نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree868Likes

موضوع: انواع گراتن و سوفله

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 231
صفحه 1 از 29 123411 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    185
    پسند کرده
    0

انواع گراتن و سوفله

گراتن مرغ و قارچ
    مرغ : 200 گرم ( من از نصف سینه مرغ ریش ریش شده استفاده میکنم )
    قارچ : 200 گرم
    فلفل دلمه : 200 گرم ( من چون از طعمش خوشم میاد ریختم شما اگه دوست نداری میتونی حذف کنی )
    چیپس خلالی : 1 بسته
    ژامبون : 200 گرم
    خیار شور : 20 گرم ( من 100 گرم می ریزم بستگی به خودت داره )
    پنیر پیتزای رنده شده : 100 گرم
    طرز تهیه :
    همه مواد را نگینی خرد کرده با نمک و فلفل و سس مایونز مخلوط میکنی .
    کف قالب و با روغن مایع چرب میکنی
    کف قالب و یک لایه چیپس می ریزی
    از مایه بالا روی چیپسها می ریزی
    بعد دوباره یک لایه چیپس می ریزی
    در آخر سر پنیر پیتزا را روی مواد می ریزی
    در فری که از 15 دقیقه قبل روشن کردی و گرم شده قالب و میزاری و گریل و روشن میکنی تا 10 دقیقه پنیر آب شده و مواد منسجم بشن .
    * چون این غذا خیارشور و سس مایونز داره نباید بیش از 10 دقیقه توی فر باشه
    *اگر برای مهمونی درست میکنی بهتره توی قالب پیرکس درست کنی که سوفله رو به راحتی با ظرفش ببری سر میز وگرنه میتونی از هر قالبی استفاده کنی
    * میتونی بجای سس مایونز از سس سفید ( بشامل ) استفاده کنی چون من از سس بشامل ( سفید ) خوشم نمیاد با سس مایونز درست میکنم و فوق العاده خوشمزه هست

panijon, مامان غزل, میس مهسا و 2 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
    آدما از جنس برگند . گاهي سبزند ، گاهي پائيزن و زردند . زمستون ديده نميشن . تابستون سايبون سبزند. آدما خيلي قشنگن .. حيف كه هر لحظه يه رنگند !

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    8
    پسند کرده
    0

Re: گراتن مرغ و قارچ

اتفاقا منم ديشب مهمون داشتم همينو درست كردم!
    فقط خيارشور نريختم! ترسيدم خوب نشه!
    راستش خيلي منسجم نشد حتي بااينكه به توصيه نجما جون موقع ريختن مواد خوب فشردشون كردم.
    ولي خيلي خوشمزه بود

ضمنا من فلفل دلمهاي با رنگ هاي متفاوت ريختم كه خيلي خوشگلش كرده بود.
    نقل قول نوشته اصلی توسط azar.bano
    سلام به همگی
    من این سوفله رو با دستور اول درست کردم .اما اصلا ً لایه ها به هم نچسبید ولی ترکیب مواد با هم مزه خیلی خوبی داشت .به نظرم باید حتماً بین همه لایه ها پنیر پیتزا بریزیم تا منسجم بشه و شکل خوبی داشته باشه .
    یه سوال دیگه تو این دستور نوشته بعد از اینکه فر گرم شد 10 دقیقه ظرفمون رو تو طبقه بالای فر قرار بدیم و بعد هم 10 دقیقه شعله بالای فر رو روشن کنیم .اما من اگه 10 دقیقه شعله بالای فرم رو روشن بذارم روی غذام کاملا ً می سوزه من هم این ظرفم رو 15 دقیقه با شعله پائین و 5 دقیقه با شعله بالا پختم اما با این زمان ها فلفل دلمه ای تو غذا اصلا ً نپخته بود .
    ببخشید من تازه عضو شدم و تازه کارم خیلی سوال تو فکرم هست .
    نقل قول نوشته اصلی توسط matilda
    ثریا جان دستت درد نکنه
    برای منسجم شدنش باید وقتی کف ظرف یک لایه چیپس ریختی روی اون یک لایه پنیر پیتزا بریزی و بعد بقیه ماجرا، اینجوری حسابی منسجم میشه
    نقل قول نوشته اصلی توسط Roya
    ثریای عزیز منم این غذارو به اسم سوفله مرغ و قارچ می شناختم ولی یکی از خانومای آشپزآنلاینی ( شبنم عزیز ) توضیح دادن چون تو این غذا از تخم مرغ استفاده نمیشه بنابراین سوفله بحاسب نمیاد :-? یه نکته دیگه اینکه من برای اینکه مواد منسجم بشن علاوه بر اینکه روی چیپس های پایین مواد پنیر پیتزا می ریزم داخل مواد هم با پنیر پیتزا مخلوط میکنم و آخر سرهم دوباره چیپس و پنیر میریزم که منسجم تر از قبل میشه

Mami Roham آواتار ها
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    282
    پسند کرده
    88

Re: سوفله مرغ و قارچ

سوفله مرغ و قارچ

مواد لازم :

مرغ پخته ريش شده : يك سينه مرغ (سينه بهتر است چون بهتر ريش ريش مي شود.)

كالباس : 100 گرم

خيارشور:100 گرم

قارچ: 100 گرم

فلفل دلمه : (در صورت علاقه به طعمش مي توانيد از يك عدد كوچك استفاده كنيد.)

سس مايونز : به اندازه كافي

چيپس خلالي : يك بسته

پنير پيتز : به اندازه كافي

طرز تهيه :

كالباس و خيارشور و قارچ و فلفل دلمه را نگيني خرد مي كنيم و به همراه مرغ ريش شده در كاسه اي با سس مخلوط مي كنيم. ميزان سس بستگي به ذائقه شما دارد. دقت داشته باشيد كه مقدار اين مواد بايد با هم تناسب داشته باشد. فر را روي حرارت 210 به مدت يك ربع تا بيست دقيقه گرم مي كنيم. در اين فاصله بقيه مراحل را انجام مي دهيم:

ظرف مورد نظر را مي توانيم پيركس در نظر بگيريم. البته من خودم از ظرفي استفاده مي كنم كه تقريباً نچسب است. (در تهيه لازانيا نيز از آن استفاده شد.) كف و اطراف ظرف را كمي چرب مي كنيم. سپس نيمي از چيپس خلالي را كف ظرف مي ريزيم و پخش مي كنيم. سپس مواد را روي چيپس ها به طور يكنواخت پخش مي كنيم. و بقيه چيپس را نيز روي مواد مي ريزيم :
    به اين ترتيب زير و روي موادمان را چيپس در برگرفته است. سپس يك لايه پنير پيتزاي رنده شده روي موادمان مي ريزيم :
    فر گرم شده كه يادتان است؟! حالا ظرفمان را حدود ده دقيقه طبقه بالاي فر روي حرارت 210 درجه مي گذاريم . مواد احتياج به پختن ندارند و از طرفي نيز درون موادمان خيارشور داريم كه نبايد زياد حرارت ببيند. اين مدت زمان فقط جهت آب شدن پنير پيتزا و انسجام مواد است. بعد از اين مدت كه پنيز پيتزا آب شد، گريل را روشن مي كنيم و سه چهار دقيقه نيز اجازه مي دهيم مواد از بالا حرارت ببينند :
    نكته1 : اگر مايل بوديد از فلفل دلمه استفاده نماييد، مي توانيد از نوع رنگي آن در غذا بريزيد تا غذا شكيل تر شود.
    نكته 2 : اين غذا را با همان ظرف بايد سر ميز ببريد. و همانجا آن را تقسيم كرده و نوش جان نماييد. پس اگر ميهمان داشتيد، بهتر است غذا را در پيركس درست كنيد.

(نی نی سایت)
    مامان غزل این نوشته را پسندیده.
    MARYAM

Re: گراتن مرغ و قارچ

سوفله مرغ و قارچ

اولش بگم كه علما سر اين غذا هنوز به توافق نرسيده ا ند. عده اي بر اين باورند كه اين غذا مشخصات سوفله رو نداره. عده ديگر اما با اين باورند كه دارد. حالا شما تهيه بفرماييد و نوش جان نماييد. اسمش مهم نيست.

مواد لازم :

مرغ پخته ريش شده : يك سينه مرغ (سينه بهتر است چون بهتر ريش ريش مي شود.)

كالباس : 100 گرم

خيارشور:100 گرم

قارچ: 100 گرم

فلفل دلمه : (در صورت علاقه به طعمش مي توانيد از يك عدد كوچك استفاده كنيد.)

سس مايونز : به اندازه كافي

چيپس خلالي : يك بسته

پنير پيتز : به اندازه كافي

طرز تهيه :

كالباس و خيارشور و قارچ و فلفل دلمه را نگيني خرد مي كنيم و به همراه مرغ ريش شده در كاسه اي با سس مخلوط مي كنيم. ميزان سس بستگي به ذائقه شما دارد. دقت داشته باشيد كه مقدار اين مواد بايد با هم تناسب داشته باشد. فر را روي حرارت 210 به مدت يك ربع تا بيست دقيقه گرم مي كنيم. در اين فاصله بقيه مراحل را انجام مي دهيم:

ظرف مورد نظر را مي توانيم پيركس در نظر بگيريم. البته من خودم از ظرفي استفاده مي كنم كه تقريباً نچسب است. (در تهيه لازانيا نيز از آن استفاده شد.) كف و اطراف ظرف را كمي چرب مي كنيم. سپس نيمي از چيپس خلالي را كف ظرف مي ريزيم و پخش مي كنيم. سپس مواد را روي چيپس ها به طور يكنواخت پخش مي كنيم. و بقيه چيپس را نيز روي مواد مي ريزيم :

به اين ترتيب زير و روي موادمان را چيپس در برگرفته است. سپس يك لايه پنير پيتزاي رنده شده روي موادمان مي ريزيم :

فر گرم شده كه يادتان است؟! حالا ظرفمان را حدود ده دقيقه طبقه بالاي فر روي حرارت 210 درجه مي گذاريم . مواد احتياج به پختن ندارند و از طرفي نيز درون موادمان خيارشور داريم كه نبايد زياد حرارت ببيند. اين مدت زمان فقط جهت آب شدن پنير پيتزا و انسجام مواد است. بعد از اين مدت كه پنيز پيتزا آب شد، گريل را روشن مي كنيم و سه چهار دقيقه نيز اجازه مي دهيم مواد از بالا حرارت ببينند :

نكته1 : اگر مايل بوديد از فلفل دلمه استفاده نماييد، مي توانيد از نوع رنگي آن در غذا بريزيد تا غذا شكيل تر شود.

نكته 2 : اين غذا را با همان ظرف بايد سر ميز ببريد. و همانجا آن را تقسيم كرده و نوش جان نماييد. پس اگر ميهمان داشتيد، بهتر است غذا را در پيركس درست كنيد.
    نقل قول نوشته اصلی توسط bahargol
    نجما جان
    من این سوفله رو که خودم هم عقیده دارم سوفله نیست...توی ایران توی یک پیتزا فروشی به اسم پیتزای بدون خمیر خوردم ....که کلی هم تبلیغ کرده بود
    مامان غزل و میناجان این نوشته را پسندیده.
    سعادتی که هیچ کس نمی تواند از شما بگیرد ،
    سعادتی است که کسی به شما نبخشیده باشد...

گراتن بادمجان

گراتن بادمجان

مواد لازم :

بادمجان :5/1 كيلو
    مرغ :1 ران ونصفه سينه
    آرد : 3 قاشق غذاخوري
    شير:3 ليوان
    پنير پيتزا: به مقدار لازم
    كره :50گرم
    خامه :در صورت تمايل 3 قاشق غذاخوري
    طرز تهيه :
    بادمجانها را حلقه حلقه سرخ مي كنيم با كمي نمك بعد مرغها را با كمي نمك وفلفل وآبليمو و1 عدد پياز با آب خيلي كم ميگذاريم بپزد بعد انها را تكه تكه كرده كنار مي گذاريم .#شير سرد وآرد را با هم مخلوط كرده روي گاز گذاشته وهم مي زنيم تا جوش آيد بعد كره را اضافه مي كنيم ونمك وفلفل وخامه را مي افزائيم تا كمي سفت شود (از فرني رقيق تر) ظرف مناسبي كه بتوان داخل فر گذاشت انتخاب كرده كمي از سس سفيدي كه درست كرديم مي ريزيم بعد ورقههاي سرخ شده بادمجان را مي چينيم (نصف آن را)بعد تكه هاي مرغ را رويش ميريزيم وكمي ديگر سس سفيد وبعد بقيه بادمجانها را رويش مي چينيموكاملا سس سفيد را رويش ميريزيم وپنير پيتزاي رنده شده را ريخته وداخل فر گذاشته تا رويش طلائي شود (به مدت 30دقيقه ) وبعد ميل مي نمائيد.

http://www.khoshkhorak.com
    Kiyana.k.f, مامان غزل و میس مهسا این نوشته را پسندیده.

مدیر بازنشسته

میزان امتیاز
    4
    پسند شده
    273
    پسند کرده
    0

گراتينه برنج مديترانه اي!

گراتينه برنج مديترانه اي!

مواد لازم:
    برنج : 2 پيمانه
    روغن : 2/1 پيمانه
    گوشت چرخكرده : 200 گرم
    قارچ ورقه اي : 200 گرم
    پيازداغ: 3 قاشق سوپخوري
    سير : 1 حبه
    رب گوجه : 2 قاشق سوپخوري
    مرزه و ترخان: 2 قاشق سوپخوري از هر كدوم
    فلفل چيلي و قرمز: يك دوم قاشق چايخوري
    نخود سبز پخته: 2/1 پيمانه ( من نريختم)
    فلفل سياه : 4/1 قاشق چايخوري
    پنير پارمسان و پيتزا : مقدار لازم

طرز تهيه:

برنج را شسته و با حدود 3 پيمانه آب و نمك و روغن ميذاريم بمونه حدودا يه ساعت...بعد برنج رو با حرارت زياد مي ذاريم بپزه و آبش تبخير بشه...( در قابلمه رو نذاريد) گوشت و قارچ رو خوب تفت بديد و پيازداغ و سير و رب و مرزه و ترخان و فلفل ها رو اضافه كرده و تفت بديد...وقتي تقريبا پخت برنج رو به اين مايه اضافه كنيد...اين مواد رو توي ظرف مخصوص فر ( مستطيل يا مربع فرق نداره) بريزيد و پنيرها رو مخلوط كرده و روي مواد رو بپوشونيد....توي فر با حرارت 175 درجه سانتيگراد به مدت 40 دقيقه بذاريد تا طلايي بشه...
    نوش جان...
    هرگز زانو نخواهم زد حتی اگر سقف آسمان کوتاه تر از قامتم شود...

www.khatoonodowle.persianblog.ir

ناظر کیفی انجمن
    دخترک آواتار ها
    ساره.ر
    میزان امتیاز
    12
    پسند شده
    1960
    پسند کرده
    534

سيب زميني ورقه شده با كلم بروكلي و گوشت چرخ كرده

سيب زميني ورقه شده با كلم بروكلي و گوشت چرخ كرده
    اين هم دستورش:
    (آدرس دستور ویرایش شد چون دوست عزیزی که دستور رو از وبلاگشون دیده بودم این پست رو از وبلاگشون برداشتن ظاهرا)

مواد لازم:
    سیب زمینی= 400 گرم(تقریبا 4 تا 5 عدد بزرگ)
    کلم بروکلی= 500 گرم
    گوشت چرخ کرده= 300 گرم
    سیر= 4 حبه
    شیر= 1/8 لیتر
    خامه= 1 قاشق غذا خوری
    پنیر پیتزا= 200 گرم
    آرد =1 قاشق چایخوری
    نمک و فلفل= به مقدار لازم
    روغن=1 قاشق غذاخوری
    رب گوجه فرنگی=1 قاشق چایخوری

طرز تهیه:
    سیب زمینی ها را آپز کرده و پوست آنها را بگیرید و تقریبا کلفت ورقه ورقه کنید و کنار بگذارید.
    بروکلی را هم قسمت بالا را از پایین جدا کنید و درون آب و نمک 10 تا 12 دقیقه بجوشانید و درون آبکش ریخته و کمی آب سرد روی آن بریزید و بگذارید آبش برود و کنار بگذارید.

گوشت چرخ کرده را هم با 1 عدد پیاز و سیر خرد شده و کمی زردچوبه سرخ کنید و کنار بگذارید.
    برای تهیه سس:ابترا شیر را کمی گرم کنید بعد از آن خامه و آرد و فلفل و نمک و رب را ریخته و با همزن بزنید تا خوب با هم مخلوط شوند و بعد از آن شیر را اضافه کنید و هم بزنید تا همگی مواد با هم خوب مخلوط شوند.
    ظرف مناسبی که بشود داخل فر گذاشت را بردارید ته آن را 1 قاشق غذاخوری روغن ریخته سیر ها را هم رنده کنید و روی آنها بریزید بعد از آن به ترتیب ابتدا سیب زمینی های ورقه شده , گوشت چرخ کرده سرخ شده , کلم بروکلی را روی هم به ترتیبی که ذکر شد میگذاریم و در آخر سسی را که درست کردیم را روی بروکلی ها ریخته و در آخر پنیر را رویش میریزیم و در طبقه وسط فر با حرارت 220 درجه سانتیگراد یا 428 درجه فارنهایت ,
    15-20 دقیقه بماند.

انتقالی
    1387/9/15 12:52 ق.ظ

گراتن بادمجان

براي درست كردن گراتن

بادمجان حلقه سرخ شده
    مرغ پخته شده خرد شده
    سس سفيد يا بشامل
    وپنير پيتزا
    احتياج داريم .اول ته ظرف سس سفيد مي ريزيم.من سس رو بدون كره درست كردم چون بادمجان به اندازه كافي چرب هست.بعد يك رديف بادمجان سرخ شده.بعد مرغ پخته شده (كه من به دليل وقت نداشتگي سينه مرغ خام رو خرد كردم و با كمي پياز و زردچوبه و نمك توي كمي روغن تفت دادم ) بعد پنير پيتزا و .......تكرار
    البته من فقط لايه رويي رو پنير پيتزا ريختم. توي فر مي ذاريم .

حالا اگه به جاي مرغ پخته مايه گوشتي ماكاروني بريزيم ، بهش مي گن سوفله بادمجان ( مي دونيد كه ما هر غذايي رو به اسم سوفله مي ناميم ) كه البته براي درست كردن سوفله بادمجان توي مواد گوشت و سبزيجات گشنيز خرد شده هم بريزيد معركه مي شه.
    zardin و مامان غزل این نوشته را پسندیده.

صفحه 1 از 29 123411 ... آخرینآخرین
  • بانک بند ناف