نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree1353Likes

موضوع: منو غذا برای مهمانی های مختلف 1

نمایش نتایج: از 73 به 80 از 5484
صفحه 10 از 686 نخستنخست ... 7891011121320 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    1
    پسند کرده
    0

re: منو غذا برای مهمانی های مختلف 1

سلام به همگی.منم چند وقت پیش مهمون داشتم که با کمک و راهنمایی شما خوب برگزار شد ..غذاهام اینا بودند : کرفس ، فسنجون ، پاچینی ، لازانیا ، سالاد فصل حلیم ، بادمجون..دسر هم کاسترد ، آکواریوم و سالاد میوه
    (ziba) این نوشته را پسندیده.

2. بانک بند ناف

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    164
    پسند کرده
    55

نقل قول نوشته اصلی توسط mahsa_r
    سلام
    من قراره یخچال یه عروسو تزئین کنم. مادر شوهر عروس خانم هم حسابی تو کیک و شیرینی پزی استاده. دوست دارم قشنگ باشه و به چشم بیاد نه از سر باز کنی.
    قبلا ژله رنگین کمان و خرده شیشه رو اینجا دیدم و درست کردم. همه عاشقش شدن (رنگین کمان بیشتر). اما تو پختن کیک و غذا صفر کیلومترم! (مجردم! )ترجیح میدم غذاهایی که درست میکنم جالب باشن اما تهیه اش عجیب نباشه. یعنی بدون تجربه های قبلی هم بدونم که خوب در میاد. (با استعدادم!!!)
    یه منوی توپ و بترکون میخوام. از کمکتون ممنونم پیشاپیش
    عزیزم من برات چندتا پیشنهاد دارم:

یکی اینکه کمی سالاد الویه درست کنی واونرو توی ورقه های کالباس رول کنی یعنی مقداری سالاد الویه را روی یه ورق کالباس که ضخامتش متوسط باسه (خیلی کلفت نباشه) بزاریو مثل قیف بپیچی .بعد که چند تا از اینهارو درست کردی، داخل یک کیک خوری و یا دیس گرد به صورت دایره هم مرکز بچینی و روی هرکدوم از قیفهارو با یکی از گزینه های گوجه گیلاسی یا زیتون و یا خیار شور/هویچ و ... به دلخواه تزئین کنی. و این ظرف رو توی یک طبقه از یخچال بزای.نمای قشنگی داره.
    پیشنهاد دوم ،کیک مرغ و گردو است که مفصلآ در موردش و انواع و اقسام تزئینات اون توی این سایت توضیح داده شده و اونهم هم ساده است و هم خوشمزه و هم خیلی پرنماست. توی مبحث کیکهای غذایی می تونی بهش دسترسی پیدا کنی.
    پیشنهاد سوم یک ظرف/سبد میوه و سبزیجات تزئین شده است .که می تونی از سبزیجات رنگارنگ مثل فلفل دلمه ای های رنگی-کلم قرمز و سفید و ... استفاده کنی .حتی اگر اونهارو نتونی خیلی فرم بدی و فقط کمی باسلیقه کنار همدیگه بچینیشون خیلی خوش آب و رنگ و جذابن.
    خوب ژله رنگین کمان هم که دیگه معرکه است و خودت هم خدارو شکر استادی!!
    فقط یک نکته به نظر من اینه که لازم نیست تمام طبقات یخچال رو پر کنی و خیلی شلوغ پلوغ باشه،به نظر من هر کدوم از اینهارو اگر توی یک طبقه قرار بدی خودش رو بهتر نشون می ده و کافیه!
    ببخشید اینها ساده ترین و سریعترین چیزهایی بود که به ذهنم رسید!امیدوارم کمکت کرده باشم.
    بـیا بـبار و مرا خیس عطر بــاران کن
    بدون یــاد تــو قـلبم کویر خواهد شـد ....

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    64
    پسند کرده
    0

با سلام به برو بچه های خوب و مهربون و هنرمند مامیسیت
    من چند وقتی نبودم،،،خونه فروختیم بعدش یکی دیگه خریدیم و بعد هم که تعمیرات میکردیم ،،،خلاصه حالا کارام کم کم دارن تموم میشن
    بچه ها جون، من آخر ماه مهمون دارم خیلی زیاددددددددد بیشتر از چل نفر

راستش الان یک شش ماهی هستش که میریم اینور انور مهمونی و چون خونمون را تعمیر میکردیم کسی را دعوت نکردیم زیاد،،حالا باید همه اون دعوت هارا پس بدیم و اون دوستان کنجکاو که میخوان ببینن خونه جدید مارو همه گفتن که با سرو جون هر جور که شده با درشکه و گاری هم اگه مجبور باشن بلاخره خودشون را میرسونن

مهمونام هم ایرانی -خارجی -مریخی- سنشون هم از ۶ ماهه تا ۸۵ ساله
    رژیمی هم نیستن سنگ هم بزاری جلوشون میخورن ته دیس را هم نون میمالن با ماست میخورن .......فرزانه قربون تک تکشون بره الهی

میشه چند تا غذا و دسر بگید که بتونم از قبل درست کنم و نخواد تو فر بمونه و نخواد تو یخچال بمونه
    آخه میدونم با اون همه چیزایی که میخام درست کنم بعدش دیگه جا ندارم تو فر و یخچال ام ،،یکی نیست بمن بگه وقتی اینهمه آدم دعوت میکنی فکر اینکه چی بشون بدی بخوران را هم بکن زن حسابی

من دوست درام غذا خیلی زیاد بیاد البته هیچی ش را دور نمیرزم آخر مهمونی میدم دوستم ببران خونشون

،پیش خودمون بمونه ولی من همیشه یخچال فریزر را پر پر میکنم از مواد غذایی ..به خاطر همین جا ندارم تو یخچال کیک چیزی بزارم...اون موقع که من ایران بودم جنگ بود و خلاصه من اینطوری عادت دارم هرچی هم که میخام خودم را عوض کنم نمیشه ...تازه کنسرو و ماکارونی وخوار و بار اینچیزا هم اینقد داریم که مثلا اگه تا ۶ ماه نرم خرید هنوز تموم نمیشن
    لیست من تا حالا اینه:

قرمه سبزی
    قیمه بادمجون
    برنج و اینها
    بوقلمون درسته تو فر
    سیبزمینی له شده با گروی
    سالاد توپی
    پان خان از اسپانیا
    ژله هفتاد و سه رنگ
    کیک شکلاتی
    یکی دوتا کیک خامه ی و اینها
    سبزیجات مختلف تو فر

دو سه تا سالاد مختلف که حالا حوصله ندارم اسمشونو بنویسم ،،،خارجیییه یادم نیست فارسیش چیا میشه (هر کی منو مسخره کنه الهی باقالی پولوش بسوزه دفه دیگه که میپزه)

راستش من میخام مرغ نپزم چون دیگه اون بوقلمونه خورده نمیشه ... میمونه رو دستم
    حالا بیاید مردونگی کنید و کمکم کنیددددددد
    نقل قول نوشته اصلی توسط homa2
    فرزانه جون البته ابن غذاهایی که نوشتید به گاز و یخچال نیاز دارن ولی یه پیش غذا به یادم اومد به اسم تست کاپ که دستورش تو مامی سایت هست.میتونی نون تستها رو از قبل درست کنی و موقع سرو با تن ماهی مخلوط با سس مایونز یا میگو سرخ شده پر کنی.
    برای دسرشله زرد یا حلوا هم میتونی درست کنی که یخچال هم نمیخواد و خارجیها و مریخیها هم شله زرد خیلی دوست دارن
    برای کیک هم رولت رو پیشنهاد میکنم که خیلی وقت کمتری میبره و اگر به جای خامه مربا بزنی میشه بیرون از یخچال گذاشت.
    در کل خانومی زیاد سخت نگیر,هرچه ساده تر بگیری هم خودت راحتری هم مهمونات
    خودت را و آرزوهات را باور کن!!!!! اگه خودت خودتو باور نکنی*، چطوری توقع داری دیگران باورت کنن؟

ناظر کیفی انجمن
    sh_capr آواتار ها
    شیدا.ص
    میزان امتیاز
    28
    پسند شده
    1426
    پسند کرده
    2956

نقل قول نوشته اصلی توسط maman khanom
    سلام
    به همه کربانوهای سایت خسته نباشید میگم
    من 5شنبه 15 نفر مهمون فامیل شوهری دارم که بعد از 2 سال دارن میان خونمون از قوم ترک هستن و سن و سالشون هم از پیر و جوون مختلفن..به نظرتون با یه بچه کوچیک چه طوری میتونم با هزینه مناسب یه شام درست و مرتب فراهم کنم
    خودم در نظر دارم اینارو درست کنم:
    زرشک پلو با مرغ
    سوپ جو
    بادمجون شکم پر
    و دیگه شما بگین چی بپزم؟آشپزیم افتضاحه واسه همینه دو سال این مهمونی رو به تاخیر انداختم!!
    مامان خانوم جون خوبه همینایی که گفتی . بچه کوچیک هم که داری ...
    تمرکزت رو بذار روی همین ها تا همینا رو خوشمزه بدرستی . اینقدر هم با خودت فکر نکن که آشپزیت بده و این حرفا ...

همین سه قلم عالیه . یه ژله ساده هم برای دسر و رنگین شدن سفره ات میتونی بدرستی . اگر مدل دار هم بلدی :))) که چه بهتر ولی اگر نشد همون ساده .

به خودت زیاد فشار نیار . همینا رو درست کن ولی با کیفیت عالی .
    قوانین فعاليت در سايت ( قوانين كاربري ) :
    http://mamisite.com/forum/misc.php?do=showrules

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    11
    پسند کرده
    0

maman khanom من جمعه مهمون داشتم پنج شنبه از اون ساندويجهاي كه تو ا يده*هاي مامي سايت هست درست كردم و گذاشتم يخچال و اسفناج هم يك دسته گرفتم و پاك كردم و خرد و گذاشتم فريز و روز مهماني فقط ساندويجها رو گرم كردم و چيدم و اسفناج ريختم قابلمه بدون اب تا بپزه با اب خودش و وقتي آبش تموم شد برداشتم و ريختم توي يه ظرف و كمي توش پودر مو سير ريختم و گذاشتم كنار يك ربع قبل سفره پهن كردن با ماست مخلوط كردم و ريختم توي يه ظرف و تزيين كردم و پياله گذاشتم تا مهمانها خودشون هر قدر دوست دران بكشن راستي روش گردو ريختم اگه توشم بريزي خيلي خوشمزه ميشه و تازه هم خيلي خوشمزه شد و همه خوششون اومده بود و از دو روز قبل مرغ گرفتم تو پياز و زعفرون خوابوندم و روز مهموني فقط برنج پختم و جوجه هم زحمت اقايون شد. راستي ژله هم توي ظرف شيشه اي (پياله) ته ظرف كمي ژله بستني ريختم و بعد كه گرفت روش ژله شفاف ريختم خيلي قشنگ شده بود و يك عدد ژله رنگين كمان درست كردم كه با انار تزيين كردم ببخشيد عكس نگرفتم اين دفعه عكس ميگيرم .

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    172
    پسند کرده
    0

سلام
    به همه کربانوهای سایت خسته نباشید میگم
    من 5شنبه 15 نفر مهمون فامیل شوهری دارم که بعد از 2 سال دارن میان خونمون از قوم ترک هستن و سن و سالشون هم از پیر و جوون مختلفن..به نظرتون با یه بچه کوچیک چه طوری میتونم با هزینه مناسب یه شام درست و مرتب فراهم کنم
    خودم در نظر دارم اینارو درست کنم:
    زرشک پلو با مرغ
    سوپ جو
    بادمجون شکم پر
    و دیگه شما بگین چی بپزم؟آشپزیم افتضاحه واسه همینه دو سال این مهمونی رو به تاخیر انداختم!!

عزيزم منم مثل شما فاميل همسرم ترك هستند همشونم دست پختشون برعكس من خيلي خوبه والا چيزي كه من تا حالا بينشون ديدم اينه كه اونايي كه سنشون بيشتره جز غذاهاي معمول خودشون چيزي دوست ندارند . زرشك پلو با مرغ خوبه ولي چون تعداد يه كوچولو زياده مرغش بايد زياد باشه و اگر سرخ ميكني با بچه سخته ، يه غذا تركا دارند كه مال مهمونياشونه توشم تقريباٌ همون چيزايي هست كه براي زرشك پلو لازمه هست ولي مرغ كمتر ميبره ، اينجا توضيحش هست :

viewtopic.php?f=19&t=912&start=20

من خودم براي غذاي عادي درست كرده بودم تزئين نداشت ولي معمولاٌ تومهموني مثل مال دخترك با زرشك و زعفرون زياد و خلال پسته تزئين ميشه .

يه پيشنهاد ديگه اينكه به جاي بادمجون شكم پر كه بايد كلي گوشت چرخ كرده براي اون تعداد بريزي دلمه سبزيجات درست كن ( بادمجون ، كدو ، فلفل دلمه اي ، گوجه ) هم تنوعش بيشتر ميشه كه اگر كسي بادمجون دوست نداشت بازم بتونه بخوره و تركها معمولاٌ خودشون هم درست ميكنند .

والا من بايد حسابداري چيزي ميشدم
    زندگي به مانند يک مراجعه کوتاه به مغازه اسباب بازي فروشي بين تولد و مرگ است

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    172
    پسند کرده
    0

وای مامان ریحانه بیچاره شدم چون 2 ساعت پیش مرغامو ریز ریز خرد کردم که هویج پلو کنم حالا چه کار کنم؟؟؟؟نوشته بود شیرین نیست و مجلسیه!!خدا منو بکشه حالا این همه مرغ ریز ریزو چا کار کنم ؟البته پیاز و زعفرون زدو ولی آبلیمو نزدم..
    عزيزم اصلاٌ شيرين نيست ، اگر روشو قشنگ تزئين كني كاملاٌ هم مجلسيه
    زندگي به مانند يک مراجعه کوتاه به مغازه اسباب بازي فروشي بين تولد و مرگ است

ستاره
    میزان امتیاز
    3
    پسند شده
    10416
    پسند کرده
    11788

نقل قول نوشته اصلی توسط سعیده بانو
    مرسی مریم جون،* چون علاقه زیادی به بادمجون دارن سعی کردم بادمجون رو به طور غیر مستقیم تو غذاهام بگنجونم
    به نظرتون اگه ته چین دو طبقه درست کنم یه طبقه اش مرغ و قارچ باشه یه طبقه گوشت و بادمجون خوب می شه؟ یا بهتر به اینه که یه نوع باشه؟

عزیزم غذای اصلی توی میز ایرونی برنجه
    شما الان تنوع سالاد و سوپ و ته چینت بیشتر از پلوت شده
    نظر دوستمون خوب بود شما میتونید پلو سفید با خورش بادمجون درست کنید

یکی از سالادهاتو کم کن مثلا فصلو چون خورده نمیشه
    به جاش میتونی ژله درست کنی

صفحه 10 از 686 نخستنخست ... 7891011121320 ... آخرینآخرین