نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree2849Likes

موضوع: رولت های غذائی

نمایش نتایج: از 89 به 96 از 434
صفحه 12 از 55 نخستنخست ... 2910111213141522 ... آخرینآخرین
    مدیر بازنشسته
    ♪♥ nas!m♪♥ آواتار ها
    میزان امتیاز
    9
    پسند شده
    1386
    پسند کرده
    601

ویترین مدال ها

Re: رولت های غذائی

رولت تخم مرغ:
    آرد یک پیمانه
    شیر 1 لیوان
    تخم مرغ 2 عدد
    کشمش یک پیمانه کوچک
    گردو خرد شده یک پیمانه کوچک
    شکر،آب ، زعفران،هل و گلاب برای مایع روی رولت

ابتدا آرد ، شیر و تخم مرغ را با هم مخلوط کرده و مایع بدست آمده را در تابه ریخته تا سرخ شود سپس وسط مایع بدست آمده کشمش و گردو را می ریزیم و آن را رول می کنینم.
    شهدی که شامل شکر ،ّ آب ، زعفران،هل و گلاب بود به صورت جداگانه که به قوام آورده ایم روی رولت مان می دهیم.
    کسی که این شهد را دوست ندارد می تواند از شهد وانیلی استفاده کند(شکر+وانیل)

Andrew این نوشته را پسندیده.
    امروز زیباترین روز دنیاست!

زندگی را آنگونه که دوست داری تصور کن تا آنگونه شود!

2. بانک بند ناف
    مدیر بازنشسته

میزان امتیاز
    10
    پسند شده
    611
    پسند کرده
    0

ویترین مدال ها

رولت گوشت چرخ کرده:

مواد لازم برای این رولت:

گوشت چرخکرده ...500 گرم

پیاز متوسط..2 عدد

نمک و فلفل و زردچوبه..میزان لازم

تخم مرغ ..یک عدد درشت

نان تست...دو عدد(یا دو قاشق ارد سوخاری یا دو قاشق ارد نخودچی یا مغز نان باگت)

سیر دو حبه

برای سس:
    پیاز..یک عدد
    رب گوجه فرنگی..دو قاشق غذاخوری
    اب مرغ یا گوشت..یا آبی که یه استاک گوشت توش حل شده....یه لیوان
    ادویه

گوشت چرخکرده که بهتره مخلوط گوسفند و گوساله باشه و کم چرب رو دو بار چرخ میکنیم یا میریزیم توی بلندر تا کوبیده بشه کمی و چسبنده یا با گوشت کوب برقی میکوبیم.
    زرده تخم مرغ و نیم از سفیده رو بهش اضافه میکنیم.باقی سفیده رو نگه میداریم.نمک و فلفل و زردچوبه میزنیم به گوشت.نان تست یا باگت رو با مقدار خیلی کمی شیر خیس میکنیم ده دقیقه و به مواد اضافه میکنیم.یا در صورت نبودنش دو قاشق ارد سوخاری اضافه میکنیم یا ارد نخودچی.من دو قاشقم شیر با ارد سوخاری مخلوط کردم و خمیر شد و ریختم تو مواد.
    پیازها رو رنده ریز میکنیم و و سیر رو هم همینطور و اضافه میکنیم.

مواد رو خوب ورز میدیم..این قسمت برای وا نرفتن رولت بسیار مهمه.باید حسابی ورز بدیم و میتونیم از روش کوبیدن هم استفاده کنیم.یعنی مواد رو برداریم و بکوبیم توی کاسه دوباره.از بلندر هم میتونیم استفاده کنیم.وقتی گوشت دیگه به دست نچسبه یعنی اماده است..خوب ورزش بدین تا وا نره..

نکته:بهتره روی مواد رو با سلفون بپوشونیم و نیم ساعتی تو یخچال استراحت بدیم.

این مواد برای یه رولت 20*30 مناسبه حدودا..یه تیکه فویل کمی بزرگتر میبریم و روشو چرب میکنیم کمی..

سینی که میخواهیم رولت رو توی اون بذاریم توی فر رو هم همینطور چرب میکینم و اماده..

گوشت رو میذاریم روی فویل و با کمک کف دست و انگشتا بازش میکنیم ..ضخامت حدود نیم سانت..

حالا برای مغز رولت از هر چیزی دلخواهی میتونیم استفاده کنیم..گردو و زرشک و آلو که یه فیلینگ سنتیه و مال کوفته های مادر بزرگا...یا سبزیجاتی مثل هویج..لوبیا سبز..فلفل دلمه ایهای رنگی که خیلی زیبا میشه..یا تخم مرغ و سبزیجاتی مثل جعفری..و حتی میشه مدرنترش کرد و وسطش از فیله مرغ کهخ کمی تفتش دادیم و یه مقدار پنیر استفاده کرد...فیلینگش کاملا سلیقه ایه..

من جعفری پاشیدم روی گوشت تا بوی خوبی بهش بده..

سه تا تخم مرغ گذاشتم و چون خودم تخم مرغ دوست ندارم برای خودم یه هویج بخارپز گذاشتم...از سبزیجات دیگه استفاده نکردم اینبار..

حالا رولت رو به کمک همون فویل زیرش میپیچیم...با دست خوب فشارش میدیم و منسجمش میکنیم..اروم به کمک فویل میندازیمش توی سینی چرب شده..

نصف سفیده تخم مرغ رو نگه داشته بودیم..با چنگال کمی میزنیم...این یه فوت کوزه گریشه..با برس سفیده رو میمیالیم روی گوشت تا باعث انسجام بیشترش بشیم و احتمال خراب شدنشو کم کنیم..

فر رو از قبل روی 180 درجه گرم میکنیم..سینی رو میذاریم توی فر تا کمی رولت خودشو بگیره..این بعد بیست دقیقه است..

نکته مهم: درست کردن رولت چند روش داره..این روش شبیه همون روشیه که بهار گل عزیز چند تا پست بالاتر توضیح داده..میتونین از فر استفاده نکنین و خیلی راحت تابه رو بذارین روی اجاق...کمی صبر کنین تا رولت سرخ بشه..اروم برش گردونین همه طرفش سرخ بشه و بگیره خودشو...بعد سس رو بریزین روش و در تابه رو بذارین تا بپزه...یا اینکه روی اجاق تفت بدین بعد با سس بذارین توی فر..

من اینبار با فر درست کردم..گرمای فر از پایین و بالا باعث میشه رولت خودشو بگیره و منسجم بشه..

تو این فاصله بیست دقیقه ای تقریبا که رولت توی فره ما سس رو درست میکنیم..

برای سس یه پیاز رو ریز خرد میکنیم..

دو قاشق رب رو باهاش تفت میدیم..

ادویه جات دلخواه رو میزنیم و بعد با یه لیوان اب گوشت یا مرغ میذاریم جا بیفته..

من برای عطر و طعمش کمی فلفل دلمه ای هم اضافه کردم..برای آبش هم یه لیوان اب رو با یه استاک گوشت ریختم روش..چند تا که قل زد کافیه...

رولت رو از توی فر در میاریم و سس رو میدیم روش...همون فویل قبلی رو میکشیم روی تابه و میذاریم تو فر مجددا حدود نیم ساعت تا بخار کنه و بپزه...

من مثل بهار گل بعد ریختن سس یه سیب زمینی هم خلال درشت کردم ریختم تو ظرف که اونم بپزه چون همسرم دوست داره...

بعد هم میکشیمش توی ظرف و نوش جان میکنیم...

امیدوارم با این توضیحات مصور و کامل همتون رولتهای خوش آب و رنگ درست کنین و میزهای مهمونیتونو شکیلتر کنین...

asma shiraz, فرشته .ب, mitra40 و 4 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

خداوند بزرگترین هدایا را به بندگان خود داده است.قدرت انتخاب و تعیین کردار خویش.

عضو خانواده بزرگ مامی سایت
    shohreh-sh آواتار ها
    میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    1374
    پسند کرده
    1339

رولت گوشت
    گوشت چرخ کرده 500 گرم
    پیاز ریز رنده شده 2 عدد
    فلفل ونمک و زرد چوبه به میزان لازم
    سیب زمینی 1 عدد
    کمی پنیر پیتزا
    گوشت را با پیاز ریز شده که آب آن هم خوب گرفته شده مخلوط کرده و نمک وفلفل وزردچوبه را هم اضافه کرده و خوب ورز می دهیم.
    سپس گوشت را روی یک کیسه فریزر پهن کرده و به ضخامت نیم سانت باز کرده و یک سیب زمینی را برش های پهن زده و وسط گوشت قرار داده و با کمک کیسه فریزر رول کرده و در ماهی تابه گذاشته و دو طرف آن که سرخ شد سس رب گوجه را به آن اضافه کرده و مقداری نخود فرنگی هم کنار آن گذاشته تا همراه با گوشت بپزد.

ا
    فرشته .ب, mitra40 و Andrew این نوشته را پسندیده.

mahbube آواتار ها
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    4479
    پسند کرده
    11232

رولت گوشت با فیلینگ مرغ و پنیر با دستور ستاره عزیز.معرکههههههههههه:

فرشته .ب و Andrew این نوشته را پسندیده.
    خدای خوب من
    زندگی به سختی هایش می ارزد اگر تو در انتهای هر قصه ایستاده باشی....

مدیر انجمن
    یاس کبود آواتار ها
    راحله نبوی
    میزان امتیاز
    385
    پسند شده
    7300
    پسند کرده
    1392

رولت گوشت

گوشت چر خ کرده به همرا پیاز

کمی آرد سوخاری

پودر باگت خشک کرده

زرده تخم مرغ خام

سیر رنده شده با رنده ریز

فلفل سیاه و کمی هم دارچین

چربی گوشت باید خیلی کم باشه.گوشت رو به همراه پیاز دو بار چرخ میکنم.
    و پودر نان باگت خشک و کمی آرد سوخاری و کمی فلفل سیاه و دارچین و نمک و سیر و زرده تخم مرغ رو کاملا ورز میدم تا مواد چسبندگی پیدا کنه.
    سپس مثل دستور ستاره عزیز گوشت رو کف یک نایلون باز میکنم و هویج پخته و تخم مرغ پخته میذارم وسط گوشت و اونو رول میکنم و سفیده تخم مرغ رو روی مواد میمالم.
    از قبل هم درون ظرفی نچسب کمی روغن داغ میکنم و رولت رو ابتدا در روغن سرخ میکنم دو طرفش رو
    البته این کار باید با احتیاط انجام بشه ولی اگر هم رولت ترک خورد مشکلی نیست.
    بعد از سرخ شدن سس اونو که رب و آب و فلفل سیاه هست رو اضافه میکنم و اجازه میدم تا با شعله ملایم پخته بشه.
    و در حین پخت هم از سس بر میدارم و روی رولت میریزم

فرشته .ب, Andrew و kimiya 7 این نوشته را پسندیده.
    این نیز بگذرد......

رولت مرغ
    گوشت مرغ 500 گرم چرخ کرده..(من از سینه استفاده کردم )
    پیاز 1 عدد متوسط رنده ریز شده
    سیر 2 حبه
    نمک و فلفل
    جعفری ،خلال پسته ،پیاز داغ ،زرشک و پنیر گواد از هر کدام 2 قاشق غذا خوری
    ارد سوخاری کمی
    گوشت رو با نمک و فلفل پیاز و سیر رنده شده مخلوط میکنیم..روی نایلون باز میکنیم. به صورت مربع یا متطیل
    مواد میانی را روی سطح گوشت میپاشیم و با احتیاط رول میکنیم...توی ارد سوخاری مغلطانیم و در سینی چرب شده ..گذاشته و میگذرایم داخل فر گرم با حرارت 180 ..بعد از گذشت 20 دقیقه سس گوجه رو روش میریزم و باز نیم ساعت دیگه قرار میدیم تا مغز بخت بشه
    برای سس.پیاز رنده درشت رو کمی تفت میدهیم..2 قاشق رب رو اضافه میکنیم و تفت میدهیم...ادویه و نمک وفلفل ،ابلیو زده و 1 عدد مگی مرغ رو با مقداری اب اضافه میکنیم و میگذاریم چند جوش بزنه و روی رولت میریزم..
    فرشته .ب, Andrew و kimiya 7 این نوشته را پسندیده.
    آینده به کسی تعلق دارد که میداند چگونه منتظر نشیند.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    31
    پسند کرده
    7

اینم رولت گوشت ........من این مدل رولت رو خیلی درست میکنم......خیلی راحته .........من یه کم سویا قاطی گوشتم میکنم هم به انسجامش کمک میکنه هم خاصیت داره........داخلشم تخم مرغ اب پز و جعفری و زرشک و گردو ریختم ...اول توی ماهیتابه بدون سس گذاشتم تا عرق کنه و خودشو بگیره و بعد سسش رو ریختم.........
    Andrew و kimiya 7 این نوشته را پسندیده.
    وقتی که زندگی برات خیلی سخت شد، یادت باشه که دریای آروم، ناخدای قهرمان نمی*سازه

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    48
    پسند کرده
    0

اینم رولت گوشت من با دستور ستاره جون خیلی خوشمزه بود ممنونم
    برای بینشم از هویج بخارپز و گردو و زرشک استفاده کردم و برای د ورچینشم از سیب زمینی

Andrew و kimiya 7 این نوشته را پسندیده.
    [HIGHLIGHT=#dbeef3][HIGHLIGHT=#ccc1d9][HIGHLIGHT=#b8cce4]عشق کوچه باغیست که از خواب خدا سبزتر است و در ان عشق به اندازه پرهای صداقت آبیست [/HIGHLIGHT] [/HIGHLIGHT][/HIGHLIGHT]

صفحه 12 از 55 نخستنخست ... 2910111213141522 ... آخرینآخرین