نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree1353Likes

موضوع: منو غذا برای مهمانی های مختلف 1

نمایش نتایج: از 2,345 به 2,352 از 5484
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت
    یاقوت سپید آواتار ها
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    912
    پسند کرده
    1699

re: منو غذا برای مهمانی های مختلف 1

نقل قول نوشته اصلی توسط fafa2
    پاگشاي جاريم را ميخوام تو ماه رمضون بگيرم.تو رو خدا كمكم كنين و راهنمايي كنين.براي 12 نفر با تم قلب
    افطاري:توپك پنيري.كره رز شده.خرما به شكل اناناس.شله زرد و فرني تو ظرفها كترينگ و جدا جدا كنار هر بشقاب. يخ در بهشت فالب خورده.نان و پنير و گردوي رولتي.ترايقل هويج.رنگينك رولتي.تخم مرغ پخته با تنه رنگي .مرباي بهارنارنج و به و زردالو.اش رشته.سبزي خوردن
    پيش غذا:سالاد چند طبقه.نودل تو قالب خورده تك نفره.ماست و بادمجون كبابي.اسلايس ماست چند طبقه
    غذا:كيك مرغ و گردوي اسلايسي شده به تعداد يه خورده بيشتر!.لازانيا دو تا ظرف پيركس معمولي.ته چين ته ديگي لوزي شده كنار ظرف زرشك پلو. قيمه بادمجون با چيپس رز و بادمجون سرخ شده و رز شده! يه ظرف پيركس مستطيلي وارمردار.اگه بشه اگه بشه البالو پلو هم بگذارم. يه غذا هم براي مادربزرگ عروس كه ناراحتي معده داره بگين كه گشنه نمونه
    دسر:ژله بستني هفت رنگ دامن عروس با تزيين گلهاي اگار اگار براي دامن عروس .(ژله خورده شيشه با خورده هاي مات قلب و پايه شفاف الوورا.يا اينكه ژله سورپرايز با تزيين نقاشي روي ژله)بين اين دو تا يكي را بگين برام
    پذيرايي: كيك شربتي و چاي و بيسكوييت شيشه اي قلبي.اب هندونه و پودر نعنا. وخربزه.(چون هنوز تو جو روزه نرفتم نميدونم پذيراييم درسته يا نه!!).شكلات مغزدار قلبي
    خواهشا كم و كسري را بهم بگين كه ميخوام تو همين روزهاي اول افطار بدم و الان ميخوام برم خريد!بيشتر تو نظر دارم همه چيز را تاروز قبلش حاضر و اماده و تزيين شده تو يخچال بگذارم (حتي قبلش خشك مثل روش غروب جون بگذارم تو ظرف و سلفون كشيده تو يخچال نگه دارم و فقط شير را اون روز بريزم و تو فر بگذارم) و اون روز يه چيپس سرخ كردن داشته باشم و يه پلو دم كردن.و چيدن وسايل افطاري .همين البته ان شاالله
    راستي روش درست برنج را از قبل ابكش كردن را هم بگين بهم تا از الان تمرين كنم براش
    خلاصه اينكه اگه نظر ندين ...

دوست جونم تا تو اینها رو درست کنی شده عید فطر .

البته شوخی کردم انشاالله روزه هاتون مقبول درگاه حق تعالی .
    "لا اله الا انت سبحانك انّى كنت من الظالمین فاستجبنا له ونجیناه من الغم و کذلک ننجی المومنین "

2. بانک بند ناف
    karena آواتار ها
    میزان امتیاز
    9
    پسند شده
    1004
    پسند کرده
    865

پاگشاي جاريم را ميخوام تو ماه رمضون بگيرم.تو رو خدا كمكم كنين و راهنمايي كنين.براي 12 نفر با تم قلب
    افطاري:توپك پنيري.كره رز شده.خرما به شكل اناناس.شله زرد و فرني تو ظرفها كترينگ و جدا جدا كنار هر بشقاب. يخ در بهشت فالب خورده.نان و پنير و گردوي رولتي.ترايقل هويج.رنگينك رولتي.تخم مرغ پخته با تنه رنگي .مرباي بهارنارنج و به و زردالو.اش رشته.سبزي خوردن
    پيش غذا:سالاد چند طبقه.نودل تو قالب خورده تك نفره.ماست و بادمجون كبابي.اسلايس ماست چند طبقه
    غذا:كيك مرغ و گردوي اسلايسي شده به تعداد يه خورده بيشتر!.لازانيا دو تا ظرف پيركس معمولي.ته چين ته ديگي لوزي شده كنار ظرف زرشك پلو. قيمه بادمجون با چيپس رز و بادمجون سرخ شده و رز شده! يه ظرف پيركس مستطيلي وارمردار.اگه بشه اگه بشه البالو پلو هم بگذارم. يه غذا هم براي مادربزرگ عروس كه ناراحتي معده داره بگين كه گشنه نمونه
    دسر:ژله بستني هفت رنگ دامن عروس با تزيين گلهاي اگار اگار براي دامن عروس .(ژله خورده شيشه با خورده هاي مات قلب و پايه شفاف الوورا.يا اينكه ژله سورپرايز با تزيين نقاشي روي ژله)بين اين دو تا يكي را بگين برام
    پذيرايي: كيك شربتي و چاي و بيسكوييت شيشه اي قلبي.اب هندونه و پودر نعنا. وخربزه.(چون هنوز تو جو روزه نرفتم نميدونم پذيراييم درسته يا نه!!).شكلات مغزدار قلبي
    خواهشا كم و كسري را بهم بگين كه ميخوام تو همين روزهاي اول افطار بدم و الان ميخوام برم خريد!بيشتر تو نظر دارم همه چيز را تاروز قبلش حاضر و اماده و تزيين شده تو يخچال بگذارم (حتي قبلش خشك مثل روش غروب جون بگذارم تو ظرف و سلفون كشيده تو يخچال نگه دارم و فقط شير را اون روز بريزم و تو فر بگذارم) و اون روز يه چيپس سرخ كردن داشته باشم و يه پلو دم كردن.و چيدن وسايل افطاري .همين البته ان شاالله
    راستي روش درست برنج را از قبل ابكش كردن را هم بگين بهم تا از الان تمرين كنم براش
    خلاصه اينكه اگه نظر ندين ...
    فافا جون بنظر من خخخیلی سفره تون شلوغ میشه و با توجه به ماه رمضان ممکنه خیلی از غذاهاتون خورده نشه چون همه اگه یه بشقاب اش یا 2 قاشق شاه زرد بخورن ممکنه سر بشن
    ولی منوت خخخخخخیلی کاملههههههه
    سلف سرویس میگذارین؟؟

fafa2 آواتار ها
    میزان امتیاز
    12
    پسند شده
    2855
    پسند کرده
    1065

الان دارم فرق بشين و بفرما را ميفهمم!!!
    ياقوت سپيد خيلي بامزه بود.مرسيييي
    خيلي خيلي ممنون از دوستاي گلم كه راهنماييم كردند.واقعا كارگشا بود.اما ما معمولا مهموني هامون اينجوريه و وقتي براي مامانم گفتم كه شما اينطور ميگين. گفت خودت ميدوني تازه دوستاي گلم اين اولين و اخرين باري هست كه خونواده عروس را دعوت ميكنيم .ما و اونها اين رسم را داريم. براي همين ميخوام سنگ تموم بگذارم براشون.
    و اما در مورد اماده سازي كه ميگين تا عيد فطر طول ميكشه!من مهموني افطاري هام را ميگذارم تو ايام پري... .بنابراين ميشه يه مهموني شام معمولي برام.اذيت هم نميشم.از يه روز قبل هم همه غذاها و مواد اوليه را درست ميكنم.افطاري را سفره پهن ميكنم و شام را نيم ساعت بعد سلف ميچينم.خوبه ديگه؟؟!!
    اين هم منوي اصلاح شده ممنون ميشم باز هم راهنمايي كنين كه خوبه يا نه

افطاري:كره و پنيروسبزي و مربا.شله زرد يا فرني.تخم مرغ پخته.خرما اناناسي.اش رشته و يه ديس مخلوط يخ دربهشت و ترايفل هويج و نان و پنير و گردوي رولتي.
    پيش غذا:سالاد چند طبقه.اسلايس ماست.سالاد يوناني
    غذا:البالوپلو و پلوي ساده براي قيمه بادمجون.كيك مرغ و پيازچه. لازانيا با شير.يه بشقاب هم مرغ هواپزي با مخلفات ابپزي براي مادربزرگش!
    دسر:ژله گلدار.خرده شيشه قلبي.دسر پسته اي دكتر اوكتر! از هر دسري يه كوچولو!
    پذيرايي:تيراميسو با چاي.فالوده بستني.ميوه تعارفي!

باز هم منتظر راهنماييهاي مفيدتون ميمونم دوستاي خوبم
    افوض امری الی الله . . . ... . . . ان الله بصیر بالعباد

مرکوری آواتار ها
    میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    959
    پسند کرده
    716

خيلي خيلي ممنون از دوستاي گلم كه راهنماييم كردند.واقعا كارگشا بود.اما ما معمولا مهموني هامون اينجوريه و وقتي براي مامانم گفتم كه شما اينطور ميگين. گفت خودت ميدوني تازه دوستاي گلم اين اولين و اخرين باري هست كه خونواده عروس را دعوت ميكنيم .ما و اونها اين رسم را داريم. براي همين ميخوام سنگ تموم بگذارم براشون.
    و اما در مورد اماده سازي كه ميگين تا عيد فطر طول ميكشه!من مهموني افطاري هام را ميگذارم تو ايام پري... .بنابراين ميشه يه مهموني شام معمولي برام.اذيت هم نميشم.از يه روز قبل هم همه غذاها و مواد اوليه را درست ميكنم.افطاري را سفره پهن ميكنم و شام را نيم ساعت بعد سلف ميچينم.خوبه ديگه؟؟!!

افطاري:كره و پنيروسبزي و مربا.شله زرد يا فرني.تخم مرغ پخته.خرما اناناسي.اش رشته و يه ديس مخلوط يخ دربهشت و ترايفل هويج و نان و پنير و گردوي رولتي.
    غذا:البالوپلو و پلوي ساده براي قيمه بادمجون.كيك مرغ و پيازچه. لازانيا با شير.يه بشقاب هم مرغ هواپزي با مخلفات ابپزي براي مادربزرگش!

فافا جان منوی شما خیلی خوبه من سرم گیج می ره از فکر درست کردن این همه غذا فقط در مورد نوشیدنی چیزی نگفتید. ما خودمون معمولاً روزه رو با یه نوشیدنی گرم و خرما باز می کنیم. توی شهر ما آب گرم+آبلیمو و شکر مرسومه یا عرقیات داغ (آب گرم+ عرق مثلاً بیدمشک+ شکر) . خانواده همسرم با چایی و خرما روزه شون رو باز می کنن.
    به جز این با توجه به گرمی هوا به نظرم اگه شربت خاکشیر و تخم شربتی که با عرقیات خنکی مثل کاسنی آمده شده هم سر سفره افطار باشه خیلی خوبه.
    راستی فافا جان شما برای افطار و شام سفره جدا می ندازید؟ بینش چقدر فاصله می دید؟ امیدوارم مهمونیتون به خوبی برگزار شه. بی صبرانه منتظر دیدن عکس کارای خوشگلتون هستم.

مدیر انجمن
    khale leila آواتار ها
    میزان امتیاز
    63
    پسند شده
    2612
    پسند کرده
    5217

نقل قول نوشته اصلی توسط fatima49
    مرسی از خاله لیلا عزیز و مهشید عزیز.ممنون از راهنماییتون
    توپک پنیری را از کجا میتونم پیدا کنم
    توپک پنیری یکی از محصولات کاله است که باید سرخش کنین
    کنسرو قارج دکمه ای و سوسیس ژاپنی آب پز هم خیلی خوبه. سوسیسهای ریزی هستن که اندازه دوبند انگشتن
    قوانین فعالیت در انجمن معرفی رستورانها
    http://mamisite.com/forum/t3895.html#post1050889

fafa2 آواتار ها
    میزان امتیاز
    12
    پسند شده
    2855
    پسند کرده
    1065

نقل قول نوشته اصلی توسط مرکوری

فافا جان منوی شما خیلی خوبه من سرم گیج می ره از فکر درست کردن این همه غذا فقط در مورد نوشیدنی چیزی نگفتید. ما خودمون معمولاً روزه رو با یه نوشیدنی گرم و خرما باز می کنیم. توی شهر ما آب گرم+آبلیمو و شکر مرسومه یا عرقیات داغ (آب گرم+ عرق مثلاً بیدمشک+ شکر) . خانواده همسرم با چایی و خرما روزه شون رو باز می کنن.
    به جز این با توجه به گرمی هوا به نظرم اگه شربت خاکشیر و تخم شربتی که با عرقیات خنکی مثل کاسنی آمده شده هم سر سفره افطار باشه خیلی خوبه.
    راستی فافا جان شما برای افطار و شام سفره جدا می ندازید؟ بینش چقدر فاصله می دید؟ امیدوارم مهمونیتون به خوبی برگزار شه. بی صبرانه منتظر دیدن عکس کارای خوشگلتون هستم.
    مركوري جون ممنون.راست گفتينا اصلا ياد نوشيدني نبودم. شير گرم و ابجوش و چاي كه هميشگيه! ولي شربت خنك تخم شربتي هم ميگذارم.
    عزيزان شما هم يه نظري بدين كه كدوم بهتره؟افطار جدا يا با شام يه سفره باشه؟
    دو تا حالت داره:
    1.دوتاش با هم: وسايل افطار دست و پاگير ميشه.تا اونا را جمع كنن و شام را بچينن شلوغكاري ميشه.هنوز افطار از گلوشون پايين نرفته و به معده استراحت نداده باز بايد شروع به خوردن بكنن.
    2.افطار و شام جدا: سر افطار سير ميخورند و به شام كه ميرسه ديگه جا ندارن.ادم نميدونه كي سفره را جمع بكنه.نميتونم وسط خوردنشون بگم بسه بابا شام هم هست!!! فاصله بين افطار و شام چقدر باشه بهتره؟اينجوري غذاها مقدارشون بايد بيشتر باشه تا دوطرف سفره باشه و به شيكي سلف هم برگزار نميشه!

حالا بياين بگين كدوم بهتره و ابرومندانه تره! و اينكه خودتون مهمون باشين دوست دارين چه جوري باشه!؟
    ممنونتونم
    افوض امری الی الله . . . ... . . . ان الله بصیر بالعباد

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    94
    پسند کرده
    0

فافا جون با این همه زحمتی که میکشی یادت نره عکس بگیری منتظریماااا
    راز عشق ورزیدن به هر چیز درک این جمله است :