نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree1353Likes

موضوع: منو غذا برای مهمانی های مختلف 1

نمایش نتایج: از 1,657 به 1,664 از 5484
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    1
    پسند کرده
    0

re: منو غذا برای مهمانی های مختلف 1

مامان عاشق به نظرم برای مهمونی اولت که میخوای همه کارها 2 ساعت قبل از رسیدن مهمونا تموم شه، انتخابهای زیادی داری. خیلی غذاها نیازی به گرم کردن نداره مثلا سالاد ماکارونی، الویه، کیک مرغ، ساندویچهای کوچیک و مختلف با نون تست
    حتی غذاهایی مثل کشک و بادمجون، سوپ (یا حتی همون خورش قیمه ای که میخوای بپزی) رو میتونی تا ظهر کاملا آماده کنی و فقط اون موقع 10 دقیقه گرم کنی. در مورد چیکن استراگانف هم به نظرم جدا جدا درست کن و فقط موقع سرو باز هم 10 دقیقه گرم کن و مخلوط کن. هر چقدرم که بخوای لحظه آخر کاری نداشته باشی بازم بالاخره یه ربع 20 دقیقه ای باید توی آشپزخونه باشی و میتونی همین که این غذاها گرم میشه به بقیه کارها برسی و غذاهای سرد رو سر میز بذاری

2. بانک بند ناف
    ostooreh آواتار ها
    میزان امتیاز
    144
    پسند شده
    4246
    پسند کرده
    5300

به نظر من خانمهایی که میخوان تو آشپزخونه نباشند باید کارگر بگیرند وکارهاشون رو به کترینگ ها بسپاررند.

مگه میشه که مهمونی بزرگ داشته باشی وچند نوع غذا درست کنی وپذیرایی کنی وتزئین کنی وبخوای چش وچال ملت رو دربیاری وغذات داغ وگرم وخوش مزه وخوش آب ورنگ باشه وزمان اضافه داشته باشی بعد خودتون هم زیاد تو آشپز خونه نباشین ؟

این که همه دوست دارند بیشتر با مهمونهاشون باشند حرفی نیست من هم همین رو دوست دارم اما دوستای گلم وخانومهای محترم همه ی اینها با هم نمیشه.

ببخشید
    یه لفمه نون حلال

بهشت از دست آدم رفت از اون روزی که گندم خُورد
    ببین، چی میشه اون کس که یه جو، از حَق مردم خُورد

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    34
    پسند کرده
    0

نه من نمیخوام تو اشپزخانه نباشم میخوام یک غذایی بدم که در عین اینکه اسپرت باشه مجلسیم باشه و اینکه مثل غذاهایی مانند کشک و بادمجان یا حلیم بادمجان بشه ظرف کرد تزیین کرد و روش فویل کشید داخل فر که شمعکش روشن باشه بزارم و تمام موقع سرمیز اوردن گرم و تزیین شده باشه نه مثل این مهمانی من که اینقدر مشغول کشیدن غذاها بودم که تزیین نداشت و اونهایی هم مثل کباب که یا سرد شده بود یا تو مایکروفر نیم گرم دادم رفت سر میز منظورم اینه وگرنه من مهمان عصرانه هم داشته باشم بیشتر تو اشپزخانه ام عزیزم
    خدایا به معجزه ات نیازدارم ولی انگار خدا معجزش روواسه روز مبادا گذاشته

aydaa آواتار ها
    میزان امتیاز
    171
    پسند شده
    3202
    پسند کرده
    12083

بچها من ی سوال دارم هفته اینده ی مهمونی دارم با خودمون میشیم 6 نفر .یکبار دعوتشون کردم سوپ جو یی رو که درس کردم خیلی دوس داشتن و اینبار هم خواستن سوپ رو درس کنم براشون واسه غذای اصلی بادمجون شکم پر در نظر گرفتم با مرغ مکزیکی .مخلفات کنار مرغ مکزیکیم با مخلفات سوپم یکی هست یعنی تو سوپم هویج و نخود فرنگی و ذرت دارم .کنار مرغ مکزیکی هم که اینا هست به نظرتون اشکال داره ؟ به نظر نمیاد که همه غذاهام ی جور باشه؟
    طپش بر این گرفتگی گذر مگر نمیکند؟!

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    20
    پسند کرده
    0

ayda جون منم نمیدونم باید دوستان با تجربه تر بیان و راهنمائیمون کنن!
    خودم الآن موندم برای مهمونی جمعه شبم چه کنم!
    از فامیل شوهر هستن و با خودم و همسرم میشیم 10 نفر...
    با وجودیکه چندنفرشون اولین باره که میان خونمون اما باهاشون درکل راحتم و رودربایستی ندارم و با توجه به شناختی که از شخصیتشون دارم میدونم دوست ندارن خیلی خودمو خسته کنم یا به زحمت بندازم!

منم انصافا" قصد چشم و چال درآوردن ندارم چون اصولا" جاری ندارم!!
    واسه همین حالا موندم خوب باید چی بپزونم!؟!
    خودم تا جایی که میدونم ژله خرده شیشه و زبرا کیک رو در برنامه ساخت دارم!!
    سوپ هم که منم معمولا" با مرغ و جو هویج و ذرت میپزم...
    اما غذای اصلی رو نمیدونم چی درست کنم؟؟ فقط میدونم که یه جور خوراک مرغ و یه جور خورش گوشتی رو میتونم توی برنامه بگنجونم
    اما راستش با وجود اینهمه غذا توی سایت یه خورده گیج شدم آخه علیرغم اینکه میخوام غذاش سنتی باشه(مهمونام خیلی سنتی هستن و فانتزی خور نیستن) در عین حال نمیخوام خیلی تکراری باشه( دیگه چقدر قرمه سبزی و قیمه؟؟)...
    اگه ممکنه بهم توی این انتخاب کمک کنید....
    برای اولین بار بعد 3سال ازدواج حس میکنم خیلی به یه همفکری جانانه دوستانه نیاز دارم...!
    بـه فكر نــوازش دست هاي مني!
    بي آنكــه بداني ؛
    دلـــم است كــه تنهــا مانــده
    دست هايــم ، دو تاينــد.....!

aydaa آواتار ها
    میزان امتیاز
    171
    پسند شده
    3202
    پسند کرده
    12083

عزیزم من خودم توی خورشتهایی که راحتن خورش بادمجون رو یا به صورت شکم پر یا بقچه بادمجون خیلی دوس دارم به نظرم در عین حال که راحت و همه پسنده شیک هم هست باقالی پلو با گوشت یا مرغ هم گزینه خوبیه.راستش ما و دوستامون تصمیم گرفتیم که تجملات مهمونی رو به حداقل برسونیم که رفت و امد واسمون راحت تر باشه ومعذب نباشیم.چه جالب زبرا کبک رو هم من در نظر داشتم .چون مهمونام عاشق کیک و شیرینی هستن .
    طپش بر این گرفتگی گذر مگر نمیکند؟!

ostooreh آواتار ها
    میزان امتیاز
    144
    پسند شده
    4246
    پسند کرده
    5300

[quote=مامان عاشق]
    نقل قول نوشته اصلی توسط "مامان عاشق":1v0cs3k0
    سلام به دوستای گل من همیشه از لطفی که به من داشتین سپاسگذارم مهمانی عیدم برگزار شد ولی باورتون میشه اینقدر تو اشپزخونه بودم همش غذاهای پلویی و اینها رو میکشیدم اعصابم خورد شد بماند اصلا نتونستم عکس بگیرم دیگه اینطوری نمیدرستم
    غذاهام پلو سفید- استانبولی با گوشت - قیمه - کباب نگینی - کبای کوبیده از بیرون - سالاد فصل - کوکو شیرین
    دسرهامم - پان اسپانیا- بروکن گلاس - ژله خرده شیشه
    بازم مهمانی دارم دو تا
    1- مهمانی 30 نفره ولی ایندفعه میخوام فقط یک پلو قیمه برای پیرها درست کنم بقیه اش چیزهایی باشه که بتونم لااقل 2 ساعت قبل اومدن مهمانها سلفون بکشم بزارم تو فر که داغ بمونه ولی دیگه دیگ و پایه نداشته باشم میشه راهنماییم کنین مرصی
    2- تولد پسرمه اینجا هم نزدیک 50 نفر میشن اینم میشه بهم نظر بدین چکار کنم
    میخوام فک بتر کونم برای تولد پسرم از الان در فکر اویزها و تزییناتم غذاشم شما بگین اخه من وقتی مهمان دارم اینقدر تنوع هست هول میشم و تصمیم نمیتونم بگیرم کمکککککککککککک

راستی بیف یا چیکن استروگانف را میشه از قبل اماده کرد و در ظرف ریخت روشو سلفون بکشم و بزارم تو فر ی که یک کوچولو شمعکش روشن باشه تا گرم بمونه یا نه چکار باید بکنیم
    و اینکه اگه فر رو شمعک باشه میشه غذا رو سلفون کشید یا باید فویل بکشیم
    کاشکی یکی میگفت تو این دو تا مراسم چی درست کنم دو تا منو میداد[/quote:1v0cs3k0]

سمیرا جون با توجه به صحبتها نظر من اینه : اگر دوست داشتی میتونی انتخاب کنی

برای مهمانی .....
    یه نوع سوپ ....که من همیشه با رقیق بودن سوپ موافقم تا غلیظ بودنش .مثل سوپ مرغ ورشته فرنگی ..اگر خواستی بگو تا دستورش رو برات خصوصی بگم.

پلوت رو قالبی درست کن واز تو قابلمه راحت برش گردون .......برای پلو سفید که معمولا زرشک وخلال پسته وبادوم وهویج هست.برنجت رو هم میتونی از قبل آماده برای دم درست کنی وبعد بذاری روی گاز یا تو فر که دم بکشه .دیگهات رو کوچیک بگیر و توسه تا دیگ درست کن. که همونجوری سه تا دیس غذا داشته باشی .

کلا هر نوع غذایی رو با دورچین میتونی زیباترش کنی .

رولت اسفناج گزینه ی خوبیه ...

برای خورشت هم با توجه به فصل :خورشت
    کنگر ...چاقاله بادوم ...ریواس میتونی درست کنی .که اینها رو هم میتونی ازقبل آماده کنی وبذاری تو فر وفقط باید گرم بمونن تا جا بیفتن .

کلا تو درست کردن خورشت دقت کنین کم آب بریزین ....نه اونجور که بسوزه نه اونجور که مجبور شین زیر گاز رو زیاد کنین تا آبش کم بشه .

یه نکته : فوت کوزه گری : اگر دیدین آب خورشتتون کم هست وخورشت آماده اما هنوز آبش از موادش جداست .....یه لیوان آب یخ یخ تو خورشتتون بریزین وزیرش رو خاموش کنین وغذاتون رو برای سرو تو ظرف بکشین .

برای مهمونی تولد پسرگلت هم :
    میتونی از انواع دلمه استفاده کنی با توجه به این که الان برگ انگور تازه میاد تو بازار وهمشون کوچولو ونازک هستند باید دلمه ی خوبی بشه .
    دلمه ی گوجه فرنگی هم گزینه ی مناسبیه به شرطی که زیاد نرم نشه .

از انواع پیراشکی میتونی درست کنی .حتی روز قبل درست کن سرخ کن بعد فقط بذارشون تو مایکروویو.

بیف هم گزینه ی خوبیه همونطور که شیدا جون گفت برای نگهداری وتهیه اش عمل کن.

سالاد ماکارانی که توظرف ها از قبل به تعداد مهمونهات کشیده باشی وتویخچال گذاشته باشی .....

نون وسبزی وسیر هم که به صورت رولتی درست میشه گزینه ی خوبیه ....هم چیدمانش وتزئینش راحته هم از قبل درست میکنی وطعم هاش هم با هم مخلوط میشه .

اگر بخوای غذات رو تو فر بذاری باید از فویل استفاده کنی تو فر نمیشه از سلفون استفاده کرد.
    یه لفمه نون حلال

بهشت از دست آدم رفت از اون روزی که گندم خُورد
    ببین، چی میشه اون کس که یه جو، از حَق مردم خُورد

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    2
    پسند کرده
    0

سلام دوستان من جمعه هفته آینده مهمون دارم که جمعا 15 نفر هستن و میخوام جاریمو پاگشا کنم
    منو غذاهام: 1-کیک مرغ و گردو 2- پودینگ وژله3- سینه مرغ استیک شده 4- خورش سیب 5- سالاد توپی 6- سالاد سیب زمینی قالبی7- رولت ژامبونو خیارشور 8- ماست و خیار 9- ژله تصویری10-ماکارونی آشیانه پرنده 11- سوپ سفید 12- هویج پلو 13- ته چین 14- کشک بادمجان15 میگو سوخاری
    خواهش میکنم درمورد منوم نظر بدید که خوبه یا نه؟