نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree1353Likes

موضوع: منو غذا برای مهمانی های مختلف 1

نمایش نتایج: از 1,737 به 1,744 از 5484
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    14
    پسند کرده
    0

re: منو غذا برای مهمانی های مختلف 1

ببخشید عجله ای نوشتم یادم رفت بگم حدود 30 نفر هستیم........ممنون از راهنمایی هاتون........خودم هم نظرم یه غذای گرم بود ولی همه گفتن تولد چون کیک داره غذای گرم مناسب نیست و همون شام سرد بهتره........دیشب شوهرم پیشنهاد داد سوسیس بندری +سالاد ماکارانی درست کنم.........حالا نظر شما چیه؟

2. بانک بند ناف

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    2
    پسند کرده
    0

Re: ﻣﻨﻮ ﻏﺬﺍ ﺑﺮﺍﯼ ﻣﻬﻤﺎﻧﯽ ﻫﺎﯼ ﻣﺨﺘﻠﻒ

مرسی فرزانه عزیز به نکته خوبی اشاره کردی رولت ژامبون رو حذف میکنم
    ....
    دوستای دیگه لطفا شما هم نظر بدین
    راستی یه سوال اگر به جای لازانیا کیک الویه دست کنم به منوم میخوره ؟ من تا حالا کیک الویه درست نکردم طعمش خوبه ؟ به خوشمزگی کیک مرغ هست ؟
    [HIGHLIGHT=#ffffff]من چه سرسبزم و زیبا امروز [/HIGHLIGHT]

مدیر انجمن
    Negara آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    6
    میزان امتیاز
    62
    پسند شده
    8134
    پسند کرده
    7504

نقل قول نوشته اصلی توسط saedeh
    ببخشید عجله ای نوشتم یادم رفت بگم حدود 30 نفر هستیم........ممنون از راهنمایی هاتون........خودم هم نظرم یه غذای گرم بود ولی همه گفتن تولد چون کیک داره غذای گرم مناسب نیست و همون شام سرد بهتره........دیشب شوهرم پیشنهاد داد سوسیس بندری +سالاد ماکارانی درست کنم.........حالا نظر شما چیه؟
    دوستم می گم چطوره اصلا ساندویچ بذارین. دو جور. همون الویه و سوسیس بندری رو تو نون باگت بذارین. 7-8 تا هم بیشتر از تعداد بذارین. در ضمن بازم به نظرم سوپ نباشه بهتره. دسرتونم می تونین ژله رولی رو بذارین تو کپسول و خلاصه یه جورایی سلف سرویسش کنین. ظرف هم اصلا کثیف نمی شه.
    چی نپوشیم؟

chi-napooshim.com

مدیر انجمن
    Negara آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    6
    میزان امتیاز
    62
    پسند شده
    8134
    پسند کرده
    7504

نقل قول نوشته اصلی توسط booseh
    خوب منوی امسال که مد نظرمه پیش غذا :اردور نان و پنیر توپی . اردور ژامبون . یه جور سالاد کاهو و مرغ و ژامبون که خیلی خوشمزه است . کالباس قیفی که توشو با سالاد گردو پر میکنم
    غذای اصلی : بیف استروگانف . رول مرغ و بادنجان . رولت مرغ و پنیر . لازانیا و رولت پیتزا . تو این دوتا آخری مرددم که هر دو رو بگذارم یا یکیشو .
    دسر : ژله آلبالو با میوه که کمی ترشه برای رژیمیا . کرم باواریا دو رنگ . کوالا کریم . موس شکلات . و یه جور ژله دورنک به اسم دسر تابستانی . و شاید کرم پاتیسر این اخریو اسمو مطمءن نیستم .
    ممنون میشم نظر بدین نظرتون خیلی مهمه واسم
    دوست عزیز
    راستش من بیشتر چیزایی رو که نوشتین نمی دونم چیه. اگه می تونستین دستور یا لینک بذارین خوب بهتر می تونستم نظر بدم.
    کلا تعداد اردورهاتون زیاده و سیر کننده است ، مگر اینکه بخواین قبل از شام نوشیدنی خاصی(!) سرو کنین و اینا رو بخواین به عنوان مزه بیارین. در این صورت خوبه اما یه چیز زیتون دار هم اضافه کنین.
    برای غذای اصلی بیف استروگانف عالیه ، رول مرغ و بادمجان اگه منظورتون از اوناییه که دورش خمیر سه گوش داره به صورت دایره خوبه. رولت مرغ و پنیر نمی دونم منظورتون چیه دقیقا. لازانیا خویه. رولت پیتزا هم نمی دونم چیه منظورتون.
    برای دسر خوب ترش بودن که دلیل بر رژیمی بودن نیست. ژله آلبالوتون رو مارک دراژه بگیرین که واقعا بدون قند باشه. اون وقت با چه میوه ای؟ مثلا توت فرنگی کم قند ترین میوه است.
    کرم باواریا خوبه ، کوالا کریم نمی دونم چیه. موس شکلات هم خوبه ولی باید نفری درست بشه و دردسرش زیاده. اون بستنی تابستانی هم باز نمی دونم چیه.
    منو کلا تا جایی که من می دونم خیلی خوبه. فقط یکی اینکه این چند جور رول و رولت و لازانیا مگه نباید برن تو فر با دماهای مختلف و زمانهای مختلف؟ چه طوره از اینا کم کنین و یه غذای روگازی اضافه کنین؟ بعد هم چون مرغ و ژامبون زیاد دارین چه طوره یه غذای میگو دار یا دریایی به جای الویه اضافه کنین؟ من یه بار کیک میگو با دستور کیک مرغ (اونی که ذرت داره) درست کرده عالی شده بود. ذره ایش نموند.
    چی نپوشیم؟

chi-napooshim.com

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    2
    پسند کرده
    0

نگارا جان عزیز مرسی از راهنمای و توصیه های مفیدت راستش تصمیم گرفتم لازانیا درست نکنم چون دردسرش خیلی زیاده و منم دست تنهام با بچه شیطون و کار بیرون . رول مرغ و بادمجون بادمجون سرخ شده است که رولش می کنند تو توش مرغ میگذارن خمیر نداره چون مهمونهای من عاشق بادمجونند تصمیم گرفتم یه چیز بادمجون دار بگذارم تو منوم . از نظر ترش بودن دسر هم منظورم اینکه توش خامه نداره وگرنه به هر حال یه مقدار کالری رو داره چون برخی از مهمونام با خامه میونه خوبی ندارن . کولارا کریم هم یه جور دسره که با خامه و پنیر خامه ایی یا ماسکارپونه درست میشه خیلی دوستش دار م و با سس میوه سرو میشه .
    دسر تابستانی هم باز یه جور ژله است که طعمش شبیه ژله های معمولیه اما ظاهرش زیباست و با میوهای تابستانی درست میشه
    درباره غذای دریایی خیلی پیشنهاد جالبی بود حتما به کیک میگو فکر میکنم
    بازم مرسی عزیزم :-xxxxxxxxxx

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    2
    پسند کرده
    0

دستور کیک مرغی که ذرت داره رو نمیتونم پیدا کنم میشه یکی بهم کمک کنه ؟

مدیر انجمن
    Negara آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    6
    میزان امتیاز
    62
    پسند شده
    8134
    پسند کرده
    7504

نقل قول نوشته اصلی توسط booseh
    دستور کیک مرغی که ذرت داره رو نمیتونم پیدا کنم میشه یکی بهم کمک کنه ؟
    من دستور کیک مرغ رو اون موقعی که تغییر دادم به کیک میگو اینجوری برای خودم سو کردم که تغییراتش یادم بمونه.

كيك میگو

نان تست 12 ورقه

میگوی کبابی 20 عدد دم گرفته

پیازچه یا تره نصف پیمانه<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" /><o:p></o:p>
    <o:p> </o:p>
    ذرت کنسروی 1 پیمانه

گردوي تازه 20 دعدد

سس مايونز 1 شيشه كوچك

ماست خامه اي چكيده 2 پيمانه

خامه 1 پيمانه

نمك و فلفل

سس مايونز و ماست و خامه را با هم مخلوط كرده با نمك و فلفل مزه دار مي كنيم
    در ظرفي میگو خنک شده ، ذرت و گردوي خرد شده را با نيمي از سس مخلوط مي كنيم
    كناره هاي نان تست را با چاقو جدا كرده 4 ورق از آن را كنار هم قرار مي دهيم و روي آن را با نيمي از مواد مي پوشانيم.دوباره نان تست بعد نيم ديگر مواد و لايه آخر هم نان تست .
    لايه ها را با دست فشار مي دهيم تا به هم بچسبد و سپس سطح كيك را با نيم ديگر سس مي پوشانيم

اين غذا بهتره چند ساعت در يخچال بمونه.
    به جاي گردوي تازه مي توان از گردوي خشك كه 3-4 ساعت در آب خيسانديم استفاده كرد
    به مواد مي توان كمي جعفري خرد شده اضافه كرد<o:p></o:p>
    چی نپوشیم؟

chi-napooshim.com

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    45
    پسند کرده
    33

سلام دوستان گل. راستش چند وقته هی میخوام بگم بعد میگم زشته بابا! ولی دیگه امروز دل را زدم به دریا. قربونتون بشم من آخه مگه نمیدونین این سوسیس کالباسها چه جوری تهیه میشن؟ چرا از منوی غذاهاتون حذفش نمیکنید؟ من که چند ساله حذفش کردم باور کنید اصلا هم سخت نبود. البته من هم از خوشمزگیشون لذت میبرم برای همین هم چند ماه یک بار ناپرهیزی میکنیم و میخوریم. در حالت عادی اگر هم شام نداشته باشیم نون و پنیر میخوریم خیلی بهتر از این سوسیس کالباسهاست. بیشتر منوهایی که ارائه میدید حتما یکی دو نوع غذا با سوسیس و کالباس داره و من خیلی متاسف میشم که با دست خودمون سلامتی خودمون و گلهای زندگیمون را به خطر میندازیم. من یک جعبه ای دارم که آرزوهام را مینویسم و توش میندازم. امشب حتما خواهم نوشت: ایکاش روزی برسد که هیچ ایرانی مواد غذایی ناسالم خریداری نکند و تولیدکنندگان این مواد از صحنه تجارت کنار گذاشته شوند (آمین)