نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree1353Likes

موضوع: منو غذا برای مهمانی های مختلف 1

نمایش نتایج: از 1,193 به 1,200 از 5484
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت
    MooniYa آواتار ها
    میزان امتیاز
    58
    پسند شده
    4029
    پسند کرده
    2983

re: منو غذا برای مهمانی های مختلف 1

نقل قول نوشته اصلی توسط mahta008
    سلام به همه خانومای کدبانو و با سلیقه
    من 5 ماهه که ازدواج کردم و شروع به اشپزی کردم و قبل از اون حتا به بار هم اشپزی نکرده بودم و کلن خیلی بی تجربه هستم در این زمینه! حالا قرار هست که خانواده شوهرم به همراه مادربزرگ و خاله هاش رو که جمعن 6 نفرن رو دعوت کنیم! ولی من اصلا نمیدونم چی درست کنم که خراب نشه و سخت نباشه و خوب هم باشه و اینقدر استرس دارم که همش مهمونی رو عقب میندازم! میخوام که راهنماییم کنیم که چی بپزم و چیکار کنم. ته چین مرغ چیکن استروگانف و قیمه رو تا حالا یه چندباری درست کردم و بد نشده سوپ کرم مرغ و ژله خرده شیشه هم همینطور ولی برنجام خوب در نمی یاد مرغ شکم پر هم درست کردم که به نظر خودم خیلی خوشمزه بود ولی خوب سخت بود تمیز و خوشگل درآوردنش و کلی استرس داشت . نمی خوام خیلی هم خودکشی و تحویل بازار باشه والله مادر شوهر محترم که هر وقت مهمون داره غذا از بیرون میگیره مبادا خسته شه!!!
    هم اکنون نیازمند یاری سبزتان هستم
    عزیزم من چند صفحه پیش کمک میخواستم و پریشب هم مهمونام اومدن ...5 تا مهمون داشتم و بار اول بود مهمونی میدادم
    ته چین و لازانیا درست کردم
    ته چین که برای دومین بار بود تو عمرم درست میکردم ...ولی با خوندن تاپیکش و رعایت نکاتی که دوستان گفته بودن عالی در اومد
    سوپ شیر و کدو شکم پر هم داشتم کنار غذام

به نظرم خیلی سخت نگیر
    دسر هم پان اسپانیا گذاشته بودم

تو میتونی کیک سیب و دارچین رو هم بزاری برای بعد از شام ...چون خیلی خوشبو و خوشمزه هست
    دلتو به هيشكي نسپار اونو واسه من اونو واسه من اونو واسه من نگهدار

2. بانک بند ناف

میزان امتیاز
    6
    پسند شده
    173
    پسند کرده
    2939

نقل قول نوشته اصلی توسط Negara
    نقل قول نوشته اصلی توسط elitanha
    مریم جان ممنون عزیزم اخه جنوبی هستش باید غذاهای دریایی رو دوست داشته باشه خانمی بادمجان رو بصورت سرخ کرده دوست داره نمیتونم دلمه بپزم نظرت چیه قیمه بادمجان بذارم با میگو سو خاری البته غیر از بادمجان چیزدیگه ای هم باشه میشه ها مهم اینه که میگو باشه دومی مهم نیست کمممک
    پیشنهاد من اینه که میگو سوخاری با سیب زمینی سرخ کرده درست کنین. خیلی مفصل نباشه بهتره. هم بدونه بلدین هم زیادی خوس به حالش نشه تا برین خونه خودتون.
    نمیشه که دوست خوبم نامزدم برای نهار برنج دوست داره

ostooreh آواتار ها
    میزان امتیاز
    145
    پسند شده
    4266
    پسند کرده
    5312

ممنون ایلار جون به نظرت بادمجون شکم پر چطوره؟
    راستش من بادمجون شکم پر تا به حال درست نکردم .نظر خاصی ندارم اما اینجا رو ببین .ته چین بادمجون آموزشش هم همونجا هست.

http://www.mamisite.com/forum/viewto...680846#p680846

در مورد خورشت هم بعضی از بچه ها برای روی خورشت قیمه بادمجون .از گل رز بادمجونی با پوست استفاده کردند که هم تزئین قشنگیه هم هنرمندا نه است. درضمن آدم برای نومزدش وشوهرش هر کاری کنه کم کرده........هر گلی بزنی به سر خودت زدی. براش سنگ تموم بذار بدونه چقدر هنرمندی.
    سالادوسبزیجات

بهشت از دست آدم رفت از اون روزی که گندم خُورد
    ببین، چی میشه اون کس که یه جو، از حَق مردم خُورد

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    11
    پسند کرده
    0

مریم جان ممنون عزیزم اخه جنوبی هستش باید غذاهای دریایی رو دوست داشته باشه خانمی بادمجان رو بصورت سرخ کرده دوست داره نمیتونم دلمه بپزم نظرت چیه قیمه بادمجان بذارم با میگو سو خاری البته غیر از بادمجان چیزدیگه ای هم باشه میشه ها مهم اینه که میگو باشه دومی مهم نیست کمممک
    پیشنهاد من اینه که میگو سوخاری با سیب زمینی سرخ کرده درست کنین. خیلی مفصل نباشه بهتره. هم بدونه بلدین هم زیادی خوس به حالش نشه تا برین خونه خودتون.
    البته هر کسی یه سلیقه ای داره ولی اکثر مردا طعم غذا واسشوم مهمتره پس سعی کن بیشتر از اینکه خودتو درگیر تزیینات کنی خوشمزه درست کنی .
    اگه میخوای برنج درست کنی همون پلومیگو خیلی راحته . یه برنج سفید با مثلا فسنجون یا خورش بامیه یا بادمجون.
    کیک سیب ودارچین هم با چای خوشمزست واسه بعداز ناهار. ( حالا همه هنرهاتو یه باره رو نکن )

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    2
    پسند کرده
    0

سلام.از دوستای با تجربه نظر میخوام من تازه ازدواج کردم و میخوام خاله همسری رو برای اولین بار دعوت کنم برای مهمونی شام.بسیار دلسوز البته از نو فضول و ایراد گیر هستش اگه این خاله رو هم حساب کنیم من 2 تا مادر شوهر دارم.میخواستم از شما دوستان که کلی تجربه دارین کمک بخوام برای پیش و غذای اصلی و دسر چی بپزم که خیلی شیک و با کلاس باشه که نتونه چیزی بگه و کفش ببره.لطفا کمکم کنید مامانم میگه خیلی ساده غذا درست کن تا پررو نشه و فکر نکنه بخاطر اون به خودت سخت گرفتی مهم کنار هم بودن هستش نه غذا ولی همش جلوی شوشو از عروس تازش تعریف میکنه من نمیخوام کم بیارم.دست پختم هم خیلی خوبه چون چند سال تنها زندگی میکردم اشپزی بلدم ولی میخوام اینبار تک باشه .کمکم کنید ممنون میشم.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    7
    پسند کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط mary.m
    سلام.از دوستای با تجربه نظر میخوام من تازه ازدواج کردم و میخوام خاله همسری رو برای اولین بار دعوت کنم برای مهمونی شام.بسیار دلسوز البته از نو فضول و ایراد گیر هستش اگه این خاله رو هم حساب کنیم من 2 تا مادر شوهر دارم.میخواستم از شما دوستان که کلی تجربه دارین کمک بخوام برای پیش و غذای اصلی و دسر چی بپزم که خیلی شیک و با کلاس باشه که نتونه چیزی بگه و کفش ببره.لطفا کمکم کنید مامانم میگه خیلی ساده غذا درست کن تا پررو نشه و فکر نکنه بخاطر اون به خودت سخت گرفتی مهم کنار هم بودن هستش نه غذا ولی همش جلوی شوشو از عروس تازش تعریف میکنه من نمیخوام کم بیارم.دست پختم هم خیلی خوبه چون چند سال تنها زندگی میکردم اشپزی بلدم ولی میخوام اینبار تک باشه .کمکم کنید ممنون میشم.
    سلام عزیزم تزیینات غدا با مخلفات خیلی به نظر من مهمه میزو پر وشییک میکنه منویی که در نظر گرفتی چیه؟چند نفرید و سن ها؟ من 1 منومیزارم باز به سلیقه ی خودت و کمک دوستان 1غدای رسمی بزار مثل قورمه سبزی و مرغ یا باقالی پلو پلو با گوشت یا مرغ یا فسنجون ... پیش غذا کیک مرغ کشک بادمجان تست کاپ با میگو سس تارتار خیلی لذیذه سالاد کام قالبی ماست اسفناج ماست و بورانی و مخلفات.......دسر پان اسپانیا هم خوشمزس مطمعننا همه دوست دارن شارلوت زله اکواریوم و بشقاب مزه کاسه یخ اینارو گفتم منظورم این نیست که همشونو درست کنی با سلیقه خودت انتخاب کن
    خدایا به خودت توکل میکنم خودت بهم دادی خودت مواظبش باش و سالم به دنیا بیاد

مدیر انجمن
    Negara آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    6
    میزان امتیاز
    62
    پسند شده
    8137
    پسند کرده
    7504

نقل قول نوشته اصلی توسط mary.m

راستش خانواده ها ، سلیقه ها ، نظر ها، رسوم در شهرهای مختلف و ... خیلی با هم فرق داره اینه که خودت از همه بهتر می دونی چه تیپین. اما من می گم خودکشی نکن و یک منوی ساده اما خوشمزه بذار. هم پررو نمی شن هم جای ایراد نمی مونه.
    مثلا" سوپ قارچ و سالاد فصل ، یک خورش یا پلو مخلوط و یک غذای فرنگی (لازانیا یا بیف استروگانف) و یک نوع دسر ژله ای و یک سالاد میوه.
    چی نپوشیم؟

chi-napooshim.com

مدیر انجمن
    Negara آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    6
    میزان امتیاز
    62
    پسند شده
    8137
    پسند کرده
    7504

می تونی میگو به سبک چینی با سس ترش و شیرین درست کنی که روی برنج و توی کاسه سرو می شه.
    چی نپوشیم؟

chi-napooshim.com