نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree1353Likes

موضوع: منو غذا برای مهمانی های مختلف 1

نمایش نتایج: از 105 به 112 از 5484
صفحه 14 از 686 نخستنخست ... 41112131415161724 ... آخرینآخرین
    ناظر کیفی انجمن
    sh_capr آواتار ها
    شیدا.ص
    میزان امتیاز
    28
    پسند شده
    1422
    پسند کرده
    2956

re: منو غذا برای مهمانی های مختلف 1

نقل قول نوشته اصلی توسط غریب آشنا
    دوست جونا خاطرتون هست توي چند تاپيک قبل گفته بودن آخر هفته 25 نفر مهمان دارم واسه مراسم پاگشا که مهمونام هم ستني هستندو هم بعضي هاشون مدرن من ايه منوي غذا رو آماده کردم شما نظرتون چيه ؟
    پيش غذا نون سير که خودم عاشقشم
    يه سالاد فصل قالبي
    سوپ اسفناج
    غذا ها :
    چلو و قورمه سبزي (واسه قورمه سبزي خيلي شک دارم چيز بهتري به نظرتون مي رسه؟)
    سبزي پلو با ماهي
    کباب ترش
    دلمه مرغ با سبزيجات
    و دسر هم دسر خورده شيشه و دسر پان اسپانيا
    حالا نظرتون چيه؟
    خیلی زیاد نیست به نظرت ؟؟؟؟؟؟؟
    قورمه سبزی و سبزی پلو ماهی و کباب ترش و دلمه مرغ همگی غذاهای اصلی هستند . سختت میشه اینجوری که ؟؟؟؟
    از طرفی گوشت و مرغ و ماهی همگی تو یه منو !!!
    به نظر من که زیاده .
    من اگر بودم سبزی پلو ماهی رو حذف میکردم . باقیشون چیزایی هستند که میشه با برنج سفید خورده بشن همگی . پس برنجت یک نوع میشه و زیاد نمیاد
    نقل قول نوشته اصلی توسط * ستاره *
    نظر من برای غریب اشنای عزیز:

استارتر رو یکی کم کن..نون سیر ترجیحا..چون دهن مهمونات بوی سیر میگیره و جالب نیست...اگه میخوای سلف سرویس سرو کنی سوپم حذف کن...اگه سر میز یا سفره است..باشه بهتره...

غذای اصلی: قورمه سبزی به نظرم جالب نیست..ماهی خوبه برای مسن ترها...دلمه هم همینطور...میتونی جای کباب ترش جوجه کباب هم بذاری...یا لازانیا برای جوونترها...

دسرها خوبن..برای مسنترها میشد الان که فصب برانیه..اونم درست کرد..یا لبو...یعنی یه دسر رو بردار..یکی از این دوتا که گفتمو جایگزین کن...
    (ziba) این نوشته را پسندیده.
    قوانین فعاليت در سايت ( قوانين كاربري ) :
    http://mamisite.com/forum/misc.php?do=showrules

2. بانک بند ناف
    مدیر بازنشسته
    aram_khp آواتار ها
    آرام خسروپناهی
    میزان امتیاز
    8
    پسند شده
    1248
    پسند کرده
    219

نقل قول نوشته اصلی توسط asal joon
    سلام ممنون میشم نظرتون رو در مورد منوی من بگین
    سوپ مجلسی. سالاد اندونزی. جوجه. قیمه بادمجون.
    کیک الویه. پیراشکی گوشت . دسر قهوه موزاییک. دسر خورده شیشه میوه ای. نوشیدنی . بورانی اسفناج.

راستی مهمونام 20 نفرن و تقریبا مسن
    شهرزاد جون بنظرم یا دسر قهوه ی موزاییک رو درست کن یا دسر خرده شیشه میوه ای رو ... هم کار سختیه و هم تقریبا 1 جوره! غذاهات بنظرم خوبه .... فقط نسبت به قیمه بادنجون حس خوبی ندارم :دی چون جوجه داری بنظرم 1 غذای 1 رنگ دیگه درست کنی بهتره ... مثلا قورمه یا کرفس ! این نظر منه به هر حال ببشیداااااااااا:* من اگه بودم بجای پیراشکی گوشت ماکارونی درست میکردم چون خیلی زمانبره پیراشکی ! البته من تنبلم 1 نمه هاااااااااا:)) موفق باشی
    سهم ما از گل سرخ ، یک بغل شادی و آرامش توست

عضو خانواده بزرگ مامی سایت
    nazanin88 آواتار ها
    میزان امتیاز
    11
    پسند شده
    186
    پسند کرده
    285

سلام.من همیشه برای منوی غذایی ام سعی می کنم ازاین چهارگروه استفاده کنم:
    1.گوشت قرمز
    2.گوشت مرغ
    3.غذای دریایی
    4.غذای سبزیجات
    به اضافه دسر وسالادو سوپ اگه لازم بشه .من جمعه ظهر مهمونی تولد دخترمه. چون سلف سرویسه سوپو حذف کردم.
    غذاهام: لازانیا رولی- میگوپفکی- زرشک پلو با مرغ-رولت سبزی
    دسر: رنگین کمان
    سالاد: فصل وسالاد کلم
    فقط یه دسر دیگه می خوام درست کنم. مثلا دسر شکلاتی راه راه. فکر کنم درست کردنش ساده باشه. آخه من با بچه کوچیک باید این چیزاشم درنظر بگیرم.فردا لازانیامو درست می کنم و خمیر بنیه رو آماده می کنم و همینطور ژله شکلاتی. ژله رنگین کمانم هم آماده است. بقیه اش هم می مونه واسه جمعه صبح.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    8
    پسند کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط yalda666
    من هفته بعد برا عصرونه مهمون نزدیک و خودمونی 10 نفره دارم به نظرتون چی درست کنم و شیرینی هم اگه نظری بدین ممنون میشم
    یلدا جونم بستگی داره که می خوای یه میز عصرونه بچینی با یه غذای همینطوری بدی اگه مورد دومه که الان تو سرما اش رشته خیلی می چسبه اما برای میز می تونی سالاد الویه(یا کیک مرغ و گردو) کشک بادمجان و دلمه با یه دسر مثلا ژله هرمدلش راحتی بذاری

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    5
    پسند کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط royafar
    نقل قول نوشته اصلی توسط yalda666
    من هفته بعد برا عصرونه مهمون نزدیک و خودمونی 10 نفره دارم به نظرتون چی درست کنم و شیرینی هم اگه نظری بدین ممنون میشم
    یلدا جونم بستگی داره که می خوای یه میز عصرونه بچینی با یه غذای همینطوری بدی اگه مورد دومه که الان تو سرما اش رشته خیلی می چسبه اما برای میز می تونی سالاد الویه(یا کیک مرغ و گردو) کشک بادمجان و دلمه با یه دسر مثلا ژله هرمدلش راحتی بذاری
    مرسی عزیزم مهمونیم 3 روز دیگس کدومشون میشه از قبل اماده کرد
    نقل قول نوشته اصلی توسط aram_khp
    یلدا جون الویه رو میتونی از قبل حاضر کنی ... فقط دم آخری 1 لایه سس روش بزنی که زرد رنگ نباشه ... برای کشک و بادنجان میتونی بادنجونها رو سرخ کنی و بذاری کنار .... همون روز داغش کنی و تزئینش کنی ... دلمه هم از قبل میشه درست کرد و فقط گرمش کرد .... اینا غذاهاییه که مزه شون تو یخچال بد نمیشه حتی سالاد الویه بهتر هم میشه .... ژله هم که کلا مشکلی نداه تو یخچال بمونه فقط روکش براشون بذار که بوی یخچال نگیرن

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    8
    پسند کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط p_plusplus
    سلام دوستای خوبم.
    من پنج شنبه یه مهمونی پاگشای حیثیتی دارم و کلی استرس دارم واسش. مهمونا 14 نفرن که 6 تاشون مسن و رژیمی و 8 تاشون جوان و فیس و افاده ای!
    منوی غذایی که من آماده کردم اینه:
    پیش غذا: سوپ جووشیر
    غذای اصلی: برنج سفید و قورمه سبزی - برنج زعفرونی قالبی و خورش فسنجون
    پلو مخلوط: باقالی پلو با گوشت قلقلی - مرصع پلو
    خوراک: مرغ شکم پر در قفس با تزئین سیب زمینی به شکل گل رز
    غذای جانبی: ته چین مرغ یا کرپ گوشت یا حلیم بادمجون (؟؟؟)
    سالاد: سالاد فصل قالبی یا توپی - سالاد شیرازی قالبی - سالاد کلم و کشمش و گردو
    دسر: ژله انار و هندونه - ژله خورده شیشه - ژله آلوئه ورا با میوه داخلش
    مخلفات: بورانی ماست و لبو - ماست و خیار - ترشی - سبزی
    پذیرایی: شیرینی دارچینی و بیسکویت دو رنگ

نظرتون چیه در موردش؟ اگه تغییری لازمه بگید تا بدم؟
    1- در مورد غذای جانبی هنوز انتخاب نکردم. به نظرتون با این ترکیب غذاها کدومشون بهتره و کمتر وقت میگیره و حتی الامکان میشه قبلا" درستش کرد؟
    2- من میخوام فسنجون رو با گوشت بوقلمون درست کنم. میشه راهنماییم کنین؟ آخه برای بار اوله که بوقلمون می درستم. میشه بگین مدت پختش از مرغ بیشتره یا نه؟
    3- می میخوام مرغ درسته توی فر رو بدون پوست درست کنم. به نظرتون خراب نمیشه؟ وا نمیره؟ آخه مهمونا از پوست مرغ بدشون میاد. داخل شکمشو چیا بریزم خوبه؟
    4- من چون هرروز تا ساعت 4 سرکارم نمیرسم همه کارا رو دقیقه نود انجام بدم. بنابراین یه برنامه ریزی کردم: میخوام دوشنبه ژله هارو درست کنم و سه شنبه سالادها و مخلفاتو. چهارشنبه خورش هارو بار بزارم و سوپو نیمه آماده کنم و پنج شنبه برنج ها و غذای جانبی و جا انداختن خورشت و تهیه مرغ و تزئینات و...
    به نظرتون برنامه زمانبندیم خوبه؟ نمیخوام کارا هول هولکی و عجله ای انجام بشه. اینجوری غذاها مزه شونو از دست نمیدن؟ معلوم نمیشه از چند روز قبل آماده شدن؟ آبروم نره....
    5- تورو خدا اگه ایده ای واسه آماده سازی و... دارین بهم بگین چون دست تنهام و خیلی نگرانم.
    منتظر راهنماییتون هستم....
    به نظرت این همه زیاد نیست خیلی اذیت میشی و کلی هم می مونه بین خورشتهات یکی رو انتخاب کن یا قورمه یا فسنجون(من فسنجون رو ترجیح میدم مجلسی تره)بین برنج ها هم دوتا ببین الان 5 نوعه(باقالی پلو ته چین برنج قالبی پلو سفید مرصع پلو) مثلا یه باقالی پلو با گوشت و یه پلو زعفرونی که هم بشه با فسنجون خورد و هم مرغ شکم پر مطمئن باش مسنها جز این مدل غذاهای سنتی هیچی نمی خورن.برای اون افاده ای ها هم دو مدل غذای فانتزی بذار مثل همون حلیم بادمجون و مثلا کیک مرغ و گردو سالاد هم همینطور می تونی یه فصل بذاری یه کلم دیگه سالاد شیرازی زیاده
    از نظر زمانی هم می تونی خورشت+عذا جانبی و ژله و سالدها رو روز قبل اماده کنی تو مزه هم هیچ فرقی نمیکنه نگران نباش

ناظر کیفی انجمن
    sh_capr آواتار ها
    شیدا.ص
    میزان امتیاز
    28
    پسند شده
    1422
    پسند کرده
    2956

نقل قول نوشته اصلی توسط mahbube
    سلام به همه دوستان هنرمند خوش سلیقه
    من پنج شنبه مهمون دارم.....یه مهمونی دوستانه است و همه همسن و سالیم.از دوستان قدیم ندیمای شوشو هستن ولی یکیشون تا حالا نیومده خونمون.در ضمن مصادف میشه با دو سال و نیمگی پسرم و میخوام یه کیک تولد هم بگیرم.
    می خوام یه پذیرایی متفاوت داشته باشم.
    منویی که انتخاب کردم ایناست:
    سوپ---لازانیا لقمه ای---بیف استرگانف---سالاد یونانی---بال کبابی----نان و سیر---پان اسپانیا.
    به نظرتون چطوره؟؟؟؟؟
    محبوبه جون پس تصمیم گرفتی اصلا برنج نداشته باشی درسته ؟!

غذاهات همه خوبه . اگر با داشتن یه پسر دو سال و نیمه دیدی نمی رسی لازانیا رو دونه دو نه درست کنی میتونی به جاش ماکارونی بذاری .
    تولد پسرت هم مبارک .
    آهان یه ژله کوچولو هم بد نیست . راحته و رنگ قشنگی هم به میزت میده .

اگر قراره یه جورایی سلف سرویس پذیرایی کنی سوپ رو حذف کن عزیزم .
    قوانین فعاليت در سايت ( قوانين كاربري ) :
    http://mamisite.com/forum/misc.php?do=showrules

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    8
    پسند کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط mahbube
    سلام به همه دوستان هنرمند خوش سلیقه
    من پنج شنبه مهمون دارم.....یه مهمونی دوستانه است و همه همسن و سالیم.از دوستان قدیم ندیمای شوشو هستن ولی یکیشون تا حالا نیومده خونمون.در ضمن مصادف میشه با دو سال و نیمگی پسرم و میخوام یه کیک تولد هم بگیرم.
    می خوام یه پذیرایی متفاوت داشته باشم.
    منویی که انتخاب کردم ایناست:
    سوپ---لازانیا لقمه ای---بیف استرگانف---سالاد یونانی---بال کبابی----نان و سیر---پان اسپانیا.
    به نظرتون چطوره؟؟؟؟؟
    خانمی منو خوبیه چون تولده و کیک هست میتونی جای پان اسپانیا یه ژله درست کنی مثل خرده شیشه که به سفره رنگ هم میده و میشه از روز قبل اماده کرد.بال کبابی درست کردنش برات سخت نیست؟چون باید کمی قبل عصرونه یکی یکی کباب کنی تا بیات نشه و بچه کوچیک هم داری.میتونی یه غذای راحت تر بذاری که از شب قبل اماده کنی مثل سالد الویه یا کیک مرغ و گردو یا کشک بادمجون

صفحه 14 از 686 نخستنخست ... 41112131415161724 ... آخرینآخرین