نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree1353Likes

موضوع: منو غذا برای مهمانی های مختلف 1

نمایش نتایج: از 2,257 به 2,264 از 5484
    مدیر انجمن
    Negara آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    6
    میزان امتیاز
    62
    پسند شده
    8134
    پسند کرده
    7504

re: منو غذا برای مهمانی های مختلف 1

[quote=سحر بانو]
    نقل قول نوشته اصلی توسط Negara
    نقل قول نوشته اصلی توسط "سحر بانو":36pzfc20
    سلاممممم... من یه مهمونی خودمونی دارم که از قبل تصمیم داشتم کشک بادمجون و اش رشته بپزم. اما هی داره تعداد مهمونام زیاد میشه! یه چیز دیگه هم میخام بذارم کنار اینا که با کشک بادمجون و اش رشته جور در بیاد. کمکم میکنین پلیزززز مهمونیم واسه شام نیست ، بعد از شامه مهمونامم کلا 9 نفر ( البته فعلا . امیدوارم دیگه زیادتر نشن) . 7 تا جوان ودو نفر که سنشون بالاتره.

عزیزم
    نجات بخش بی دردسر همیشگی کیک مرغ و گردو.
    مرسیییی نگارا جون. اخه کیک مرغ و گردو رو یه بار براشون خونه یکی دیگه درست کردم. تکراری میشه [/quote:36pzfc20]

کاسترول بادمجون
    رولت گوشت
    کاناپه
    ته چین
    چی نپوشیم؟

chi-napooshim.com

عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    7
    پسند شده
    562
    پسند کرده
    161

عزیزان یک کار خیلی سخت ازتون می خوام برام بکنید البته بگم دست پختم خوبه ودوتا بچه کوچیک !!
    برای دو روز کامل می خوام قوم شوهر رو که از راه دور میان رو مهمون کنم .تعدادشون 9 نفره .( با دوتا جاری) البته پاگشا جاریم هم هست.
    شام سبک ودسرهای کم شیرینی میخورند .
    یک منو برای صبحانه : ؟؟؟ چیز کیک (پختنی) نان خودم پز! و..........
    میوه ؟؟
    یک منو برای نهار لب چشمه؟؟؟ جوجه کباب ؟
    میوه؟؟؟نوشیدنی؟؟؟؟ عصرانه؟؟؟
    یک منو نهار در خانه؟؟ خورش فسنجان خورش ؟؟؟ دسر راحت؟؟؟
    منو برای دو شب شام ؟؟؟؟سالاد کرفس ذرت وآناناس ، لازانیا سالاد ماکارانی و سوپ
    ظهور نزدیک است بیایید موانع ظهورآقارا باهم برداریم و اول از خودمان شروع کنیم.

ostooreh آواتار ها
    میزان امتیاز
    144
    پسند شده
    4246
    پسند کرده
    5300

نقل قول نوشته اصلی توسط karena
    بچه ها نمیدونم جاش اینجا هست یا نه ولی اگه میشه کمک کنید ممنون میشم
    من هفته دیگه اولین سال فوت پدر عزیزمه
    من میخوام برای مراسم سر مزار کیک حلوا و خرما رولی درست کنم وچون آخر شب و بعد از شام توی خونه مراسم زیارت عاشورا داریم از مهمونها با میوه و چای و باقی مانده کیک حلوا و خرما پذیرایی میکنیم حالا من میخوام یه چیز متفاوت بغیر از این هایی که گفتم برای پذیرایی باشه من خودم پیراشکی های کرمداره کوچولو توی نظرمه بنظر شما خوبه مناسب میتونه باشه ؟؟
    بهار جون خدا پدرتون رو رحمت کنند.

برای زیارت عاشورا میتونی از شله زرد استفاده کنی. توظرف های تک نفره....

اگر دوست نداشتی رنگینک درست کن که مخصوص این طور مراسم هاست.

تارتلت هم که پرپرک گفت گزینه ی خوبیه .......اما به جای حلوا توش میوه های فصل بریز وژله بریلو روش بریز که میوه هات سیاه نشن.
    یه لفمه نون حلال

بهشت از دست آدم رفت از اون روزی که گندم خُورد
    ببین، چی میشه اون کس که یه جو، از حَق مردم خُورد

ostooreh آواتار ها
    میزان امتیاز
    144
    پسند شده
    4246
    پسند کرده
    5300

نقل قول نوشته اصلی توسط آمنه خانم
    عزیزان یک کار خیلی سخت ازتون می خوام برام بکنید البته بگم دست پختم خوبه ودوتا بچه کوچیک !!
    برای دو روز کامل می خوام قوم شوهر رو که از راه دور میان رو مهمون کنم .تعدادشون 9 نفره .( با دوتا جاری) البته پاگشا جاریم هم هست.
    شام سبک ودسرهای کم شیرینی میخورند .
    یک منو برای صبحانه : ؟؟؟ چیز کیک (پختنی) نان خودم پز! و..........
    میوه ؟؟
    یک منو برای نهار لب چشمه؟؟؟ جوجه کباب ؟
    میوه؟؟؟نوشیدنی؟؟؟؟ عصرانه؟؟؟
    یک منو نهار در خانه؟؟ خورش فسنجان خورش ؟؟؟ دسر راحت؟؟؟
    منو برای دو شب شام ؟؟؟؟سالاد کرفس ذرت وآناناس ، لازانیا سالاد ماکارانی و سوپ

دوست عزیزم پیشنهاد من به شما :

صبحانه :نان وپنیر وگردو +کره قلب زده شده ومربا وعسل + تخم مرغ آب پز وگوجه برش خورده وجعفری+پنکک های خوشمزه همراه با شهد+

خامه وماست چکیده .از انواع خاگینه هم میتونی استفاده کنی .چیز کیک ژاپنی خیلی خوش مزه هست وبا مربای آلبالو واقعا عالی میشه .شیر وشربت پرتقال

(از اینها هر کدوم رو خواستی مناسب صبحانه هستند)

منوی نهارهات چون خیلی درست وحسابیه برای شام غذاهایی نسبتا سبک پیشنهاد میکنم.

منو ی نهار برای لب چشمه :جوجه کباب خیلی خوبه ......گوجه کبابی هم داشته باش .سبزی خوردن ودلستر ودوغ .

لوبیا پلو هم غذایی هست که بیرون از منزل خیلی خوب هستش .با ماهیچه ی گوسفندی درست کن یا با گوشت راسته ی گوسفندی .همراه با سالاد شیرازی سالاد فصل .

برای نهار در منزل :خورشت خلال بادام....ته چین گوشت وبادمجون یا ته چین مرغ......خورشت فسنجون رو هم که خودت در نظر داری .

برای شام:سوپ جو +میرزا قاسمی +لازانیا+ مرغ سرخ کرده با دورچین بدون برنج+راحت ترین وبهترین دسر ها هم پان اسپانیا وتیرامیسو هستند

شام شب دوم: سوپ قارچ +جغور بغور(جغول بغول) که با دل وجگر گوسفند تهیه میشه+سبزی وخوردن پیاز+ کوکوسبزی+ همون سالادهایی که خودت در نظر داری.

عصرانه : کاهو سکنجبین+کیک هویج وگردو یا کیک سیب +تنقلات مثل گل بلال ولواشک وتخمه وکشک وقره قوروت....من زیاد با چیپس وپفک مموافق نیستم.

نوشیدنی هم :پالوده طالبی ....آب هویج وبستنی ...شربت آلبالو....شربت آبلیمو وزعفرون
    یه لفمه نون حلال

ostooreh آواتار ها
    میزان امتیاز
    144
    پسند شده
    4246
    پسند کرده
    5300

نقل قول نوشته اصلی توسط سحر بانو
    سلاممممم... من یه مهمونی خودمونی دارم که از قبل تصمیم داشتم کشک بادمجون و اش رشته بپزم. اما هی داره تعداد مهمونام زیاد میشه! یه چیز دیگه هم میخام بذارم کنار اینا که با کشک بادمجون و اش رشته جور در بیاد. کمکم میکنین پلیزززز مهمونیم واسه شام نیست ، بعد از شامه مهمونامم کلا 9 نفر ( البته فعلا . امیدوارم دیگه زیادتر نشن) . 7 تا جوان ودو نفر که سنشون بالاتره.

بهار جون به نظرم ایده پیراشکی های کرمدارت خیلی خوبه... میکادو هم شاید خوب باشه ببخشید دیگه همین به نظرم رسید. انقدر هنرمند نیستم که حرفه ای راهنماییت کنم

سحر خانومی شما برای بعد شام مهمون دارین پس هر چی سبک تر بهتر....برای بعد شام بهتره بیشتر به دسر فکر کنی تا یه غذای دیگه .

اما اگر نظر خودتون کشک بادمجون وآش رشته هستش واین که یه غذای دیگه کنارش باشه از دلمه ی برگ مو استفاده کنین چون هم به نون نیاز نداره هم هر کسی میتونه دو تا سه تا دونه برداره وبنا به میل خودش بخوره. اگر هم زیاد بیاد برای نگهداریش مشکلی نیست .با اون غذاهایی هم که شما در نظر دارین مشکلی ایجاد نمیشه .

اما اگر خواستی دسر درست کنی اینها پیشنهاد منه .

پارفی دسر خوبی میتونه باشه .

پاناکوتا هم همینطور .

طبق معمول همیشه پان هم یکی از بهترین گزینه ها هم از نظر طعم وهم از نظر همه پسند بودن هستش .
    یه لفمه نون حلال

میزان امتیاز
    7
    پسند شده
    562
    پسند کرده
    161

عزیزم ممنون .

خانواده شوهرم شبا برنج نمی خورن !پدر شوهر ومادر شوهرم قند و چربی دارن ! سس زیاد نمی خورن!
    برادرهای شوهرم بادمجان نمی خورن ! جاریم ماهی ومیگو نمیخوره!

برای خورش خلال بادام وفسنجون هردو مغزی هستن! به نظرت خورش کرفس یا خورش به یا کو حلوایی چطوره؟ کدوم بهتره؟

مرغ شکم پر خیلی عالیی هم بلدم ولی چون میخوام جوجه کباب بدم احساس میکنم تکراریه!

ostooreh آواتار ها
    میزان امتیاز
    144
    پسند شده
    4246
    پسند کرده
    5300

نقل قول نوشته اصلی توسط آمنه خانم
    عزیزم ممنون .

خانواده شوهرم شبا برنج نمی خورن !پدر شوهر ومادر شوهرم قند و چربی دارن ! سس زیاد نمی خورن!
    برادرهای شوهرم بادمجان نمی خورن ! جاریم ماهی ومیگو نمیخوره!

برای خورش خلال بادام وفسنجون هردو مغزی هستن! به نظرت خورش کرفس یا خورش به یا کو حلوایی چطوره؟ کدوم بهتره؟

مرغ شکم پر خیلی عالیی هم بلدم ولی چون میخوام جوجه کباب بدم احساس میکنم تکراریه!

خواهش میکنم عزیزم.(عجب خانواده ی بد پسندی داری گلم)

خب راستش خودمم مردد بودم چون دونوع غذای مغز دار میشد.

خورشت کرفس خیلی خوبه ...قیمه ی مجلسی هم عالی میشه .به نظر من خورشت فسنجونت رو حذف کن ......چون گردو تو این هوای خیلی گرم زیاد مناسب نیست اما چون بعضی ها خیلی دوست دارن هر موقع هوس کنن درست میکنن.

من خورشت کدو حلوایی تا به حال نخوردم برای همین نظری ندارم.

ببین مرغ شکم پر هم خوب میشه .من یه مورد دیگه رو هم در نظر د ارم. این که گوشت گوسفندی چنجه کنی وبیاری سر سفره یا میز (توباغ) بعد اونجا هر کسی سر سیخ های قلزی بزنه وتو ظرف روغنی که گذاشتی برای خودش سرخ کنه .(این ظرف وپایه اش یه اسمی داره که یادم نمیاد)

این غذا تو فضای باز خیلی خوب میشه البته گوشتش روقبلا طعم دار کنی تا مزه ی خوبی بگیره .این رو میتونی جایگزین جوجه کباب کنی به همراه مرغ شکم پر بذاری برای نهار.
    یه لفمه نون حلال

میزان امتیاز
    7
    پسند شده
    562
    پسند کرده
    161

استوره خانم برای میوه کاهو سکنجبین وبلال رو حتما استفاده میکنم برای بیرون خیلی خوبه!
    من کبابهای گوشت گوسفندم خوب نمیشه !! البته هزینه خیلی بالا میره.شاید تعداد بیشتر بشه.
    لطفا کمکم کنید به نتیجه برسم برای نهار!!!!!!! آخه میدونیکه به خاطر جاری هام میگم/ من از همشون بزرگترم!

راستی کوفته تبریزی چطوره؟با یه خورش؟

• بانک بند ناف