نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree1353Likes

موضوع: منو غذا برای مهمانی های مختلف 1

نمایش نتایج: از 1,361 به 1,368 از 5484
    مدیر انجمن
    Negara آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    6
    میزان امتیاز
    62
    پسند شده
    8135
    پسند کرده
    7504

re: منو غذا برای مهمانی های مختلف 1

سلام دوستان

من سه روز در هفته برادرم (40 ساله) میاد پیشم که بهش تدریس زبان بکنم. چون بعد از ساعت کاریش میاد و ناهار نخورده طبیعتا خیلی گرسنه است. حالا مشکل من اینه که چون من ازش مبلغی برای تدریس نمی گیرم و کارم هم حرفه ایه و خودش می دونه هر دفعه میاد مثلا 70-80 تومان مبلغ تدریس خصوصی رو ازش نمی گیرم و خلاصه خیلی خیلی احساس دین می کنه ، می دونم که اگه ناهارم براش درست کنم خیلی خجالت می کشه و اصلا راحت نیست و شاید اصلا دیگه نیاد پیشم در حالیکه یه ماه دیگه عازمه و نیاز شدید یه این کلاس داره. خلاصه نمی خوام با ناهار درست کردن باعث بشم اصلا نیاد. خلاصه چند جور عصرونه تر و تمیز و جمع و جور نسبتا سیر کننده ولی کم زحمت احتیاج دارم. که غذا محسوب نشه و ریخت و پاش نداشته باشه که برادرم عذاب وجدان بگیره.

تا حالا توی این چند جلسه گذشته چند جور ساندویچ میکری (ژامبون و پنیر) و ناگت مرغ ، کروکت مرغ و پنیربهش داده ام. لطفا بهم ایده بدین که دیگه چیا می تونم درست کنم چون هنوز 12 جلسه دیگه مونده.

ممنونم.
    چی نپوشیم؟

chi-napooshim.com

عضو خانواده بزرگ مامی سایت
    الهه(مامان النا) آواتار ها
    الهه
    میزان امتیاز
    5
    پسند شده
    1390
    پسند کرده
    147

نگار جون .... اگه ساعتی که برادرت میاد پیشت موقعی هست که خودت هم بتونی تا اون موقع نهار نخوری ..خوب غذا درست کن ولی خیلی ساده و بدون هیچ تشریفاتی ... اگه ساده باشه شاید راضی بشه ..چون بالاخره قبول میکنه که خودت هم باید یه چیزی برا نهار بخوری و منتی برای اون نیست ...البته من میدونم تو اصلا منتی نمی ذاری ..منظورم اینه که احساس معذب بودن نمی کنه. یا مثلا بگی اینو درست کردم خوشمزه شد اینم برا تو نگه داشتم .... چند جلسه رو اینطوری رد کن ..هههه

ببین غذاهایی مثل آش رشته هم طوری هستن که میتونی به عنوان عصرونه سرو کنی و خوشمزه هم هست ...
    بازم چیزی به ذهن مبارکم خطور کرد میگم...
    هر چه دلم را خالی میکنم باز پر میشود از تو!!!
    عجب برکتی دارد دوست داشتنت!!!

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    7
    پسند کرده
    0

سلام دوست جونا من 20فروردین دومین سالگرد ازدواجمه میخوام مهمونی بدم 30 نفر هستیم میخوام شیک وخوشگل باشه و غذا نونی باشه اما انواع کوکوها با کشک بادمجون نباشه اخه طرفدارش کمه سالاد خوشمزه دسر باکلاس و خوش خوراک و غذا چون روز 3عید میریم مسافرت تا 13بعدش هم عروسی داریم از الان به فکر باشم بعد شام و قبل شام چی صرف بشه؟2نفر55و65ساله هستن بقیه جوون.به نظرتون میوه های پوست کنده توی ظرف سلفون کشیده به هر نفر بدم زشته؟؟؟؟؟؟؟بعد بازم زشته خونه رو تزیین کنم با تم قلب؟ممنون میشم جوابامو بدین
    خدایا به خودت توکل میکنم خودت بهم دادی خودت مواظبش باش و سالم به دنیا بیاد

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    0
    پسند کرده
    0

چیستا جونم به نظر من خیلی خوبه که میخوای تزیین کنی.شمع یادت نره!!!
    من فقط دسرو نظر میدم بقیه رو بچه ها بگن
    کرم کارامل یا پان اسپانیا
    امیدوارم صدمین سالو جشن بگیرین عزیزم

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    172
    پسند کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Negara
    سلام دوستان

من سه روز در هفته برادرم (40 ساله) میاد پیشم که بهش تدریس زبان بکنم. چون بعد از ساعت کاریش میاد و ناهار نخورده طبیعتا خیلی گرسنه است. حالا مشکل من اینه که چون من ازش مبلغی برای تدریس نمی گیرم و کارم هم حرفه ایه و خودش می دونه هر دفعه میاد مثلا 70-80 تومان مبلغ تدریس خصوصی رو ازش نمی گیرم و خلاصه خیلی خیلی احساس دین می کنه ، می دونم که اگه ناهارم براش درست کنم خیلی خجالت می کشه و اصلا راحت نیست و شاید اصلا دیگه نیاد پیشم در حالیکه یه ماه دیگه عازمه و نیاز شدید یه این کلاس داره. خلاصه نمی خوام با ناهار درست کردن باعث بشم اصلا نیاد. خلاصه چند جور عصرونه تر و تمیز و جمع و جور نسبتا سیر کننده ولی کم زحمت احتیاج دارم. که غذا محسوب نشه و ریخت و پاش نداشته باشه که برادرم عذاب وجدان بگیره.

تا حالا توی این چند جلسه گذشته چند جور ساندویچ میکری (ژامبون و پنیر) و ناگت مرغ ، کروکت مرغ و پنیربهش داده ام. لطفا بهم ایده بدین که دیگه چیا می تونم درست کنم چون هنوز 12 جلسه دیگه مونده.

ممنونم.
    نگارا جان اگر اهل كيك درست كردن هم هستيد يا دسر ميتونيد اينارو هم درست كنيد با چاي يا قهوه ميچسبه ، با مامان النا هم خيلي موافقم كه انواع آش خيلي عصرونه خوبيه مخصوصاٌ كه بي دردسر هم هست و تو سرما ميچسبه ، انواع كوكو و كتلت هم با اينكه دردسر درست كردنش زياده ولي معمولاٌ به چشم آقايون راحت و بي دردسر مياد
    زندگي به مانند يک مراجعه کوتاه به مغازه اسباب بازي فروشي بين تولد و مرگ است

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    5
    پسند کرده
    0

خوب دوستان عزیز من خوزستانی هستم ایام عید اینجا هوا گرم هست ، من هرسال خیلی مفصل این 60 مهمان را پذیرایی میکنم ، واقعا باید شنگ تمو م بزارم..............
    من قصدم اینهست مرغ را به سیخ چوبی بکشم ، وتوی فر کباب کنم ، پلو سفید ، سبزی پلو ، خورش قیمه ، ماهی شکم پر ، سوپ ، خورش کرفس هم درست کنم ،
    برای دسر هم چون تعداد زیاد هست ترجیح میدم تک نفره درست نکنم ، ومیز دسر بجینم ، شامل میوه ، دسر پان ، تیرامیسو ، وژله با میوه
    حالا شما یه پلو پیشنهاد بدید ویه غذای مدرن برای لابلاشون ، هرسال الیویه میزاشتم ، همه دوست دارن ولی میخواهم اگر بشه یکی یا دوتا غذای مدرن هم باشه راستی سالا د فصل وترشی هم با نوشابه ودلستر ودوغ میزارم توی سفره
    اگر میشه در مورد دسر ها نظر بدید از همه ممنونم

لطفا راهنمایی کنید

الهه
    میزان امتیاز
    5
    پسند شده
    1390
    پسند کرده
    147

ماهنوس جون
    من این مدل مرغ رو زیاد درست کردم ... حالا که میخای ژیگولی تر باشه اینکار رو بکن : بین تکه های مرغت توی سیخ فلفل دلمه ای رنگی قالب کوچولو زده بذار یا هویج رو آب پز کن بعد حلقه حلقه ببر و با قالب کوچولو قالب بزن ...یکی در میون بذار تو سیخ هات خیلی خوشجل میشه

راستی من برا جوجه تو فرم یه سس هم درست میکنم که خشکی اش رو بگیره .. من خودم دوست ندارم پیاز بریزم چون به جوجه میچسبه برا همین عصاره پیاز میریزم اما دستور اصلی اش پیاز داره ..اون دیگه به خودت بستگی داره ...
    پیاز رو ریز ریز خورد کن و با روغن تفت بده اما سرخش نکن تا رنگش برگرده و تو سس سیاه بشه بعد ادویه و نمک و فلفل و کاری ( در صورت تمایل )و رب گوجه فرنگی بریز... اگه بخواهی میتونی یه کم سس گوجه هم اضافه کنی ..بعد آب بریز و بذار غلیظ شه ..من این سس رو تو سس خوری کنار جوجه این مدلی میارم ..خوشمزه میشه مخصوصا که گلوگیر بودن مرغ رو میگیره ... اصل این سس تند هستش..

دسر پان اسپانیا و یکی از ژله های رنگین کمان یا خورده شیشه یا موزاییک و یا شیشه ای رو درست کن ...همه شون شیکن .پانخیلی طرفدار داره ...توی ژله ها مهمونای من رنگین کمان رو دوست دارن و چون عشق قهوه ان برا غافل گیری هر از گاهی موزاییک هم درست میکنم تا حالش رو ببرن

الهه
    میزان امتیاز
    5
    پسند شده
    1390
    پسند کرده
    147

من این سالاد رو خونه خاله ام خوردم و کیف اساسی کردم و عید هم برا طایفه شوهر حتما اینو درست میکنم ....

سیب زمینی آبپز نگینی خورد شده + ذرت پخته شده (اونم اگه دوست داری کم نریزی خوشمزه تر میشه)+ قارچ ورقه ورقه شده که پنج دقیقه ای تو آب پختیش ( یه عالمه... با دست و دلبازی بریز) + ژامبون و یکی دو تا سوسیس +اگه داشته باشی مغز کرفس و پیازچه + خیار شور + یه عالمه سس مایونز + نمک و کمی فلفل

سالاد کلم سفید
    کلم سفید رو خیلی نازک نازک خورد کنی +هویج رنده شده + کشمش پلویی و سس مایونز .. باید زودتر آماده بشه تا مزه ها به خورد هم بره ...سس این سالاد مایونز و آبلیمو و شکره

• بانک بند ناف