نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree1353Likes

موضوع: منو غذا برای مهمانی های مختلف 1

نمایش نتایج: از 1,761 به 1,768 از 5484
    مدیر انجمن
    Negara آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    6
    میزان امتیاز
    62
    پسند شده
    8137
    پسند کرده
    7504

re: منو غذا برای مهمانی های مختلف 1

دوستان عزیزی که برای مهمونیاتون منوهای مفصل در نظر می گیرین
    ازتون دعوت می کنم به این تاپیک بیاین و در این بحث شرکت کنین

http://www.mamisite.com/forum/viewto...1181&start=160

در مورد مدیریت هزینه های مهمونی به تجربیات شما نیاز داریم.
    ممنون
    چی نپوشیم؟

chi-napooshim.com

عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    25
    پسند کرده
    0

دوستان چند وقت دیگه مهمونی تولد منه
    میخوام بترکونم البته فقط8-9 تا مهمون دارم و فقط دوستام هستن که همه از ابتکارات جدید استقبال میکنن
    منوی خودم اینه میشه نظرتون رو بدونم:
    دسر گلدانی/با چی سرو بشه بهتره(منظورم یک نوشیدنی)
    کبه/سالاد توپی/سالاد فصل/شارلوت/نوشابه بهتره یا دوغ؟/سبزی/سس(که نمیدونم چه باشه با اینا تناسب داره)
    کیک تولد/چایی
    بعد میخوام به مهمونام یه یادگاری بدم یه عکس گروهی از دوستام توی یه قابی که خودم درستش کردم خوب هست آیا؟
    خودتان را،

در قلب هیچ آدمی نچپانید

جا نمی شوید،فقط چروک می شوید!!!!

parisa jon آواتار ها
    میزان امتیاز
    69
    پسند شده
    1578
    پسند کرده
    245

سلام.مامان من هر سال واسه روز زن یه مهمونی عصرونه یا به عبارتی مولودی میگیره.در بدو ورود ازمهمونا با شربت پذیرایی می شه و در پایان هم میوه و کیک.امسال دوست داریم یه چیز دیگه جایگزین میوه کنیم.لطفا نظراتون رو بگد.مهمانها حدود 70 نفر هستند.من دوست دارم خودمون یه چیزی درست کنیم.منتظر نظراتتون هستم.
    knowledge is power (دانش قدرت است)

yarauf آواتار ها
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    18
    پسند کرده
    72

دوستان میشه یه کمکی هم به من بکنید 5 شنیه شب همکار شوهرم با خانومش میخوان بیان خونمون و من هم اولین باره که میخوام ببینمشون خودم یه منو فهرست کردم میخوام بدونم خوبه
    پاستا پنه با سالاد الویه توپی واسه شام هم غاز بریون شکم پر و قرمه سبزی همراه با ته چین وسالاد کاهو و بورانی اسفناج و بادمجان کبابی همرا با 2 مدل ترشی ( پیاز ترشی همرا با ترشی لوبیا سبز ) و دوغ
    دسر هم شارلوت با پان اسپانیا
    نمی دونم کرپ اسفناج با سوسیس هم درست کنم یا دیگه همین منو بسه ؟
    ممنون میشم کمکم کنید دوستای گلم
    راستی سالاد کاهو درست کنم یا سبزی خورن بزارم ؟
    [HIGHLIGHT=#b2a2c7]تنها بنائی که اگر بلرزد، محکمتر میشود ، دل است [/HIGHLIGHT]

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    34
    پسند کرده
    0

سلام به همه من دو تا مناسبت دارم پیش رو یکی تولد پسرمه که نمیخوایم جشن بگیریم ومن میخوام یک جوری سورپرایز کنم پسرمو 7 سالشه و مثلا یک جشن 3 نفره بگیریم که یک ایده کم خرج میخوام مثلا ما زیاد شهربازی نمیبریمش به نظرتون خوبه شهربازی ببریمش و بعد هم شام ببریمش بیرون و کیک کوچولو تو خونه
    مناسبت بعدی سالگرد ازدواجمه که میخوام واسه همسرس سورپرایز شه چکار کنم میخوام بگم همه بیان خونمون اخه میوفته پنج شنبه
    و به نظرتون چی بدم لازم به ذکر است همسری خبر نداره و خریدمدر حد یک کوچولو من میتونم بکنم کیک و خورد و ریز میخوام غذام خیلی جوون پسندانه باشه با مرغ و گوشت ی که همیشه واسه خونه میخریم درست کنم حتی الامکان هم فر نخواد ممنون برای 20 نفر
    خدایا به معجزه ات نیازدارم ولی انگار خدا معجزش روواسه روز مبادا گذاشته

مهســا آواتار ها
    میزان امتیاز
    3
    پسند شده
    643
    پسند کرده
    210

نقل قول نوشته اصلی توسط yarauf
    دوستان میشه یه کمکی هم به من بکنید 5 شنیه شب همکار شوهرم با خانومش میخوان بیان خونمون و من هم اولین باره که میخوام ببینمشون خودم یه منو فهرست کردم میخوام بدونم خوبه
    پاستا پنه با سالاد الویه توپی واسه شام هم غاز بریون شکم پر و قرمه سبزی همراه با ته چین وسالاد کاهو و بورانی اسفناج و بادمجان کبابی همرا با 2 مدل ترشی ( پیاز ترشی همرا با ترشی لوبیا سبز ) و دوغ
    سميه جان منوت يكم شلوغه بنظر من براي چهارنفر اينهمه غذا خيلي زياده شايد خيلي جالب بنظر نياد بنظرم يكم خلوت ترش كن. در ضمن تو منوي خلوت تر هنرنمايي هاتون بيشتر به چشم مياد موفق باشي

مدیر انجمن
    maman somi آواتار ها
    سمیه
    میزان امتیاز
    7
    پسند شده
    3307
    پسند کرده
    1346

نقل قول نوشته اصلی توسط yarauf
    دوست گلم، این منویی که نوشتید برای دونفر مهمان به همراه خودتون هست؟!
    یک نکته رو در مهمانداری به نظرم بیشتر دقت کنید، اول مقدار و نوع غذا رو با توجه به تعداد و سن مهمانها تعیین کنید، دوم فضای صمیمانه و راحت حاکم بر میهمانی رو هیچوقت از یاد نبرید.

سالاد الویه توپی مورد پسند همه کس نیست، مخصوصا که شمارو نمیشناسند و اولین دیدار هست. به نظرم حذف بشه
    منویی که انتخاب کردید یک جورایی کمی درهمه.. بعضی چیزها به بعضی دیگه اصلا نمیخوره.. شما روی میزت هم پاستا پنه میگذاری هم قرمه سبزی و هم بادمجان کبابی .... این ترکیب چندان ترکیب درست و مناسبی نیست.

من این منو رو پیشنهاد میکنم برای اولین مهمانی، تا هم اونها احساس صمیمیت و راحتی بکنند در منزل شما، و هم مهمانی شیک و خوبی داشته باشید

غذای اصلی :: بیف استراگانف + ته چین ساده (بدون مرغ) + مرغ
    سالاد :: سالاد کاهو (شامل کاهو، خیار، ذرت شیرین، کمی کالباس خورد شده، کمی گوجه فرنگی، مقداری هم کنجد که روش بپاشید)
    مخلفات :: ماست، بورانی اسفناج، زیتون
    نوشیدنی :: دوغ یا نوشابه یا هردو، بخاطر حق انتخاب میهمان + آب

امیدوارم منظورم من رو متوجه شده باشید، من خودم اگر بودم و با منوی بالا ازم پذیرایی میکردید، احساس میکردم میزبان به شدت خواسته خودش رو بکشه و هرچیزی که میتونسته رو پخته که میز رو حسابی پر کنه و هنرهاشو نشون بده - تنها حسی هم که بهم دست نمیداد اولیش صمیمیت بود و دومی شیک بودن مراسم

نقل قول نوشته اصلی توسط مامان عاشق
    سلام به همه من دو تا مناسبت دارم پیش رو یکی تولد پسرمه که نمیخوایم جشن بگیریم ومن میخوام یک جوری سورپرایز کنم پسرمو 7 سالشه و مثلا یک جشن 3 نفره بگیریم که یک ایده کم خرج میخوام مثلا ما زیاد شهربازی نمیبریمش به نظرتون خوبه شهربازی ببریمش و بعد هم شام ببریمش بیرون و کیک کوچولو تو خونه
    مناسبت بعدی سالگرد ازدواجمه که میخوام واسه همسرس سورپرایز شه چکار کنم میخوام بگم همه بیان خونمون اخه میوفته پنج شنبه
    و به نظرتون چی بدم لازم به ذکر است همسری خبر نداره و خریدمدر حد یک کوچولو من میتونم بکنم کیک و خورد و ریز میخوام غذام خیلی جوون پسندانه باشه با مرغ و گوشت ی که همیشه واسه خونه میخریم درست کنم حتی الامکان هم فر نخواد ممنون برای 20 نفر
    برای پسرت کیک رو اگر میتونی خودت درست کن، چون تزیینش یکم مهمه و باید خامه رو رنگی کنی و یکم کیک رو براش جینگیل کنی و بهش بگی که مامان این کیک رو بخاطر تو و با عشق تو درست کرده، یک کادوی قشنگ که خیلی دوست داره براش آماده کنید و یک جایی توی اتاقش قایمش کنید، بگید کادو توی اتاقته اما باید خودت پیداش کنی..
    شمام رو هم یک چیز فانتزی که دوست داره براش درست کن، یه جوری برنامه ریزی کن که اونشب علاوه بر شمع روی کیک، مثلا شمع روی غذا رو هم فوت کنه، روی هرچیزی که خوردنی بود و امکان داشت یک شمع کوچولو بزار و بگو اول باید اینو فوت کنی ..
    بعد از اینکه کادوشو پیدا کرد و بازش کرد و تشکر کرد بگو این تنها کادوت نیست.. مثلا میتونی انتخاب کنی که با یکنفر از دوستا یا فامیل (پسربچه هم سن خودش) بریم شهربازی ... یک پاکت هم از قبل آماده کنید که مبلغ کمی مثلا 10 هزارتومان پول داخلش باشه، بهش بدید و بگید این پول رو توی شهر بازی میتونی خودت خرج کنی و هرچیزی که دوست داری باهاش بخری..

اینها ایده های من بود، امیدوارم هرکاری که انجام دادید بهترین خاطره براش باقی بمونه .. البته عکس هم بگیرید و گاهی دوربین رو بدید به اون که از شما یا کیک اش عکس بندازه
    ستيز من تنها با تاريكي است و براي نبرد با تاريكي شمشير نميكشم، چراغ مي افروزم.

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    164
    پسند کرده
    55

نقل قول نوشته اصلی توسط باران 64
    دوستان چند وقت دیگه مهمونی تولد منه
    میخوام بترکونم البته فقط8-9 تا مهمون دارم و فقط دوستام هستن که همه از ابتکارات جدید استقبال میکنن
    منوی خودم اینه میشه نظرتون رو بدونم:
    دسر گلدانی/با چی سرو بشه بهتره(منظورم یک نوشیدنی)
    کبه/سالاد توپی/سالاد فصل/شارلوت/نوشابه بهتره یا دوغ؟/سبزی/سس(که نمیدونم چه باشه با اینا تناسب داره)
    کیک تولد/چایی
    بعد میخوام به مهمونام یه یادگاری بدم یه عکس گروهی از دوستام توی یه قابی که خودم درستش کردم خوب هست آیا؟
    دوست عزیزم ، یادگاری که در نظر گرفتی خیلی خوبه

اما در مورد غذا به نظر من :
    1-فقط سالاد توپی و کبه کمی کم به نظر من میاد ، اگه می تونی یه نوع غذای گرم و آبدار مثلا چیک استروگانف اضافه کن و یا مثلا سوفله مرغ و قارچ
    2-دسر گلدانی با نوشیدنی سرو نمی شه تا اونجایی که من می دونم ، خوب دسره دیگه بعد از غذا خورده می شه و یک نکته مهم اینه که شما هم کیک تولد داری و هم می خوای شارلوت بزاری و هم دسر گلدانی که اینها همشون به نوعی داخلشون کیک هست ، فکر کنم یه تغییری توی دسرهات از این لحاظ بدی بد نباشه.
    این بود انشای من ،تولدتون پیشاپیش مبارک.
    بـیا بـبار و مرا خیس عطر بــاران کن
    بدون یــاد تــو قـلبم کویر خواهد شـد ....

• بانک بند ناف