نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree1353Likes

موضوع: منو غذا برای مهمانی های مختلف 1

نمایش نتایج: از 1,649 به 1,656 از 5484
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    1
    پسند کرده
    0

re: منو غذا برای مهمانی های مختلف 1

نقل قول نوشته اصلی توسط n.m
    سلام دوستای عزیز!
    هفته دیگه مهمون دارم ، دو تا دایی های همسر با خانوم بچه هاشون و جاری عزیز و برادرشوهر گرام!
    کلا میشیم 12 نفر . این منو به نظر شما خانمهای با سلیقه چطوره؟
    سوپ جو و کیک مرغ
    زرشک پلو با مرغ و خورشت بادمجان
    ژله رنگین کمان و ؟
    سالاد فصل و ماست خیار و ترشی و.......
    به نظر شما کیک مرغ با زرشک پلو خوب میشه؟با توجه به اینکه تو سوپ هم از آب مرغ استفاده می کنم ! خیلی مرغ تو مرغ نمیشه ؟ به جای کیک مرغ چی پیشنهاد میدین ؟غذای اصلی چی؟مناسبه؟(فامیل همسری زیاد اهل قیمه و قورمه نیستن و البته همیشه مهمونیاشون سادس!اما دایی ها بار اوله میان خونمون و یکم نگرانم )
    به نظر من به جای کیک مرغ، سالاد ماکارونی یا لازانیا درست کنی بهتره.اینجوری یکی از پیش غذاها آبکیه و اون یکی نه و خیلی هم مرغ تو مرغ نمیشه.
    یا اگه کیک مرغ رو دوست داری که حتما باشه، به جای سوپ به پیش غذا کشک و بادمجون اضافه کن اما از اون طرف یه خورش دیگه جایگزین خورش بادمجون کن که این دفعه دیگه بادمجون تو بادمجون نشه
    برای دسر هم به جای ؟ که گذاشتی به نظرم ترکیبی ار ژله و بستنی يا کرم کارامل (یه چیزی که ژله نداشته باشه یا اگرم داره ترکیبی با یه چیز دیگه باشه) بذاری خوب میشه و همه سلیقه ها رو پوشش میده

2. بانک بند ناف

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    1
    پسند کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط aysal_araz
    سلام خانوما. هفته بعد تولد همسریه و من میخوام حدود 10 نفر از دوستاشو که 70درصدشون مجرد هستند رو دعوت کنم.برای منوی مهمونی به چیزای زیر فکر کردم.اگر میشه کمکم کنین.تا اونجایی که بشه میخوام غذاهایی آماده کنم که از یک روز قبل بشه حاضر کرد.چون هم تو شهر غریبم هم دو تا بچه کوچولو دارم.منوی غذا عبارت است از:
    کاناپ (ساندویچهای کوچولوی مهمانی) کیک مرغ.رولت گوشت.میگو.قورمه سبزی. کوکوی لوبیا.سالاد فصل.تیرامیسو.کشک بادمجان.ژله گل
    اگر چیزی به ذهنتون میرسه لطفا راهنمایی کنین.مرسی
    عزیزم همه چی عالیه
    امیدوارم خوش بگذره
    فقط به نظر من توی غذاهات، خوراک زیاد داری منظورم کیک مرغ و میگو و ورولته و غذای برنجی فقط یک نوعه. من کوکوی لوبیا سبز خوردم و دوست دارم اما با توجه به تعداد زیاد خوراکهات شاید کمتر به این کوکو توجه شه. اگه دوست داری حتما غذایی با لوبیا درست کنی به نظرم لوبیا پلو رو به صورت ته چین درست کن هم دو نوع برنج داری هم خوش خوراک تره و بیشتر استقبال میشه

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    5
    پسند کرده
    0

سلام دوستان اين پنجشنبه تولد همسرم مهمونامم فقط مادر شوهرم و پدر شوهرم و خانواده خواهر شوهرم هستن پدر و مادر همسرم 70 و 76 سال سن دارند حالا به نظرتون اين غذاهايي که ميخوام درست کنم چطوره؟

پيش غذا:سالاد يوناني و کشک بادنجان

غذاي اصلي:مرغ کيک و گردو و سوسيس بندري

دسر:ژله خرده شيشه و پلمبير

اينم بگم که خانواده همسرم اصلا اهل تنوع غذايي نيستن و در تمام مهمانيها يک نمونه غذا بدون دسر و پيش غذا درست ميکنن

ناظر کیفی انجمن
    sh_capr آواتار ها
    شیدا.ص
    میزان امتیاز
    28
    پسند شده
    1427
    پسند کرده
    2956

مامی کیارش
    مهمونات ماکارونی خور هستند ؟ اگر آره که خود ماکارونی هم گزینه خوبیه و راحت هم هست .
    من میگم از بین کیک مرغ و گردو و سالاد یونانی یکیش رو درست کن . از این جهت میگم که افراد مسن فامیل ما اصولا مایونز خور نیستند !
    قوانین فعاليت در سايت ( قوانين كاربري ) :
    http://mamisite.com/forum/misc.php?do=showrules

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    34
    پسند کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط مامان عاشق
    سلام به دوستای گل من همیشه از لطفی که به من داشتین سپاسگذارم مهمانی عیدم برگزار شد ولی باورتون میشه اینقدر تو اشپزخونه بودم همش غذاهای پلویی و اینها رو میکشیدم اعصابم خورد شد بماند اصلا نتونستم عکس بگیرم دیگه اینطوری نمیدرستم
    غذاهام پلو سفید- استانبولی با گوشت - قیمه - کباب نگینی - کبای کوبیده از بیرون - سالاد فصل - کوکو شیرین
    دسرهامم - پان اسپانیا- بروکن گلاس - ژله خرده شیشه
    بازم مهمانی دارم دو تا
    1- مهمانی 30 نفره ولی ایندفعه میخوام فقط یک پلو قیمه برای پیرها درست کنم بقیه اش چیزهایی باشه که بتونم لااقل 2 ساعت قبل اومدن مهمانها سلفون بکشم بزارم تو فر که داغ بمونه ولی دیگه دیگ و پایه نداشته باشم میشه راهنماییم کنین مرصی
    2- تولد پسرمه اینجا هم نزدیک 50 نفر میشن اینم میشه بهم نظر بدین چکار کنم
    میخوام فک بتر کونم برای تولد پسرم از الان در فکر اویزها و تزییناتم غذاشم شما بگین اخه من وقتی مهمان دارم اینقدر تنوع هست هول میشم و تصمیم نمیتونم بگیرم کمکککککککککککک

راستی بیف یا چیکن استروگانف را میشه از قبل اماده کرد و در ظرف ریخت روشو سلفون بکشم و بزارم تو فر ی که یک کوچولو شمعکش روشن باشه تا گرم بمونه یا نه چکار باید بکنیم
    و اینکه اگه فر رو شمعک باشه میشه غذا رو سلفون کشید یا باید فویل بکشیم
    کاشکی یکی میگفت تو این دو تا مراسم چی درست کنم دو تا منو میداد
    خدایا به معجزه ات نیازدارم ولی انگار خدا معجزش روواسه روز مبادا گذاشته

ناظر کیفی انجمن
    sh_capr آواتار ها
    شیدا.ص
    میزان امتیاز
    28
    پسند شده
    1427
    پسند کرده
    2956

بیف یا چیکن استروگانف رو میتونی موادش رو از روز قبل آماده کنی . ولی سس سفید رو همون روز درست کن و یا اگر خامه میریزی که خامه رو بذار همون لحظه . ولی در کل گزینه خوبیه .

کیک مرغ و گردو هم برای تولد خیلی خوبه . هم سرده و هم از روز قبل میشه آماده کرد .
    یه کیک گوشت هم با دستور شهرزاد داریم که اونم باید خوب باشه برای تولد . غذای تو فریه ولی باید یه بار امتحانی درست کنی برای خودتون ببینی دوست داری یا نه .

پیتزا لقمه ای روی نان تست هم میتونه خیلی کمکت کنه . مواد رو از قبل آماده می کنی و روی نون میریزی و موقع سرو فقط میزاری تو فر که پنیر آب شه .
    قوانین فعاليت در سايت ( قوانين كاربري ) :
    http://mamisite.com/forum/misc.php?do=showrules

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    1
    پسند کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط مامي کيارش
    سلام دوستان اين پنجشنبه تولد همسرم مهمونامم فقط مادر شوهرم و پدر شوهرم و خانواده خواهر شوهرم هستن پدر و مادر همسرم 70 و 76 سال سن دارند حالا به نظرتون اين غذاهايي که ميخوام درست کنم چطوره؟

اينم بگم که خانواده همسرم اصلا اهل تنوع غذايي نيستن و در تمام مهمانيها يک نمونه غذا بدون دسر و پيش غذا درست ميکنن
    مامی کيارش مبارک باشه، به سلامتی
    ببین خانمی به نظرم منویی که انتخاب کردی یه کمی بیشتر جوون پسنده به قول معروف. با توجه به سن مهمونا، من اگه جای شما بودم به جای این غذاهای اصلی یه نوع برنج مخلوط مثل باقالی پلو (یا هر چیز دیگه) یا اگه مخلوط دوست نداری یه خورش درست میکردم و دسر رو هم فقط ژله میذاشتم (چون تنوع زیادی نمیخوای) پلمبیر به نظرم سنگینه با توجه به اینکه تولده و کیک تولد هم هست

میزان امتیاز
    3
    پسند شده
    360
    پسند کرده
    1265

[quote=ماهلی]
    نقل قول نوشته اصلی توسط "مامي کيارش":24ta8zah

مامی کيارش مبارک باشه، به سلامتی
    ببین خانمی به نظرم منویی که انتخاب کردی یه کمی بیشتر جوون پسنده به قول معروف. با توجه به سن مهمونا، من اگه جای شما بودم به جای این غذاهای اصلی یه نوع برنج مخلوط مثل باقالی پلو (یا هر چیز دیگه) یا اگه مخلوط دوست نداری یه خورش درست میکردم و دسر رو هم فقط ژله میذاشتم (چون تنوع زیادی نمیخوای) پلمبیر به نظرم سنگینه با توجه به اینکه تولده و کیک تولد هم هست [/quote:24ta8zah]

منم با ماهلی جان موافقم یک غذایی برنجی بذاری بهتره
    http://lovesepehr.blogfa.com خوشحال میشم بهم سر بزنید