نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree1353Likes

موضوع: منو غذا برای مهمانی های مختلف 1

نمایش نتایج: از 1,713 به 1,720 از 5484
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت
    parisa jon آواتار ها
    میزان امتیاز
    69
    پسند شده
    1578
    پسند کرده
    245

re: منو غذا برای مهمانی های مختلف 1

نقل قول نوشته اصلی توسط afa56
    سلام به هممه من انشالله یکماه دیگه میخوام مهمونی بگیرم اقوام رو. با خودمون 21 نفریم و من یه بچه دوماهه هم دارم. منوی غذامو میذارم نظر بدین
    پیش غذا:
    کشک بادمجون..کیک مرغ .. سوپ جو که همشو روز قبل درست میکنم و شاید لازانیای لقمه ای اندازه ی 30 تا دونه( به نظرتون میشه روز قبل بپیچم و بذارم تو یخچال و فرداش بذارم تو فر؟ نمیچسبه به هم؟
    دسر ژله و کرم کارامل (اگه ایده ای دارید بگین) ساده و بی دردسر باشه
    سالاد کلم و شاید ماست و خیار
    غذای اصلی:
    جوجه کباب و ... غذای اصلی رو موندم چی درست کنم که واسه اینهمه ادم خوب باشه به نظر خودم فقط قورمه سبزی رسیده
    سلام.به نظرم فسنجون هم برای غذای اصلی خوبه.به سالاد ماکارونی هم می تونی فکر کنی چون از روز قبل می تونی آمادش کنی.اگه فسنجون گذاشتی کوبیده بزار کنارش به جای جوجه
    knowledge is power (دانش قدرت است)

2. بانک بند ناف

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    2
    پسند کرده
    0

آفا جان سلام منوى خوبى دارى اگه دسر پان اسپانيا رو درست كنى هم ساده ست وهم خوشمزه وهم اينكه ميتونى روز قبل آماده كنى

با جوجه كباب قيمه غذاى خوبى يا فسنجون

در مورد دسر پان ميتونى يك ورق ژلاتين استفاده كنى تا كمى سفتر بشه

ژله رنگين كما نم قشنگه وميتونى روز قبل آماده كنى

موفق باشى

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    4
    پسند کرده
    0

پريسا جان ممنونم ازت راستش از فسنجون تو اون حجم ميترسم نميدونم بتونم درست كنم يا نه؟ واسه اين تعداد خيلي گردو ميخواد؟ فسنجونام خوب ميشه اما دونفره درست كردم هميشه

پاييز جان اون پان رو شنيدم خوشمزه اس تاحالا درست نكردم خيلي هم دلم ميخواد درست كنم

ostooreh آواتار ها
    میزان امتیاز
    145
    پسند شده
    4266
    پسند کرده
    5312

نقل قول نوشته اصلی توسط afa56
    سلام به هممه من انشالله یکماه دیگه میخوام مهمونی بگیرم اقوام رو. با خودمون 21 نفریم و من یه بچه دوماهه هم دارم. منوی غذامو میذارم نظر بدین
    پیش غذا:
    کشک بادمجون..کیک مرغ .. سوپ جو که همشو روز قبل درست میکنم و شاید لازانیای لقمه ای اندازه ی 30 تا دونه( به نظرتون میشه روز قبل بپیچم و بذارم تو یخچال و فرداش بذارم تو فر؟ نمیچسبه به هم؟
    غذای اصلی:
    جوجه کباب و ... غذای اصلی رو موندم چی درست کنم که واسه اینهمه ادم خوب باشه به نظر خودم فقط قورمه سبزی رسیده
    سلام خانومی.

منم نظرم رو بگم.

نمیدونم چرا شما خانومها اینقدر آشپزی رو سخت میگیرین دلم میخواست میشد میومدم کمکتون من همش به این فکر میکنم که ایا غذاتون طعمش عوض نمیشه وبا توجه به این که باید سالاد دسر وماست ومیوه و سبزی واین جور چیزهاتون رو هم تو یخچال بذارین جا کم نمیارین ؟آخه ظرف غذاها بزرگه وجاگیر ...

خب گلم دقت کن که برای یک ماه دیگه هوا خیلی گرم تر از الان میشه ومعمولا غذاهای خیلی داغ مثل سوپ زیاد نمیچسبه .غذاهایی مثل کشک بادمجون وفسنجون رو هم به خاطر گردو وطبع گرمش اگر درست نکنی بهتره .

برای پیش غذا :انواع سوپ سرد میتونی استفاده کنی ....بورانی بادمجون ....بورانی اسفناج.....انواع سالاد مثل بلغاری که خیلی خوشمزه است .اگر خواستی سنگین تر باشه غذات میتونی از سالاد ماکارانی والویه هم استفاده کنی .

سالاد بلغاری خوشمزه است وذائقه رو هم تحریک میکنه برای خوردن غذای اصلی با اشتهای بیشتر .

اگر سوپ سرد رو نمیدونی کافیه توسایت وگوگل سرچ کنی که انواعش میاد وعالیه .

غذای اصلی : خورشت قیمه .....خورشت قورمه سبزی ......مرغ سرخ کرده .......برنج سفید ....زرشک پلو .....

دسر : دسر پان رو هم که دوستمون گفتن خیلی خوشمزه است وطرفدار زیاد داره واین یکی هر چی بیشتر تو یخچال بمونه طعمش بهتر میشه .

دسر خرده شیشه که اون هم طعم بسیار خوبی داره ومطمئن باش چیزی ازش اضافه نمیاد

از انواع دسر چند رنگ که با ژله وکاسترد هم درست میشه میتونی استفاده کنی. واز شب قبل آماده کنی .

اگر دوست داشته باشی از شارلوت هم میتونی استفاده کنی .

به نظر من صبح که پا میشی اول کار غذات رو بار بذار وبعد به بقیه کارهات برس اینجوری وقتی مهمونات میان غذات آماده است ونیاز نیست تو آشپزخونه باشی .از شب قبل میتونی ظروف پذیراییت (همه چی)رو روی میز یه گوشه بچینی وآمار کم وکسری هاش رو بگیری .آشپز خونه ات هم شلوغ نمیشه .

من همیشه وقتی مهمون زیاد دارم صبح زود غذام رو درست میکنم وبا حرارت خیلی خیلی کم میذارم به دل خودش بپزه ....آب هم نسبتا کم میریزم که خوب جابیفته .....ساعت 10 اب برنجم رو میذارم تا 11 جوش میاد وتا11/30 دم میکنم تا ساعت 1 هم توی دم میذارم .....از یک تا یک ونیم هم روغن وزرشک وزعفرون رو آماده میکنم وماست وسالاد ونوشیدنی ها رو روی اوپن میذارم وساعت یک ونیم همیشه سفره میندازم.
    سالادوسبزیجات

بهشت از دست آدم رفت از اون روزی که گندم خُورد
    ببین، چی میشه اون کس که یه جو، از حَق مردم خُورد

مدیر انجمن
    Negara آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    6
    میزان امتیاز
    62
    پسند شده
    8137
    پسند کرده
    7504

نقل قول نوشته اصلی توسط afa
    پیش غذا:
    غذای اصلی:
    [/quote]

دوست عزیز
    پیشنهاد من اینه که کمی از پیش غذاها و خوراکی های جانبی کم کنید و غذای اصلی رو چند جور بگذارید از هر کدوم به اندازه 7-8 نفر که مجموعا کافی باشه. چیزایی که لقمه ای بچینید ممکنه به خاطر تنوع غذا زاد بیاد و حروم شه.

پیشنهاد من
    پیش غذا: بین کشک بادمجون و کیک مرغ یکیش، به اضافه سالاد کلم و ماست و خیار
    غذای اصلی : جوجه کباب با پلوی زعفرانی ، یه نوع خورش مثلا قورمه سبزی که همه دوست دارن ، یه نوع پلوی مخلوط مثلا لوبیا پلو یا باقالی پلو
    دسر : پان و یک نوع ژله مثلا خورده شیشه که همیشه طرفدار داره
    چی نپوشیم؟

chi-napooshim.com

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    4
    پسند کرده
    0

اسطوره جان و نگارا جان ممنون ازتون درست میگین بخاطر گرمی هوا شاید منوم رو عوض کنم اتفاقا من اشپزی رو خیلی دوست دارم روز قبل هم اینکارا رو که گفتی ظرف و ظروف و همه چی رو میذارم حتی میدونم چیرو میخوام تو چه ظرفی بکشم مشکلم اینه که تاحالا 10 نفر بیشتر مهمون نداشتم واسه همین هول شدم هههه
    از طرفی هم تاحالا اینا رو دعوت نکردم میخوام میز و غذاها خیلی پر و خوب و متنوع باشه که حرف توش درنیاد

گونش آواتار ها
    میزان امتیاز
    15
    پسند شده
    1017
    پسند کرده
    1075

بچه ها راهنمائی میخوام ازتون
    مدیر یه کانون فرهنگی برا هفته معلم برا تعداد 15 نفر از همکاراش میز عصرانه مانندی میخواد ترتیب بده
    که به من محول کرده
    به نظر شما چی درست کنم که هم خیلییییی شیک باشه هم خوشمزه وهمه پسند وهم خیلی هم هزینه بر نباشه

اینم اضافه کنم که مهمونی عصرونه تو خود کانون هست از باب سرو غذا گفتم که چیز گرم نباشه بهتره

لطفا زودتر نظر بدین که وقتم کمه

نسترن نگارین آواتار ها
    میزان امتیاز
    92
    پسند شده
    7524
    پسند کرده
    8761

سلام خانومای کدبانو.من خیلی اینجا چیزی نمی نویسم ولی از ایده هاتون خیلی کمک میگیرم.این دفعه دیگه خواستم از همتون تشکر کنم.دیروز یه مهمونی داشتم که برای اولین بار میومدن خونمون و حتی من تا حالا باهاشون ملاقاتی نداشتم ولی استفاده از تجربیات شما تو مهمونداری حسابی کمکم کرد.متاسفانه چون مهمونم خیلی خانم خوبی بودن و اومدن تو آشپزخونه کمکم کنن نتونستم از غذاهام عکس بگیرم.(بین خودمون باشه جخالت کشیدم).منوی غذام هم، خورشت قورمه سبزی با پلو.ته چین، سالاد توپی ،سالاد قالبی، ژله رنگین کمان بود .برای درست کردنشون هم از ساعت 10 شب شروع کردم تا 2 نصف شب و 8 صبح تا 10.وقتی مهمونم هم اومد از پیشش جم نخوردم.خیلی هم بهمون خوش گذشت.راستی عصرونه هم کیک زبرا براشون درست کردم.بازم از همتون ممنون.
    .............

خدا جونم دوست دارم هوارتااااااااااااااااا.