نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
Like Tree13Likes
  • 4 Post By mahshid
  • 2 Post By najma
  • 7 Post By باران67

موضوع: طرز تهیه آرد برنج در خانه

نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

طرز تهیه آرد برنج در خانه

باران67 و mitra40 این نوشته را پسندیده.
    سعادتی که هیچ کس نمی تواند از شما بگیرد ،
    سعادتی است که کسی به شما نبخشیده باشد...

Re: شیرینی برنجی

برای تهیه یک شیرینی خوب از نوع شیرینی های خونگی آرد شیرینی خیلی نقش مهمی داره..

اگه می خواهید بوی شیرینی برنجی تون خونه رو پر کنه ،باید آرد برنج رو خودتون تهیه کنید نه اینکه از آردهای حاضری استفاده کنید..

با کمی حوصله خودتون می تونید آرد برنج مرغوب تهیه کنید..
    اول کاری که انجام می دید برنج نیم دانه ایرانی با کیفیت بخرید.حالا میریم سراغ مرحله بعدی

برنج را چندین آب خوب می شوییم یکی دو روز در آب سرد خیس می کنیم در این فاصله چندین بار آب برنج عوض می کنیم بعد برنج را در آبکش می ریزیم تا آب آن گرفته شود..

حالا برنجی که یک مقدار رطوبتش رواز دست داده (یک صبح تا بعد از ظهر توی آبکش بمونه خوبه) برای کوبیده شدن آماده است.

میتونین ببرین بیرون براتون آسیاب کنن یا توی خونه با خرد کن این کارو انجام بدین..قاعدتا بیرون براتون آسیاب کنن راحتترین چون اونها با دستگاههای بزرگ این کاروانجام میدن..

من با خرد کن هم اینکارو کردم ،فقط اگه خودتون این کاروانجام می دین حواستون باشه که حسابی آردش کنید.

بعد از اینکه برنج کوبیدین ،پهن می کنید تا کاملا خشک بشه..همین طور به امان خدا ولش نکنید که خشک بشه هر دو سه ساعت آرد با قاشق زیررو کنید تا به خاطر رطوبت کپک نزنه.

وقتی خوب خشک شد الک میکنید.با الک خیلی ریز هم می شه اما پارچه نازک یک چیز دیگه است.(من خودم ازیک روسری حریر استفاده میکنم).بعد از اینکه الک کردین اون آردهایی که روی الکتون میمونه قاطی آرد شیرینی تون نکنید توی نایلون کنیدبذارین توی یخچال برای فرنی و حلوا استفاده کنید..

باز هم می گم اگه جایی برای آرد کردن برنجاتون پیدا نکردین از خرد کن استفاده کنید و البته به دستگاه طفلک استراحت بدین..

به زحمتش می ارزه.

من با این پارچه الک میکنم ،البته الان توش آرد نخود
    باران67, مامان غزل, *هما* و 1 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
    لطفا مطالعه کنید:
    http://mamisite.com/forum/t4234.html

مدیر انجمن
    باران67 آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    1094
    میزان امتیاز
    2330
    پسند شده
    96021
    پسند کرده
    81129

ویترین مدال ها

آرد برنج و طرز تهیه آن در منزل به شیوه ای بسیار ساده ( Rice Flour)

آرد برنج این ماده اصلی در تهیه حلوا، فرنی، کاچی و شیرینی برنجی ...

تا حالا شده دلتون حلوا و فرنی بخواد و دوست داشته باشید همون لحظه اونها رو درست کنید و با میل و اشتهای کامل نوش جان کنید؟؟؟
    تا حالا براتون پیش اومده از آرد برنج های بازاری برای تهیه کاچی و شیرینی برنجی استفاده کرده باشید و بعد از کلی تلاش و زحمت، کاچی و شیرینی که درست کردید طعم خوب و خوشمزه ای نداشته باشه؟؟؟
    تا حالا براتون پیش اومده که رنگ آرد برنج هایی که از بازار تهیه می کنید به تیرگی و سیاهی بزنه؟؟؟
    دوستان عزیز مطلبی که براتون راجع به طرز تهیه آرد برنج نوشتم، هم خیلی ساده است و هم باعث میشه آرد برنج با کیفیت و طعم عالی همیشه در دسترستون باشه و باهاش حلوا، فرنی، کاچی و شیرینی برنجی های خیلی خوشمزه درست کنید و در کنار دوستان و خانوادتون نوش جان کنید. همچنین می تونید خوندن این مطلب رو به نزدیکان و دوستانتونم هم توصیه کنید...

روش تهیه آرد برنج :

برای تهیه آرد برنج در منزل، کافی است مقداری برنج را کاملأ تمیز کرده و چندین بار با آب سرد، خوب شسته و به مدت یک تا دو روز در آب سرد خیس کنید. سپس در آبکش ریخته تا آب آن کاملأ گرفته شود. پس از آن برنج مرطوب را کوبیده طوری که کاملأ نرم شود، سپس روی یک پارچه تمیز آن را پهن کرده تا کمی خشک شود. بعد آن را آسیاب کرده و از الک عبور دهید. آرد برنج الک شده را مجدد کنار گذاشته تا کاملأ خشک شود. در مرحله آخر آن را از الک خیلی ریز عبور دهید و در جای خشک و خنک نگهداری کنید.

نکته : هر چقدر برنجی که برای تهیه آرد برنج انتخاب می کنیم مرغوبتر و خوش بوتر باشد آرد برنج تهیه شده از کیفیت بهتر و بالاتری برخوردار خواهد بود.

منبع : نون و آب
    zakizadeh, میس مهسا, samane0101 و 4 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    9
    پسند کرده
    0
    سلام
    کسی در تهران جایی رو میشناسه که گندم و جو رو آسیاب کنن؟؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید
    بزرگترین عیب برای دنیا همین بس که بی وفاست

• کلمات کلیدی این موضوع