نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree1353Likes

موضوع: منو غذا برای مهمانی های مختلف 1

نمایش نتایج: از 169 به 176 از 5484
صفحه 22 از 686 نخستنخست ... 121920212223242532 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    4
    پسند شده
    109
    پسند کرده
    0

re: منو غذا برای مهمانی های مختلف 1

نقل قول نوشته اصلی توسط yootab
    [JUSTIFY]سلام دوستان یه راهنمایی میخواستم ازتون.میخوام برای تولدم اسنک درست کنم.فقط دوست دارم همه چی قبل از اومدن مهمونام آماده باشه تا خونه بوی غذا نده.آخه خونمون کوچیکه.میشه اسنکها رو از قبل درست کنم بعد موقع شام تو فر گرمش کنم؟تازه بعد از اینکه درست کردم چه جوری نگهش دارم تا شام؟ تو فر گرم کنم خشک نمیشه؟یا تازگیشو از دست نمیده؟[/JUSTIFY]

من خودم اسنک درست میکنم شب زیاد میمونه واسه صبحانه توی فرگرم میکنم...اصلا خشک نمیشه

بنظرم فر بزار داغ داغ باشه..بعد کنارهم بچینشون توی فر....روی هم نذار..بعد بزار گرم شه

حواست باشه نون هاش قهوه ای نشه...ولی اگه ماکروفرداری..توماکروفر راحت گرم کن...

2. بانک بند ناف
    ناظر کیفی انجمن
    sh_capr آواتار ها
    شیدا.ص
    میزان امتیاز
    28
    پسند شده
    1427
    پسند کرده
    2956

نقل قول نوشته اصلی توسط shahla591980
    منم فردا شام مهمون دارم
    مهمونام هم پدر و مادر خودم .... قربونشون برم
    پدر و مادر زن داداشم (که مامانش یه جورایی بدجور ایراد گیره) که خاله همسرم هم می*شه
    و پسرخاله و همسر همسری

می*خوام بترکونم ببینید این خوبه

سوپ جو با خامه و شیر

ته چین مرغ
    حلیم بادمجون (کشک بادمجون نه*ها ... ما یه مدل دیگه درست می*کنیم با گوشت و برنج و بادمجون و ...)
    سبزی پلو با ماهی قزل و شیر

دسر هم تیرامیسو و ژله گلدار

سالاد هم می خوام سیخی درست کنم
    هلا جون بسیار عالی و پربار و پرزحمت .
    دیگه حالا که باید بترکونی چاره ای نیست دیگه :)))
    خدا بهت قوت بده :)

حالا که ماهی داری میشه ترشی هم داشته باشی ؟ :)))))
    قوانین فعاليت در سايت ( قوانين كاربري ) :
    http://mamisite.com/forum/misc.php?do=showrules

مدیر بازنشسته

میزان امتیاز
    10
    پسند شده
    613
    پسند کرده
    0

ویترین مدال ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mami parastoo
    سلام برای تولد 4 سالگی پرستو خانوم که 15 فروردینه این غذاها به نظرم می رسه ،ممنون می شم نظر و پیشنهاداتون رو بهم بگین:
    (حدود 25 نفر مهمون دارم ،چندتا مسن و چندین تا تین ایج و چندین تا جوون)
    1-کوفته
    2- پیتزای نون هواپیمایی با نون همبرگر کوچیک
    3-یه چیزی شبیه مرغ مکزیکی در تکه های کوچک نون ساندویچی که روش پنیر بریزم و بره توی فر
    4-ته چینهای یک نفره قالبی
    5-تعدادی کلاب به شکل کیتی چون تم تولدش کیتیه
    6-سالاد یونانی
    7-سالاد کلم و کشمش قالبی
    8-سالاد فصل
    9-ژله تصویری کیتی
    10-پودینگ شکلات و موز
    تصمیم داشتم که دو تاسینی هم اردور درست کنم که فکر کنم کنسلش کنم.
    کلاٌ زیاد اهل دسر خوردن نیستیم و از این دوتا ظرف هم نصفیش می مونه.
    (غذاهای تولد سالهای پیشش:1-پلو وخورشت کرفس با نعنا جعفری -مرغ بریان-الویه با کالباس قیف شده و سالاد و..2-سالاد الویه -چیک استروگانف-سوفله مرغو قارچ-آلبالو پلو با قلقلی-رول کالباس و پنیر -سوسیس انگشتی و سالاد و...3-چلو کباب کوبیده و جوجه کباب سیخ چوبی و...)
    پرستو جون به نظرت یه کم زیاد تنوع نداره؟مال سال پیشتم همینطور..البته این موضوع کاملا انتخابی و سلیقه ایه..ولی برای 25 تا مهممون من نمیپسندم 25 مدل غذا و دسر و پیش غذا و..هم بذاری و مهمونها بیشتر گیج بشن تا اینکه لذت ببرن...خود میزبان هم هم واقعا خسته میشه و هم احتمال خطاش زیاد میشه..

یعنی اگه من بودم تعداد غذاهامو کمتر میکردم..مثلا سه مدل سالاد رو میکردم دو مدل نهایتا...5-6 مدل غذا و پیش غذامم میکردم 2-3 مدل...مثلا کوفته برای بزرگترها..پیتزا برای کوچیکترها..و نهایتا ته چین..یا مثلا لازانیای لقمه ای...یا مثلا کشک و بادمجون یا همچین چیزی...

هم کوفته سنگینه.هم پیتزا..هم ساندویچ مرغ مکزیکی...هم تهچین..یه غذای اصلی بذار...یه غذای سبک کنارش و یه پیش غذای سبک..

امیدوارم موفق باشی عزیزم و تولد دخترتم پیشاپیش مبارک...
    (ziba) این نوشته را پسندیده.

خداوند بزرگترین هدایا را به بندگان خود داده است.قدرت انتخاب و تعیین کردار خویش.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    35
    پسند کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط مریم گلی .
    سلام خانمای گل و هنرمند
    برا مهمونی عید خونه خودم قبلا برنامه ریزی کردم حالا دیشب خواهر شوهرم زنگید و .......
    برا عید خونه خواهرشوهرم مهمونی مفصلی هستش
    زیاد وارد نیست و همه رو به من سپرده که هر چی بگم درست کنیم و روز میز بزاریم
    میز پیش غذا جداس
    میز غذا اصلی هم جداس
    و میز دسرا هم جدا
    حالا نظرتونو بگین که چی بزاریم ؟
    میگو و مرغ شکم پر هم میخواد رو میزش باشه که هر چی گفتین دستورم اینجا بزارین لطفا
    یه دنیا ممنونم ازتون
    تعداد مهمونام حدود 40 نفر
    سلام عزیزم نظرت درباره این منو چیه؟
    پیش غذا
    1.سالاد سبزیجات
    2. بورانی اسفناج وبورانی لبو
    3.سوپ تره فرنگی
    غذای اصلی
    1.چلو سفید
    2.سبزی پلو قالبی (کته)
    3.میگو وشیر ماهی سوخاری
    4مرغ شکم پر
    5. خورشت تره فرنگی
    دسر
    1.ژله خورده شیشه
    2.کرم کارامل وکرم شکلات
    اگه پسندیدی هرکدومو که خواستی دستورشو برات میذارم
    این نیز بگذرد

مریم گلی .. آواتار ها
    میزان امتیاز
    53
    پسند شده
    3376
    پسند کرده
    1896

نقل قول نوشته اصلی توسط fedra
    نقل قول نوشته اصلی توسط مریم گلی .
    سلام خانمای گل و هنرمند
    برا مهمونی عید خونه خودم قبلا برنامه ریزی کردم حالا دیشب خواهر شوهرم زنگید و .......
    برا عید خونه خواهرشوهرم مهمونی مفصلی هستش
    زیاد وارد نیست و همه رو به من سپرده که هر چی بگم درست کنیم و روز میز بزاریم
    میز پیش غذا جداس
    میز غذا اصلی هم جداس
    و میز دسرا هم جدا
    حالا نظرتونو بگین که چی بزاریم ؟
    میگو و مرغ شکم پر هم میخواد رو میزش باشه که هر چی گفتین دستورم اینجا بزارین لطفا
    یه دنیا ممنونم ازتون
    تعداد مهمونام حدود 40 نفر
    سلام عزیزم نظرت درباره این منو چیه؟
    پیش غذا
    1.سالاد سبزیجات
    2. بورانی اسفناج وبورانی لبو
    3.سوپ تره فرنگی
    غذای اصلی
    1.چلو سفید
    2.سبزی پلو قالبی (کته)
    3.میگو وشیر ماهی سوخاری
    4مرغ شکم پر
    5. خورشت تره فرنگی
    دسر
    1.ژله خورده شیشه
    2.کرم کارامل وکرم شکلات
    اگه پسندیدی هرکدومو که خواستی دستورشو برات میذارم

ممنونم ازت عزیزم
    برا پیش غذا سالاد سبزیجات و بورانی اسفناج و لبو خوبه
    چلو سفید همون پلو خودمونه یا دستور خاصی داره لطفا لینک شو بزارین؟ پلو قالبی رو هم بلد نیستم خورشت هم نمیخواد سر میز بزاره
    میگو و شیر ماهی سوخاری میتونی لینککشو برام بزاری؟ و همچنین مرغ شکم پر کدوم دستور بهتره؟ لینکشو برام بزارین ممنونم
    ژله خرده شیشه رو پارسال براشون درست کردم ( یه خرده شیشه نسکافه بود اگه میتونین لینکشو بزارین برا مهمونی خودم میخوام درست کنم

کرم کارامل و کرم شکلات رو هم دستورشو بزاری ممنون میشم
    مرسی از کمکاتون خانما
    اینا رو به خواهرشوهرم میگم ممنون از همتون
    http://ashpazkhone.blogfa.com

مریم گلی .. آواتار ها
    میزان امتیاز
    53
    پسند شده
    3376
    پسند کرده
    1896

نقل قول نوشته اصلی توسط خانومی
    مریم گلی جون کاش معلوم می کردی چند نوع منظورت هست ولی در کل به نظر من :
    برا دسر انواع مختلف در نظر بگیرین : 1 نوع ژله ای مثلا خرده شیشه یا اون مدل 3 رنگ نجما هست . خیلی شیکه + یک یا دو نوع در مایه های دسرهای شیری مثل انواع پودینگ یا کرم های میوه ای + 1 نوع دسر خمیری و نونی مثل شارلوت یا ترامیسو + 1 نوع سنتی مثل سینی مربا ( حالا من نوعهاش رو گفتم خودتون بر اساس ظرفیت میز تعداد رو تعیین کنین )
    برا غذای اصلی : اگه می خواهین خیلی مفصل باشه 3 نوع گوشت رو استفاده کنین . یعنی هم غذای دریایی داشته باشین که ذاتا می خواهین ماهی و میگو سوخاری باشه + غذای مرغی که من معمولا مرصع پلو رو در تمام مهمونی هام استفاده می کنم به طوری که مامان بزرگ خدا بیامرز شوشو می گفت این خانومی هم فقط مرصع پلو بلده ((: . یا می تونی خورشت مرغ بزاری با زرشک و جعفری تزیین کنین و یا می تونی مرغ درسته شکم پر بزارین + یه نوع غذای گوشت قرمز که می تونین باقالی پلو با ماهیچه بزارین یا ژیگو و ران درسته یا یه نوع خورشت مثلا قیمه که به نظر من مجلسی تره بزارین یا خورشت خلال بادام یا هر چی دیگه
    در کل حتما سعی کنین یه خورشتی داشته باشین حالا اگه مرغ رو خورشتی می کنی گوشت قرمز رو مثلا ژیگو انتخاب کن و یا بلعکس + 1 پلو ساده + 1 پلو مخلوط
    برا پیش غذا که به نظر من مهمترین گزینه برا کالیته شام هست به نظر من حتما دلمه برگ مو استفاده کنین . چون همه خوششون میاد و قشنگ هم دیده میشه - شاید هم چون من خیلی دوستش دارم این همه تاکید می کنم . سوپ هم اگه تعداد مهمونهات کم بودن بزار . میل خودته
    بعد دوباره 1 نوع پیش غذای سالاد مخلوطی مثل سالاد کرفس و مرغ یا سالاد لبو و ژامبون یا سالاد ماکارونی بزارین. البته من برا همچین مهمونی های مفصل سالاد الویه و ماکارونی رو ترجیح نمی دم چون خیلی دیگه لوس شده و همه استفاده می کنن حتی کسهایی که به این جور سایت نمی یان . منظورم اینه دیگه الویه درست کردن هنر خاصی نیست که همه بلدن . ولی خب این نظر شخصی منه
    یه نوع هم پیش غذا نونی یا خمیری بزارین . مثل انواع کلوچه غذایی ای کیک غذایی که تو همین سایت می تونی دستورشو پیدا کنی
    باز میگم من انواع روگفتم و تعذاذ رو خودت بر حسب هزینه ای که می خوای بزاری و طرفیت میزت و میزان دسترسی مهمونها به میز انتخاب کن.

ممنونم ازتون
    شرمنده کردین
    هزینه زیاد مهم نیست
    پودینگ رو دستورشو بزارین لطفا
    شارلوت هم دستورشو بزارین
    غذای اصلی رو هم بهش میگم ببین نظرش چیه
    اتفاقا منم سالاد الویه و سالاد ماکارونی رو دیگه واسه مهمونیای مفصل نمیزارم خیلی عادی شده
    یه کلوچه غذایی هم دستورشو بزرارین
    اردور هم خواسته که اونم لطفا با دستورش بزارین برامون

بازم از همتون ممنون
    امروز از سرکار بیاد اینا رو بهشون میگم و نظرشون میپرسم
    http://ashpazkhone.blogfa.com

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    35
    پسند کرده
    0

[

ممنونم ازت عزیزم
    برا پیش غذا سالاد سبزیجات و بورانی اسفناج و لبو خوبه
    چلو سفید همون پلو خودمونه یا دستور خاصی داره لطفا لینک شو بزارین؟ پلو قالبی رو هم بلد نیستم خورشت هم نمیخواد سر میز بزاره
    میگو و شیر ماهی سوخاری میتونی لینککشو برام بزاری؟ و همچنین مرغ شکم پر کدوم دستور بهتره؟ لینکشو برام بزارین ممنونم
    ژله خرده شیشه رو پارسال براشون درست کردم ( یه خرده شیشه نسکافه بود اگه میتونین لینکشو بزارین برا مهمونی خودم میخوام درست کنم

کرم کارامل و کرم شکلات رو هم دستورشو بزاری ممنون میشم
    مرسی از کمکاتون خانما
    اینا رو به خواهرشوهرم میگم ممنون از همتون[/quote]
    سلام عزیزم اول یک توضیح در باره انواع پخت برنج:
    1.اگه برنج رو ابکش کنی و ساده دم کنی اسمش میشه چلوتزینشم فقط کمی زعفران است
    2. اگه برنج رو ابگش گردی و اونو با هر چیزی مخلوط کردی و دم کردی می شه پلو مثل .لوبیا پلو سبزی پلو و....این مخلوط کردن میتونه موقع کشیدنش هم باشه مثل زرشک پلو مرصع پلو و...
    3.برنج رو که بدون ابکش کردن بپزی میشه کته سفید
    4. اگرکته را مخلوط بپزی میشه دمی یا دم پختک مثل دمی لپه باقالی .دمی عدس ودمی گوجه فرنگی...
    منبع این مطلب:(تهران قدیم جلد 5/جعفر شهری)
    منظورم از سبزی پلو قالبی این بود که اونو دمی درست کنی (برای صرفه جویی در وقت وتوان )میتونی تو پلوپز یا قابلمه تفلون اینکارو بکنی اگر تو قابلمه درست کردین دقت کنید ته دیگ نسوزه که دیگه خوشگل نمیشه با توجه به تعداد مهمونا فکر میکنم 2 تا پلو پز 12نفره لازم دارین خوبیش اینه که خودش کار رو انجام میده گاز هم اشغال نمیشه موقعی که برنج دو تا جوش زد سبزی رو (یخ نباشه) اضافه کن و یک قاشق توش بگردون تا یکنواخت بشه
    من دیوونه دمی سبزی با سیر تازه و برنج دودی هستم غیر قابل مقاومته!!!!
    سوخاری کردن میگو و شیر ماهی مثل همه سوخاری های دیگه است فقط الان تو بازار یک مدل فیله بچه شیر موجوده که بسیار تمیز بی استخوان ومناسبه اگه از اونا بگیری 2 تا 3 ساعت وقت وتوانت رو صرفه جویی میکنی (تکه هاشم موقع خرید قابل شمارشه فکر میکنم 20 یا 25 تکه بخری بس باشه)
    مرغ شکم پر رو من اینجوری درست میکنم یک شب قبل داخل شکم مرغ را تمیز میکنم و میشورمبعد تو مخلوط ابلیموو زعفران نمک فلفل دلمه ای وپیاز میخابونمش اگر برای هر 5 نفر 1 مرغ در نظر بگیزیم 8 تا لازم دارید نه بگو 5 تا (کجا میخوای بخوابونیشون؟!!!! بایدیک شب تو یخچال باشن)
    داخل شکم مرغا رو سیر گوجه قارچ انواع مغز ها وسبزی های معطر میشه پر کرد حالا ته مرغرو بدوزید یا با خال دندون ببندید من مرغ رو به سیخ میکشم و تو ماکو فر بریان میکنم یک مرغ 5/1 کیلویی اینجوری 40 دقیقه ای پخته میشه با جوجه گردان گاز امتحان نکردم فکر میکنم 2 تا3 برابر بیشتر طول بکشه
    من کرم کارامل و کرم شکلات (دراژه)میگیرم خوبه فکر نمیکنم برسی برای 40 نفر هم غذا درست کنی هم کرم کارامل خونگی
    نذاشتن خورشت زیاد معقول نیست خیلی ها دوست دارند یک خورشت ابدار با برنجشون بخورن ماهی ومیگو ومرغتون که اب نداره به نظرم همچین خوشایند نیست به خصوص برای بچه ها و سالمندان
    این نیز بگذرد

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    172
    پسند کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط yootab
    سلام خانوما.فردا شب مهمون دارم.میخوام پیراشکیهاشو امروز درست کنم.به نظرتون تا فردا شب پیراشکیها را بذارم تو یخچال یا فریزر؟تو کدوم یکی تازه تر میمونه؟
    سلام خانمي ، والا من فكر ميكنم اگر بره توي فريزر خراب بشه يعني خمير يخ ميزنه بعد موقع گرم كردن يخ آب ميشه خميرشو بدطعم كنه فكر كنم چون 1 روز بيشتر نيست توي يخچال خوب بمونه ولي باز بهترش اينه كه مواد توشو امروز آماده كني بقيه كاراشو فردا بكني، من يه بار اينكارو كردم كلوچه ها رو هم توي يخچال نذاشتم همون بيرون نگه داشتم البته زمستون بود
    زندگي به مانند يک مراجعه کوتاه به مغازه اسباب بازي فروشي بين تولد و مرگ است

صفحه 22 از 686 نخستنخست ... 121920212223242532 ... آخرینآخرین