نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree15Likes

موضوع: ته چین ماهی

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 12
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    53
    پسند کرده
    0

ته چین ماهی

مواد لازم:
    فیله ماهی متوسط: 5 تکه
    آبلیمو یا آب نارنج: 1 فنجان
    پیاز: 2 عدد متوسط
    تخم مرغ: 1 عدد بزرگ
    مغز گردو: 2 قاشق غذاخوری
    روغن ذرت یا زیتون و یا سویا و زعفران و آرد سوخاری یا آرد نخودچی و یا آرد ذرت و زیره: به میزان لازم
    برنج: به مقدار کافی

طرز تهیه:

برای درست کردن ته چین ماهی، تعدادی ماهی گوشتی (مانند شیر، ماهر، سنگسر،…) یا ماهیان پرورشی تهیه کنید. آنها را به صورت فیله درآورید. بعد مقداری آرد سوخاری یا آرد نخودچی و یا آرد ذرت را در ظرفی بریزید و به میزان لازم زعفران یا رنگ مجاز خوراکی، روغن (ذرت یا زیتون یا سویا یا مایع)، یک فنجان آبلیمو یا آب نارنج، پیاز رنده شده، تخم مرغ (که خوب زده و سفید رنگ شده باشد)، مغز گردوی کوبیده، مقداری زیره را درون ظرف بریزید و با هم مخلوط کنید تا به صورت مایه ای آماده باشد (مایع را در جای خنک نگهداری کنید).

برنج را به صورت چلو تهیه کنید و در ظرفی روغن بریزید و داغ کنید و به اندازه یک انگشت روی روغن برنج بریزید و آن را پهن کنید. سپس، فیله یا گوشت ماهی را روی برنجها بچینید. اگر ماهی زیاد بود، آنها را روی هم بگذارید. سپس مایه ای را که آماده شده را روی ماهیها بریزید و بقیه برنج را داخل دیگ روی ماهیها سرازیر کنید.

نکته:

چلو ته چین ماهی را دم می دهند و روی دیگ سرپوش و دمکش می گذارند تا در حرارت ملایمی دم بکشد. وقتی که برنج دم کشید و آماده شد، آن را درون ظرف بریزید و سر سفره بیاورید.
    باران67 این نوشته را پسندیده.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    34
    پسند کرده
    0

Re: ته چین ماهی

ممنون به نظر من اگر مقداری سبزی پلویی تازه هم لابه لای برنج بدیم برنج خوشمزه تر میشه وبوی ماهی هم زیاد معلوم نمیشه
    اگر خواهی که رازت را دشمنت نداند ، به دوستت مگو
    اگر میخواهی که بی اندازه اندوهگین نباشی ، حسود مباش

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    1
    پسند کرده
    0

[JUSTIFY]سلام به همه....با اجازه ورونيكاي گللللللل

يه نوع ته چين ماهي ديگه هم هست كه بهش مي گن[HIGHLIGHT=#ffff00] ته انداز[/HIGHLIGHT]... خيلي خومشزه است.. (من با ماهي حلوا سياه درست كردم ... فكر كنم با شوريده كوچيك هم خوشمزه بشه و يا هر ماهي ديگه اي تو اين مايه ها)

شكم ماهي رو با مواد قليه (گشنيز+سير+پياز+آب تمر+ادويه جات+كمي فلفل) پر مي كنيم.... ته قابلمه رو روغن مي ريزيم و مي زاريم خوبه خوب داغ بشه... بعد ماهي ها رو مي چينيم ته قابلمه و از موادمون روي ماهيها يه لايه مي كشيم (يه لايه كه نه خيلي ضخيم باشه نه خيلي ظريف) بعد برنج آبكش شده رو ميريزيم.... بعد دوباره يه لايه از موادمون (مي تونه يه لايه ضخيم باشه) و بعد دوباره برنج.
    بعد همه نصفه يه استكان آب زعفرون درست مي كنيم و مي ريزيم روي برنجمون و يا علي مدد.
    نوشه جون

[/JUSTIFY]
    هاجر این نوشته را پسندیده.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    0
    پسند کرده
    0

سلام به همگی .میشه یه نوع پخت ماهی یا کباب کردنشو آموزش بدین که اصلا روغن استفاده نشه . پیشاپیش تشکر میکنم. چون خیلی برام حیاتیه منتظر جوابما

eli jun آواتار ها
    الهه.خ
    میزان امتیاز
    10
    پسند شده
    467
    پسند کرده
    755

ویترین مدال ها

نقل قول نوشته اصلی توسط riki22
    سلام به همگی .میشه یه نوع پخت ماهی یا کباب کردنشو آموزش بدین که اصلا روغن استفاده نشه . پیشاپیش تشکر میکنم. چون خیلی برام حیاتیه منتظر جوابما
    دوست عزیز این جا رو ببینید
    روشهای پخت انواع ماهــــــــــی
    ویرایش توسط admin : ۱۳۹۵/۰۲/۱۰ در ساعت ۰۷:۳۰ بعد از ظهر
    آري آغاز دوست داشتن است
    گرچه پايان راه نا پيداست
    من به پايان دگر نينديشم
    كه همين دوست داشتن زيباست

فروغ فرخزاد

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    0
    پسند کرده
    0

سلام الی جون مرسی گلم .من حساسیت شدید به ماهی که تو روغن سرخ بشه دارم (حتی یک قطره) کارم به بیمارستان میکشه البته 5 ساله که اینطور شدم .چون خیلی ماهی دوست دارم یه تیکه مجبورم برای خودم داخل فر کبابی کنم که خیلی بیمزه میشه ولی مجبورم دیییییییییگه .بازم ممنون

میزان امتیاز
    7
    پسند شده
    583
    پسند کرده
    677

ماهی قزا الا رو ابتدا با نمک و فلفل و ابلیمو و زعفران مزه دارکردم . یک طرف ماهی رو سرخ کردم و برگردونده و سیب زمینی های قالب زده رو چیده و برنج ابکش شده با شوید رو ریخته و دم کردم . خیلی خوشمزه بود .

میزان امتیاز
    3
    پسند شده
    127
    پسند کرده
    0

هامسي پيلاو(غذاي تركيه قسمت كارا دنيزه) اين غذا با ماهي كيلكا درست ميشه ماهي هارو تميز كردم ستون فقراتشو برداشتم توي ماده پيازو آبليمو و سويا سوس و فلفل و نمك خوابوندم يك ساعت.بعدش ماهي هارو چيدم ته قابلمه تفلون.توي ظرف ديگه برنج كته گذاشتم توش پيازه نگيني سرخ شده و كشمش ريختم وقتي آبه برنج كشيده شد برنجو ريختم روي ماهي هاي كيلكا كه زيرش روغن انداخته بودم بعده اين كه دم كشيد اينشكلي شد خوشمزه بود امتحان كنيد

*samir*, بالدان, زینب سادات۲ و 1 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
    "برای رسیدن باید رفتدر بن بست هم راه آسمان باز استپرواز رابیاموز."❤♥
    سهراب سپهری˙··٠٠❤❥❥

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
  • بانک بند ناف