نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree174Likes

موضوع: کومپیر(غذای ترکی)

نمایش نتایج: از 9 به 16 از 21
صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت
    ghoroob آواتار ها
    میزان امتیاز
    6
    پسند شده
    368
    پسند کرده
    158

ویترین مدال ها

Re: کومپیر(غذای ترکی)

اينم كومپير من
    داخل سيب زميني رو كمي خالي كردم. بعد همونا رو با كره و نمك وفلفل و اسفناج بخارپز قاطي كردم و دوباره توي سيب زمينيا رو باهاش پر كردم. روشم پنير پارمزان و پنير پيتزا ريختم و فلفل دلمه اي هاي رنگي و كمي پيازچه.
    دوسش داشتم
    سريع وراحت :)

titish khanoom, shimakhoshdel, Mitra F و 3 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
    زن بودن کار مشکلی است

2. بانک بند ناف

کومپیر سبزیجات رژیمی :

سیب زمینی رو تو فویل پیچیدم و تو فر پختم ، بعد لاش رو کرده و آبلیمو زدم ، پنیر هم لازم داشت ولی خب رژیمی بود مثلا
    و قارچ وفلفل دلمه نارنجی و زرد ، و در آخر آویشن
    Andrew و سوهی این نوشته را پسندیده.

samir آواتار ها
    سمیر
    نوشته های وبلاگ
    24
    میزان امتیاز
    108
    پسند شده
    8172
    پسند کرده
    4972

من یه دستور خوشمزه ازین غذا دارم که متاسفانه عکس ندارم اما میگم هرکس دوست داشت انجام بده که خیلی خوشمزه میشه
    اهان اینم بگم که من این مدل سیب زمینی رو اون زمونا که شهربازی مرحوم رو هنوز خراب نکرده بودن اونجا خوردم و اسمش هم پاپا بود.

سیب زمینی رو تنوری کرده بودن( مامانم یه ظرف رو پر از نمک میکنه و سیب زمینی رو خوب میشوره و خشک میکنه بعد بین نمکها میچینه. اینطوری سیب زمینیا خیلی خوب تنوری میشن و از فر و مایکروفر هم بهتره)
    بعد سیب زمینی که سایزش هم خیلی بزرگ بود رو باز کردن و توش رو خالی کردن. اونقدر خوب تنوری شده بود که دیواره ش نازک بود اما پاره نمیشد.
    مواد میانی شامل : خود مغز سیب زمینی + سوسیس سرخ شده+ کالباس ریز شده+ ذرت+ خیارشور.
    بعد هم سسش رو درست میکرد که به این ترتیب بود. ماست و نمک و شوید تازه رو باهم خوب هم میزد و در آخر هم کمی سس مایونز توش میریخت.
    سس ماست و شوید و موادمیانی رو خوب با هم مخلوط میکرد و داخل سیب زمینی میریخت. وای که مزه ش خیلی عالی بود. هنوزم بعد از گذشت سالها مزه ش زیر دندونمه.
    خورش بادمجون

به ســـــــــــــــــــــــو ی جنوب

MARYAM.E آواتار ها
    میزان امتیاز
    127
    پسند شده
    5330
    پسند کرده
    4197

کومپیر با فیلینگ : گوشت چرخ کرده + پیاز + سیر+ فلفل دلمه ای + قارچ + گوجه فرنگی + پیازچه + نخود سبز +کره زعفرانی + مقداری از خود سیب زمینی که موقع خالی کردن در آوردم+ نمک + فلفل + زرد چوبه و در آخر پنیر پیتزا
    سیب زمینی ها رو با پوست آب پز کردم بعد از وسط نصف کرده و توشو در آوردم و با مواد فوق پر کردم و پنیر پیتزا زدم و 15 دقیقه در فر 180 درجه گذاشتم که پنیرش آب شه

خیلی خیلی خیلی خوشمزه بود و حسابی چسبید. توصیه می کنم اونایی که نخوردن حتماً یه بار درست کنن مخصوصاً که با طعم کره فوق العاده خوشمره میشه.

به کسی اعتماد کن که بتواند اندوه پنهان شده در لبخندت،عشق پنهان شده در عصبانیتت و معنای حقیقی سکوتت را تشخیص دهد.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    7
    پسند کرده
    0

دوستان من توی ترکیه دیدم وقتی می گن کامپیر همون سیب زمینی بزرگ تنوری شده هست که بازش می کنن و با چنگال توشو میتراشن طوری که دیوارش خراب نشه بعد با کره و نمک مخلوط می کنن
    اگه کامپیر فول (کامپیر پر شده ) می خواستی از مواد دلخواه که خورد شده چیده بودن انتخاب می کردی و توش می ریختن مثل :قارچ ، ترشی کلم قرمز ، ذرت ، زیتون اسلایس شده ، زیتون سیاه ، پنیر پیتزا و ... این مواد رو با اون سیب زمینی ها نباید قاطی کرد ونباید دیگه تو فر گذاشت
    وقتی مواد دوست داشتنی تون رو روش اضافه کردین با سس براتون سرو می کردن
    و بی نهایت خوشمزه بود
    سوهی, فرشته 65, آهو مشکی پوش و 4 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

&yeganeh& آواتار ها
    یگانه سروری
    میزان امتیاز
    172
    پسند شده
    11059
    پسند کرده
    4034
    کومپیر

سیب زمینی رو پختم و توش رو خالی کردم و با مواد ماکارانی و پنیر پیتزای کم چرب در فر گذاشتم

سبزی پلو با ماهی

nasimak, sara chef, سوهی و 4 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
    خدایا مواظب فرشته کوچولوم مهدیارم باش

سوهی آواتار ها
    مامی سهیلا
    میزان امتیاز
    811
    پسند شده
    16303
    پسند کرده
    9919

ویترین مدال ها

کومپیر فوق خوشمزه و کالرییییییییییییییی

سیب زمینی
    سوسیس
    کنسرو ذرت و نخود فرنگی
    خیارشور
    نمک و کره
    سس مایونز و کچاپ

طرز تهیه :
    ابتدا سیب زمینی رو خوب شسته و خشک کرد م بعد از چند جا سوراخ کنید که من با کمک سیخ اینکار رو انجام دادم سپس داخل فویل پیچیده و داخل فر با درجه 200 تا زمانی که بپزه قرار دهید که اگه هواپز داشته باشین داخل هواپز با 250 درجه بمدت 50 دقیقه خوب بپزیدحالا در این فاصله سوسیسها رو خرد و آبپز کنید و همچنین خیارشورها رو خرد کنید و کنار بگذارید......بعد وقتی که پخت فویل رو باز کرده همانطور که داغ هست با چاقو یک برش دهید و به کمک قاشق داخل سیب زمینی رو نمک و کره و پنیر پیتزا ریخته و کمی مخلوط کنید ........بعد از روش سوسیس رو به همراه کنسرو ذرت بریزید و کمی سس سفید زده و در نهایت نخود فرنگی و خیار شورریخته و با سس کچاپ و مایونز سرو کنیدخیلیییییییییییییییییی ی خوشمزه میشه حتما امتحان کنید ....

نام: DSC06414.jpg نمایش: 1038 اندازه: 107.0 کیلو بایت
    مامان غزل, m1361, دنیز و 11 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

آهو مشکی پوش آواتار ها
    پــگاه آهو
    میزان امتیاز
    792
    پسند شده
    24434
    پسند کرده
    13954
    سهیلا جون دلمونو آب کردی و ترغیب به درست کردن این غذای خوشمزه شدم .. واقعا عالی بود ممنون
    منم اول سیب زمینی مو شستم خشک کردم چند تا سوراخ با سیخ چوبی توش فرو کردم تو فویل پیچیدم گذاشتم تو ماکروفر تو دمای 210 .. نمیدونم چند دقیقه شد چون هی تستش میکردم . بعد که پخت برش زدم پوره ی توشو در اوردم با کره و اویشن مخلوط کردم .نمک هم زدم بعد ریختم تو سیب زمینی ها روشو پنیر پیتزا زدم و فلفل دلمه ای ذرت ..
    سوسیس نمیریزم میخواستم غذام سالم باشه . خلاصه که خیلی خوشمزه شد .اینم نتیجه اش
    ( همسرم خیلی دوست داشت)
    نام: IMAG0545_1.jpg نمایش: 956 اندازه: 73.9 کیلو بایت
    .

elmira.t, .Bita., مامان غزل و 12 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
    اینستا: pegah.ahoo24

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین