نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
Like Tree572Likes

موضوع: کار های هنری بر روی ظروف شفاف

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 408
صفحه 1 از 51 123411 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    46
    پسند کرده
    0

کار های هنری بر روی ظروف شفاف

دوستان گلم این یک کار ورق طلا روی ظروفی هست که شفاف هستند امیدوارم به دردتون بخوره من توضیحات را میدم اگه سوالی بود در خدمت هستم .

مواد لازم :
    یک ظرف شفاف
    شابلون مورد علاقه
    چسب ورق طلا
    ورق طلا
    رنگ آکرولیک ترنسپرنت
    رنگ آکرولیک معمولی
    وارنیش دو جزئی

این کار پشت ظرف انجام میشه حالا با چسب کاغذی شابلون را پشت کار ثابت کنید و مقداری چسب ورق طلا که رنگش سفید هست را توی یک ظرف بریزید.

حالا با یک تکه اسفنج چسب را بصورت ضربه ای روی کار بزنید احتیاج نیست این کار را خیلی رو هم رو هم انجام بدین چون کار را خراب می کنه.

حالا بذاریدش تا خشک بشه و کاملا بی رنگ بشه اگه چسب بی رنگ نشه و عجله کنید بعد از ادامه کار به مشکل می خورین و ورق طلاتون شروع می کنه به اکسیده شدن و رنگش تغییر می کنه وقتی بی رنگ شد ورق طلا را روش بذارید و با دست بکشید روش تا بچسبد .

حالا با یک دستمال کاملا بکشید روی کار هر جا که چسب نبوده کاملا ورق طلا کنده میشه اگر جائی هم بخاطر زدن چسب زیادی ورق طلا چسبیده یک گوش پاک کن کوچیک را نم کنید و بکشید روش به راحتی پاک میشه.

مقداری رنگ اکرولیک ترنسپرنت (رنگ دلخواه ) را توی یک ظرف بریزید و با قلم مو روی کار بکشید اگر نمیتونید سریع کار کنید بهتره که تکه تکه این کار را انجام بدید یک تکه از ظرف را رنگ بزنید و روش را تا خیس هست ورق طلا بچسبونید بعد تکه بعد را رنگ بزنید رنگ اکرولیک سریع خشک میشه.

باز با یک دستمال کاملا بکشید روی کار که اضافهای ورق طلا کاملا جدا بشه و بریزه بعد یک رنگ اکرولیک معمولی را با قلم مو بزنید روش این هم زود خشک میشه.

الان وقت کار آخره وارنیش دو جزئی را درون یک ظرف میذاریم روی حرارت تا داغ بشه بعد در میاریم به اندازه مساوی در یک ظرف میریزیم و مخلوط می کنیم و با قلم مو نرم روی کار میزنیم و میگذاریم خشک بشه اینجا باید قید قلم موتون را بزنید چون من قیدشون را زدم.

کارتون آماده است این کار را میشه شست ولی توی آب نباید خیسش کرد مثل ظرفای معمولی بشورینش تو ماشین هم نذارینش .

maryam.66, سالاری, سلیم و 12 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    39
    پسند کرده
    0

Re: ویترای، هنر نقاشی روی شیشه

نقل قول نوشته اصلی توسط VITRAI
    سلام ميشه طريقه درست كردن ترك اسپايدر رو بگين ممنون

سلام. دوستان عزیزم من چند وقت دسترسی به اینترنت نداشتم و از دوستانی که لطف داشتند ممنونم و عذرخواهی می کنم.
    ترک اسپایدر یکی از انواع کار ترک است. ترک اسپایدر یک ماده اولیه یا زیرساز بیرنگ داره و ماده دوم که قسمت رنگی کار است (در عکس من رنگ آبی تیره). با یک رنگ آکریلیک (در عکس نقره ای) کامل می شه. البته من برای کارهای خودم قبل از انجام کارها ماده چسب شیشه را یک لایه به شیشه می زنم. مراحل کارم به این صورته. البته برای عید احتمالا رنگهای دیگه ای درست کنم و حتما (اگه عمری باقی بود) عکسها رو گام به گام براتون می ذازم.
    ابتدا لیوان یا گلدان را کاملا شسته و با الکل تمیز می کنیم. یک لایه نازک چسب شیشه glass medium درون جام می زنیم و می گذاریم کاملا خشک شود. بعد ماده اولیه (شفاف) را با قلم موی پهن روی کل سطح می زنیم. مواد باید زیاد باشد (هر چه زیادتر باشد ترکهای عمیقتری داریم) اما نباید شره کند. می گذاریم خشک شود. دوباره این کار را تکرار می کنیم. وقتی کاملا خشک شد (مهمه) رنگ مورد نظر ترک دوم را با قلم موی پهن و خشک روی ماده اولیه می زنیم. از انتهای کار شروع می کنیم. قلم مو نباید روی قسمتهایی که ترک دوم خورده بیاید. رنگ روی قلم مو را تقریبا زیاد برمی داریم اما نباید شره کند و اصلا خشک هم نشود یعنی کمرنگ نباشد. تکه تکه می زنیم و ترجیحا می گذاریم یک شب بماند. بعد از خشک شدن کامل رنگ آکریلیک دلخواه را کاملا روی ماده رنگی می زنیم. (تمام مراحل داخل لیوان انجام می شود) ترجیحا یک بار دیگر هم رنگ را تکرار می کنیم.
    چون کار از داخل انجام می شود و جام از قبل تمیز است نیازی به شستن داخل ندارد یعنی اگر چند سال هم بماند (این کار من حدود دو سال مانده) کثیف نمی شود و فقط با تمیر کردن سطح بیرونی جام ، ظرف ما تمیز خواهد ماند.
    رنگ ترک دوم تنوع خیلی زیادی دارد. (حدود هشتاد رنگ) - اگر خواستیم برای سطح صاف کار کنیم مراحل را برعکس تکرار می کنیم. یعنی اول چسب شیشه، بعد رنگ آکریلیک و بعد ماده شفاف و بعد ماده رنگی که به یک ثابت کننده هم احتیاج داره.اما در هر صورت پشت ظرف یا لایه داخلی گلدان یا لیوان کار می شود. امیدوارم توضیحاتم کامل بوده باشه.
    somy_kh این نوشته را پسندیده.

خانوم گلی آواتار ها
    میزان امتیاز
    3
    پسند شده
    471
    پسند کرده
    2388

نقل قول نوشته اصلی توسط reel
    سلام ميشه طريقه درست كردن ترك اسپايدر رو بگين ممنون

سلام. دوستان عزیزم من چند وقت دسترسی به اینترنت نداشتم و از دوستانی که لطف داشتند ممنونم و عذرخواهی می کنم.
    ترک اسپایدر یکی از انواع کار ترک است. ترک اسپایدر یک ماده اولیه یا زیرساز بیرنگ داره و ماده دوم که قسمت رنگی کار است (در عکس من رنگ آبی تیره). با یک رنگ آکریلیک (در عکس نقره ای) کامل می شه. البته من برای کارهای خودم قبل از انجام کارها ماده چسب شیشه را یک لایه به شیشه می زنم. مراحل کارم به این صورته. البته برای عید احتمالا رنگهای دیگه ای درست کنم و حتما (اگه عمری باقی بود) عکسها رو گام به گام براتون می ذازم.
    ابتدا لیوان یا گلدان را کاملا شسته و با الکل تمیز می کنیم. یک لایه نازک چسب شیشه glass medium درون جام می زنیم و می گذاریم کاملا خشک شود. بعد ماده اولیه (شفاف) را با قلم موی پهن روی کل سطح می زنیم. مواد باید زیاد باشد (هر چه زیادتر باشد ترکهای عمیقتری داریم) اما نباید شره کند. می گذاریم خشک شود. دوباره این کار را تکرار می کنیم. وقتی کاملا خشک شد (مهمه) رنگ مورد نظر ترک دوم را با قلم موی پهن و خشک روی ماده اولیه می زنیم. از انتهای کار شروع می کنیم. قلم مو نباید روی قسمتهایی که ترک دوم خورده بیاید. رنگ روی قلم مو را تقریبا زیاد برمی داریم اما نباید شره کند و اصلا خشک هم نشود یعنی کمرنگ نباشد. تکه تکه می زنیم و ترجیحا می گذاریم یک شب بماند. بعد از خشک شدن کامل رنگ آکریلیک دلخواه را کاملا روی ماده رنگی می زنیم. (تمام مراحل داخل لیوان انجام می شود) ترجیحا یک بار دیگر هم رنگ را تکرار می کنیم.
    چون کار از داخل انجام می شود و جام از قبل تمیز است نیازی به شستن داخل ندارد یعنی اگر چند سال هم بماند (این کار من حدود دو سال مانده) کثیف نمی شود و فقط با تمیر کردن سطح بیرونی جام ، ظرف ما تمیز خواهد ماند.
    رنگ ترک دوم تنوع خیلی زیادی دارد. (حدود هشتاد رنگ) - اگر خواستیم برای سطح صاف کار کنیم مراحل را برعکس تکرار می کنیم. یعنی اول چسب شیشه، بعد رنگ آکریلیک و بعد ماده شفاف و بعد ماده رنگی که به یک ثابت کننده هم احتیاج داره.اما در هر صورت پشت ظرف یا لایه داخلی گلدان یا لیوان کار می شود. امیدوارم توضیحاتم کامل بوده باشه.

دوست عزیز میشه در مورد ماده اولیه و ماده دوم که رنگ هست توضیح بدید .
    یعنی از چه نوع رنگی استفاده کردید به عنوان ماده دوم و اینکه ماده اول اسمش چیه ؟؟؟؟بریم بگیم چی میخوایم ؟؟

یه خواهش دیگه میشه اموزش تصویرتون رو زودتر شروع کنید ممنون
    مهرزند این نوشته را پسندیده.
    ilovebaking.blogfa.com

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    39
    پسند کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط sibesabz
    سلام
    یه سوال داشتم.این چسب شیشه که شما معرفی کردین کجا گیر میاد؟من از فروشگاه لوازم هنری بزرگی که همه رنگ های مخصوص ویترای هم داره سوال کردم ولی گفتن همچین چیزی وجود نداره.تا حالا نشنیده بودن.من در واقع چیزی میخوام که بشه با رنگ اکریلیک مخلوط کرد و چسبندگی لازم رو به رنگ بده واسه کار کردن روی شیشه
    سلام خانمي
    شما هم دقيقا مشكل من رو دارين من هم دنبال چنين چيزي مي گردم كه حالت چسبندگي روي شيشه رو داشته باشه ولي فعلن در حال جستجو هستم و پيدا نكردم و ميخوام با رنگ هاي طلايي و يا هر رنگي مخلوط كنم .

من الان در حال درست كردن پودر مل با چسب چوب هستم چون تو اكثر سايت ها نوشته بودن طريقه درست كردن خمير اينطوريه
    ولي چسب چوب يه خاصيتي داره كه وقتي خشك ميشه روي شيشه يه حالتي كه با يك ناخن برداشته ميشه

به هر حال شما هم تحقيق كنيد ببينيم به كجا مي رسيم . ممنون

...........

راستي يادم رفت بگم چسب شيشه رو لوازم رنگ رزي ميفروشن كه همون چسب آكواريوم و يه خاصيتي كه داره به محض اينكه از تيوپ بيرون بياد خشك ميشه و اين خاصيت رو نداره با رنگ ديگه اي قااطي باشه .
    ما بايستي دنبال يه چسبي باشيم كه در معرض هوا و قاطي شدن با چيزي زود خشك نشه و مدت زمانش طولاني باشه .

sibesabz و vitrai عزیز، اگر روی بلور چسب شیشه (glass medium) بزنید و بگذارید خشک بشه، رنگ آکریلیک به راحتی روش می ایسته. از مخلوط ژل مات کننده شیشه و رنگ آکریلیک هم می توانید استفاده کنید. دفت کنید که رنگهاتون متالیک نباشند. رنگهای آکریلیک مخصوص شیشه وجود دارند که می توانید از اونا استفاده کنید و حتی بدون پخت هم تقریبا ثابتند و یک نکته مهم اینکه حتما قبل از شروع به کار ظرفتون رو با الکل خوب تمیز کنید که کوچکترین اثر چربی نماند. چسب شیشه را هم یک لایه نازک بزنید و بگذارید کاملا خشک شود. در مورد دورگیر من هم به نتیجه چسب چوب و مل رسیدم. شاید اگر روی خطوط طرح اول با قلم مو چسب شیشه بزنیم و بعد مخلوط را استفاده کنیم ثابت بمونه.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    39
    پسند کرده
    0

reel*عزيزم
    ممنون از اينكه به سوال من پاسخ دادين .
    من رفتم از شيشه بري ها هم پرسيدم گفت ما چسب هاي شيشه فوري داريم و قابل تركيب با مواد ديگري نيستند
    راستي عزيزم اين رنگ هاي اكرليك كه مخصوص شيشه هستند رو از كجا ميتونم پيدا كنم ؟
    و اينكه اگر مل و چسب چوب رو با هم تركيب كنيم خاصيت چسبندگي به شيشه رو داره يا خير ؟ چون خود چسب چوب به تنهايي روي شيشه بعد از خشك شدن راحت برداشته ميشه .
    ممنون گلم

vitrai عزیز، چسب شیشه ای که آنها به شما معرفی کرده اند احتمالا همان چسب آکواریوم باشد. شما چسب شیشه یا glass medium را از همین فروشگاه های لوازم هنری بخرید. عکسش رو به انشاءا... زودی در پست آموزش ترک اسپایدر می گذارم. رنگهای آکریلیک مخصوص شیشه به نام رنگهای هات به راحتی قابل دسترس است. من عکس یک گلدان را در چند صفحه قبلتر گذاشته بودم که از همین رنگها استفاده کردم. در مورد مخلوط چسب چوب و مل، حق با شماست. منهم دارم دنبال یک راه حل می گردم.موفق باشید.
    khalerizee این نوشته را پسندیده.

نقل قول نوشته اصلی توسط reel
    vitrai عزیز، چسب شیشه ای که آنها به شما معرفی کرده اند احتمالا همان چسب آکواریوم باشد. شما چسب شیشه یا glass medium را از همین فروشگاه های لوازم هنری بخرید. عکسش رو به انشاءا... زودی در پست آموزش ترک اسپایدر می گذارم. رنگهای آکریلیک مخصوص شیشه به نام رنگهای هات به راحتی قابل دسترس است. من عکس یک گلدان را در چند صفحه قبلتر گذاشته بودم که از همین رنگها استفاده کردم. در مورد مخلوط چسب چوب و مل، حق با شماست. منهم دارم دنبال یک راه حل می گردم.موفق باشید.
    سلام دوستای عزیز.چسبی که میخواهید با رنگ مخلوط کنید وروی شیشه بمونه به چسب توتکال معروفه.چسب گلس مدیوم مخصوص کارهای ترک روی شیشه هست که قبلش ۱ لایه باید زد.توتکال ورنگ اکرلیک رو به نسبت مساوی مخلوط وروی شیشه بزنید. tutkall از جاهایی که لوازم هنری دارن.چسب چوب روی شیشه کنده میشه.
    تو چه ازدحامی به پا کرده ای در من...

همین تــــــــــــــــــــو یک نفر....

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    39
    پسند کرده
    0

سلام. بابت تأخیر در آموزش ترک از همه دوستان عذر می خواهم.
    مواد لازم به ترتیب از راست چسب شیشه، استپ1، استپ 2، رنگ آکریلیک طلایی. ضمنا به قلم موی پهن و پالت هم نیاز داریم. قلم مو باید در هر مرحله کاملا خشک باشد.

اول شیشه را کاملا شسته، خشک کرده و با الکل تمیز می کنیم. سطحی که مواد روی آن کار می شود باید حتما تمیز باشد. ما در این طرح روی سطح داخلی گیلاسها کار می کنیم.
    لایه داخلی همه گیلاسها را کاملا با یک لایه نازک چسب شیشه می پوشانیم. چسب نباید زیاد باشد اما هیچ قسمتی بدون چسب نماند.

بعد از خشک شدن کامل چسب، سطح داخلی را با یک لایه استپ 1 که ماده ای بیرنگ است، می پوشانیم. مواد نباید شره کند، اما کاملا سطح داخل را بپوشاند. مجدداً می گذاریم خشک شود. بهتر است حداقل 6 ساعت بماند. وقتی خشک شد، مجدداً این کار را تکرار می کنیم. ترکهای ایجاد شده در انتهای کار بستگی به غلظت مواد در این مرحله و مرحله بعد دارد.

مواد استپ 2 را به صورت کاملا پوشاننده روی سطح می زنیم. باید کاملا دقت کنیم که قلم اصلا بدون مواد نماند. یعنی باید با غلظت مواد استپ 2 را بزنیم. دقت کنید که باید طوری مواد را بزنیم که روی هم را را نپوشاند، چون باعث می شود ماده خوب ترک نخورد. نوع قلم زدن در عکس کاملا مشخص است. (فرض کنید با قلم حالت خط چین را ایجاد می کنید. برای هر خط قلم را در مواد استپ 2 بزنید.) اگر کار را درست انجام داده باشیم، ترکها بلافاصله ایجاد می شوند که در عکس هم مشخص است. هر چه غلظت زیادتر باشد، ترکهای عمیق تری ایجاد می شوند.

ظرفها را حداقل یک شب بگذارید بماند. ترکها کاملاً ظاهر می شوند.

با رنگ آکریلیک طلایی (یا هر رنگ دلخواه متناسب با رنگ استپ2) سطح را کاملا رنگ کنید.

رنگ که کمی خشک شد، مجدداً این کار را انجام دهید تا لایه پوششی مناسب داشته باشید. تفاوت رنگ طرف، قبل و بعد از زدن رنگ آکریلیک کاملاً مشخص است.

و این کار نهایی، تقدیم به همه مامی سایتیهای هنرمند:

ویرایش توسط admin : ۱۳۹۴/۱۰/۰۳ در ساعت ۱۱:۳۸ بعد از ظهر
    khalerizee, مهرزند و زهرا93 این نوشته را پسندیده.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    26
    پسند کرده
    5

reel جان در مورد استپ 2 كه مثلا يه لايه زديم يه قسمتي از كار ، اگر دوباره جايي رو كه استپ 2 رو زديم براي غلظت بيشتر استپ 2 رو بزنيم ترك ايجاد نميشه ؟
    لطفا قيمت و اينكه اين رنگ آكرليك مخصوص شيشه است را بفرماييد ؟
    كارتون محشره

من چند وقت پيش مواد ترك 1رو2 را هر كدوم 45.. تومان خريدم
    تقريبا گرونه
    رنگ اكروليك فقط مخصوص شيشه نيست
    قيمت 1200 تقريبا
    khalerizee, marie و زهرا93 این نوشته را پسندیده.

صفحه 1 از 51 123411 ... آخرینآخرین