نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree2850Likes

موضوع: رولت های غذائی

نمایش نتایج: از 17 به 24 از 434
صفحه 3 از 55 نخستنخست 12345613 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    31
    پسند کرده
    0

Re: رولت های غذایی

نوعي رولت گوشت

مواد لازم برای 8 نفر

2عدد تخم مرغ زده شده
    4/3 پیمانه شیر
    3/2 پیمانه پودر نان خشک یا نان سوخاری نرم (با پودر سوخاری مخصوص مرغ و ماهی اشتباه نشود)
    4/1 پیمانه پیاز ریز خرد کرده
    2 قاشق سوپ خوری جعفری تازه خرد کرده
    1 قاشق چای خوری نمک
    • نصف قاشق سوپ خوری ریحان یا آویشن خشک خرد شده
    یک هشتم قاشق چایخوری فلفل سیاه
    800 گرم گوشت کم چربی گاو، گوساله یا بره
    4/1 پیمانه سس گوجه فرنگی
    2 قاشق سوپخوری شکر (ترجیحا قهوه ای)
    1 قاشق چایخوری پودر خردل
    قالب فلزی مستطیل شکل

روش تهیه
    تخم مرغها و شیر را در یک کاسه مناسب ریخته، خرده نان، پیاز، جعفری، نمک، ریحان و فلفل را اضافه میکنیم و بهم میزنیم. سپس گوشت را افزوده و خوب مخلوط میکنیم. مخلوط را در قالب قرار داده و به آرامی آنرا مطابق قالب مرتب میکنیم. توجه کنید که نباید مخلوط را در قالب فشار دهید. میتوانید مخلوط را ابتدا به شکل یک استوانه 20 سانتی متری لوله کنید و سپس آنرا در قالب قرار دهید.
    رولت را در فر 350 درجه فارنهایت یا 176 درجه سانتیگراد قرار دهید تا به مدت 1 ساعت و ربع بپزد.

در این فاصله، سس گوجه فرنگی، شکر و خردل را در یک کاسه کوچک مخلوط کرده و بر روی رولت ریخته و آنرا ده دقیقه دیگر در فر قرار میدهیم. سپس فر را خاموش کرده و ده دقیقه بعد، رولت را از فر خارج کرده، در ظرف مناسب قرار میدهیم.

توجه: اگر به طعم شیرین سس علاقه ندارید، میتوانید هنگام سرو روی رولت را با سس قارچ بپوشانید یا در ترکیب سس گوجه فرنگی از شکر کمتری استفاده کنید
    Andrew این نوشته را پسندیده.

2. بانک بند ناف

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    81
    پسند کرده
    0

موس مرغ و سبزیجات:
    مواد لازم:
    • سینه مرغ ۷۵۰گرم [/*:m:1h408hk5]
    • اسفناج ۲۵۰ گرم [/*:m:1h408hk5]
    • قارچ ۲۰۰ گرم [/*:m:1h408hk5]
    • زیتون خرد شده ۱۰ عدد [/*:m:1h408hk5]
    • خامه ۱۵۰ گرم [/*:m:1h408hk5]
    • سس خردل ۱ قاشق چایخوری [/*:m:1h408hk5]
    • هویج پخته شده ۲عدد [/*:m:1h408hk5]
    • سفیده تخم مرغ ۳عدد [/*:m:1h408hk5]
    • کره ۵۰ گرم [/*:m:1h408hk5]
    • پودر سوخاری ۵۰ گرم [/*:m:1h408hk5]
    • رنده پوست لیمو ترش [/*:m:1h408hk5]
    • آب بلیمو تازه [/*:m:1h408hk5]
    • نمک و فلفل به میزان لازم [/*:m:1h408hk5]
    • پکینگ پودر ۱ قاشق چایخوری[/*:m:1h408hk5]

طرز تهیه :
    • قارچها را ریز خرد می کنیم و با کمی نمک و فلفل و آبلیمو و کره تفت می دهیم البته کره باید خیلی کم باشه [/*:m:1h408hk5]
    • گوشت مرغ چرخ کرده فلفل خردل بکینگ پودر خامه آرد سوخاری کره نرم شده رنده پوست لیمو ترش و آبلیمو را مخلوط می کنیم و ورز می دهیم قارچ سرخ شده و هویج خرد شده و زیتون خرد شده رو اضافه می کنیم [/*:m:1h408hk5]
    • سفیده ها رو با همزن می زنیم تا کاملا کف کند سفیده را آرام با مواد قبلی مخلوط می کنیم کف قالب را چرب کرده و کاغذ روغنی بیندازید روی کاغذ روغنی را هم چرب میکنیم مخلوط را داخل قالب می ریزیم قالب را به طریق بن ماری در فر با حرارت ۳۵۰ درجه فارنهایت به مدت ۵/۱ ساعت قرار می دهیم (یعنی داخل یه ظرف بزرگتر آب می ریزیم بعد قالب را داخل ظرف آب میگذاریم) [/*:m:1h408hk5]
    • با نوک انگشت پخت غذا رو می تونیم امتحان کنیم با انگشتفشار می دیم اگه سفت بود و داخلش فرو نرفت غذا آماده هست. [/*:m:1h408hk5]
    • اگه بخواهیم که ۳ رنگ آمادش کنیم تا مجلسی تر بشه مخلوط رو به ۳ قسمت تقسیم می کنیم به قسمت اول زعفران می زنیم داخل قالب می ریزیم بعد به قسمت دوم پوره اسفناج می ریزیم و روی مواد قبلی می ریزیم قسمت سوم هم ساده [/*:m:1h408hk5]

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    65
    پسند کرده
    0

رولت مرغ خمیری
    مواد لازم
    [JUSTIFY]سینه کامل مرغ : یکعدد
    سیر خرد شده : یک بوته
    پیاز خرد شده : یکعدد
    آویشن : یک قاشق مرباخوری
    ادویه پیتزای آماده: یک قاشق چایخوری
    پودر سیر: یک قاشق چایخوری
    شیر: نصف پیمانه
    آرد: یک ونیم قاشق غذاخوری
    تخم مرغ : 3 عدد
    نمک و روغن و کنجد : مقداری
    گوچه فرنگی پوره شده: 5 عدد
    زعفروان : مقداری
    جعفری خرد شده : 2 قاشق غذاخوری

طرز تهیه

مرغ رو بپزید و ریش ریش کنید ، بعد پیاز رو تفت بدید طلائی که شد سیررو بهش اضافه کنید یه کوچولو که تفا دادید
    مرغ رو بهش اضافه کنید بعد آویشن ، گوجه فرنگی و نمک رو اضافه کنید بزارید بجوشه تا آبش کشیده بشه در اخر جعفری رو بهش اضافه کنید و ازرو گازبردارید
    [/JUSTIFY][JUSTIFY] [/JUSTIFY][JUSTIFY]تخم مرغ ، ارد ، پودر سیر ، شیر ، نمک و زعفرون رو حسابی با هم مخلوط کنید تا مایع خمیر ولت بدست بیاد این مایع یه مایع روان هست اگه سفت باشه موقع رول کردن میشکنه ، ته ماهیتابه روغن مایع بریزید و کنجد بپاشید روغن که داغ شد خمیرو بریزد نتو اهیتابه و سریع تکون بدید تا همه جا یکنواخت پخش بشه لایه زیری خمیر که بست درحالی که لایه روئی هنوز نبسته مایع مرغ رو پخش کنید روش تا حسابی به خمیر بچسبه ، ادویه پیتزا رو هم بپاشید روش [/JUSTIFY]
    [JUSTIFY]در ظرف رو بزارید وحرارت رو ملائم کنید تا خوب سرخ بشه بعد ازو گازبردارید هومنطور درظرف رو بزارید تا هم خنک بشه هم نرم بشه بعد خیلی راحت رولش کنید و نوش جان کنید [/JUSTIFY]

کاش دلها آنقدر خالص بودند که دعاها قبل ازپائین آمدن دستها مستجاب میشدند

مدیر بازنشسته

میزان امتیاز
    4
    پسند شده
    222
    پسند کرده
    0

ویترین مدال ها

رولت مغز

رولت مغز به شکل تنه درخت

من برا این مقدار رولت 1 کیلو سبزی(تره جعفری گشنیز و شمبلیه ) 4 تا مغز گوسفندی و 6 تا تخم مرغ استفاده کردم به این صورت که

سبزیهارو بعد شستن ریز ریز خرد کردم و خوب تفت دادم بعد خنک شدن تخم مرغا رو بهش اضافه کردم و با نمک و فلفل خوب هم زدم و توی ظرف فر چرب شده به ضخامت 1 سانت صاف کردم و تو فر گذاشتم بعد پختش تا سرد شدنش صبر کردم برا درست کردن مغزا هم اول تمیزشون کردم و بعد شستن با جعفری و کرفس و یه قاشق سرکه و نمک و فلفل به مدت 15 دقیقه پختمشون وتوی آبکش گذاشتم تا کاملا آبشون گرفته شه بعدا با چنگال کاملا لهشون کردم و روی کوکو سبزی صاف کردم از اطراف کوکو 1 سانتی خال گذاشتم تا موقع رول شدن مواد میانی بیرون نریره
    رولت رو لای ورقه آلومینیمی توی یخچال گذاشتم نیم ساعت قبل سرو توی ظرف به شکل تنه درخت برش زدم و 15 دقیقه ای توی فر گذاشتم تا یه کم گرم شه روشو با فلفل دلمه ای رنگی و اطرافشو با چیپس خلال تزیین کردم

رولت تن ماهی با تشکر از ساران عزیز

Andrew و عطر سیب این نوشته را پسندیده.

سعادتی که هیچ کس نمی تواند از شما بگیرد ،
    سعادتی است که کسی به شما نبخشیده باشد...

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    118
    پسند کرده
    0

رولت هویج:

ابتدا هویج ها رو با پوست کن بصورت نازک برش میدهیم (بهتره برای این کار هویجهای بلند رو انتخاب کنیم) بعد یه ظرف اب رو می ذاریم جوش بیاد، هویجها رو توی اون میاندازیم و بعد از چند ثانیه در میاریم و ابکش می کنیم. یه قالب گرد میان خالی رو خوب با کره چرب میکنیم. بعد این هویجها رو دور تا دور قالب جوری می چینیم که لبه های آنها روی همدیگه قرار بگیرن و از دو طرف قالب اضافه داشته باشن.. بعد مواد میانی رو داخل ان ریخته و با پشت قاشق فشار میدهیم.بعد هویجها رو روی مواد بر می گردونیم و چند تکه کره رو روی ان گذاشته بعد قالب رو در طبقه وسط فر 180 درجه میذاریم تا بپزه. اولش آب میندازه وقتی که آباش جمع شد پخته است.

مواد میانی:

گوشت چرخ کرده 800 گرم/پنیر گودا 100 گرم/تخم مرغ 2 عدد/ جعفری یک پیمانه/پیاز دو عدد/سیر دو حبه/ کره دو قاشق غذا خوری/ پودر تخم گشنیز 2/1 ق چ /نان تست 2 عدد/ نمک و فلفل و ادویه به میزان لازم

با کره پیاز داغ درست میکنیم. گوشت چرخ کرده، پنیر، نمک، جعفری،ادویه ،فلفل، تخم گشنیز و تخم مرغ رو خوب ورز میدهیم تا یکنواخت شود. بعد نان تستها رو داخل کمی شیر میخیسونیم و بعد آبشو میگیریم و به مواد اضافه میکنیم. پیاز داغ رو هم اضافه می کنیمو خوب مخلوط میکنیم.مواد باید حتمآ حالت چسبنده داشته باشد.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    6
    پسند کرده
    0

اينم رولت گوشت من كه از آشپزي رنگين ياد گرفتم

صفحه 3 از 55 نخستنخست 12345613 ... آخرینآخرین