نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
Like Tree572Likes

موضوع: کار های هنری بر روی ظروف شفاف

نمایش نتایج: از 17 به 24 از 408
صفحه 3 از 51 نخستنخست 12345613 ... آخرینآخرین

Re: کار ورق طلا روی ظروف شفاف

کاش اسم این مبحث کار روی ظروف شفاف بود
    اون وقت یکی از تکنیک ها "کار با ورق طلا" میشد و بقیه ی تکنیکها رو همینجا آموزش میدادم مثل این تکنیک که کار ترک هست
    مثلاً این تکنیک که البته حاصل نت گردی هست و تو مجله ی ترمه هم من دیده بودمش

( البته این کار با ویترای متفاوت هست چون موادش رنگهای ویترای نیست !! )

ترك كروكديل روي شيشه
    لوازم مورد نياز:
    [BLOCKQUOTE]
    1.ترك كروكديل (دو قلو)
    2.دورگيراكليل*دار
    3. ماده ثابت كننده كريستال سيرورنيك
    4.قلم*مو
    5.شيشه دلخواه
    6.رنگ طلايي اكريليك
    1.ابتدا شيشه مورد نظر را با شيشه پاك*كن و يا الكل تميزكنيد تا عاري از هرگونه مواد زائد باشد. سپس طرح مورد نظر را داخل سطح شيشه بگذاريد و با چسب كاغذي ثابت كنيد.سپس توسط ماژيك CD طرح را روي شيشه منتقل كنيد.خلاقيت و نوع طراحي بستگي به ذوق و سليقه شما دارد.

2.توسط دورگيراكليل*دار تمام طرح را از پشت شيشه دورگيري كنيد.اين دورگيري را كاملاً ظريف و منظم انجام دهيد.

3.توسط قلم*موي نرم به غير از مناطقي كه دورگيري كرده*ايد همه فضاهاي خالي شيشه را با نوع يك ترك كروكديل كه مانند چسب چوب سفيد مي*باشد بزنيد و بگذاريد كاملاً خشك شود.سپس اين عمل را مجدداً تكراركنيد (دو بار).

4.ماده ترك دو كروكديل را در اين شيشه مشكي در نظر گرفته شده پشت سطح شيشه بزنيد.مواد را غليظ*ترو درجهات مختلف بزنيد. هرچه ميزان مواد را غليظ *تر بزنيد ترك درشت*تري خواهيد داشت.بگذاريد كاملاً خشك شود. پس ازخشك شدن كاملاً ترك خواهد خورد.

5.پس از نمايان شدن كامل ترك كه پشت آن را با رنگ طلايي زيتوني اكريليك (كهنه) رنگ كنيد. اين عمل را تا 2 پوشش كامل پشت ترك*ها ادامه دهيد.قسمتي از شيشه را كه با اكليل دورگيري كرده بوديد با رنگ اكريليك مشكي رنگ كنيد تا يكنواخت شود.پشت شيشه را كاملاً با رنگ پوشش دهيد. پس از خشك شدن مواد ماده ثابت كننده كريستال سيرورنيك كادنس را براي ثابت كردن و قابل شست*وشو شدن شيشه استفاده كنيد.

[/BLOCKQUOTE]
    sharareh_ag این نوشته را پسندیده.

نكته:ترك كروكديل از مواد ترك دوقلو و كراكل وارنيش مي باشد كه فقط پايه*هاي همين ماده بر روي هم اثركرده و ترك را ايجاد خواهد كرد.اين ترك پوشاننده بوده و سطح مورد نظررا خواهد پوشاند.

براي انجام اين ترك:
    1.ماده ترك 1: اين ماده را دو بار روي سطح مي*زنيم و ماده بعدي را با توجه به رنگ مورد نظر (ترك كروكديل 2 شامل 20 رنگ مي باشد) درجهات مختلف و غليظ روي سطح عنصرمورد نظر (شيشه،سفال،چوب،شمع) بزنيد.

اين رنگ*هاي ترك قابل تركيب بوده و مي*توانيد رنگ*هاي مختلف بسازيد.پس ازترك* براي پر شدن ميان ترك*ها مي*توان از رنگ اكريليك متضاد و مناسب استفاده كرد.

نقل قول نوشته اصلی توسط s.t.j
    ممنون كار زيباييه
    ميشه قيمت وسايل رو هم بگيد ؟
    ترك كروكديل (دو قلو) ---->هرکدومش 2400
    2.دورگيراكليل*دار-----> معمولیش حدود 700
    3. ماده ثابت كننده كريستال سيرورنيك ---->دقیق نمی دونم حول و حوش 3000
    4.قلم*مو
    5.شيشه دلخواه----> از 700 شروع میشه
    6.رنگ طلايي اكريليك ---->اگر خارجیش رو بخرید 3000 تیوپ متوسط

همه ی قیمتا رو حدودی گفتم
    مارک و مدلهای مختلف با حجمای مختلف فرق دارن

آنتيک ورق طلا

لوازم مورد نياز:

-ورق طلا
    -چسب طلا
    -ابر
    -رنگ آنتي کينگ يا اکريليک
    -شابلون پلاستيکي
    -شيشه مناسب
    -کريستال سيرورنيک
    1- ابتدا شيشه را کاملاً تميز کنيد، سپس با الکل تمام مواد زائد روي شيشه را پاک کنيد. شابلون را روي شيشه بگذاريد و با چسب کاغذي کاملاً ثابت کنيد. توسط ابر، رنگ اکريليک يا آنتي کينگ را برداريد و به صورت ضربه اي طرح مورد نظر را روي شيشه ايجاد کنيد و بگذاريد کاملاً خشک شود.
    2- چسب ورق طلا را داخل ظرفي ريخته و ابر را کاملاً به چسب ورق طلا آغشته کرده و همه سطح ظرف را چسب بزنيد. سپس بگذاريد چسب خشک شده و کاملاًبي رنگ شود.
    3- ورق طلا را به چند قطعه بزرگ با لبه هاي نامنظم تقسيم کنيد و به صورت پراکنده روي سطح ظرف بچسبانيد.
    4- ابر ديگري را به رنگ آنتي کينگ يا اکريليک آغشته کنيد. اضافه رنگ را روي روزنامه يا بر روي ظرف رنگ بگيريد و به آرامي با حرکات منظم سطح شيشه را بسيار کمرنگ کنيد بگذاريد کاملاًخشک شود.
    5- چون چسبندگي چسب ورق طلا همچنان باقي است مجدداً ورق طلا را به شکل نامنظم و به قطعات تقسيم کنيد و در فواصل بچسبانيد. دقت کنيد ورق طلا کل سطح را پوشش ندهد و فقط قسمت هايي از شيشه را بپوشاند. چنانچه چسب ورق طلا چسبندگي لازم را نداشته باشد مجددا چسب ورق طلا بزنيد. ابر را به رنگ آنتي کينگ يا اکريليک آغشته کنيد و اضافه رنگ را روي روزنامه بگيريد و به صورت ضربه هاي پررنگ تر از دفعه قبل سطح شيشه را رنگ کنيد. بگذاريد کاملاًخشک شود. اين عمل را بارها تکرار کنيد تا همه سطح شيشه را ورق طلا و رنگ بپوشاند. دقت کنيد هر مرحله رنگ آميزي تيره تر از مرحله قبل باشد تا تفاوت حجم رنگ روي شيشه کاملاًمشخص شود.
    6- پس از پوشاندن کامل سطح شيشه توسط ورق طلا پشت زمينه کار را به صورت ضربه اي رنگ کنيد تا کاملاً پوشش دهد. بگذاريد کاملاًخشک شود.
    7- در انتها پشت ظرف را چسب ورق طلا بزنيد و کاملاًورق طلا بکشيد تا کاملاًپوشش دهد. سپس ماده کريستال سيرورنيک را به عنوان ثابت کننده شيشه استفاده کنيد تا قابل شستشو شود.

منبع:نشريه بانو،شماره5.

کار روي شيشه تکنيک زرافشان « لاينر »

لوازم مورد نياز :

ظرف شيشه اي
    لاينر طلايي
    رنگ ويتراي پايه تينر قهوه اي
    قلم موي سر تخت نرم
    طرح به دلخواه
    1. ابتدا طرح مورد نظر را پشت شيشه قرار دهيد، براي سهولت در کار مي توانيد طرح را با چسب کاغذي پشت شيشه نصب کنيد.
    2. لاينر را به صورت عمودي روي شيشه قرار دهيد، تيوپ را بين انگشتان شست و اشاره نگه داريد و به آرامي روي آن فشار دهيد تا مايع داخل تيوپ روي شيشه ريخته شود.
    3 . بعد از اتمام کار با لاينر ، 5 تا 7 ساعت صبر کنيد تا مايع اکليلي کاملاً خشک شود.
    4 . به وسيله ي قلم موي نرم روي کل ظرف را با رنگ ويتراي بپوشانيد. 3 ساعت صبر کنيد بار ديگر اين کار را تکرار کنيد تا رنگ آميزي کاملاً يکدست شود.
    نکته : رنگ ويتراي حلال تينر، يک ثابت کننده محسوب مي شود. ولي در صورت نياز مي توانيد از کريستال سيرورنيک يا اسپري کيلر استفاده کنيد.

منبع:نشريه ترمه، شماره10

عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    17
    پسند کرده
    0

Re: کار های هنری بر روی ظروف شفاف

اينم كار من با ورق طلا

درنگ جان من اينو از سايت راسخون ياد گرفتم .
    آموزشش هم رو هم اينجا مي زارم . فقط به جاي شاپان از آكروليك قهوي اي استفاده كردم چون شاپان رو با اينكه با خشك كن قاطي كرده بودم ولي خشك نمي شد و در ضمن شره هم مي كرد و اصلا روي ظرف نمي موند فكر كنم شاپان من خيلي رقيقه كه اينجوري مي شه . و از لاينر طلايي هم استفاده نكردم .
    میس مهسا این نوشته را پسندیده.

مانند توپ باشید زیرا توپ هر چه محکمتر به زمین می خورد بیشتر اوج می گیرد!

عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    17
    پسند کرده
    0

اينم از آموزشش

لوازم مورد نياز :

1. لاينر طلائي يا نقره اي
    2. شاپان
    3. الكل ايزوپروپيل
    4. ورق طلا
    5. چسب ورق طلا
    6. رنگ طلائي آكريليك
    7. قلم مو

مانند توپ باشید زیرا توپ هر چه محکمتر به زمین می خورد بیشتر اوج می گیرد!

نقل قول نوشته اصلی توسط hengamehh
    زهرا جان ببخشید شرمنده یک سوال من یک کیلر دارم مال 5 یا 6 سال پیش که کار می کردم می خواستم ببینم خراب شده و باید بیاندازم دور یا می توانم استفاده کنم ممنون
    عزیزم منظورت اسپری کیلر هست یا کیلر مایع ؟؟؟
    مهم نیس مال 5 سال پیش با باشه ، فقط ببین خشک نشده باشه همین !

اگر مایع هست باید یکدست باشه و توش تیکه های خشک شده ی کیلر نباشه ، اگرهم اسپر هست ببین به راحتی می تونی باهاش اسپری کنی یا نه ؟!

صفحه 3 از 51 نخستنخست 12345613 ... آخرینآخرین