نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree1353Likes

موضوع: منو غذا برای مهمانی های مختلف 1

نمایش نتایج: از 1,265 به 1,272 از 5484
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت
    Mom of 1 Son آواتار ها
    میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    854
    پسند کرده
    102

re: منو غذا برای مهمانی های مختلف 1

بچه ها لطفن برای یک منوی شام کاملن ایرانی کمکم کنید.
    خانواده جوان ترکی با بچه های نوجوان و بینشون گیاهخوار هم هست.

مواردی که میخوام سرو کنم:
    - یک مدل پیش غذا (احتمالن کشک بادمجان)
    - دو نوع غذای اصلی (احتمالن یکیش زرشک پلو با مرغ یا ته چین)
    - دو مدل سالاد (یکیش سالاد شیرازی)
    - یک مدل دسر ؟؟

شاید بورانی اسفناج هم درست کنم.
    ترجیح میدم غذا هایی باشه که بتونم روز قبل هم آماده کنم.
    اگه بتونم یکی از غذا های اصلیم رو بدون گوشت درست کنم هم عالیه.

2. بانک بند ناف
    hengamehh آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    2
    میزان امتیاز
    580
    پسند شده
    36151
    پسند کرده
    55051

دسر سنتی : مسقطی

خدایا
    شکرت
    نی نی های من پر کشیدن پیش خودت

مدیر انجمن
    Negara آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    6
    میزان امتیاز
    62
    پسند شده
    8135
    پسند کرده
    7504

نقل قول نوشته اصلی توسط Mom of 1 Son

- یک مدل دسر ؟؟

تا جایی که من می دونم برای گیاهخوارا خیلی مهمه غذاشون پروتئین گیاهی داشته باشه. مثلا اینکه 5-6 جور سالاد هم باشه بازهم براشون غذا نمیشه. چه طوره عدس پلو درست کنید که خوذش پروتئین گیاهی داره و به جای ریختن گوشت روی پلو در 2 ظرف مجزا یکی ترکیب گوشت و کشمش و خرما - یکی سویا و کشمش و خرما کنار پلو بذارین؟
    چی نپوشیم؟

chi-napooshim.com

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    15
    پسند کرده
    0

سلام

من از یک وضعیت قحطی زدگی زندگی دانشجویی*ای می خوام مهمونی خوب بدم! هم اکنون نیازمند یاری سبزتان هستیم. مهمونها با خودمون ۸ نفرند.

غیر از مشکل مواد که یه در میون داریم و نداریم و خیلیهاش هم اینجا(برای تحصیل شوهرم اومدیم لندن) سخت گیر میاد، مشکل اصلیم اینه که ظرف کم دارم (و فعلا نمی خوام خرت و پرت بخرم!) و می خوام مهمونیمون یه جوری باشه که حداقل ظرف لازم مصرف بشه. کلا هم ترجیح میدم ساده باشه که اونا هم تو تعارف نیفتند. خودم فکر کردم قبل از شام، با یه کیک (کوچیک می برم که سیر نشن!) و چایی پذیرایی کنم، مثلا کیک باقلوا. شام می خوام قرمه سبزی باشه،برنج ساده با ته دیگ زعفرونی و یه چیز دیگه، یا سالاد ماکارونی، یا مرغ با سس خامه و قارچ، دسر هم مخلوط کاستر و کنسرو میوه. تا همینجا هم برای پختن برنج باید از ملت برم ظرف قرض بگیرم چون قابلمه در اون حد بزرگ نداریم. با این محدودیت امکانات به نظر شما سالاد ماکارونی بهتره یا مرغ با خامه و قارج؟ با کمال ناراحتی پیش غذا رو هم به همین علت حذف کردم که نمی تونم یه بشقاب یا کاسه اضافی براشون بذارم برای سوپ یا غذا. دسر رو هم باید تو همون بشقاب بخورن :( بعد از شام هم میوه میارم براشون.

اگر پیشنهادی برای بهبود اوضاع دارید بفرمایید!

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    0
    پسند کرده
    0

سلام
    عزیزم من بتازگی از این وضعیت قحطی زدگی خارج شدم و به ایران برگشتم عزیزم قحطی اونجا که از فراوانی اینجا خیلی جلوتره البته من لندن نبودم سوئد بودم
    دوست خوبم ظرفهای یکبار مصرف اونجا که مشکلی باقی نمی گذارد برای پیش غذا می تونی سوپتو یا کشک و بادمجون یا هر چی قبلا بپزی و به یه ظرف دیگه غیر فلزی منتقل کنی بعد با ماکرو گرم کنی البته نمی دونم اونجام مثل سوئد ماکرو جزئ فرنیچ ثابت خونه هست یا نه؟
    به هر حال من مشکلمو با ظرفهای یکبار مصرف حل کردم و تا 6-7نوع غذا هم سرو کردم
    یک نوع پیاله های کوچولو بود مخصوص سوپ و...
    یک سینی های الومینیوم که من اولش به عنوان یکبار مصرف خریدم ولی بارها توی فر گذاشتم و همینقدر بهت بگم موقع برگشت با اه و افسوس ازشون دل کندم .میتونی برای کارهای توی فر از اونا بگیری باز اگه فر جزئ اثاثیه ثابت خونه باشه مثل سوئد
    خلاصه برو تو نخ یکبار مصرفها و غذاهایی که می تونی از قبل بپزی و بعد از قابلمه به ظرف دیگه انتقالش بدی
    اگه تازه رفتی هم بهت بگم می تونی از ایکیا با قیمت مناسب بعصی از اقلام ضروری رو بخری
    اببخشید خیلی طولانی شد اخه سوالت دقیقا در حوزه فوق تخصص خودم بود
    اگه بلد بشم برات تو خصوصی مفصلتر هم راهکار دارم
    موفق باشی

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    15
    پسند کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط paknoosh
    سلام
    عزیزم من بتازگی از این وضعیت قحطی زدگی خارج شدم و به ایران برگشتم عزیزم قحطی اونجا که از فراوانی اینجا خیلی جلوتره البته من لندن نبودم سوئد بودم
    دوست خوبم ظرفهای یکبار مصرف اونجا که مشکلی باقی نمی گذارد برای پیش غذا می تونی سوپتو یا کشک و بادمجون یا هر چی قبلا بپزی و به یه ظرف دیگه غیر فلزی منتقل کنی بعد با ماکرو گرم کنی البته نمی دونم اونجام مثل سوئد ماکرو جزئ فرنیچ ثابت خونه هست یا نه؟
    به هر حال من مشکلمو با ظرفهای یکبار مصرف حل کردم و تا 6-7نوع غذا هم سرو کردم
    یک نوع پیاله های کوچولو بود مخصوص سوپ و...
    یک سینی های الومینیوم که من اولش به عنوان یکبار مصرف خریدم ولی بارها توی فر گذاشتم و همینقدر بهت بگم موقع برگشت با اه و افسوس ازشون دل کندم .میتونی برای کارهای توی فر از اونا بگیری باز اگه فر جزئ اثاثیه ثابت خونه باشه مثل سوئد
    خلاصه برو تو نخ یکبار مصرفها و غذاهایی که می تونی از قبل بپزی و بعد از قابلمه به ظرف دیگه انتقالش بدی
    اگه تازه رفتی هم بهت بگم می تونی از ایکیا با قیمت مناسب بعصی از اقلام ضروری رو بخری
    اببخشید خیلی طولانی شد اخه سوالت دقیقا در حوزه فوق تخصص خودم بود
    اگه بلد بشم برات تو خصوصی مفصلتر هم راهکار دارم
    موفق باشی
    ممنونم مریم جان پیشنهاداتت خیلی خوب بود. ما مکان موقت قبلی ماکروفر داشتیم ولی اینجا متاسفانه نداریم. البته فر هست. ایده یک بار مصرفها خیلی خوب بود همین فردا میرم یک سری مشکلاتم رو اینجوری حل می کنم!

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    30
    پسند کرده
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط arefeh00
    سلام

من از یک وضعیت قحطی زدگی زندگی دانشجویی*ای می خوام مهمونی خوب بدم! هم اکنون نیازمند یاری سبزتان هستیم. مهمونها با خودمون ۸ نفرند.

غیر از مشکل مواد که یه در میون داریم و نداریم و خیلیهاش هم اینجا(برای تحصیل شوهرم اومدیم لندن) سخت گیر میاد، مشکل اصلیم اینه که ظرف کم دارم (و فعلا نمی خوام خرت و پرت بخرم!) و می خوام مهمونیمون یه جوری باشه که حداقل ظرف لازم مصرف بشه. کلا هم ترجیح میدم ساده باشه که اونا هم تو تعارف نیفتند. خودم فکر کردم قبل از شام، با یه کیک (کوچیک می برم که سیر نشن!) و چایی پذیرایی کنم، مثلا کیک باقلوا. شام می خوام قرمه سبزی باشه،برنج ساده با ته دیگ زعفرونی و یه چیز دیگه، یا سالاد ماکارونی، یا مرغ با سس خامه و قارچ، دسر هم مخلوط کاستر و کنسرو میوه. تا همینجا هم برای پختن برنج باید از ملت برم ظرف قرض بگیرم چون قابلمه در اون حد بزرگ نداریم. با این محدودیت امکانات به نظر شما سالاد ماکارونی بهتره یا مرغ با خامه و قارج؟ با کمال ناراحتی پیش غذا رو هم به همین علت حذف کردم که نمی تونم یه بشقاب یا کاسه اضافی براشون بذارم برای سوپ یا غذا. دسر رو هم باید تو همون بشقاب بخورن :( بعد از شام هم میوه میارم براشون.

اگر پیشنهادی برای بهبود اوضاع دارید بفرمایید!
    ای وای، تو هم که مثل منی!! پارسال یه مهمونی دادم بیچاره شدم.... مجبور شدم برنجمو دو تا قابلمه کنم، بعد اجاقم پر شد و جا برای خورش نداشتم... از اون به بعد دیگه این همه مهمون با هم دعوت نکردم و همیشه هم یکی دو تا غذای ساده پختم. این ایده ظرف یه بار مصرف خیلی خوبه، اینایی که میشه تو فر گذاشت، وقتی غذات آماده شد می تونی بذاری تو فر تا گرم بمونه، دور و برت هم خیلی شلوغ نمیشه.
    می تونی از دوستات هم کمک بگیری، البته اگه باهاشون راحتی. من از دوستم می خواستم تا ظرف پیرکس هاش رو برام بیاره، خیلی کمکم کرد، چون هم می تونی تو فر بذاری هم سر سفره.
    در مورد غذاهات هم من سالاد ماکارونی رو ترجیح میدم. انشاءالله که به خوبی برگزار بشه...

Mom of 1 Son آواتار ها
    میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    854
    پسند کرده
    102

نقل قول نوشته اصلی توسط Negara
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mom of 1 Son

- یک مدل دسر ؟؟

تا جایی که من می دونم برای گیاهخوارا خیلی مهمه غذاشون پروتئین گیاهی داشته باشه. مثلا اینکه 5-6 جور سالاد هم باشه بازهم براشون غذا نمیشه. چه طوره عدس پلو درست کنید که خوذش پروتئین گیاهی داره و به جای ریختن گوشت روی پلو در 2 ظرف مجزا یکی ترکیب گوشت و کشمش و خرما - یکی سویا و کشمش و خرما کنار پلو بذارین؟
    هنگامه جون و نگارا عزیز سپاس از راهنماییتون
    ترجیح میدم برنج یک مدل باشه چون زیاد اهل خوردن برنج نیستند.