نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree1353Likes

موضوع: منو غذا برای مهمانی های مختلف 1

نمایش نتایج: از 1,577 به 1,584 از 5484
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت
    goli banoo آواتار ها
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    515
    پسند کرده
    159

re: منو غذا برای مهمانی های مختلف 1

دو ستان من برای جمعه شب ، 15 تا مهمون دارم که توی همه رنج سنی هستن از 10 سال تا 50 سال و یه خانوم حدود 70-80 سال
    و یه مسئله ای هم هست که تعدادی از مهمونام از روز قبل (پنج شنبه ) میان و شب هم تشریف دارن واسه همین نمیخوام جلوی اونا همش توی آشپزخونه باشم که مجبور بشن بیان کمک
    تا حالا هم 15 نفر مهمون نداشتم حداکثر 10 نفر بودن
    اگه ممکنه یکسری غذایی که بشه از چند شب قبل درست کرد بگین چون میخوام خورشت و دسر و سالادم رو از 4 شنبه آماده کنم (امیدوارم چیزیشون نشه )
    نظر خودم اینه :

سوپ جو باشیر

قورمه سبزی
    مهمونی دفعه قبل سوفله بادمجون درست کرده بودم و یه سالاد که یادم نیست سالاد یونانی بود یا چیز دیگه
    واسه این دفعه اسلیم کباب (یا همون بقچه بادمجون ) بهتره یا مرغ مکزیکی یا چیز دیگه ؟
    سالاد سرد چی درست کنم ؟ همسری کیک مرغ دوست نداره . همون سالاد یونانی درست کنم یا بیخیال همسری بشم و کیک مرغ درست کنم یا هیچ کدام ؟

دسر هم ژله خورده شیشه و اگر وقت شد پان اسپانیا

سالاد هم سالاد فصل بهتره یا کلم و هویج و گردو ؟

البته متذکر بشم که همسری بنده مخالف خیلی تنوع غذایی زیاد هست . میگه حداکثـــــــــر یه سوپ و یه غذای اصلی و یه خوراک با دسر و سالاد . به نظر ایشون اینطوری مهمونی ها چشم و هم چشمی میشه و رفت و آمدها سخت میشه . برعکس من که عااااشق تنوع غذایی ام

2. بانک بند ناف

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    37
    پسند کرده
    2

گلی جون من پیشنهاد می کنم برای اینکه راحت تر باشی قیمه نثار بذاری چون اینطوری می تونی موادشو اماده کنی و برنجتم از قبل ابکش کنی و یه خوراکی که خودم اقلب درست می کنم پاگوری یا لازانیاست که از قبل اماده می کنم بعد موقع سرو فقط 20 دقیقه یا کمتر می ره تو مایکروویو
    انگاری تو تنگ این دنیا جای یه ماهیه

ostooreh آواتار ها
    میزان امتیاز
    144
    پسند شده
    4246
    پسند کرده
    5300

نقل قول نوشته اصلی توسط goli banoo
    دو ستان من برای جمعه شب ، 15 تا مهمون دارم که توی همه رنج سنی هستن از 10 سال تا 50 سال و یه خانوم حدود 70-80 سال
    و یه مسئله ای هم هست که تعدادی از مهمونام از روز قبل (پنج شنبه ) میان و شب هم تشریف دارن واسه همین نمیخوام جلوی اونا همش توی آشپزخونه باشم که مجبور بشن بیان کمک
    تا حالا هم 15 نفر مهمون نداشتم حداکثر 10 نفر بودن
    اگه ممکنه یکسری غذایی که بشه از چند شب قبل درست کرد بگین چون میخوام خورشت و دسر و سالادم رو از 4 شنبه آماده کنم (امیدوارم چیزیشون نشه )
    نظر خودم اینه :

سوپ جو باشیر

قورمه سبزی
    مهمونی دفعه قبل سوفله بادمجون درست کرده بودم و یه سالاد که یادم نیست سالاد یونانی بود یا چیز دیگه
    واسه این دفعه اسلیم کباب (یا همون بقچه بادمجون ) بهتره یا مرغ مکزیکی یا چیز دیگه ؟
    سالاد سرد چی درست کنم ؟ همسری کیک مرغ دوست نداره . همون سالاد یونانی درست کنم یا بیخیال همسری بشم و کیک مرغ درست کنم یا هیچ کدام ؟

دسر هم ژله خورده شیشه و اگر وقت شد پان اسپانیا

سالاد هم سالاد فصل بهتره یا کلم و هویج و گردو ؟

البته متذکر بشم که همسری بنده مخالف خیلی تنوع غذایی زیاد هست . میگه حداکثـــــــــر یه سوپ و یه غذای اصلی و یه خوراک با دسر و سالاد . به نظر ایشون اینطوری مهمونی ها چشم و هم چشمی میشه و رفت و آمدها سخت میشه . برعکس من که عااااشق تنوع غذایی ام

دوست عزیز نظر من اینه که چون هوا نسبتا گرم هست غذات رو زودتر درست نکن .چون کیفیت غذات میاد پایین هر چند توی یخچال

.مهمونهات که از 5 شنبه میان ..پس زیاد رودربایستی نکن.

حالا اگر خواستی غذاهات راحت تر باشه وقبلش درست کنی .

میتونی میرزا قاسمی درست کنی که تخم مرغش رو موقع گرم کردن بریزی وپیراشکی گوشت درست کنی وبعد از سرخ کردن بذاری فریزر تا موقع سرو بذاریشون تو ماکروویو وگرمشون کنی.

خورشت قورمه سبزی وخورشت کرفس رو از روز قبل میتونی درست کنی که اگر برای فرداش استفاده کنی طعمش عوض نمیشه فقط نمک ولیموش رو کمتر بزن که بعد یه روز موندن طعم لیمو ونمک تو قورمه سبزی وکرفس بیشتر میشه .

میتونی مرغ رو طعم دار کنی وبرای پخت توی فر بگذاری که نیازی نیست تو تایم مشخص برای پخت بهش سربزنی .....این رو تازه به تازه درست کنی عالی میشه.......
    تو موادش روغن زیتون فراوون بریز تا موقع طبخ تو فر خشک نشه. 5 دقیقه ی آخر هم از گریل استفاده کن تا برشته بشه. (مرغهات رو ریز خرد کن مثل جوجه کباب )

یه مدل دیگه هم مرغ هست که طالب زیاد داره .......مرغت رو خام ....نمک وفلفل وزعفرون بزن بعد ته قابلمه تفلن با حلقه های پیاز بچین وکمی روغن بریز وبعدش برنج صاف کرده رو که کمی زنده تر از حد معمول بردداشتی بهش اضافه کنی وروش بریزی وبعد دم کنی .......این مرغ با دم برنج یک ساعت ونیم باید بمونه تا خوب پخته بشه. مرغ خوب سرخ میشه وخیلی خوش طعم.تو این نوع طبخ پوست مرغت رو نگیر واز سمت پوستش ته ظرف قرارشون بده.

اینها غذاهیی هست که نیاز به سرزدن نداره ووقت بسیار کمی رو ازتون میگیره.........وتازه به تازه هم درست میکنی.

یه لفمه نون حلال

بهشت از دست آدم رفت از اون روزی که گندم خُورد
    ببین، چی میشه اون کس که یه جو، از حَق مردم خُورد

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    20
    پسند کرده
    0

Red face re: منو غذا برای مهمانی های مختلف 1

سلام دوستان من این هفته قراره دو تا مهمونی بگیرم . یکی دوستامون هستن که 5 تا خانواده 2 نفره که بچه کوچیک هم دارن و مهمونی بعدی از آشناهای کاری همسری هستن که اصفهانی هستن و خیلی باهاشون رو در بایستی دارم میخوام حسابی با کلاس باشه خودشون همیشه غذا از بیرون واسمون میارن ولی من میخوام واسشون هنر نمایی کنم حالا به نظرتون چی درست کنم .

نگین 31 آواتار ها
    میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    49
    پسند کرده
    7

نقل قول نوشته اصلی توسط فرزانه
    نگین جان منم می خوام مهمونی عصرانه بدم .اینارو مد نظر دارم کیک مرغ و گردو سالاد یونانی و رولت ژامبون و سالاد تن ماهی همراه با دسر که می تونه تیرامیسو و ژله خرده شیشه و سالاد میوه باشه و همه ی اینارو می خوام اماده کنم و روی میزی کنار مهمونا بچینم و از قبل هم با کافی گلاسه و یا یه نوع نوشیدنی سرد و چای و کیک سیب و تنقلات و چیپس و سالسا که روی میز اماده گذاشتم ازشون پذیرایی کنم . حالا باز چیزی به ذهنم رسید میام بهت می گم عزیزم .اتفاقا تولد شوشو منم اردیبهشته :))

فرزانه جان دی ماه تولد یکسالگی دخترم بود البته مهمونی شام بود
    کیک مرغ وو گردو سالاد یونانی ژله خرده شیشه جزو منوم بود
    میخوام جدیدتر درست کنم غذاهای سبکتر - چون کیک هم هست به نظرم تیرامیسو یا دسرای این مدلی یا همین کیک سیبی که میگی خیلی دیگه سنگین میشه البته اگه کیک تولدم باشه
    راستی تولد همسرتون چندمه همسر من 20 اردیبهشته
    منم اگه باز چیزی مد نظرم بود میام میگم تا با هم به نتیج ه برسیم
    " من چه سبزم امروز
    و چه اندازه تنم هوشيار است!
    نکند اندوهی ، سر رسد از پس کوه .

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    20
    پسند کرده
    0

Red face re: منو غذا برای مهمانی های مختلف 1

سلام دوستان من این هفته قراره دو تا مهمونی بگیرم . یکی دوستامون هستن که 5 تا خانواده 2 نفره که بچه کوچیک هم دارن و مهمونی بعدی از آشناهای کاری همسری هستن که اصفهانی هستن و خیلی باهاشون رو در بایستی دارم میخوام حسابی با کلاس باشه خودشون همیشه غذا از بیرون واسمون میارن ولی من میخوام واسشون هنر نمایی کنم حالا به نظرتون چی درست کنم .

نگین 31 آواتار ها
    میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    49
    پسند کرده
    7

نگین جان منم می خوام مهمونی عصرانه بدم .اینارو مد نظر دارم کیک مرغ و گردو سالاد یونانی و رولت ژامبون و سالاد تن ماهی همراه با دسر که می تونه تیرامیسو و ژله خرده شیشه و سالاد میوه باشه و همه ی اینارو می خوام اماده کنم و روی میزی کنار مهمونا بچینم و از قبل هم با کافی گلاسه و یا یه نوع نوشیدنی سرد و چای و کیک سیب و تنقلات و چیپس و سالسا که روی میز اماده گذاشتم ازشون پذیرایی کنم . حالا باز چیزی به ذهنم رسید میام بهت می گم عزیزم .اتفاقا تولد شوشو منم اردیبهشته :))

کیک مرغ وو گردو سالاد یونانی ژله خرده شیشه جزو منوم بود
    میخوام جدیدتر درست کنم غذاهای سبکتر - چون کیک هم هست به نظرم تیرامیسو یا دسرای این مدلی یا همین کیک سیبی که میگی خیلی دیگه سنگین میشه البته اگه کیک تولدم باشه- اما رولت ژامبون ایده خوبیه
    منم اگه باز چیزی مد نظرم بود میام میگم تا با هم به نتیجه برسیم
    " من چه سبزم امروز

نگین 31 آواتار ها
    میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    49
    پسند کرده
    7

کیک مرغ وگردو سالاد یونانی ژله خرده شیشه جزو منوم بود
    میخوام جدیدتر درست کنم غذاهای سبکتر - چون کیک هم هست به نظرم تیرامیسو یا دسرای این مدلی یا همین کیک سیبی که میگی خیلی دیگه سنگین میشه البته اگه کیک تولدم باشه- اما رولت ژامبون ایده خوبیه
    منم اگه باز چیزی مد نظرم بود میام میگم تا با هم به نتیجه برسیم
    " من چه سبزم امروز