نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree174Likes

موضوع: کومپیر(غذای ترکی)

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 21
صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
    مدیر انجمن
    زهرا س.پ آواتار ها
    زهرا ک.
    میزان امتیاز
    59
    پسند شده
    3818
    پسند کرده
    2794

کومپیر(غذای ترکی)

اینطور که من متوجه شدم کومپیر یک نوع غذای ترکی هستش که داخل سیب زمینی تنوری رو از مواد مختلفی پر می کنن.یک نوع اختراعی خودم رو می زارم که طعمش بد نبود.می گردم و اگردستور دقیقی ازش پیدا کردم اینجا میزارم.(قابل توجه بهار گل:اگر اشتباهی اینجا تاپیک زدم به بزرگی خودت منو ببخش آخه این تازه دومین تاپیکیه که اینجا باز نموده ام)

من ابتدا پیاز رو خیلی ریز نگینی می کنم و تفت میدم بعد هم فلفل دلمه ایرنگی بسیار ریز شده رو می ریزم تفت بخوره و در انتها کمی جعفری ساطوری می ریزم.مخلوط سبزیجات متل هویج نخود فرنگی ذرت پخته رو با هم مخلوط می کنم و خیار شور هم اضافه میکنم همراه سس آب نارنج آویشن زیاد و نمک و فلفل.یکبار هم زیتون خرد شده به مخلوط بالا اضافه کردم که طعمش عالی شد.

باقالی پلو با
    مرغ

2. بانک بند ناف
    مدیر انجمن
    زهرا س.پ آواتار ها
    زهرا ک.
    میزان امتیاز
    59
    پسند شده
    3818
    پسند کرده
    2794

Re: کومپیر(غذای ترکی)

منبع :ayli از سایت آپشز آنلاین

كومپير:
    سيب زميني درشت
    كره- پنير پيتزا (حتما بايد اضافه كرد)
    خيارشور(نگيني ريز شده)
    زيتون خرد شده
    سوسيس اب پز خرد شده
    دانه ذرت (كنسرو شده- يا اينكه ذرت را اب پز كرده با چاقو دون دون كرده)

سيب زميني را در فر يا مايكروويو پخته شود . سر سيب زميني را با چاقو برداريد يا اينكه از وسط نصف كنيد (هر جور دوست داريد) توي سيب زميني را خالي كرده و له كنيد روش كره و پنير پيتزا نمك فلفل اضافه كرده خوب مخلوط كنيد (كومپير ساده) هر كدوم از مواد را كه دوست داريد ميتونين اضافه كنيد. مواد مخلوط شده را دوباره توي سيب زميني پر كنيد (موقع خالي كردن دقت كنيد پوست سيب زميني سوراخ سوراخ نشه!!) اگه سرد شده توي فر يا مايكرويو دوباره گرم كنيد . روش سس گوجه و سس مايونز بريزن نوش جان . (كومپير با سوسيس ذرت خيارشور كره پنير پيتزا خيلي خوشمزه ميشه
    باقالی پلو با
    مرغ

Mitra F, shohreh-sh و Andrew این نوشته را پسندیده.

مدیر انجمن
    زهرا س.پ آواتار ها
    زهرا ک.
    میزان امتیاز
    59
    پسند شده
    3818
    پسند کرده
    2794

این هم از وبلاگ روی میز آشپزخانه:

سیب زمینی تنوری

[JUSTIFY]مواد لازم[/JUSTIFY]
    [JUSTIFY]سیب زمینی بزرگ برای تنوری کردن (نفری یکی)[/JUSTIFY]
    [JUSTIFY]نخود سبز و ذرت پخته (به مقدار لازم)[/JUSTIFY]
    [JUSTIFY]کالباس و خیارشور خورد شده (بازم به مقدار لازم!)[/JUSTIFY]
    [JUSTIFY]نمک و فلفل سیاه (با شرمندگی بازم به مقدار لازم!!!)[/JUSTIFY]
    [JUSTIFY]کره ( دیگه روم نمی شه بگم... به همون مقدار بالایی!!!!)[/JUSTIFY]
    [JUSTIFY][/JUSTIFY][JUSTIFY][/JUSTIFY][JUSTIFY][/JUSTIFY]
    [JUSTIFY]به تعداد هر یک نفر یک سیب زمینی تمیز بشورید. با چنگال از چند جا سوراخ کنید و بذارید توی فر به مدت ۱ ساعت و و اگر ماکروفر دارید توی ماکروفر با درجه ی آخر نیم ساعت بمونه.... قبل از استفاده با چنگال امتحان کنید که مغز پخت شده باشه. با چاقو از یک طرف سیب زمینی رو بشکافید و با چنگال یا چاقو داخلش رو بیرون بریزید. مواظب باشید پوسته ی باقی مونده پاره نشه. کمی کره و نمک و فلفل سیاه به سیب زمینی داغ اضافه کنید و مخلوط کنید تا کره آب بشه .بعد با چنگال کمی از سیب زمینی رو برگردونید توی پوسته. روش نخود سبز پخته بریزید و کمی سس مایونز بمالید. [/JUSTIFY]

[JUSTIFY]دوباره روش سیب زمینی بریزید و با فشار پشت چنگال صافش کنید و بعد کمی ذرت بریزد. روش سس ماست بریزید. کمی کالباس خورد شده... سیب زمینی... سس مایونز... خیارشور... سیب زمینی... سس ماست... نخود سبز و.... تا وقتی که پوسته کاملا پر بشه. . روش سس ماست و ترکیبی از همه ی مواد داخلش بریزید. خیلی خوشمزه است. تنبلی نکنید و درست کنید چون به نفعتونه!!!!!!![/JUSTIFY]
    [JUSTIFY][/JUSTIFY]
    [JUSTIFY]مواد داخل این غذا رو می تونید به سلیق ی خودتون تغییر بدین.ترکیب ریختن سس ماست و مایونز رو هم می تونید تغییر بدین. می شه از مرغ پخته ی ریز ریز شده یا هویج پخته ی خورد شده یا ساقه های نازک کرفس خورد شده و یا هر چیزی که مورد علاقه تونه استفاده کنید فقط طعم مواد رو در نظر بگیرید که مبادا ترکیب خوشمزه ای نشه و اونوقت تقصیر رو بندازین گردن من.[/JUSTIFY]
    [JUSTIFY]تا یادم نرفته بگم که پوست سیب زمینی در این غذا قابل خوردنه! [/JUSTIFY]
    [JUSTIFY]و هر چقدر از سیب زمینی و کره ی مخلوط باقی موند می تونید بذارید کنار ظرف و میل بفرمایید.[/JUSTIFY]
    [JUSTIFY]سس ماست: ماست نسبتا سفت رو بزنید تا کمی نرم شه و بهش نعنا و آویشن اضافه کنید. [/JUSTIFY]
    [JUSTIFY]دیگه نمی دونم به چه زبونی بگم خوشمزه است... یه بارم که شده امتحان کنید[/JUSTIFY][JUSTIFY]
    [/JUSTIFY][JUSTIFY][/JUSTIFY][JUSTIFY]http://monnom.blogfa.com/post-16.aspx [/JUSTIFY]
    باقالی پلو با
    مرغ

Andrew این نوشته را پسندیده.

مدیر بازنشسته

میزان امتیاز
    10
    پسند شده
    613
    پسند کرده
    0

ویترین مدال ها

مواد لازم برای کومپیر:

سیب زمینی درشت بیضی شکل یک عدد که به همون شکلی که خودت گفتی می پزیم.نکته: تو ماکرو بهتره کمی چربش کنیم و لای حوله کاغذی بپزیم تا پوستش ترک نخوره.
    مواد میانی شامل( کالباس،ذرت،نخود سبز،هویج پخته،سوسیس،گوجه فرنگی ،قارچ،فلفل دلمه رنگی،خیار شور،زیتون،گوشت با پیاز تفت داده شده یا فیله مرغ پخته ریش شده و یا حتی تن ماهی و....) که این مواد کاملا انتخابیه و میتونی یکیشو کم یا زیاد تر بریزی و یا حذفش کنی...من اغلب همشو استفاده می کنم.( مواد رو به شکل مکعبی ریز برش میدیم)

پنیر پیتزا 100 گرم
    کره 10 گرم
    سس مایونز 2-3 قاشق غذاخوری
    جعفری ساطوری شده 1 قاشق غذاخوری
    نمک و فلفل و آویشن

بعد از پخت سیب زمینی از طول یه برش میدیم (------------------) با استفاده از کیبورد میشه این شکلی توضیحش داد.با دست دو طرفش رو کمی فشار میدیم تا باز بشه.. ( تو حالت رستورانیش سیب زمینی رو خالی نمی کنن فقط کمی به دیواره ها فشارش میدن تا جا برای مواد میانی باز کنن و مواد میانی کمتری استفاده میکنن) من مواد داخلشو در مییارم البته نه همش رو..باقیمنده اش رو با کره مخلوط میکنم و با کمک پشت قاشق به دیواره ها فشار میدم..حالا دو روش داره..تو اولیش که من دیدم، مواد رو یکی یکی میریزن توی سیب زمینی و در انتها پنیر و بعدم فر! اما تو دومی که روش خودمه :

همه مواد رومخلوط میکنم وسس مایونز(کم) نمک و فلفل و آویشن میزنم..قاشق قاشق میریزم تو سیب زمینی و لابه لاشم پنیر می ریزم..در انتها روش رو با پنیر می پوشونم و جعفری خورد شده می پاشم و آویشن.... می ذارم تو فر 180 گرم 10 دقیقه تا هم مواد کمی گرم بشه و هم پنیر آب بشه..گاهی که موادم کمتره سیب زمینی هایی که در آورده بودم رو هم بازیه مقدارش رو با مواد میانی وسس مخلوط میکنم که خوشمزه تر هم میشه...میشه برای تزئینشم کمی از مواد داخلی رو رو یپنیر چید..
    Andrew این نوشته را پسندیده.

خداوند بزرگترین هدایا را به بندگان خود داده است.قدرت انتخاب و تعیین کردار خویش.

مواد لازم:
    سيب زميني بزرگ: 7 عدد
    نمك دانه درشت: 1 قاشق غذا خوري
    كره: به ميزان لازم
    پياز: 1 عدد
    پيازچه: 1 عدد بزرگ
    فلفل دلمه يي ترجيحا قرمز: 1 عدد
    كالباس: 200 گرم
    ذرت: 200 گرم
    پنير رنده شده: 100 گرم
    سير: به مقدار لازم
    جعفري: به مقدار لازم
    خامه: به مقدار لازم
    نمك و فلفل: به مقدار لازم

طرز تهيه:
    • آماده كردن سيب زميني ها:
    چند عدد سيب زميني بزرگ رو به دقت بشوييد و برس بكشيد. اون ها رو در آب و نمك بپزيد. مواظب باشيد كه سيب زمين ها زياد پخته و يا زياد خام نباشن. اون ها رو به نحوي پوست بگيريد كه به ديواره ي سيب زميني آسيبي وارد نشه يا به قول معروف گوشت اون ها كنده نشه. ميانه ي سيب زميني ها رو از عرض با چاقوي تيز به صورت بيضي ببريد و ميان اون رو با قاشق كوچكي، ترجيحا قاشق هاي تيز مخصوص سفره آرايي خالي كنيد. تمام سيب زميني رو به دقت با كره ي آب شده پوشش بديد و روي اون ها رو نمك بزنيد. به خصوص محلي رو كه خالي كرديم.
    • براي مواد داخل سيب زميني
    پياز، پيازچه، فلفل دلمه، سير و كالباس مون رو ريز و به صورت نگيني خرد مي كنيم. ذرت و جعفري خرد شده رو هم به مواد مخلوط مي كنيم و در آخر كمي پنير رنده شده و خامه هم به مخلوط مون اضافه مي كنيم.
    تمام سيب زميني ها رو به دقت با موادمون پر مي كنيم و روي مواد، يك قطعه كره قرار مي ديم و روي كره رو هم دوباره پنير رنده شده مي ريزيم. سيب زميني هاي آماده شده رو در سيني فر مي چينيم و چند دقيقه در فر قرار مي ديم تا پنيرها كمي طلايي بشن و بعد سرو مي كنيم.

نوش جان!

ارسال مطلب توسط لادن جان
    Andrew و آمنه خانم این نوشته را پسندیده.
    آینده به کسی تعلق دارد که میداند چگونه منتظر نشیند.

مدیر بازنشسته

میزان امتیاز
    10
    پسند شده
    613
    پسند کرده
    0

ویترین مدال ها

http://www.mamipic.com/share-B520_4C9DC450.html

مثل همیشه درستش کرد..پختن سیب زمینی توی ماکرو...بعدم فیلینگش با هر چی داشتم...فرقش این بود که اینبار از سس قرمز توی موادش استفاده کردم که توش رو قرمز کرد...و اینکه گاهی لایه لایه میریزم مواد رو..ولی اینبار همه مواد رو مخلوط کردم و با سیب زمینی های شکم سیب زمینی مخلوط کردم و ریختم وسطش...روشم با فلفلهای رنگی و گوجه های مینیاتوری تزئین کردم و آویشن....

خداوند بزرگترین هدایا را به بندگان خود داده است.قدرت انتخاب و تعیین کردار خویش.

ناظر کیفی انجمن
    دخترک آواتار ها
    ساره.ر
    میزان امتیاز
    12
    پسند شده
    1965
    پسند کرده
    534

کومپیر من که با مایکروویو پختم. بعد از پختن سیب زمینی، توش رو خالی کردم و با کره و فلفل سیاه و نمک و یه قاشق مایونز مخلوط کردم. این مخلوط رو لایه لایه با مخلوط سوسیس-قارچ-فلفل دلمه ای- ادویه- ذرت-خیارشور ریختم توی سیب زمینی ها تا پر بشن. بعد چند دقیقه تو مایکروویو و بعد اضافه کردن پنیر و دوباره مایکرو تا آب شدن پنیرها:

آهو مشکی پوش, Harika, sohei59 و 2 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    4
    پسند شده
    340
    پسند کرده
    26

مواد لازم براي تهيه كومپير
    سيب زميني بزرگ تنوري-نخودفرنگي پخته-ذرت پخته-بلغور پخته-خيارشور خردشده-قارچ ورقه شده-ترشي كلم قرمز-سالادالويه-زيتون خرد شده-سوسيس خرد شده-انواع بوراني-مست چكيده
    پنير پيتزا-سس گوجه فرنگي-سس مايونز
    سيب زميني را قبل از پختن از عرض برش ميدهيم
    داخل سيب زميني را وقتي هنوز داغ است بوسيله چاقو ميوه خوري استيل طوري هم ميزنيم كه ديواره سيب زميني خرد نشه وكمي نمك و پنير اضافه ميكنيم و خوب با هم مخلوط ميكنيم طوري كه پنير كاملا اب بشه بعد توسيب زميني رو از مواد فوق بدلخواه پر ميكنيم وكمي ماست چكيده رو موادميزاريم وبا سس سرو ميكنيم

وقتي داخل سيب زميني رو با مواد پر كنيم و روش پنير بريزيم و بزاريم تو فر اسمش ميشه پيتاچاپ كه مواد توش رو بايد با سس سفيد مخلوط كنيم **(البته اينو تو كلاس اشپزي ياد گرفتم ولي تو استانبول كومپير رو بصورتي كه نوشتم درست ميكردن)
    sabaaa, Mitra F و Andrew این نوشته را پسندیده.
    خنده بزرگترين سلاح در مبارزه زندگي است (اناتول فرانس)

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین