نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree7542Likes

موضوع: انواع کباب

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 982
صفحه 1 از 123 123411 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    64
    پسند کرده
    0

انواع کباب

کباب و قارچ /bbq شده با mash potatoe سیبزمینی و yam قاطی*، گروی یش کنسروی هستش (میدونم خونه داریم صفره ) :love:
    ذرت تو میاکرو ویو درست شده

من وقتی* کباب میپزم گوشتش را دو برابر میخرم و همه را باهم خورد می*کنم و آبلیمو --نمک-فلفل-سیر-پیاز-ادویه --و روغن روش میریزم نصفشو میزارم تو یخچال که خیس بخوره بقییش را به سیخ چوبی میکشم و تو نایلون میپیچم و فریز می*کنم.

چند روز بد موقعی که از سر کار برمیگردم سیخ هارا میندزم رو bbq یا تو فر زیر گریل و تا حاضر میشن یه سالاد درست می*کنم ۱۵ دقیقه*ای غذا حاضره
    ۴ تا ذرت را با پوستشن زیر آب میگیرید که خوب خیس بشه همه ترفشن اونهارو تو میکرو ویو بذرید واسه ۱۰ دقیقه با حرارت بالا.

بد پوست بکنید و با آبلیمو و نمک و فلفل نوش جان کنین
    برای ۲ را ذرت باید ۶-۷ دقیقه بذرید
    mashed potato---سیبزمینی هارا پوست بکنید و خورد کنید تو آب سرد با کمی* نمک بپزید. ابکش کنید، له کنید، یه حبه سیر را رانده کنید بریزید تو یک پیمانه شیر و با کمی* خامه (دلبخواهی) اینهارو جوش بیارید. ۲-۳ قاشق کره بندازید توش ، یک کم نعناع خشک را خورد کنید بریزید توش هم بزنید و همه اینا را به سیبزمینی*ها اضافه کنید. مخلوط کنید و بذرید تو فر گرم بمونه تا بقیه غذاها حاضر میشن.

گروی-- یه کنسرو گروی را باز کنید کمی* آبلیمو تازه بریزید توش بذرید تو میکرو ویو
    ۲-۳ تا قل بزنه

-----------------------
    این هم عکسی* از کباب هستش که آماداست بره تو فریزر، من اونهارو تو بسته*های ۴ تائی* میزارم واسه یه وعده اگه مهمون داشته باشم ۲-۳ تا بسته استفاده می*کنم. این کبابها رو یک ردیف فریز میشن که به راحتی* می*شه اونهارو از هم جدا کرد وقتی* میخوایم بپزیمشون. من این کبابهای فریزر شده را پیکنیک یا کمپینگ (تو یخدون رو یخ) میبرم گوشتشون خراب نمیشن
    گلبرگی, mitra40 و monir11 این نوشته را پسندیده.
    خودت را و آرزوهات را باور کن!!!!! اگه خودت خودتو باور نکنی*، چطوری توقع داری دیگران باورت کنن؟

2. بانک بند ناف

Re: انواع کبابـــــــــــــها

كباب بختياري
    مواد لازم:
    فيله مرغ 5 عدد
    نمك و فلفل به مقدار لازم
    زعفران 2/1 قاشق چايخوري
    پياز كوچك خلال شده 1 عدد
    روغن زيتون يا مايع 3 قاشق سوپخوري
    سيخ كباب چوبي يا فلزي
    فيله گوساله برش خورده يا فيله گوسفند 5 عدد
    نمك و فلفل به مقدار لازم
    زعفران 2/1 قاشق چايخوري
    ماست 1 قاشق سوپخوري
    پياز كوچك خلال شده 1 عدد
    روغن زيتون يا مايع 3 قاشق سوپخوري
    سيخ كباب چوبي يا فلزي

طرز تهيه
    ابتدا فيله ها را بدون اينكه برش بزنيد با نمك و فلفل و خلال پياز و زعفران مزه دار كنيد سپس روغن را اضافه كنيد مخلوط نمائيد و در يخچال به مدت 2 تا 3 ساعت استراحت دهيد . براي گوشت گوساله بهتر است 1 قاشق سوپخوري ماست هم به آن اضافه كنيد تا رنگ قرمزي گوشت به صورتي خوشرنگ تبديل شود . سپس بصورت حلقه اي دور خود بپيچيد و در سيخ فرو كنيد به اينصورت كه يك مرغ، يك فيله گوسفند، يك در ميان در هر سيخ مي توانيد 4 تا 5 عدد گوشت فيله بزنيد . در صورتي كه بتوانيد و امكانات ايجاب مي كند بر روي آتش كباب مي كنيم در ديس مي كشيم و در كنار آن گوجه فرنگي كباب شده و حلقه ليمو ترش قرار مي دهيم در صورت نداشتن امكانات كباب كردن با مقداري روغن در ماهيتابه اي روي حرارت ملايم سرخ مي كنيم و به شكل فوق آنرا تزئين مي كنيم اين كباب هم از نظر مزه و هم از نظر شكل ظاهر زيبا و خوشمزه مي باشد در ضمن مي توانيد در فر هم كباب كنيد . در صورت نداشتن فيله گوسفند مي توان برشهاي باريكي هم اندازه فيله گوسفند از فيله گوساله استفاده كرد .

ارسال مطلب توسط فرزانه
    marie, گلدونه., گلبرگی و 1 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
    سعادتی که هیچ کس نمی تواند از شما بگیرد ،
    سعادتی است که کسی به شما نبخشیده باشد...

جوجه كباب دور نگ

مواد لازم
    :
    فيله گوساله 750 گرم
    فيله مرغ 200 گرم
    آب پياز 1عدد
    روغن زيتون 2/1 پيمانه
    آبليمو 2 قاشق سوپخوري
    نمك و فلفل به ميزان لازم
    پياز 1عدد
    گوجه فرنگي 2عدد
    قارچ 4 عدد
    فلفل سبز دلمه اي 1عدد
    طرز تهيه :
    ابتدا فيله گوساله را شسته و آن را به صورت ورقه هاي مستطيل شكل در مي آوريم و با بيفتك كوب مي كوبيم . فيله مرغ را شسته و به قطعاتي مستطيل شكل بريده و روي آن را نيز بابيفتك كوب مي كوبيم . توجه داشته باشيد قطعات مرغ بايد از تكه هاي گوشت كوچكتر باشد تا بتوانيد آن را داخل گوشت بپيچيد. قطعات گوشت را در آب پياز و نيمي از روغن زيتون از شب قبل خوابانده , قطعات فيله مرغ را نيز در آبليمو, مابقي روغن زيتون , نمك و فلفل به مدت 2 الي 3 ساعت بخوابانيد . پياز را شسته و بهصورت خلالهاي ريز و باريك در مي آوريم . گوجه فرنگي و قارچ و فلفل سبز دلمه اي را نيز شسته و به خلالهاي باريك خرد مي كنيم . فيله گوساله را روي سطح صافي قرار مي دهيم . فيله مرغ را وسط آن قرار داده و از مواد فوق الذكر مقدار كمي روي آن مي ريزيم . فيله گوساله را خيلي با دقت و به آرامي مي پيچيم كه مواد بيرون نريزيد . و از قسمت اتصال , گوشت را به سيخ كشيده و روي آتش كباب مي كنيم , در نيمه پخت به آن نمك مي زنيم . تزئين كبابها با قارچ كه روي آن لوزي هاي فلفل دلمه اي يا تربچه قرار گرفته است , سفره را رنگين تر مي كند

من خودم مخلوط اين دو رو امتحان كردم عاليه :)

ارسال مطلب توسط فرزانه
    گلبرگی, hengamehh و mitra40 این نوشته را پسندیده.

كباب قفقازي

مواد لازم :
    راسته يا فيله پاك كرده گوساله 250 گرم
    سينه مرغ بدون استخوان 250 گرم
    ماست يا خامه 3 قاشق سوپخوري
    روغن زيتون 2 قاشق سوپخوري
    نمك و فلفل به ميزان لازم
    فلفل دلمه اي زرد يا قرمز 2 عدد
    پياز ريز(مخصوص ترشي) تعدادي

طرز تهيه :
    راسته و سينه را به قطعات مكعبي به طول 4 سانتي متر و عرض 2 سانتي متر برش دهيد . در يك كاسه ماست , روغن زيتون و فلفل را با هم مخلوط كنيد . تكه هاي مرغ و راسته را به مدت 3 الي 4 ساعت در اين سس بخوابانيد . بعد از مدت زمان گفته شده , داخل هر سيخ به ترتيب يك تكه راسته , يك تكه سينه, فلفل دلمه اي و پياز زده تا سيخ ها پر شوند . آنگاه سيخ ها را روي كباب پز گذاشته حدود 7 الي 8 دقيقه حرارت براي پختن كبابها كافي است (سبزيجات بايد كمي نرم شوند) در حين پخت به كبابها نمك بزنيد

ارسال مطلب توسط فرزانه
    گلدونه. و گلبرگی این نوشته را پسندیده.

جوجه کباب در ماهی تابه
    مرغ را بی استخاون کنید و بع قطعات کوچک ببرید.چند تا پیاز و 1 حبه سیر رو توی میکسر بریزد یا رنده ریز کنید .بعد توی توری یا پارچه ای ریخته و ابش رو میگیریم ووواب پیاز را روی مرغها ریخته اب لیمو تازه هم ریخته با 2 تا 3 قاشق روغن زیتون نمک و فلفل و زعفذان اب کرده...بگذارید مواد چند ساعتی یا شب تا صبح توی یخچال بماند
    بعد جوجه هارا به سیخ بزنید توی ماهی تابه را با قلمو در حد چرب کردن روغن بزنید و سیخهارو توی تابه گذاشته و با حرارت بالا بگذارید تا کبابی بشه
    توی تابه میتونید لیموهای حلقه شده هم کبابی کنید که خیلی خوشمزه میشه
    بعد با برنج نوش جان کنید
    من بعد از پخت حتما محلول کمی کره اب کرده و زعفران را با قلمو روی جوجه ها میزنم
    نکته ها
    سعی کنید از مرغهای کوچک برای کبابی استفاده کنید
    توی تابه حرارت را کم نکنید چون باعث اب انداختن جوجه ها میشه
    حتما از اب پیاز استفاده کنید چون کامل به خورد مرغ ها میره
    ...
    نقل قول نوشته اصلی توسط aram_khp
    به به چه خوشمزه ان اینااااااااااااااااااا
    راستی اردیبهشت جون مگه کباب حسینی با گوشت تیکه ای نیست؟؟
    ارام جان من هم کباب حسینی رو با گوشت راسته و دنبه و گوجه درست میکنم ...خدایی از حق نگذریم و کالریش هم به کنار بگذاریم خیلی خوشمزه است
    .....شایدم اینم یک نوعشه بدو اردیبهشت جونننن جواب بدم مردم از کنجکاوی
    marie, mitra40, Elsanaa و 3 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
    آینده به کسی تعلق دارد که میداند چگونه منتظر نشیند.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    110
    پسند کرده
    178

آرام جون گل گلاب بهار گل عزيزم اين كباب حسيني من منبع معتبري نداره از خانم همسايه كه مسن هست پرسيدم گفت ما اينجوري درست ميكنيم اما به شكل سنتي با شاخه چوب درخت به خوب ميشه به اين گفت كباب حسيني با گوشت چرخ كردهفقط يه نكته كه من تازگي اينطوري درست ميكنم كه كف ماهي تابه رو گوجه حلقه ميذارم بعد روي اون سيخ ها رو ميچينم اينطوري با اب گوجه خودش ميپزه و خوشمزه ميشه و نكته مثبت اين غذا اين كه براي من كه تنبلم اين غذا راحت و زود اماده ميشه
    لبخند بزن

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    159
    پسند کرده
    0

Exclamation Re: انواع کبابـــــــــــــها

دوستان خوبم این هم جوجه کباب که درست کردم .
    من جوجه ها را با پیاز وسیر وروغن زیتون وزعفران دمکره وماست وآبلیمو( از هر کدام سه قاشق غذا خوری برای یک مرغ )یک شب مزه دار می کنم .در کیسه نایلونی این مخلوط کردن راحت تره .بعد هم روی حرارت ملایم وبه مدت سه ربع کباب می کنم .نکته اصلیش اینه که حرارت کم باشه تا جوجه ها نسوزه .

مواد لازم :
    مرغ حدودآ دو کیلویی:یک عدد
    سیر رنده شده :دوعدد
    پیاز متوسط :دوعدد
    فلفل دلمه ای :یک عدد
    روغن زیتون :دو قاشق غذا خوری
    زعفران دم کرده :سه قاشق غذا خوری
    ماست :چهار قاشق غذا خوری
    آبلیمو :سه قاشق غذا خوری
    برگ بو ومیخک :دو سه عدد
    نمک :به میزان لازم
    طرز تهیه :
    ابتدا پیاز ها را به صورت حلقه ای ویا خلال های درشت خورد می کنیم (نباید زیاد ریز باشه که بعدش به تکه های جوجه بچسبه ) وهمینطور فلفل دلمه ای را هم خورد می کنیم .

بابقیه مواد فوق را کمک قاشق خوب مخلوط می کنیم تا کاملا به هم آمیخته بشوند .
    مرغ را به قطعات جوجه کبابی برش میدهیم (بهتره موقع خرید از فروشنده بخواهید براتون برش بدهند )وبعد از شستن کمی نمک هم به آن مبی زنیم ووقتی خوب آبش رفت جوجه هارا به مواد فوق اضافه می کنیم .و حسابی به هم میزنیم .بهتره اینکار را در کیسه نایلونی انجام بدهیم .خیلی خوب مخلوط می شوند .

فردای آنروز هم می تونیم آنها را با خودمون به پیک نیک ببریم ویا اینکه در منزل کباب کنیم .
    به طور کلی منقل های ذغالی خیلی مناسب تر هست ولی روی کباب پز های خونگی هم راحت می شه درست کرد به شر طی که حوصله داشته باشیم .
    نکته مهم اینه که حرات خیلی ملایم باشه تا جوجه ها بدون اینکه بسوزند خوب مغز پخت بشوند(حدودا سه ربع طول می کشه البته روی کباب پز خانگی ) .به همین راحتی .نوش جان .
    mitra40, گلبرگی و monir11 این نوشته را پسندیده.
    به مطبخ رویا خوش آمدید
    liliangol.blogfa.com

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    185
    پسند کرده
    0

Exclamation کباب کوبیده تو فر

کباب کوبیده در فر

مواد لازم:
    گوشت گوسفند چرخ کرده 400 گرم
    پیاز چرخ شده 1 عدد
    نمک و فلفل به میزان لازم
    گوجه فرنگی ورقه شده در صورت تمایل برای کنار کباب
    طرز تهیه:
    گوشت و پیاز و ادویه هارو خوب ورز می دیم و تو سینی فر چرب شده پهن می کنیم و با چاقو برش می دیم کنارش هم گوجه رو می چینیم و روی کبای کره ی آب شده میریزیم و زیر گریل فر که با آخرین درجه روشن کردیم میزاریم و حدود 8-10 دقیقه میازریم تا خوب بپزه بعد طرف دیگه کباب و برمیگردونیم و دوباره 8-10 دقیقه زمان میدیم تا مغز پخت بشه .
    mitra40, گلبرگی و hengamehh این نوشته را پسندیده.
    آدما از جنس برگند . گاهي سبزند ، گاهي پائيزن و زردند . زمستون ديده نميشن . تابستون سايبون سبزند. آدما خيلي قشنگن .. حيف كه هر لحظه يه رنگند !

صفحه 1 از 123 123411 ... آخرینآخرین