دوستان لطفا تجربیاتتون رو بعد از گرفتن رژیم سوپ کلم اینجا ثبت کنید تا دوستان هم استفاده کنند..رژیم سوپ کلم یک رژیم لاغری سریع در هفت روز است که در این سال های اخیر بسیار محبوب و مشهور بوده، زیرا کسانی که این رژیم را می*گیرند خیلی زود وزن کم می*کنند و برای کسانی که وقت ندارند وباید سریع وزن کم کنند رژیم موثری است. به هر حال این یک رژیم طولانی نیست و نمی*توان آن را برای مدت طولانی انجام داد اما در زمان کوتاه نتایج رضایت بخشی از آن خواهید گرفت. بعد از این هفت روز باید رژیم غذ ایی سالم دراز مدت بگیرید و حتما ورزش کنید.

نکته مهم:رژیم سوپ کلم فقط باید در ۷ روز انجام شود ونه بیشتر. اگربخواهید آن را ادامه بدهید باید دو هفته به یک رژیم سالم و معمولی برگردید و بعد از دو هفته باز به مدت یک هفته رژیم سوپ کلم بگیرید. این رژیم برای کودکان و نوجوانان در حال رشد اصلا خوب نیست و اگر مشکل و بیماری خاصی دارید حتما باید قبلش با پزشک مشورت کنید.

رژیم لاغری سوپ کلم چطور عمل می*کند؟
برخی متخصصین بر این باورند که کلم خاصیت چربی سوزی دارد. برای اینکه تاثیر سوپ کلم را در لاغری درک کنید باید آن را با مواد و سبزیجات دیگر بپزید. سوپ کلم کالری بسیار کمی دارد و در عین حال بسیار مقوی است و غذاهای اضافه دیگر هم در روزهای مختلف متفاوت است.یک نکته مهم دیگر درباره این رژیم این است که این رژیم برای کسانی که مدام احساس گرسنگی می کنند گزینه بسیار مناسبی است. به هر اندازه که می*خواهید می*توانید سوپ کلم بخورید و چای بدون قند و آب هیچ محدودیتی ندارد.دستو رپخت سوپ کلم:یک کلم کوچک۶ عدد پیازچه بزرگ و یا یک عدد تره فرنگی ویا یک پیاز کوچکدو عدد فلفل سبز۲ تا ۳ عدد گوجه فرنگی خرد شده۲ حبه سیریک عدد هویجیک ساقه کرفسجعفری خرد شدهنمک، فلفل سیاه و سبزی خشک( نعنا خشک، برگ کرفس، گشنیز خشک)همه مواد را خرد کنید و داخل قابلمه بریزید. به اندازه*ای آب اضافه کنید که کاملا روی مواد را بپوشاند. ادویه را اضافه کنید و با حرارت تند بگذارید ۱۰ دقیقه بپزد، بعد حرارت را کم کنید بگذارید سبزیجات کامل بپزذ.


برنامه رژیم هفت روزه سوپ کلم:
روز اول: درکنار سوپ کلم می*توانید هر چقدر بخواهید میوه بخورید به غیر از موز.
روز دوم
: کنار سوپ کلم می*توانید سبزیجات دیگر هم بخورید مثل خیار، کاهو، هویج پخته شده کدو. اما نخود فرنگی، لوبیا و ذرت را در این روز نخورید. سیب زمینی با محدودیت تنها یک عدد آب پز و یک قاشق چایخوری کره.

روز سوم
: می*توانید سوپ کلم را با سیب زمینی و انواع میوه*ها جز موز بخورید.
روز چهارم: کنار سوپ کلم اجازه دارید که تا حداکثر ۸ موز بخورید علاوه بر آن شیر بدون چربی هم در این روز آزاد است.
روز پنجم: کنار سوپ کلم حدود ۲۵۰ گرم گوشت قرمز و یا سینه مرغ کبابی به همراه ۶ گوجه فرنگی تازه می*توانید بخورید. در این روز باید حتما ۸ لیوان آب را بنوشید.
روز ششم: در این روز کنار سوپ کلم مثل روز قبل می توانید تا ۲۵۰ گرم گوشت کبابی بخورید. سبزیجات به جز سیب*زمینی آزاد است.
روز هفتم
: در کنار سوپ کلم، یک چهارم پیمانه برنج قهو*ه*ای، سبزیجات تازه به جز سیب*زمینی و آب میوه طبیعی باید بخورید.
مزایای رژیم سوپ کلم:در این رژیم خیلی احساس گرسنگی نمی*کنید چون می*توانید هر چقدر که می*خواهید سبزیجات و سوپ بخورید. این رژیم یک رژیم سم*زدایی است سموم بدن را از بین می*برد. شما به راحتی وزن کم می*کنید و لازم نیست مواد غذایی متنوعی داشته باشید. سبزیجات و میوه*ها را در وعده های ناهار و شام و صبحانه تقسیم کنید تا همیشه سیر باشید.از آنجا که این یک رژیم کوتاه مدت است نباید آن را ادامه دهید حتی اگر بخواهید هم نمی*توانید ادامه دهید چون خیلی زود از آن خسته می*شوید، و چون زود وزن کم می کنید اگر بعد از یک هفته مراعات نکنید و رژیم سالم غذایی نداشته باشید وزن کم کرده بر می*گردد.