نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree1353Likes

موضوع: منو غذا برای مهمانی های مختلف 1

نمایش نتایج: از 2,353 به 2,360 از 5484

re: منو غذا برای مهمانی های مختلف 1

خانم گلا ماه مبارک داره میاد و همه به صرافت افطاری دادن افتادیم ،ان شاء الله از همتون قبول حق باشه.

من یک نظری می دم قضاوتش با خودتون

همتون می دونید که خیلی از چیزها گرونه و این مساله تعارف بردار نیست.می شه سفره افطار ما یا پنیر و گردو یا سوپ شروع بشه و برای شام مهمون هم برنج و خورشت یا یک نوع سالاد.دسر هم میوه یا یک نوع ژله یا کرم..

قرار نیست ما شوی غذا راه بندازیم.یا افتخارات اشپزیمون به رخ دیگران بکشیم.می شه همین غذاهای ساده رو با بهترین تزیینات توی سفره بذاریم.

مهم اینه که شما سر سفره افطار با مهمون عزیزتون بهترین دعا و آرزو رو بکنید و مطمئن باشید که برآورده می شه چون شما به یک روزه دار افطار دادین.

حضرت علی افطارش نان جو بوده به همراه نمک و حتی زمانی که شب قدر برای افطار خونه دخترشون دعوت داشتن و ایشون شیر هم سر سفره گذاشته به دخترشون می گن شیر رو بردار تا به حال کی دیدی که پدرت چند نوع غذا بر سر سفره گذاشته باشه.

اینا همه که می خونیم و می شنویم برای عمل کردن و بس.

خانم گلا فکر کنید سفره مفصل و ده رنگ انداختین همش انتظار تشکر و به به چهچه کردند از طرف مهمون دارین و وای به حال اون بنده خدا که خستگی روزه گرفته باشش و نتونه اون تشکر غرا رو از شما بکنه،وقتی بره شما چی می گین(منظورم خودمم هست)

چه موجود بی فرهنگی،شعورش همین قدر و دفعه دیگه دعوتش نمی کنمو...می شه غیبت و کل زحمتتون هدر میره .به همین سادگی.

شما سفره ساده بندازین تا برای دیگران هم سخت نباشه دعوت کردن شما..یاد بگیریم زیاد چشم و چال از کسی در نیاریم.

به خدا همین فکرها باعث شده رفت و آمدها کم بشه.

خدا ما رو ببخشه اگه با این رفتارهامون باعث قطع صله رحم بشیم.

یادمون نره زمانی که ما سفره ده رنگ انداختیم خیلیا هستن که محتاج یک وعده ساده غذا هستند.

امیدوارم خداوند کمک کنه و همه ما بتونیم از این امتحانهای روزمره زندگی روسفید بیرون بیایم
    لطفا مطالعه کنید:
    http://mamisite.com/forum/t4234.html

2. بانک بند ناف
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت
    مرکوری آواتار ها
    میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    959
    پسند کرده
    716

توی خانواده ما (شیراز) شام و افطار با همه به فصل ماه رمضون هم ربطی نداره. سفره پهن می شه خرما و آب جوش و حلوا و اینجور چیزا به اضافه پیش غذا و غذای اصلی همه به ترتیب با کمی فاصله میان سر سفره. نسبت به وعده های غذایی دیگه بیشتر سر سفره می شینیم و از همه چیز یواش یواش و کم کم می خوریم. بعد از افطار ( که با شام یکیه) هم تا آخر شب میوه و چای و تنقلات و هر چی بخوایم دیگه می تونیم بخوریم و لازم نیست نگران شام با شیم.
    اما خانواده همسری (تهران) یه وعده افطار می خورن یه وعده شام. بعد چون فاصله افظار تا سحر توی این فصل خیلی کمه خیلی سخت می شه و معمولاً وقتی مهمونی نداشته باشن شام رو کلاً حذف می کنن. (حالا فکر کنید من که برای افطار به غذای اصلی خوردن عادت دارم چی می کشم اونجا با حلیم و آش و فرنی!)
    پارسال وقتی می رفتیم خونه فامیل های همسرم افطاری اول افطار بود بعد میوه و چای و اینجور چیزا بعد تازه شام می آوردن! همه هم سنگین. یهو به خودمون می اومدیم می دیدیم ساعت 2 نصف شبه و هنوز مهمونی تموم نشده چون شام بعد از اون افطاری سنگین و مفصل ساعت 12 سرو می شد و بعدشم باز پذیرایی بود. شبای مهمونی دیگه سحری نمی خوردیم از بس سنگین بودیم.
    نظر من اینه که لااقل برای این فصل با این شب های کوتاه افطار و شام بهتره با هم ادغام شن. آخه در حالت عادی آدم 9-10 شام می خوره اما اگه 9 تازه افطاری بخوریم زودتر از 11-12 برای شام میل نداریم تازه همون هم یکی مثل من باز نمی تونه بخوره.
    افطاری و شام جدا اگه خوب باشه هم برای زمستون خوبه که اذان ساعت پنجه.
    فکر می کنم اگه منوی افطاری و پیش غذا یکی باشه و بلافاصله هم غذای اصلی بیاد همه می تونن از همه غذا ها بخورن و راضی باشن.
    البته این نظر من بود باید دید بقیه اساتیدچه نظری دارن.

ostooreh آواتار ها
    میزان امتیاز
    145
    پسند شده
    4266
    پسند کرده
    5312

نقل قول نوشته اصلی توسط fatima49
    میشه ازتون خواهش کنم مرا راهنمایی کنید برای دور چین شنیسل مرغ از چی استفاده میکنید
    همین یک نوع غذا دارم ولی میخوام زیاد خشک به نظر نرسه چی پیشنهاد میدید. برای ناهار است و 6 نفر هستیم.مرسی
    در ضمن اگر دستور شنیسل مرغ خوب هم دارید ممنون میشم لینک اون را بزارید

انواع فلفل رنگی ...چیپس سیب زمینی فری وپنجره ای ....کلم بروکلی ....گوجه فرنگی گل شده....لوبیا سبزهای ریز درسته .....جعفری .....پیاز های ریز وکوچولو به شکل گل نیلوفر ...زیتون سیاه وسبز درخلال چوبی با گوجه گیلاسی .....نخود فرنگی ....پاستاهای شکل پروانه وفنر

اینم چند تا عکس

سالادوسبزیجات

بهشت از دست آدم رفت از اون روزی که گندم خُورد
    ببین، چی میشه اون کس که یه جو، از حَق مردم خُورد

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    3
    پسند کرده
    0

خانوم گل خیلی خیلی بهتر شد فقط بهتر نیست به جای تیرامیسو از یه کیک مجلسی استفاده کنید ؟ و یه دسر کیکی هم بذارید؟
    موفق باشی ( عکس یادت نره)
    در نظر آنان که پرواز را نمی فهمند هر چه دورتر شوی، کوچکتر خواهی شد...

مدیر انجمن
    Andrew آواتار ها
    میزان امتیاز
    3
    پسند شده
    1136
    پسند کرده
    12512

نقل قول نوشته اصلی توسط khale leila
    نقل قول نوشته اصلی توسط fatima49
    مرسی از خاله لیلا عزیز و مهشید عزیز.ممنون از راهنماییتون
    توپک پنیری را از کجا میتونم پیدا کنم
    توپک پنیری یکی از محصولات کاله است که باید سرخش کنین
    کنسرو قارج دکمه ای و سوسیس ژاپنی آب پز هم خیلی خوبه. سوسیسهای ریزی هستن که اندازه دوبند انگشتن
    دوست نازنینم اگر مایل بودید خودتون توپک پنیری تهیه کنید:

http://mamisite.com/forum/viewtopic.php ... 4#p1100674
    سلام ای به نعمت رسیده خدا با توست...

All things are yours

از خدا می خوام که عطر دلخوشی هرجا باشی به مشامت برسه...

مدیر انجمن
    Negara آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    6
    میزان امتیاز
    62
    پسند شده
    8137
    پسند کرده
    7504

نقل قول نوشته اصلی توسط fafa2
    احالا بياين بگين كدوم بهتره و ابرومندانه تره! و اينكه خودتون مهمون باشين دوست دارين چه جوري باشه!؟

فافا جان

من طرفدار همزمان هستم. با توجه به ساعت افطار دیگه وقت شام جدا آوردن نیست. به نظر من دو طرف میز ناهارخوری بچینید یا حتی قاطی. نهایتا اگر جدا سرو کنید مطمئن باشید هیچ کس لب به شام نمی زنه چون آدم گشنه خودشو با هرچی جلوشه سیر می کنه. حالا اگه گزینه های اصلی تون سر میز نباشه خوب خورده نمیشه.
    چی نپوشیم؟

chi-napooshim.com

fafa2 آواتار ها
    میزان امتیاز
    12
    پسند شده
    2855
    پسند کرده
    1065

پس با اين اوصاف همه چيز عوض ميشه كه!!!
    من اين منو را براي سلف داده بودم و چون از هر كدوم ميخواستم كم قد يه ديس بزرگ درست كنم دردسري نداشتم.ولي الان كه ميگين دو تاش باهم بهتره كه ديگه بايد از تعداد كم كرد و به مقدارش اضافه كرد كه بتونه تو سفره قرار بگيره!!يعني از هر غذايي حداقل 3 تا ظرف بشه تو سفره!
    افطار كه همون باقي ميمونه
    پيش غذا:سالاد چند طبقه.اسلايس ماست چند طبقه.ابدوغ خيار
    غذا:البالو پلو و پلوي ساده براي قيمه بادمجون. كيك مرغ و پيازچه را فكر كنم قدر تست بگذارم به اندازه شيريني خامه اي برش خورده و به تعداد. به جاش لازانيا را 4 تا ظرف پيركس درست كنم.يعني در اصل 3 نوع غذا
    دسر:2 تا گلدار و يكي هم خورده شيشه قلبي
    پذيرايي:كيك شربتي يا تيراميسو مسئله اين است!! اخه فكر كردم تيراميسو مجلسي تره.يا اصلا دوتاش چون دوبار چايي ميارم تييراميسو اول بعد كيك شربتي.خوبه؟ و فالوده بستني
    نوشيدني سر شام چي باشه بهتره؟ دوغ بگذارم كه گازدارهم نباشه خوبه با يه شربت عرقيات سنتي و يه پارچ اب. كافيه ؟
    افوض امری الی الله . . . ... . . . ان الله بصیر بالعباد

مامی مهدیار جون آواتار ها
    فهیمه
    میزان امتیاز
    12
    پسند شده
    464
    پسند کرده
    765

خوب من هم نظرم رو میدم . من و همسری موقع افطار فقط چیز های سبک میخوریم مثل سوپ و آش البته این رو بگم من بعد چای و خرما و نون پنیر سبزی باید حتما" یک چیز رقیق مثل سوپ بخورم یعنی من ماه رمضون هر روز سوپ درست میکنم البته به رو شهای مختلف یا حلیم و بعضی موقعها هم آش و اصلا" هیچ کدوممون برنج و خورشت و... رو موقع افطار نمیخوریم حالا اگه جایی مهمون باشیم فکر میکنید چی میشه؟ خوب اون روز من از سحری درست کردن راحتم به خاطر اینکه صاحب خونه محترم شام ما رو داخل یک ظرفی میکنه که حداقل واسه سحر بخوریم . البته این مال جاهایی هستش که باهاشون راحتیم مثل فامیلهای نزدیک شوشو و من . یعنی من یکی واقعا" نمیتونم موقع افطار هم افطاری رو بخورم( حتی اگه نون و پنیر و سبزی تنها باشه ) و هم شام رو . البته این رو بگم خواهر من هم که تهرانه و ماه رمضون دوره افطاری دارن (خواهرها و برادرها)میگه ما همه همین کار رو میکنیم یعنی واقعا" همه فقط افطار همون نون و پنیر و سبزی رو میخورن به همراه آش یا حلیم و سوپ بعد هم شامشون رو با کمال میل از طرف صاحب خونه میبرن خونشون واسه سحر . آخ نمیدونید چقدر با حاله که هم افطاری دعوت باشی و هم اینکه وعده سحریت هم آماده باشه مخصوصا" الان که خیلی دیر هم افطار میشه و به قول نگار جون باتوجه به ساعت افطار نمیشه خیلی بینشون فاصله انداخت و در ضمن یکی مثل من هم نمیتونه هر دو رو همزمان با هم بخوره. حالا چرا میخندید به هر حال این هم یک نظر بود دیگه واسه من که خیلی خوبه
    البته فافا جون فکر کنم نظر من بدرد شما نمیخوره مگه اینکه بخوای غذاهای اضافت رو بدی ما سحری بخوریم .آخه با این منویی که شما واسه شام داری من مطمئن هستم خیلی از غذاهات زیاد میاد مخصوصا" دسرهات چون باید بعد شام خورده بشه ولی فکر نکنم دیگه مهمونهات خیلی جا واسه دسر خوردن هم داشته باشن به هر حال به نظر من سعی کن از هر غذایی به اندازه درست کنی تا حداقل یک مقدار زیادیش خورده بشه و خیلی زیاد نمونه .

"اندکی آن سوتر دوستی دارم
    همرنگ بهار.هر کجا هست به هر حال. به هر کار. به هر فکر .عزیز است
    خدایا تو خودت غرق سعادت دارش"