نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree1353Likes

موضوع: منو غذا برای مهمانی های مختلف 1

نمایش نتایج: از 1,353 به 1,360 از 5484
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    34
    پسند کرده
    0

re: منو غذا برای مهمانی های مختلف 1

نقل قول نوشته اصلی توسط خانومی
    ای بابا. خیل فوریه. چرا کسی کمکم نمی کنه ؟ من این همه تو این تاپیک به همه کمک کردم.
    عزیزم اگه همسری ته چین نمی خواد پیتزا بذار پیراشکی هم خوبه کیک مرغ هم خوبه منوت و بستی دیگه؟؟ قطعیه؟؟

2. بانک بند ناف

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    34
    پسند کرده
    0

یک منو به من بدین برای روز دوم عید مهمانی خونه منه 30 نفرن از پذیرایی قبل شام تا اخر شب چیکار کنم قاطی کردم فکرمم هنگ کرده خیلی پر خرج نمیخوام شیرینی عیدم اگه خدا بخواد از منوی عید مامی سایت درست کنم اگه منو بهم بدین ممنون میشم
    خدایا به معجزه ات نیازدارم ولی انگار خدا معجزش روواسه روز مبادا گذاشته

ستاره
    میزان امتیاز
    3
    پسند شده
    10422
    پسند کرده
    11789

نقل قول نوشته اصلی توسط خانومی
    بچ ها من یه سوالی دارم به شدت فوری :
    امشب 2 نفر + 1 بچه 1 ساله مهمون دارم برا شام که می خوام منو برنجی نباشه. خب ؟
    سوپ میزارم که همه می خورن + بچه کوچولو
    سالاد الویه میزارم که همه می خورن بجز همسری
    ته چین می خواستم بزارم که متوجه شدم همسری نمی خوره باز .
    حالا من هم می تونم با مرغ ته چین که قبلا آبپز شده ساندویج مرغ سارا جون رو درست کنم. و یا اینکه ته چین بزارم با 1 سینی پیتزا . یا پیراشکی هم به منو اضافه کنم. نمی دونم. میشه فوری راهنماییم کنین ؟

به نظر من ساندويچ مرغ مكيزيكي رو با همون مرغي كه پختي درست كن خيلي خوشمزه ميشه و سريع هم حاضر ميشه

سوپ خوبه

به تعداد نفرات پيراشكي هم درست كني خوبه

سالاد الويه و پيتزا رو حذف كن

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    5
    پسند کرده
    0

دوستان منم ایام عید یه مهمونی 60 نفره دارم لطفا منو بدهید برای ناهار هستش
    لطفا منو بی پاسخ نذارید

ostooreh آواتار ها
    میزان امتیاز
    144
    پسند شده
    4256
    پسند کرده
    5312

نقل قول نوشته اصلی توسط ماهنوس
    دوستان منم ایام عید یه مهمونی 60 نفره دارم لطفا منو بدهید برای ناهار هستش
    لطفا منو بی پاسخ نذارید
    خانوم های عزیز شما خودتون بگین چی دوست دارین وآیا قصد دارین منوتون کامل باشه وشامل پیش غذا وغذای اصلی ودسر باشه یا نه ساده وبی دردسر .ذائقه هاتون چه چیزهایی رو میپسنده؟

نظر من برای پیش غذا :سوپ مجلسی ... انواع کاناپ
    سوپ جو انواع دلمه استفاده کنین که بسته به ذائقه ی مهمونهاتون میتونین کم وزیادش کنین.

غذای اصلی : مرغ سرخ شده .....سبزی پلو ماهی ....خورشت کرفس یا قیمه ....وخورشت فسنجون استفاده کنین..

برای دسر : از انواع ژله (بروکن گلاس .موزائیکی ...رنگین کمان ....)

زوکوتو .....انواع پودینگ .....دسر کارامل ویا انواع شارلوت میتونی استفاده کنی .به دلخواه وبنا به سلیقه ی مهمونها
    سالادوسبزیجات

بهشت از دست آدم رفت از اون روزی که گندم خُورد
    ببین، چی میشه اون کس که یه جو، از حَق مردم خُورد

الهه(مامان النا) آواتار ها
    الهه
    میزان امتیاز
    5
    پسند شده
    1390
    پسند کرده
    147

*****یه خواهش*****

از همه عزیزانی که در مورد منو از بچه ها کمک می خوان خواهش میکنیم حد اقل یه کم به بقیه اطلاعات بدن...

اینکه چه جور غذایی دوست دارن...سنتی؟؟ یا مدرن؟؟؟

ذایقه ها چطوره؟؟؟ مثلا ممکنه من یه منو بدم توش بادمجون باشه ولی شما اونو اصلا دوست نداشته باشین ..

دوست دارین مهمونی تون ساده و بی درد سر باشه یا نه مفصل و با همه تشکیلات (که این خوب مسلمه هزینه بر هم هست )

مهموناتون بیشتر جوون هستن یا سن بالا؟؟

(مطمئن باشین اینطوری شما زودتر به هدف تون میرسین)
    هر چه دلم را خالی میکنم باز پر میشود از تو!!!
    عجب برکتی دارد دوست داشتنت!!!

ostooreh آواتار ها
    میزان امتیاز
    144
    پسند شده
    4256
    پسند کرده
    5312

نقل قول نوشته اصلی توسط مامان عاشق
    یک منو به من بدین برای روز دوم عید مهمانی خونه منه 30 نفرن از پذیرایی قبل شام تا اخر شب چیکار کنم قاطی کردم فکرمم هنگ کرده خیلی پر خرج نمیخوام شیرینی عیدم اگه خدا بخواد از منوی عید مامی سایت درست کنم اگه منو بهم بدین ممنون میشم
    قبل شام با انواع نوشیدنی گرم .چای قهوه شیر کاکائو به همراه شکلات وشیرینی عید ومطمئنا آجیل

موقع شام :سوپ شیر وجو یکی از بهترین گزینه ها هستند اگر خواستی بگو تا بهت خصوصی بگم چه جوری درستشون کنی .

کوکو سبزی ومیرزا قاسمی مخصوصا با سیر تازه تو عید خیلی خوشمزه میشن .

برای غذای اصلی رشته پلو که لابلاش پیاز خوش رنگ وخوب سرخ شده خلالی ومرغ خوش طعم ریش شده ریخته باشی .رشته پلو غذای مخصوص عید نوروز هست .موقع کشیدن تو دیس میتونی مرغ وپیاز داغ رو لابلای رشته پلوت بدی .

خورشت قیمه (با ادویه مخصوص هاتی کارا )خیلی خورشت رو خوش مزه میکنه .خورشت قورمه سبزی که باسبزی تازه درست کردی وخوب جا افتاده باشه .اگر دوست داشتی کباب کوبیده هم عالی میشه .

پلوی سفید با تزئین زعفرون وزرشک.

برای بعد شام هم خرده شیشه درست کن . از انواع میوه هم استفاده کن حالا یا به صورت سلف سرویس یا چیده شده تو بشقاب یا مثل بعضی از خانومها سیخی شده وبه صرفه .

کلا خودت رو خسته نکن چون عید هست ودید وبازدید عید وپذیرایی های متفاوت معمولا افراد زیاد شام نمیخورند .من از هر کدوم چند نوع نوشتم تا بتونی انتخاب کنی .منوی دوست قبلیمون رو هم که نوشتم نگاهی بنداز .

سمیرا جون من هر موقه مهمون دارم یه رقم سوپ وکلا دونوع غذا درست میکنم کیک وژله هم اگر بشه ووقت کنم وتو یخچالم جا داشته باشم درست میکنم. مهمونهای من اغلب از شهر های دیگه میان که چند روز میمونند برای همین زیاد شلوغش نمیکنم. شما هم برای به صرفه بودن انتخاب کن وتصمیم بگیر .

من توی خورشت قیمه هام از هل استفاده میکنم چهار پنج تا هل میندازم تو خورشت وموقع کشیدن تو ظرف باید درش بیاری چون اگر بره زیر دندون مزه ی تلخی زیادی میده .
    سالادوسبزیجات

بهشت از دست آدم رفت از اون روزی که گندم خُورد
    ببین، چی میشه اون کس که یه جو، از حَق مردم خُورد

الهه(مامان النا) آواتار ها
    الهه
    میزان امتیاز
    5
    پسند شده
    1390
    پسند کرده
    147

تارا جون

ژله رنگین کمانت رو فردا (یک شنبه ) درست کن و وقتی تموم شد روی قالبت رو سلفون بکش و مطمئن باش روی ژله ات خشک نمیشه ...این نصف کار...

به نظر من قورمه سبزی خورشت خیلی عالیی هست ..خصوصا تو که بچه کوچیک داری بهتره روز مهمونی کار کمتری برات بمونه ...قورمه سبزی ات رو روز دوشنبه درست کن ...
    من در مورد میرزا قاسمی نظری ندارم چون خودم نمیخورم نمیدونم میشه زودتر آماده کنی یا نه!!!
    بورانی اسفناج هم طرفدار زیاد داره و میتونی دوشنبه درست کنی ..

در مورد پیمانه برنج پرسیده بودی ..من حدس میزنم مهمونی ات شام باشه چون وسط هفته هستش ... خودت باید در نظر بگیری اشتهای مهمونات چقدره ...منظورم اینه اهل خوردن هستن یا نه فقط با غذا بازی میکنن .. اگه اهل خوردن هستن برا هر نفر یه پیمانه در نظر بگیر و 4 تا 5 پیمانه هم بیشتر بریز که دیست خالی نمونه .. اما اگه بخور نیستن همون 18 یا 19 پیمانه کافیه

راستی ... من خودم اگه برا نهار مهمون داشته باشم ساعت ده صبح برنجم رو آبکش میکنم ..ته دیگ رو میذارم ..برنج رو تو دیگ میریزم اما دم نمیکنم ..درشو یه کم نیمه باز میذارم تا عرق نکنه .. بعد مثلا ساعت 11.5 برنج رو میذارم دم بکشه ..اینطوری وقتی مهمونات میان دیگه برنج دم کردن نداری و راحتتر میتونی پذیرایی کنی و خونه هم مرتب تر میشه
    هر چه دلم را خالی میکنم باز پر میشود از تو!!!
    عجب برکتی دارد دوست داشتنت!!!