نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
Like Tree11Likes
  • 2 Post By najma
  • 2 Post By najma
  • 2 Post By najma
  • 3 Post By najma
  • 1 Post By باران67
  • 1 Post By باران67

موضوع: شیرینی و کوکی متناسب با سال نهنگ(اژدها)

نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

شیرینی و کوکی متناسب با سال نهنگ(اژدها)

انواع ترافل و شكلات رو با اين ايده براي سال نهنگ تهيه كنيد

m1361 و باران67 این نوشته را پسندیده.
    سعادتی که هیچ کس نمی تواند از شما بگیرد ،
    سعادتی است که کسی به شما نبخشیده باشد...

Re: شیرینی های مخصوص عید نوروز

ویرایش توسط admin : ۱۳۹۴/۱۱/۲۹ در ساعت ۰۹:۱۵ بعد از ظهر
    *هما*, m1361 و باران67 این نوشته را پسندیده.

مدیر انجمن
    باران67 آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    1094
    میزان امتیاز
    2330
    پسند شده
    96020
    پسند کرده
    81129

ویترین مدال ها

تزئين قند با طرح نهنگ و سيب - سال نهنگ مبارك

به نقل از شف طییبه ی عزیز:

3/18/2012 06:30:00 AM تزئینها, سفيده تخم مرغ, نوروز 13 comments

نميدونم چه حكمتي توشه كه وقتي ميخوام بيسكويت تزئين كنم خسته ميشم اما وقتي پاي تزئين قند به ميون مياد هي يه قند ديگه برميدارم و باز يه قند ديگه و بعد يه قند ديگه و ....
    شيوه تزئين قند با رويال آيسينگ رو قبلا توضيح دادم . فقط اينبار از رويال آيسينگ با پودر مرنگ استفاده كردم با عطر بادامي كه ديگه مشكل بوي تخم مرغ هرگز وجود نخواهد داشت. البته با سفيده تخم مرغش هم به نظر من بو نميگيره ولي خب اين يكي ديگه عمرا بو نخواهد داشت

براي تزئين به دو غلظت رويال آيسينگ نياز خواهيد داشت ابتدا با "رويال آيسينگ پايپينگ" (غلظتش مثل خمير دندونه) دور گيري ميكنيم
    و بعد با "رويال آيسينگ فلودينگ" (غلظتش مثل شامپوه) توش رو پر ميكنيم
    براي اين مدل نهنگ من حسابي توش رو پر كردم كه قلمبه و تپلي شه

بعد براي چشمش يه قطره رويال آيسينگ پايپينگ مشكي و روي اون هم يه قطره رويال آيسينگ پايپينگ سفيد

چون رويال آيسينگ فلودينگ خيسه چشمها كه رويال آيسينگ پايپينگ هستن خوب توش ادغام ميشه و پخش هم نميشه

براي اين مدل ابتدا با مشكي دورگيري كردم و بلافاصله با آبي فلودينگ.
    و چون آبي خيلي خيس و روانه روي مشكي ميشينه و جلوه خوبي بهش ميده
    البته ميتونيد براي رفع ايرادات كار از خلال دندون هم استفاده كنيد

ديگه هر طرحي كه دوست داشتيد ميتونيد كار كنيد يه عالمه نهنگ فانتزي تو اينترنت هست كافيه سرچ كنيد
    من تصميم داشتم رنگهاي مختلف كار كنم كه بامزه تر شه ولي فرصت نشد. شما ميتونيد نهنگهاي رنگ رنگي درست كنيد
    يا اينكه اول قندتون رو با رويال آيسينگ با برس رنگ كنيد بعد با يه رنگ متضاد روش كار كنيد

يه مدل قند ديگه اي كه اون سال ميخواستم انجام بدم و نشد . سيب بود كه امسال قسمت شد انجامش دادم

البته يه عالمه طرح سيب جمع كرده بودم ولي باز وقت نشد و رفت واسه سالهاي بعد

براي سيبها من از رويال آيسينگ بيست ثانيه اي استفاده كردم يعني موقع رقيق كردنش توي ظرف يه خط به شكل روبان ميندازيم و اگر بعد از بيست ثانيه خط توي آيسينگ ناپديد شد يعني به غلظت مناسب رسيديم (غلظتش مثل نرم كننده لباس ميشه. من مثال ها رو روي مواد شستشو دهنده ميزنم كه همه تو خونه داريد و باهاش كار كرديد و راحت تر متوجه ميشيد)

طرح سيب كرمو هم ايده خوبيه و يا سيب گاز زده شده

و اگر فكر ميكنيد غير ممكنه و كسي از پسش بر نمياد اين قندهاي زيباي پريس جون رو ببينيد و انرژي بگيريد
    لينك يك
    لينك دو

گزينه خيلي زياده تنها چيزي كه لازم داريد وقته و حوصله!
    اين قندها سالها عمر ميكنن. من هنوز از قندهاي اون سال توي فريزر دارم. ماماني خانم توي قندون و توي كابينت گذاشتن و هنوز آخ نگفته. پس با خيال راحت ميتونيد يك عالمه درست كنيد و توي قندون بذاريد و يا به بچه ها هديه بديد.

ديگه ميذاريم خشك شه
    يه جايي بذاريد كه دست كسي بهش نرسه و شوهرتون هم پيش بند نوزاد رو بعد از دادن قطره آهن پرت نكنه روشون و زحمت چند ساعتتون به هدر نره!

من ديگه تا عيد نميبينمتون. ميبوسمتون و ايشالا سال خوبي داشته باشيد و پيشاپيش عيدتون مبارك!
    m1361 این نوشته را پسندیده.

مدیر انجمن
    باران67 آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    1094
    میزان امتیاز
    2330
    پسند شده
    96020
    پسند کرده
    81129

ویترین مدال ها

كاپ كيك نهنگ - سال نو مبارك

به نقل از شف طیبه ی عزیز:

3/21/2012 08:00:00 AM تزئینها, خميرهاي تزئيني, کاپ کیک ها, نوروز 16 comments

يك هفته مونده به عيد تصميم گرفتم براي توي سفره هفت سين نهنگ داشته باشم. اين بود كه اين كاپ كيكها رو درست كردم. توي خونه فوندانت داشتم پس سريع آماده اش كردم

مطابق دستور فوندانت درست ميكنيم و يا مارشملو فوندانت و يا مارزيپان
    به رنگهاي دلخواه رنگاميزيش ميكنيم. فقط يك نكته رو توجه داشته باشيد كه بعد از مدتي خمير رنگش تيره تر ميشه پس اگر ميخوايد رنگهاي ملايم داشته باشيد از مقدار بسيار كمي رنگ استفاده كنيد. مثلا من براي اين دو رنگ از دو خلال دندون رنگ ژلي استفاده كردم كه البته يك خلال دندون هم ميتونست رنگ خوبي بده
    در اين تصوير ميبينيد كه بنفش چقدر كمرنگه. ولي در عكسهاي نهايي مشاهده ميكنيد كه فرداش حسابي پر رنگ شده
    رنگ آبي رو هم كم ورز دادم كه ابر و بادي بشه

توضيح عكس: پريس جون زحمت كشيدن و واسم يه ست ابزار فوندانت ويلتون گرفتن و من با كلي ذوق و شوق و خوشحال جعبه رو جلو روم گذاشتم كه باهاش نهنگ درست كنم ولي وقتي دست به كار شدم ديدم اينقدر نهنگ فرم ساده اي داره كه اصلا نياز به ابزار نداره. منم با قيافه آويزون جعبه رو گذاشتم تو كابينت!

خمير رو توي دست گرد ميكنيم و بعد به شكل اشك درش مياريم

نوك اشك رو بين انگشت شست و اشاره قرار داده فشار ميديم تا كمي پهن شه

با قيچي نصفش ميكنيم

يه كم از هم فاصله شون ميديم و به همين سادگي دم نهنگ فرم ميگيره

چند تا دستمال كاغذي رو مچاله ميكنيم و زير دم قرار ميديم تا خودش رو نگه داره و فرمش حفظ شه
    با ابزار و يا ته يه قلم مو سوراخ روي كمر نهنگ رو ايجاد ميكنيم
    (من خواستم واسش فواره آب هم درست كنم ولي بعد پشيمون شدم. ايشالا يه دفعه ديگه. ولي شما ميتونيد فوندانت رو به شكل رشته در بياريد ( اينجا توضيح دادم) و سرش رو بپيچينونيد و بذاريد خشك شه و بعد از اينكه خشك شد نهنگها تون رو درست كنيد و در اين مرحله توي اين سوراخ قرار بديد. يا اينكه ميتونيد از خرازي پرچم گل بخريد و فرو كنيد توي اين سوراخ آب ولي خب اين ديگه خوردني نخواهد بود و حتما بايد به بچه ها اين موضوع رو بگيد كه يه وقت نخورنش)

براي چشماش از نقل رنگي استفاده كنيد كه توي آجيل فروشيها پيدا ميشه. دوستان خارجي هم ميتونن از قرصهاي نعناعي و ميوه اي (مثل توي تصوير) استفاده كنن (نه اين كه من خارجي باشم ها!)

روي چشمها رو ميتونيد با رنگ ژلي (و يا بهتر از اون با ماژيك خوراكي) نقاشي كنيد
    دهنش رو ميتونيد يه برش بديد كه باز باشه يا اينكه با چاقو يا ابزار خط بندازيد و يا نقاشي كنيد
    و خانواده نهنگهاي ما آماده هستن
    درست كردن هر نهنگ حدود سي ثانيه طول ميكشه پس شما ميتونيد يه گله نهنگ از همه رنگش رو واسه جشنهاتون داشته باشيد . فوندانت شكلات خيلي خوشمزه است. مارزيپان هم كه كلا بادامه و طعم خيلي خوبي داره. سعي كنيد زياد درشت درستشون نكنيد كه بشه با يه فنجون قهوه شيريني كار رو هم كم كرد

من از اين رسپي براي كاپ كيكها استفاده كردم و به جاي خامه يا باتركريم كاپ كيكها رو با رويال آيسينگ (لينك يك و لينك دو ) پوشش دادم كه ديگه ميشه كاپ كيكها رو روزها بيرون از يخچال نگهداري كرد.
    به اين نكته توجه داشته باشيد كه رويال آيسينگ بعد از اينكه رنگ شد تيره تر خواهد شد. يعني همون قضيه اي كه براي فوندانت توضيح دادم
    روي آيسينگ هم ميتونيد ترافل توپي ريز بپاشيد كه حباب رو تداعي ميكنه و رنگي ترش ميكنه

من و مامان نهنگه و ني ني نهنگه سال خوبي رو براتون آرزو ميكنيم
    تعطيلات خوش بگذره
    نوروزتان پيروز!
    m1361 این نوشته را پسندیده.

• کلمات کلیدی این موضوع