نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree8302Likes

موضوع: ماکارونی و پاستا

نمایش نتایج: از 41 به 48 از 1382
صفحه 6 از 173 نخستنخست ... 345678916 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    6
    پسند شده
    75
    پسند کرده
    0

Re: ماکارونی و پاستا

نصف سینه مرغ را به قطعات متوسط تقسیم کردم و با حلقه های پیازچه تفت داده و دو حبه سیر اضافه کردم و بعد حدود 300 تا 400 گرم اسفناج خرد شده را به مواد قبلی اضافه کرده و کمی آب ریختم و گذاشتم بپزه زمانیکه هنوز مقداری آب داشت پنه آبکش شده رو اضافه کرده و در انتها پنیر پارمسان رو با دست و دلبازی فراوان روی غذا ریخته و هم زدم . برای خوشمزه تر شدن موقع سرو روی هر پرس کمی روغن زیتون ریختم.

Mahi site و Andrew این نوشته را پسندیده.

ناظر کیفی انجمن
    دخترک آواتار ها
    ساره.ر
    میزان امتیاز
    12
    پسند شده
    1965
    پسند کرده
    534

می بینم که بازار اسفناج حسابی به راهه;)

این پاستای خووووووووووووووووووووووشم زه اینجوری درست شده:
    اسفناج رو به شیوه ای که بهار گلی گفت بخارپز کردم. پیاز رو رنده کردم و تو 2 قاشق روغن زیتون و نصف قاشق کره تفت دادم و فیله ی مرغ تکه شده رو بهش اضافه کردم. شعله ش رو کم کردم تا کمی بپزه، نمک و فلفل و آویشن و زنجبیل هم زدم بهش. بعد قارچ اسلایس شده رو اضافه کردم و بعدتر پودر پنیر پارمسان. اسفناج رو ریختم تو غذاساز که پوره بشه. اسفناج پوره شده رو هم به مخلوط اضافه کردم و سیر رنده شده هم زدم. تو این فاصله هم پاستا رو برای 15دقیقه تو آب جوش حاوی نمک و روغن و زردچوبه جوشوندم و آبکش کردم.
    خامه رو تو کمی شیر حل کردم به مخلوط اضافه کردم و کمی که غلیظ شد پاستای آبکش شده رو ریختم و مخلوط کردم و اووووووومممممممممم!
    نکته1! همسر من اسفناج دوست نداره و به خاطر خوروندن این غذا بهش مجبور شدم اسفناج رو کاملا پوره کنم وگرنه از لحاظ زیبایی ترجیح می دادم برگ برگ باشه. البته که کااااااااااملا جواب داد و راه جدیدی شد برای اسفناج خور کردن همسرم.
    نکته2! پاستایی که استفاده کردم پیکولی اسفناجی بود و به خاطر تناسب طعم این کار رو کردم وگرنه سس خودش رو روی یه پاستای با رنگ روشن بهتر نشون می داد.

به شدت این غذا رو توصیه می کنم!
    Mahi site, sara6493, Andrew و 1 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

پاستا پیچ:

من قبل از این که تو آب جوش بندازم ماکارونی ها رو 5 -6 دسته کردم ویک سر هر کدومو با کمی نخ محکم بستم تا رشته هاش از هم جدا نشه بعد اروم گذاشتم تو قابلمه تا بجوشه موقع پختن هم همش نمی زدم اروم با چنگال زیر و روش می کردم و رشته هاشو از هم باز می کردم که بپزه ولی جدا نشه بعد از آبکش کردن هم دسته ای برداشتمشون و پیچوندمش و بعد نخشو باز کردم و گذاشتم تو بشقاب پلو خوری بعدش سسشو ریختم روش و گذاشتم تو ماکروویو تا دم بکشه .

نقل قول نوشته اصلی توسط Maryam Banoo
    خب بعد؟
    منظورم اينه چه جوري؟چه مدت ؟
    در ضمن من همونا كه مريم گفت.خيلي شيكه
    من 10 دیقه با قدرت 540 گذاشتم ماکارونیمو هم کمی دیرتر از حد معمول برداشتم تا زیاد تو ماکرو خشک نشه کمی هم مواد گوشتیشو آبکی کردم یعنی یه ریزه اندازه دو تا قاشق آب جوش ریختم تو سسش . هی باید بهش سر بزنی که خشک نشه.
    چون من تو ظرفهای پلو خوری ریخته بودم واسه هرکدوممون یه بشقاب ،دم کشیدنش زیاد طول نکشید.

ظاهرش جالب بود ولی ماکارونی حالت سنتیشو بیشتر می پسندم وقتی همه مواد با هم قاطی میشه و عطر و طعم سس به خورد ماکارونی می ره .
    nilufari, باران67, Andrew و 3 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
    مادر که باشی صبوری می شود یار لحظات خستگیت...

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    137
    پسند کرده
    0

اینم پاستا با سس اسفناج.خوشمزه بود.من بدون مرغ درست کردم.
    Andrew این نوشته را پسندیده.

مدیر انجمن
    maman somi آواتار ها
    سمیه
    میزان امتیاز
    7
    پسند شده
    3307
    پسند کرده
    1346

تالیاتی با سس بولونیا

تالیاتی که همون ماکارونی نواری هست و من از مارک انسی خریدم که خوش طعم بود، پاستا و ماکارونی و لازانیا رو همیشه در زمان جوشیدن همراه با عصاره مرغ و زردچوبه و نمک و فلفل و دارچین میپزم.... این باعث میشه که طعم غذا فقط وابسته به سس اون نباشه و خود خمیر هم خوشمزه باشه

بعد از آبکشی با کمی خامه یا اگر نبود خیلی کم شیر، یک تفت کوچیک در تابه میدیم و در بشقاب سرو میکنیم و سس رو روش میریزیم
    من مقداری کنجد و سیاه دانه هم داشتم که ریختم برای خوشگلی !!

سس بولونیا

فرق چندانی با مایع ماکارونی همیشگی نداره، اما نکته اینه که این سس به درد دم کردن ماکارونی نمیخوره و فقط باید روش سرو بشه، بخاطر گوجه فرنگی دخلش
    برایدرست کردن این سس اول پیاز رو همراه با سیر له شده در تابه با روغن تفت میدیم، بعد رب رو اضافه میکنیم و کمی که تفت خورد گوشت چرخ کرده رو بهش اضافه میکنیم + نمک و فلفل - در مرحله آخر فیله های گوه فرنگی ریز اسلایس شده رو همراه یک قاشق غذاخوری سرکه و یک قاشق چای خوری شکر

مواد رو خوب مخلوط میکنیم اگر جعفری هم داشتیم که کمی داخلش میریزیم، همینطور اگر فلفل دلمه ای رنگی دوست دارید اون هم میشه ریخت
    Andrew و mitra40 این نوشته را پسندیده.
    ستيز من تنها با تاريكي است و براي نبرد با تاريكي شمشير نميكشم، چراغ مي افروزم.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    172
    پسند کرده
    0

پاستا با قارچ و مرغ

اول پياز رنده شده و سير له شده رو تو كره و روغن تفت دادم بعد قارچها بعد مرغ مزه دار شده . پاستاها رو هم با نمك و زردچوبه گذاشتم يه كم نرم بشه بعدش سس سفيد درست كردم كه يكم رقيق بود پاستاها رو ريختم توش تا غليظ شد بعد پنير گودا توش رنده كردم و خامه ريختم روشم پنير پامزان

خوشمزه بودا ولي نميدونم رستورانيا چي توش ميريزن مزه اش كاملاٌ فرق داره
    زندگي به مانند يک مراجعه کوتاه به مغازه اسباب بازي فروشي بين تولد و مرگ است

میزان امتیاز
    5
    پسند شده
    717
    پسند کرده
    0

پاستا با سس اسفناج
    با تشکر فراوااااااااااااااااااااا اااااااااااااااااان از بهارگل و دخترک عزیز
    واقعا ممنون
    خییییلی خوشمزه بود

من خیلی ارادتی به اسفناج ندارم واسه همین اسفناج زیاد نزدم
    اما این غذا خیلی خوشمزه بود
    فقط خیلی سنگین بود!
    نمیشد زیاد خورد
    اگر
    مسائل شخصی و زناشویی
    از در خانه ای بیرون بروند،
    آن در
    برای همیشه باز خواهد ماند ...

ناظر کیفی انجمن
    sh_capr آواتار ها
    شیدا.ص
    میزان امتیاز
    28
    پسند شده
    1427
    پسند کرده
    2956

اینم پاستا با مرغ و اسفناج و خامه

بسیار خوشمزه بود . من سیر زیادی هم توش زدم :))) میدونین که ارادت خاصی به سیر دارم .

sara6493 و Andrew این نوشته را پسندیده.
    قوانین فعاليت در سايت ( قوانين كاربري ) :
    http://mamisite.com/forum/misc.php?do=showrules

صفحه 6 از 173 نخستنخست ... 345678916 ... آخرینآخرین
  • بانک بند ناف