ظرف جدا ميكشم براتون ها!!!

دوستان ما تازگي ها اين كار را ميكنيم.دسر را 5 دقيقه بعد از غذا سرو ميكنيم.يعني سفره را جمع ميكنيم و بعد دسر را سر ميز مياريم.اينجوري مهمونها يه نفس تازه ميكنن و ميفهمن چي دارن ميخورن!!
    به نظرتون خوبه؟
    افوض امری الی الله . . . ... . . . ان الله بصیر بالعباد

مامی مهدیار جون آواتار ها
    فهیمه
    میزان امتیاز
    12
    پسند شده
    464
    پسند کرده
    765

با اجازه میگم فافا جون من یکبار دیگه نظرم رو بدم . حالا چون اصرار میکنی میگم . به نظر من ابدوغ خیارت رو حذف کن چون فکر نکنم خورده بشه بعد هم سالاد و اسلایس ماست هست دیگه فکر کنم ابدوغ خیار رو حذف کنی بهتره . لازانیا هم 4 تا ظرف خیلی زیاده آخه شما پلو ساده و البالو پلو هم داری 3 تا کافیه عزیز م تازه دو تا هم بسه حالا اگه میخوای زیاد درست کنی یکیش رو بفرست واسه ما . بعد ی چیز دیگه هم اینکه همون کیک شربتی تنها کافیه یا تیرامیسو . کیک شربتی وتیرامیسو و فالوده بستنی یعنی هر سه با هم فکر نمیکنی زیاده . ولی نوشیدنی به نظر من هر دو چون دوغ موقع شام خورده میشه یعنی همراه با شام ولی شربت رو میشه موقع افطار برای رفع تشنگی خورد مخصوصا" اگه با عرقیات سنتی باشه . در مورد دسر هم آره حتما" بعد شام بیار یعنی بزار یک مقدار فاصله بشه میگم به جای میوه هستش دیگه آره اتفاقا" خیلی خوبه تنوع هم هستش بهتر هم خورده میشه . خوب فعلا" نظرات من تموم شد
    وای فافا جون الان رفتم اون منو پیشنهادیت رو دیدم این جوری شدم .
    حالا خوبه از یک مقداریش صرف نظر کردی حالا کمک هم داری که بتونی این منو رو واسه شام درست کنی ؟ خوب حتما" داری دیگه فقط حتما" عکسش رو بزاری

"اندکی آن سوتر دوستی دارم
    همرنگ بهار.هر کجا هست به هر حال. به هر کار. به هر فکر .عزیز است
    خدایا تو خودت غرق سعادت دارش"

مدیر انجمن
    Negara آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    6
    میزان امتیاز
    62
    پسند شده
    8137
    پسند کرده
    7504

نقل قول نوشته اصلی توسط fafa2
    پس با اين اوصاف همه چيز عوض ميشه كه!!!
    من اين منو را براي سلف داده بودم و چون از هر كدوم ميخواستم كم قد يه ديس بزرگ درست كنم دردسري نداشتم.ولي الان كه ميگين دو تاش باهم بهتره كه ديگه بايد از تعداد كم كرد و به مقدارش اضافه كرد كه بتونه تو سفره قرار بگيره!!يعني از هر غذايي حداقل 3 تا ظرف بشه تو سفره!
    افطار كه همون باقي ميمونه
    پيش غذا:سالاد چند طبقه.اسلايس ماست چند طبقه.ابدوغ خيار
    غذا:البالو پلو و پلوي ساده براي قيمه بادمجون. كيك مرغ و پيازچه را فكر كنم قدر تست بگذارم به اندازه شيريني خامه اي برش خورده و به تعداد. به جاش لازانيا را 4 تا ظرف پيركس درست كنم.يعني در اصل 3 نوع غذا
    دسر:2 تا گلدار و يكي هم خورده شيشه قلبي
    پذيرايي:كيك شربتي يا تيراميسو مسئله اين است!! اخه فكر كردم تيراميسو مجلسي تره.يا اصلا دوتاش چون دوبار چايي ميارم تييراميسو اول بعد كيك شربتي.خوبه؟ و فالوده بستني
    نوشيدني سر شام چي باشه بهتره؟ دوغ بگذارم كه گازدارهم نباشه خوبه با يه شربت عرقيات سنتي و يه پارچ اب. كافيه ؟

فافاجون فکر می کنم نیاز نباشه مقدار ها رو خیلی زیاد کنید چون تنوع خیلی زیاده و همه معمولا فقط تست می کنند که بتونن از تعداد بیشتری از غذاها بخورن. به نظر من لازانیا همون 2 یا 3 ظرف خوبه. آلبالو پلو رو می تونین دو ظرف بذارین با یک یا دو پلوی ساده. به نظر من تیرامیسو خوبه اما برای سر میز مناسب تره. با توجه به مقدار زیاد غذای شما و اینکه می خواین دسر رو دیرتر بیارین به نظرم همون کیک شربتی با چای بهتر باشه چون دیگه سر میز نمی رن بشینن که.
    چی نپوشیم؟

chi-napooshim.com

fafa2 آواتار ها
    میزان امتیاز
    12
    پسند شده
    2855
    پسند کرده
    1065

فهيمه جون اختيار دارين وقتي اينقدر خوب و با محبت و احترام راهنمايي ميكنين من از خدامه!!ممنونتونم
    خوب بين كيك و تيراميسو يكيش را بگين ديگه
    كمك دارم چه جووووووور!!!
    يه دختر شر كه اويزونمه كه تازه يه باباي ... هم داره كه همش به جاي خسته نباشي يا كمك ميگه چرا اينقدر سخت ميگيري و نميخواد و...
    خلاصه اينكه...
    فكر كنم اينجوري پيش بره تا روز مهموني از منوي من فقط نون پنير سبزيش بمونه با البالو پلوش!!! البته با تيراميسو يا كيك !!!!
    مرسي نگارا جون.اخه از سرو تيراميسوي خاله ام خوشم اومد.تو پيش دستي كوچيك بعد از شام تيكه اي تيراميسو گذاشته بود.چون سليقه اي بود وامكان دست خورده شدن داشت.مثلا همسرم بابام و دوسه نفر ديگه خوششون نميومد به خاطر طعم تند قهوه اش!
    براي همين تو فكرم بود اينجوري پذيرايي كنم كه با چاي باشه.به نظرتون بد ميشه مگه؟؟!!
    البالو پلو را هم ميخوام با برنج ساده قالب بزنم اين شكلي البته يو خورده بازتر!!! اخه تازه عقدن!چه معني ميده!!؟؟؟
    4تا قلب دو تا اينور سفره دو تا اونورش!
    افوض امری الی الله . . . ... . . . ان الله بصیر بالعباد

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    14
    پسند کرده
    0

بچه ها اگه مهمونی هر دفعه مرغ ندیم اشکالی نداره؟ اخه من دفع پیش که مادرشوهرم اینارو دعوت کرده بودم مرغ و میرزا قاسمی وسوپ و باقالی پلو گذاشته بودم . این دفعه میخوام قورمه سبزی و ته چینو سوپ بزارم . به نظرتون بد نمیشه . اخه یه نفر دیگه هم به جمع خونوادمون این دفعه اضافه میشه که دفعه اوله دعوتش میکنم.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    0
    پسند کرده
    0

فافا جون خسته نباشی منوت در حد گفتن و نوشتن هم سنگین وای به حال پختن و خوردن ازساعت 8/5 تا ساعت 12 این همه چیز را نمیشه خورد فافا جون به نظرم چون تابستون و همه عطش دارن هم شربت بذار هم دوغ هم آب حتی نوشابه چون با شربت افطار میکنن و خیلی ها دوغ را به خاطر نمک و آب کش بودن دوغ موقع افطار نمیخورن و چون همه تشنه هستن تنوع نوشیدنی از غذا لازم تره شربت هم به نطر من میتونی ترکیب یک عرق با خاکشیر درست کنی و خاکشیر ها را تو قالب های یخ منجمد کنی که خیلی هم شیک میشه
    در مورد افطار فکر میکنم آش رشته را حذف کن هم گرمو هم سنگینه و حیف سیر شن و غذای اصلیت را نخورن ممکنه یک سوپ سبک بهتر باشه میتونی حلوا شکری هم بذاری ولی تخم مرغ هم خورده نمیشه به نظر من منو افطارت برای روزه های زمستوت عالیه ولی برای تابستون سنگینه فاصله هم که کمه زود سیر میشن

پیشغدا وغدای اصلیت خیلی خوبه و دسر هم مناسبه و اما دیگه بعد از این همه غذا فقط چای میچسبه و این همه دسر و شیرینی فکر کنم زیاد باشه:شله زرد يا فرني.خرما اناناسي. يه ديس مخلوط يخ دربهشت و ترايفل هويج ژله گلدار.خرده شيشه قلبي تيراميسو با چاي.فالوده بستني.ميوه تعارفي! کیک شربتی
    منتطر عکس هاتیم و از حالا دست مریزاد مواظب خودت هم باش روزه داری و این همه غذاهای خوشمزه چشم نخوری

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    262
    پسند کرده
    0

سلام بچه ها جون میشه به منهم کمک کنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    چهارشنبه هفته بعد افطاری دارم مهمونام حدودا 30 نفری میشن میخواستم ازتون کمک بگیرم
    اولا پلو به هیچ وجه نمیخوام بذارم جون اصلا استقبال نمیکنن در ضمن من هنوز توی این خونه کامل جا نیفتادم که بخوام برنج بذارم
    غذاهام از 6نوع نمیخوام بیشتر بشه
    به جز نون و پنیر و سبزی وخرما که پای ثابت همه سفره ها هست

سمبوسه یا ساندویچ میکری
    فرنی یا شیر برنج
    کتلت یا کوکوی دو رنگ
    آش شله
    الویه یا سالاد ماکارونی
    حلوا
    البته برای دسر هم خرده شیشه و رنگین کمان
    میشه لطف کنین بهم کمک کنین
    پنجره را باز کن
    از این هوای مطبوع بارانی لذت ببر
    خوشبختانه
    باران ارث پدر هیچ کس نیست

شکیبا جون اش شله ات سنگین بعد کسی نمی تونه بقیه غذاها رو بخوره،سوپ بذار که کم حجمتر.شیر برنج نذار چون نسبت به فرنی خشک تر،اما فرنی نرم و ملایم و دم افطار می چسبه.

به نظر من کوکوی دو رنگ و حلوا خوبه.سالاد اولویه و سالاد ماکارونی از هر کدوم نصف درسته کن

خوش به حالتون که غریب نیستین و مهمونی افطار می دین.
    لطفا مطالعه کنید:
    http://mamisite.com/forum/t4234.html

• بانک بند ناف