نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree425Likes

موضوع: میگوی پفکی و سوخاری

نمایش نتایج: از 105 به 112 از 193
صفحه 14 از 25 نخستنخست ... 41112131415161724 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت
    *خانومی* آواتار ها
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    50
    پسند کرده
    106

Re: میگوی پفکی

[quote=maryam.am]
    نقل قول نوشته اصلی توسط "♪♥ nas!m♪♥":1ql6u4hu
    نقل قول نوشته اصلی توسط maaya
    سلام به دوستای عزیز و هنرمندم من تازه عضو سایت شدم و بسیار از این همه ذوق و سلیقه لذت میبرم یه سوال داشتم میخواستم ببینم صدف و خرچنگ رو چه طوری باید طبخ کنم

انواع و اقسام روش های پخت خرچنگ

بعد از تمییز كردن خرچنگ گوشت های سفید را جدا كرده(ناگفته نماند كه درون چنگالهای خرچنگ هم گوشت سفید هست) با آب میشوییم . هم میتوان آن را آبپز كرد و هم میتوان آن را مانند میگو طبخ كرد.گوشت ها را درون مایع مخلوط از ماست یا شیر +2 عدد تخم مرغ+1 عدد پیاز رنده شده+ 1قاشق بیكینگ پودر +1 قاشق سس مایونز +كمی زعفران +نمك +فلفل برای نیم الی یك ساعت میگذاریم.
    بعد گوشت را با آرد سفید آغشته كرده در روغن داغ (مخصوص سرخ كردن)سرخ میكنیم.

میتوان برای خوشمزه تر شدن و تزیین از جعفری و لیمو ترش استفاده كرد.

خوراك خرچنگ: در ابتدا خرچنگ را می‎جوشانند و بدون آنكه لطمه‎ای به پوست پشت و زیرشكم آن وارد شود، گوشت را در می‎آورند و شاخك‎های پخته شده خرچنگ را نیز نگاه می‎دارند، بعد گوشت خرچنگ را با سیب زمینی و گوجه فرنگی سرخ می‎كنند و آن را لای پوست پشت و شكم خرچنگ كه مثل دو لایه صاف محكم است، می‎گذارند و برای اینكه گوشت وسط آن به بیرون نریزد، لبه پوست خرچنگ را با نخ به هم می‎دوزند و آن‎ها كه فر دارند خرچنگ را در فر، می گذارند تا حسابی پخته شود. سپس خرچنگ را از فر بیرون آورده و با خمیر، شاخك‎های خرچنگ را به پوست محتوی گوشت پخته می‎چسبانند و آن را عین خرچنگ زنده و اولیه درآورده و سر سفره می‎گذارند.

مدیران عزیز
    میشه لطفا یه تاپیکم واسه صدف و خرچنگ بذارید؟
    نسیم جون ممنون. منم خیلی* دوست دارم در این باره بیشتر بدونم ،آخه اینجا صدف و خرچنگ*های مختلفی* هست که باید روشهای مخصوصی واسه طبخ و خوردن داشته باشن. [/quote:1ql6u4hu]
    ببخشید یه نکته رو بگم
    خرچنگ و صدف جزء غذاهای حرام محسوب میشه
    [JUSTIFY]فروش محصولات حرام دریایی، از جمله فروش گوشت کوسه و خرچنگ و صدف و میگو از ماهیان و آبزیان حرام**گوشت در برخی شهرهای کشورمان شیوع پیدا کرده است.حیوانات حلال*گوشت، ضوابط و معیارهای مشخصی دارند که گاهی بی اطلاعی از این موضوع موجب می*شود، کسانی که در پی تنوع در غذاها و طعم*های متفاوت هستند، اغذیه ای، که از نظر شرع اسلام حرام است را مصرف کنند.فقها و مراجع تقلید "دامت برکاتهم" معیاری برای حلال بودن گوشت آبزیان بیان کرده اند، آنها فرموده*اند: خوردن گوشت حیوانات دریایی حرام است(1) مگر ماهیانی که پولک (فلس) داشته باشند(2) و خرچنگ و صدف و میگو چون فلس ندارد و از چنین ویژگی برخوردار نیست، بنابراین خوردن آنها حرام است.(4)علاوه بر این معیار کلی، برای حرمت خوردن گوشت خرچنگ و صدف و میگو، در احادیث اهلبیت علیهم السلام وجود دارد. امام موسی کاظم (علیه*السلام) می*فرمایند: خوردن جرّی (نوعی ماهی) و لاک پشت و خرچنگ حرام است.(3) با بررسی*های به عمل آمده نسبت به نظر مراجع تقلید "ادام الله ظلهم" در مورد گوشت خرچنگ و میگو و صدف به این نتیجه رسیدیم که همه علمای شیعه "دامت برکاتهم" خوردن گوشت خرچنگ را حرام می*دانند و بنا به گفته آیة الله مهدی هادوی تهرانی ، صاحب نظر در دانش های دینی، مسئله حرمت خوردن گوشت خرچنگ و میگو و صدف، مسئله اختلافی نیست که یکی از علما آن را جایز بداند و دیگری حرام (همه مراجع و علما گوشت خرچنگ و صدف و میگو را حرام می دانند). حضرت آیة الله خامنه*ای: خوردن آنها حرام است. حضرت آیة الله فاضل لنکرانی: حرام است. حضرت آیة الله بهجت: خرچنگ و میگو و صدف حرام است . حضرت آیة الله مکارم شیرازی: جایز نیست و فروختن آن به غیر مسلمین اشکالی ندارد.[/JUSTIFY]
    *هر راست نباید گفت جز راست نباید گفت *
    http://chakavak.niniweblog.com/

2. بانک بند ناف
    مینا  ✿ آواتار ها
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    17
    پسند کرده
    0

میگو رو 6 ساعت تو زعفران.ابلیمو..سیر رنده شده..فلفل سیاه..نمک خوابوندم بعدم داخل ارد سوخاری و تخم مرغ زدم..مزش عـــــــــــــالی بود

قیمه

mitra40 این نوشته را پسندیده.
    خـــدایــــ ـا . . .!

تو قول دادی . . . !

وَقالَ رَبُّكُمُ ادْعُونِی أَستَجبْ لَكُمْ . . .

یـــادت هســـت ؟؟

ماناسهیل آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    43
    میزان امتیاز
    687
    پسند شده
    50290
    پسند کرده
    12506

ویترین مدال ها

من این بار میگوی پفکی رو همراه گل کلم داخل پودر و چاشنی گلها آماده کردم طعمش خیلی خوب بود مخصوصا برای من که طعم تند رو دوست دارم بیشتر شبیه اسپایسی بود. مواد رو ده دقیقه داخل خمیر گذاشتم و بعد توی روغن سرخ کردم

.............

hasti68 و mitra40 این نوشته را پسندیده.

از دیو و دد ملولم و انسانم آرزوست....

بانو سورو آواتار ها
    میزان امتیاز
    5
    پسند شده
    683
    پسند کرده
    320

ميگو با نمك و زردچوبه و ادويه و فلفل قرمز و پودر سير و آبليمو مزه دار كردم بعد تو آرد گندم زدم و سرخش كردم

لازانیا

اگر نمي توانيد كسي را ياري كنيد لااقل صدمه اي به او نرسانيد

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    35
    پسند کرده
    27

یعنی میگوهم حرومه؟
    فراموش كردن دوستان بزرگ بي احترامي به قانون خاطره هاست.

لوسیمی آواتار ها
    میزان امتیاز
    3
    پسند شده
    766
    پسند کرده
    923

طلیعه جان میگو حرام نیست . به هیچ وجه .

مدیر انجمن
    ღ. saba .ღ آواتار ها
    ღ صــــبا ღ
    نوشته های وبلاگ
    21
    میزان امتیاز
    62
    پسند شده
    6228
    پسند کرده
    800

ویترین مدال ها

سالیان پیش وختی کوچک بودیم پدرمان میگو میخرید و ما عق میزدیم !!!
    او هم دیگر نخرید گفت وقتی نمیخورید برای که بخرم ؟!
    گذشت تا رسید به مدتی قبل که مجددا میگویی خرید ... ماهم در سایت گشتی و میگوی پفکی را دیدیم و کل تاپیک رو خوندیم و تجربه رفقا را خوووب عمل کردیم ...
    این شما این هم اولین میگوی صبا پز در تمام عمرش !!
    بدمزه نبود ولی خوب غذایی هم نبود که بگم براش دلم ضعف میره ... اما خوب بود ... بقیه هم کلی تعریف کردند و گفتند بسیار خوشمزه شده ... من کلا با میگو و ماهی و جونورای ابی حال نمیکنم :)))

3 دقیقه اب پز کردم میگوهارو ...
    یه تخم مزغ + نصف لیوان شیر + نصف لیوان دلستر + نمک + فلفل + زغفران + ارد گندم + جوش شیرین + بکینگ پودر ...
    و در روغن داغ سرخیدم ... شد این !!

ولی اعتراف میکنم دیگه درست نمیکنم !!! 2 ساعت پای گاز بودم و سرخ میکردم !!! چی بود اینننننن ... ایشششششششششش بهشششش ... کمرم شیکست !!! والاااااااااا به مولا

بهارسادات و mitra40 این نوشته را پسندیده.
    ღ.ღ
    ماه من غصه چرا ؟
    تو خدا داری و او هر شب و روز
    آرزویش همه آرامش توست
    دل به غم دادن و از یاس سخن گفتن ها
    کار آنهایی نیست،که خدا را دارند ...

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    38
    پسند کرده
    0

صبا جون چطور دلت میاد اینو بگی خیلی خوش اب و رنگ شده ؟من که یه بار درست کردم اصلا خوب نشد
    [HIGHLIGHT=#ff0000][HIGHLIGHT=#ffffff]هیچ وقت ظاهر زندگی خودتو با باطن زندگی کسی مقایسه نکن[/HIGHLIGHT][/HIGHLIGHT]

صفحه 14 از 25 نخستنخست ... 41112131415161724 ... آخرینآخرین
  • کارت پزشکی مهراز