نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree1353Likes

موضوع: منو غذا برای مهمانی های مختلف 1

نمایش نتایج: از 9 به 16 از 5484
صفحه 2 از 686 نخستنخست 1234512 ... آخرینآخرین
    مدیر انجمن

میزان امتیاز
    18
    پسند شده
    1802
    پسند کرده
    292

re: منو غذا برای مهمانی های مختلف 1

ممنون از توضیحات نجما جون و نظرات بقیه دوستان عزیز .
    قصد من اصلا" بحث سفره رنگارنگ و 10 روز پای نت نشستن برای انتخاب غذا نبود بالاخره اینجا دوستانی جمع شدند که یه علاقه مشترک دارند اونم آشپزی و شیرینی پزیه به همین دلیل هم اینجا میان نظر میدن سئوال میپرسند و ایده میدن و از همین طریق تجربیاتشون رو اضافه میکنند. تا حالا اکثریت قریب به یقین ما مهمونی داشته و قاعدتا" یک یا دو مدل غذا درست کردیم من فقط منظورم این بود که غذاهائی که تو مهمونیاتون درست کردین اینجا بذارین تا یه آرشیو بشه اگه یه موقع کسی مهمون داشت یه سر به این تاپیک بزنه راحت تر ایده بگیره تا اینکه کلی فکر کنه چی بپزم!!
    در ضمن با نظر Fandii هم موافقم منم وقتی غذای جدید می پزم یا جائی میخورم هم دیگران خوششون میاد هم خودم!!!
    (ziba) این نوشته را پسندیده.
    خدای من ! گلهای آفتابگردان در روزهای ابری بلاتکلیفند مثل من و روزهای بی تو بودن

2. بانک بند ناف

آرتا جون ایییییییییی پودینگ مرغ که گفتی یعنی چه؟

اگه می خوای غذای سرد بدی کیک مرغ و گردو رو هم درست کن(می تونی از روز قبل درست کنی) و روش رو با گوجه که به شکل کفشدوز در آوردی تزئین کن

سعادتی که هیچ کس نمی تواند از شما بگیرد ،
    سعادتی است که کسی به شما نبخشیده باشد...

سعادتی که هیچ کس نمی تواند از شما بگیرد ،
    سعادتی است که کسی به شما نبخشیده باشد...

عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    20
    پسند کرده
    0

پودينگ مرغ مواد لازم برای دو نفر:
    سینه مرغ *١ عدد (حدود ۵٠٠گرم)
    پیازکوچک 1 عدد
    تخم مرغ 2 عدد
    پیاز کوهی یا دم پیازچه حدود 50 گرم(*خردشده)
    هویج متوسط 2 عدد
    سیب زمینی متوسط 1 عدد
    روغن مایع 1 قاشق غذاخوری
    ماست سفت 2 قاشق غذاخوری*
    آردسیب زمینی 1 قاشق غذاخوری
    جعفری خرد شده 3 قاشق غذاخوری
    پنیرگودا 150 گرم
    نمک و فلفل و ادویه به میزان لازم
    * می توانیم به جای ماست اینها رو جایگزین کنیم :
    شیر ٢ قاشق غذاخوری
    آرد نان ٣قاشق غذاخوری
    بکینگ پودر 1 قاشق مرباخوری
    مرغ رو با پیاز و نمک و فلفل و ادویه چرخ کنید ( من یه بار مرغ رو تنها چرخ کردم بعد یه دور دیگه باپیاز). سیب زمینی و هویج رو من باهم توی خرد کن خرد کردم خیلی ریز. میشه هر دو رو رنده کرد. زرده و سفیده تخم مرغ رو جدا می کنیم*،*زرده رو کاملاً*می زنیم تا سفید بشه،* بعد مرغ و پیاز و توی رزده تخم مرغ می ریزیم و مخلوط می کنیم. بعد سیب زمینی و هویج رو،*بعد روغن مایع و ادویه و پنیر گودا رو اضافه می کنیم. پیاز کوهی و جعفری رو هم حسابی ریز خرد می کنیم و اضافه می کنیم در این قسمت ماست رو اضافه می کنیم. مواد رو حسابی مخلوط می کنیم. سفیده تخم مرغ رو به مواد اضافه می کنیم.
    اگر از شیر و آرد نان استفاده می کنید آرد رو توی شیر حل کنید. بعد با مخلوط پیاز و مرغ مخلوط می کنیم.مواد رو توی ظرف مناسب فر که کف آن رو با کاغذ روغنی پوشانده ایم می ریزیم و رویش رو با فویل می پوشانیم. روی حرارت ٢٠٠ درجه سانتی گراد به مدت حدود یک ساعت قرار می دهیم. حدود ١۵ دقیقه آخر پخت کاغذ آلمینیوم رو از روی ظرف برمی داریم تا روی پودینگ مون طلایی بشود. برای سرو پودینگ ها رو برش می دهیم با سبزی جات دلخواه سرو می کنیم.*: به نظر من خیلی توی مواد این غذا میشه دست برد. تنها کافیه دقت کنید که سفتی و چسندگی مواد کافی باشه. میشه به اندازه و انواع سبزی جات داخل مواد دست برد. و نیز میشه زرده و سفیده تخم مرغ رو جدا نکرد. در این صورت ممکنه کمتر پف کنه مواد. ولی صاف تر می شود.**: من شاید مقدار کمی فلفل دلمه ای هم با هویج داخل خرد کن خرد کنم. و به مخلوط اضافه کنم.
    خانومي ممنون ( برا بار 3 دارم تايپ ميكنم ) همش پريد .
    كل مهمونها با خانواده 50 نفرن!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! تازه همه دوستامونن .من با دوستا بيشتر حال ميكنم. پودينگ مرغ رو فكر كنم از تو ني ني سايت اگه اشتباه نكنم شايد هم بكنم ورداشتم.يه بار درست كردم خوشمزه شده بود.يه چيز تو مايه هاي كوكوي سيب زميني با مخلفات ( چشمك ). پس با اين تفاسير همه رو از شب قبل آماده كنم ؟حتي دسرها ميخوام روشو خامه بزنم خراب نميشه؟دسرها رو ميخوام بصورت تك نفره درست كنم .روشو يه شكوفه خامه بزنم و با شكلات ذوب شده كه زرورق شكلاتي روش طرح انداختم بصورت مربعهاي كوچيك رو شكوفه هاي خامه بزارم. رو بعضي ها رو هم ميخوام شكلات ذوب كنم و تو اموزشهايي كه دادي پروانه هاي شكلاتي البته بصورت دايره هاي تو در تو ميخوام درست كنم و روشو اكليل خوراكي بريزم. ولي مشكل اينكه نميدوم كي بايد اكليل رو رو شكلاتها بريزم وقتي سرد شد يا گرمه ( بگو دختر تو كه بلد نيستي چه به اينكارا ) من از هر چيز جديدي در مورد شيرين و تزئين و غدا باشه دوست دارم امتحان كنم.
    بعد اينكه سالاد اندونزي هم درست كنم كنار پودينگ يا نه؟
    كيك رو قبل از شام بديم (*سنت شكني كنيم ) يا نه بعد از شام و دسر؟باور ميكني ديشب همش خواب ميز تولد بهرادو تو ذهنم تا ساعت 4 صبح!!!!!!!!!!!!! مرور ميكردم؟؟؟خيلي از صحبتها و سوالها مربوط به اين بخش نبود عذر ميخوام زحمت جابجايي شو بكشين
    باز هم ممنونم از ايده هات و راهنماييهات
    .... با بهترين آرزوها

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    20
    پسند کرده
    0

راستي خانومي يادم رفت برا گيفت بچه ها ميخوام كلاه درست كنم و پاستيلهاي ميوه اي بسته بندي كنم و بهشون بدم.چطوره
    برا جشن مهدش هم خودم كاپ كيك به تعداد بچه ها درست كنم و روشو با خامه تزئين كنم و ديگه كيك سفارش ندم. چطوره
    ولي كاش دستور كامل اون بيسكوئيتهاي آبنباتي رو ميزاشتين خيلي جالب بود
    .... با بهترين آرزوها

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    19
    پسند کرده
    0

منم منوی غذام رو میذارم شاید بدرد خورد.مهمونی هم دوستانه بود.دوستای خودم +مامانم و مامان دوستم که با هم صمیمی هستیم.
    پذیرائی قبل ناهار:
    کیک(دسر)بیسکوئیتی با چای -بعدش تخمه آفتابگردون و غیبت
    ناهار:
    آش جو
    سبزی خوردن
    برانی کدو حلوایی
    دوغ خونگی
    جوجه کباب(سیخی تو فر)
    قورمه سبزی
    برنج ساده
    دسر ژله خورده شیشه
    پذیرائی بعد ناهار
    چای و میوه
    برای اطلاع دوستان بگم هزینه این مهمونی به جز مواد اصلی که خونه داشتم شد 500/8 تومان که بابت ژله و میوه وخورده ریز هزینه شد.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    19
    پسند کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط mojgan
    اگه حتما باید یه غذای ایرونی و کنار پلو باشه من بهت جوجه کباب تو فر رو پیشنهاد میدم چون هم قابلمه و...نیاز نداره هم سریع حاضر میشه هم شیکه.من خودم واسه مهمونی تو سیخ چوبی ها زدم گذاشتم تو فر ولی ساعت 30/11 فر رو روشن کردم با حرارت خیلی کم از پائین نزدیک ناهار چند دقیقه گریل رو روشن کردم با حرارت زیاد تا برشته شدن جوجه ها -
    دسر هم که تا دلت بخواد هست انواع ژله و دسر رو میتونی هر کدوم رو وارد تری درست کنی.
    میوه هم که حتما هست
    انواع ساندویچ سرد-کیک های غذایی-اسنک ها رو هم میتونی استفاده کنی.نوشیدنی هم که به سلیقه خودت.ضمن اینکه از اردور های سنتی هم اگه دلت بخواد هست مثل رولت کوکو سبزی یا حلیم بادنجون و....-انواع سالاد و تنقلات

1-کیک غذایی که نجما جون زحمتشو کشیدم بنظر من هم شیکه هم راحت و خوشمزه-
    2-کیک تولد هم که هست
    3-نوشیدنی گرم و سرد
    4-میوه
    5-تنقلات مثل چیپس و...البته بنظر من جالب نیست
    6-دسر که خرده شیشه یا انواع ژله و موس های شکلاتی-پلمبیر هر کدوم که راحت تری
    7-سالاد الویه-سالاد ماکارونی-سالاد آلمانی-سالاد قیفی و ..............کلی سالاد دیگه هر کدوم که بنظرت بهتره
    8-ساندویچ های مختلف با تزئینات شیک
    که باز هم بنظر من دو جور غذای سرد مثل ساندویچ و الویه یا هر کدوم ازین سالادها +نوشیدنی+کیک تولد+میوه+دسر+سالد فصل کافی باشه

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    41
    پسند کرده
    0

ليلي عزيزم من فكر مي كنم غذاهات رو از يك روز قبل درست كني بهتر باشه . من خودمو مثال ميزنم شايد بتونم بهت كمك كرده باشم . براي مهموني كه چند هفته قبل داشتم اين غذاهاي من بود :
    قورمه سبزي
    خوراك مرغ
    باقالي پلو
    زرشك پلو
    كشك بادمجون
    كلاب ( نون تست و كالباس و پنير گودا را با قالب قلب زدم و روي هم گذاشتم و خيلي هم ساده و خوشگل شده بودو البته غذاي سرد بود)
    دسر : ژله رنگين كمان -ژله خرده شيشه - كرم كارامل
    من قورمه سبزي با سوپ شير درست كردم كه هر دو رو شب قبل پخته بودم . همين طور كشك بادمجون رو روز مهموني درست كرده بودم البته من بادمجون سرخ كرده آماده در فريز داشتم. همين طور بوراني بادمجان كبابي و بوراني لبو درست كردم كه هم بادمجان رو از قبل كبابي كرده بودم و هم لبو رو از قبل آب پز كرده بودم و فريزي داشتم و فقط روز مهموني در آوردم تا يخش باز شد و ريختم توي ماست.هميشه صبح سالاد درست مي كنم بعد روش سلفون ميكشم ميذارم يخچال بمونه. واسه *ژله هم از يكي دور روز قبل اقدام كن و بزار يخچال بمونه . البته ژله هايي كه من درست كرده بودم وقت گير بود. ميوه ها و وسايل سالادت( گوجه خيار كاهو و...) رو هم از شب قبل بشور تا روز مهموني معطل شستن نشي.

همين طور شما مي توني سالاد الويه يا كيك مرغ درست كني كه ميشه از قبل درستش كرد. فكر مي كنم با يك بچه حتما بايد از چند روز قبل شروع كني. قسمت اردوو هم حتما يه سري بزن كه كلي ايده مي توني بگيري براي غذاهاي سرد.اميدوارم كمكت كرده باشم خانومي

صفحه 2 از 686 نخستنخست 1234512 ... آخرینآخرین