نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
Like Tree64Likes

موضوع: مقالات و نكات آرايشي و پيراستگي

نمایش نتایج: از 65 به 72 از 89
صفحه 9 از 12 نخستنخست ... 6789101112 آخرینآخرین
 1. #65
  عضو خانواده بزرگ مامی سایت
  deli50 آواتار ها
  عضویت: ۱۳۸۹/۱۰/۲۵
  محل سکونت
  تهران
  نوشته ها
  345
  میزان امتیاز
  1
  پسند شده
  487
  پسند کرده
  158

  Red face re: مقالات و نكات آرايشي و پيراستگي

  5 سال جوان تر با 5 دقیقه آرایش به شیوه هالیوودی ؟!
  این بیشتر شبیه یك معجزه كوچك است . مدرسان علم زیبایی معتقدند این كار به راحتى امكان پذیر است . و ابزار این معجزه دز كیفهاى شماست. پس منتظر چه هستید؟ به مدلهای هالیوودی که در اینجا برای شما به عنوان مثال آورده ایم نگاه کنید...
  چشمهایی جوان تر:  برای چشمهایی كه كبودى در اطراف دارند و پلكهایی كه افتادگی دارند ، وقتی شما سایههای تیره و مداد چشم مشكی استفاده كنید خستگى چشمان شما كمتر به چشم میآید و نور جوانی در چهره تان هویدا میشود. بجای پوشاندن تمام چشم با سایه ، از حفره درونى چشم آغاز كنید و یك سایه هلویی رنگ به زیر حدقه چشم بزنید تا كبودىهای زیر چشمتان را برطرف كند . این سایه مخفی كننده كبودی را به گوشه چشم نمالید چرا كه بر چین و چروك دور چشمتان تاكید میكند.
  پتی دوبورف میگویید من با استفاده از مدادهای متناسب تنالیته پوست چین وشكنهای پوست را محو میكنم و البته باید مراقب بود كه همچون لكه روی پوست دیده نشود.
  لبا ن برجسته :
  برای داشتن لبان برجسته نیاز به رنگهای متناسب با تنالیته پوستتان و كمی براق دارید . این رنگها به خوبی لبا ن شما را برجسته نشان مى دهد.
  برای این كار میتوانید از رژ معمولی یا مدادی استفاده كنید و بهتر است كه سر آن پهن باشد تا تمام سطح لبتان را بگیرد و سپس با انگشتتان رنگ را روی تمام لب پخش كنید تا شید رنگ روی لب پخش شود.
  روشن كردن : به گوشههای لب یك سایه ملایم و هماهنگ با تنالیته پوست و البته كمی روشن تر بما لید . این كار خنده شما را زیباتز و نمایان تر میكند.صورتىهای تیره فام و رنگهای كاراملی و تافی رنگ برای این آرایش مناسب است.
  گونههای برجسته:  ممكن است شما گونه نداشته باشید جای نگرانی نیست با استفده از حقه سایهها میتوانید گونههایی زیبا را در آرایش خود پدیدار كنید. سعی كنید رنگ رژ گونه تان با رنگ پو ستان هماهنگی داشته باشد ولی این هماهنگی الزاما همرنگی نیست.
  ابتدا یك لایه نازك از كرم مرطوب كننده روی گونه بمالید و بگذارید به خورد پوست رود سپس رژ گونه ملایمی را با فرچه از پایین گودی گونه تا با لای بنا گوش بمالید . از این شید رژ گونه كمی هم در چشمها استفده كنید .سعی كنید از دو شید رژگونه استفاده كنید در این نمونه از دو شید برنزه و قرمز رزی كمرنگ استفاده شده است.
  پوستی روشن و شفاف:  برای پوست در سنین بالاتر كه پوست تیره و كدر میشود نمی توان فقط از پودر استفاده كرد چرا كه در چینو شكنهای پوست درست نمی نشیند و منظره ای بد پیدا میكند.برای روشن نشان دادن پوست باید از روشن كنندهها روی گونهها و پیشانی و استخون بینی استفاده كرد . برای كنارههای صورت و به منظور جیغ نشدن این سفیدیها باید از كرمهایی به رنگ برنزه و یا زیتونی ، و یا هررنگی كه از سفید كننده تان یك درجه تیره تر است استفاده كنید.
  در انتها با یك برس آغشته به مقدار كمی از پودر تمام صورت را فرچه بكشید تا یكنواخت شود . كمی هم از این مایه رنگ روی پوست گردن بمالید تا خیلی متفاوت نباشد.
  آیا فكر میكنید آرایشتان مناسب سنتان هست؟
  این موارد را در نظر داشته باشید:
  1.رژ لبهای مات و مسی رنگ و دارای ناخالصی از لحاظ شید رنگ خطوط چروك خورده را تشدید میكند.

  2.از برنزه كنندههای مایل به زرد زیاد استفاده نكنید چرا كه پوست را رنگ پریده و مریض میكند . بهتر است رنگهایی با شید هلویی یا طلایی كه كمی هم نارنجی دارند استفاده كنید.
  3.كرم پودرها و یا رژ گونههایی كه قرمز تند دارند استفاده نكنید چرا كه قرمزی گونهها در جوانی دیگر باز نمی گردد و فقط با بكار بردن آنها شما نازیبا میشوید .
  4.ریمل را به ردیف مژههای پایین نزنید .
  5.خط چشم كلفت را كمتر بكار ببرید اما هنگامی كه میخواهید جوان تر به نظر برسید استفاده از خط چشم باریك و ملایم بسیار كمك میكند.

 2. #66
  مدیر بازنشسته
  ♪♥ nas!m♪♥ آواتار ها
  عضویت: ۱۳۸۹/۱۱/۲۹
  محل سکونت
  ☂ tehran☂
  نوشته ها
  545
  میزان امتیاز
  10
  پسند شده
  1408
  پسند کرده
  601

  ویترین مدال ها

  re: مقالات و نكات آرايشي و پيراستگي

  آموزش سایه زدن صحیح چشم

  چشم گرد: در انتهای گوشه خارجی پلک بالا سایه تیره می*زنیم و خط چشم در مرکز و شروع چشم نباید کشیده شود. خط چشم را از نیمه چشم به طرف گوشه خارجی چشم می*کشیم و داخل چشم را با مداد تیره می*کنیم.

  چشم برآمده و برجسته: تیره*ترین سایه از پشت پلک زده می*شود. تا زیر ابرو روشن*ترین رنگ زده می*شود و خط چشم بعد از برجستگی چشم کشیده می*شود و در انتهای چشم چند عدد مژه مصنوعی گذاشته می شود. ابرو کمی روشن و فرم*دار باشد.

  چشم گود و فرورفته: سایه*های روشن و کمی براق داخل گودی چشم. خط چشم به طور کامل کشیده شود. گوشه خارجی را به صورت یک مثلث تیره کرده و ابروها را روشن و فرم*دار می*کنیم.

  پلک پف*دار و افتاده: پشت چشم سایه*هایی با رنگ*های متوسط نه تیره و نه روشن و حتی*الامکان سایه*های مات می*زنیم.

  چشم نزدیک به هم: گوشه داخلی روشن و به سمت گوشه خارجی که می*رویم تیره*تر می*شود. خط چشم ظریف و نازک و گوشه داخلی چشم را خط چشم نمی*کشیم و ابروها را کمی دور می*کنیم.

  چشم دور از هم: سایه چشم در گوشه داخلی تیره می*شود و به سمت گوشه خارجی روشن*تر می*شود. خط چشم از گوشه داخلی چشم کمی جلوتر کشیده می*شود و انحنای ابرو باید از مرکز چشم باشد تا چشم را به هم نزدیک کند.

  چشمان ریز و کوچک: سایه*های روشن و کمرنگ استفاده شود. خط چشم هم در بالا و هم پایین کشیده شود.

  چشم بادامی و ژاپنی شکل: سایه تیره در پلک سوم کشیده شود. داخل چشم مداد روشن می*کشیم تا سفیدی چشم را بیشتر کند. خط چشم بالا و پایین را به هم وصل می*کنیم تا چشم بزرگتر شود.

  چشم*های نرمال: بعد از خط چشم از یک مواد روشن استفاده شود تا به چشم زیبایی بیشتری دهد و اصولا هر چقدر خط چشم از ابروان تیره*تر باشد حضور چشم در صورت زیباتر است.
  امروز زیباترین روز دنیاست!


  زندگی را آنگونه که دوست داری تصور کن تا آنگونه شود!

 3. #67
  عضو خانواده بزرگ مامی سایت
  Lenaa آواتار ها
  عضویت: ۱۳۹۰/۰۴/۲۷
  نوشته ها
  904
  میزان امتیاز
  4
  پسند شده
  532
  پسند کرده
  41

  Re: سوالات كاربران در زمينه آرايش و مراقبت از پوست  با چه رنگ سایه ای میتوانم چشمهای بسیار درشت و برجسته ام را متعادل و زیباتر کنم؟
  چشمهای درشت را نباید با رنگ سایه ای که مناسب آن نیست بزرگتر و درشتتر کرد بلکه میتوان با این رنگ سایه هم از برجستگی زیاد آنها کاست و هم آنها را ملیح تر و زیباتر نشان داد.
  برای اینکار بهتر است پس از صاف و یکدست شدن پشت چشمها بوسیله ی کرم پودر و البته جهت دوام بیشتر سایه ، ابتدا سایه ی کرم رنگی را یکدست و به فرم و حالت چشمها پشت آنها بکشید و با نوک انگشت آن را تا زیر ابرو ها پهن و یکدست کنید، سپس از سایه ی طلایی از گوشه ی چشمها تا نیمه و این بار با استفاده از پد کوچک مخصوص آن روی سایه ی کرم رنگ زده و باز آن را با نوک انگشتان پهن تر کنید .
  خط چشم اینگونه چشمها بهتر است در پشت چشمها پهن، با یک خط داخل آنها کشیده شود .
  میتوانید برای اینکه به اصطلاح چشمها را از قلمبگی خارج کنید در پایان کار با استفاده از سایه ی دودی ، گوشه ی چشمها و انتهای کشیدگی خط چشم ، کمی سایه ی دودی نوک تیز به سمت دو طرف صورت زده و چشمها را کشیده تر نشان دهید.همین میکاپ چشم با سایه ی بژ در گوشه نیز بسیار زیبا خواهد شد.
  تنها توئی که تمام نمیشوی...

 4. #68
  عضو خانواده بزرگ مامی سایت

  عضویت: ۱۳۹۰/۱۱/۱۶
  محل سکونت
  كرج
  نوشته ها
  202
  میزان امتیاز
  1
  پسند شده
  29
  پسند کرده
  0

  re: مقالات و نكات آرايشي و پيراستگي

  (كراتينه كردن موها)

  * ساختار شیمیایی کراتین چیست؟
  کراتین توسط کراتینوسیت ها (که سلول های زنده ای هستند) ساخته شده و قسمت بزرگی از بدن شامل پوست، مو و ناخن ها را تشکیل می دهد. این سلول ها به آهستگی از بالای غشای پایه به سمت بیرون حرکت می کنند و نهایتا دچار مرگ شده و لایه محافظ را تشکیل می دهند. هزاران هزار سلول کراتینوسیت همه روزه دچار ریزش می شوند و این فرآیند در برخی بیماری ها مانند پسوریازیس تسریع می گردد. آسیب لایه خارجی کراتین می تواند پوست، مو یا ناخن را بیمار و پوسته دار کند.

  * تا چه میزان کراتینه کردن مو ها نتیجه دارد؟
  نتایج درمان های کراتینه کردن مو بین استفاده کننده ها متفاوت است. در بعضی ها همان انتظاری که از قبل دارند، برآورده می شود و ماه ها موهای شان صاف و *** باقی می ماند ولی در بعضی دیگر رضایت مندی کمتر است و فقط تا چند هفته موها به حالت اولیه باقی می ماند. بسیاری از افراد نگران کاربرد فرمالدئید در فرآورده های کراتینه کردن موها هستند و تصمیم می گیرند در مراتب بعد از فرآورده های فاقد فرمالدئید استفاده کنند. حقیقت این است که هر چند تب کراتینه کردن موها در سالن زیبایی و آرایشگاه ها بالا گرفته اما افراد باید از خطرات آن آگاه باشند.


  مهمترین عوارض آن عبارتند از:

  خطر سرطان

  فرمالدئید، یک ماده سرطان زا است که تقریبا در اغلب محصولات کراتینه مو یافت می شود. حتی نوع مشهور کراتین مو به نام نوع برزیلی حاوی فرمالدئید است.

  اگر چه بیشتر سالن های زیبایی از ماسک های مو برای پاک کردن فرمالدئید استفاده می کنند ولی هیچ روشی وجود ندارد که از جذب مقدار بسیار کم فرمالدئید از سطح پوست پیشگیری کند و فرمالدئید خاصیت بالقوه شدیدی برای بروز کانسر یا سرطان دارد.

  اگر چه تعداد کمی از محصولات کراتینه که فاقد فرمالدئید هستند وجود دارند ولی این مواد نتایج دلخواه را ندارند چرا که قدرت صاف کنندگی موها به دلیل وجود فرمالدئید است.

  عوارض جانبی ناشی از کراتینه کردن مو غالبا شدید است. شما ممکن است از فرم فر یا وز موهای خود خسته شده باشید ولی باید دقت کنید که کراتینه کردن مو و به دنبال آن صاف شدن مو معمولا بیشتر از 2 ماه دوام نمی آورد.

  ریزش مو

  مشکل بزرگ دیگر ریزش مو در تعدادی از مصرف کنندگان این روش است. دیده شده که موها پس از اولین شستشو از ریشه شروع به ریزش می کنند حتی اگر از محصولات مراقبت مو که در سالن ها توصیه می شود، استفاده کنند.

  به علاوه غیر از ریزش مو، نازک شدن مو هم طی چند هفته پس از کراتینه مو دیده شده است.

  در این شرایط مراجعه به پزشک متخصص برای بررسی علت ریزش مو ضروری است و ممکن است نیاز به مصرف داروهای ضد ریزش مو باشد.

  تخریب ساختمان مو

  ممکن است موها بلافاصله پس از کراتینه کردن، براق و درخشنده شوند ولی این اتفاق دوام زیادی ندارد و 3-2 هفته پس از کراتینه کردن، قوام و بافت مو تغییر خواهد کرد. موها خشک و شکننده می شوند ولی فرم فر یا وز مو تغییر کرده و صاف شده است و بنابراین ممکن است توقعی که شما از صاف شدن مو در نظر داشتید پس از 2 یا 3 بار شستن تامین نشود.

  واکنش های حساسیتی

  مثل سایر مواردی که برای مو انجام می شود، کراتینه کردن مو نیز با بروز واکنش های آلرژیک در تعدادی از افراد همراه بوده است. این علائم شامل خارش و دانه های قرمز رنگ است که علائم معمول آلرژی محسوب می شوند باید توجه داشته باشید اگر زمینه آلرژی دارید، در انتخاب این روش کمی تامل کنید.

  عوارض جانبی ناشی از کراتینه کردن مو غالبا شدید است. شما ممکن است از فرم فر یا وز موهای خود خسته شده باشید ولی باید دقت کنید که کراتینه کردن مو و به دنبال آن صاف شدن مو معمولا بیشتر از 2 ماه دوام نمی آورد.
  deli50 این نوشته را پسندیده.
  *عمر دو روزه ی ما ارزش غم نداره*

  *باخته کسی که هر روز غم روی غم میذاره*

 5. #69
  عضو خانواده بزرگ مامی سایت

  عضویت: ۱۳۹۰/۱۱/۱۶
  محل سکونت
  كرج
  نوشته ها
  202
  میزان امتیاز
  1
  پسند شده
  29
  پسند کرده
  0

  re: مقالات و نكات آرايشي و پيراستگي

  نقل قول نوشته اصلی توسط aidakhanom
  میشه کمی در موزد کراتینه کردن مو و مزایا و معایبش بگید؟


  توصیه ها و هشدارهای دکتر بهروز باریک بین درباره یکی از مدهای خطرناک(كراتينه كردن)


  هزینه کراتینه کردن موی شما در آرایشگاه به طور متوسط ۷۰۰هزار تومان می شود؛ یعنی باید این مبلغ را بپردازید تا موهای تان از حالت فر و وز درآید و صاف شود. اما شاید موقعی که دارید از آرایشگاه بیرون می آیید، با خودتان بگویید که چرا باید این همه پول را بر باد می دادم؟ مگر کراتینه کردن مو چه کار عجیب و غریبی است که این همه خرج برمی دارد؟ با دکتر بهروز باریک بین، متخصص پوست و مو، عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی درباره این مد و ضررهای آن به گفتگو نشسته ایم….

  ▪ آقای دکتر ! بیماران شما هم از کراتینه کردن مو سوال می کنند؟
  ـ بله؛ اخیرا یکی از سوالاتی که متخصصان پوست و مو زیاد از بیماران می شنوند، همین مساله کراتینه کردن موهاست. یکی از اعمالی که در آرایشگاه های زنانه مُد شده همین است که گویا قیمت قابل توجهی هم دارد. بیماران سوال می کنند که آیا خوب است برای نرم شدن و *** شدن موهای آسیب دیده شان در اثر رنگ مو، از کراتینه کردن مو استفاده کنند یا خیر؟

  ▪ و جواب شما چیست؟
  ـ خب، هر نوع خاصی از کراتینه کردن موها با خطراتی همراه است و مشتری های کراتینه کردن مو باید با این خطرات بالقوه آشنایی داشته باشند و سپس آگاهانه این کار را برای صاف و براق کردن موها انتخاب کنند. کراتین یک پروتئین اساسی است که در بدن پستانداران یافت می شود و معمولا در مو، پشم، شاخ ها و ناخن ها وجود دارد و از آنجا که درمان های سالنی و آرایشگاهی، آن را عموما با صاف کردن موها می شناسند، لذا این تصور پیش می آید که کراتین به موهای صاف مربوط می شود، در صورتی که اینطور نیست. هنگام کراتینه کردن موها، محلولی روی موها استعمال می شود که کراتین با موها ممزوج شده و آسیب های کوتیکول مو ترمیم می شود.
  کراتین موجب براق شدن و کاهش وز مو می شود اما به طور مستقیم موجب صاف شدن موها نمی شود. پس از آنکه محلول کراتین استعمال شد، محلولی از مواد شیمیایی روی موها استعمال می شود که با تغییر دادن نیمه دایمی ساختار مو موجب صاف شدن می شود. اغلب جزء اصلی این محلول، فرمالدیید است که یک ماده شیمیایی خطرناک و سرطان زاست و موجب می شود درمان های کراتینه از نظر بسیاری از متخصصان جایز دانسته نشود و خطرناک محسوب شود. در بعضی سالن های آرایشی نیز هنگام کراتینه کردن مو از ماسک های دهانی نیز برای کاهش استنشاق این ماده استفاده می شود و به طور معمول، پس از این مرحله، موها اتو می شوند تا ظاهر جدید مو ثابت شود.

  ▪ نتیجه ای هم دارد؟
  ـ نتایج درمان های کراتینه کردن مو بین استفاده کننده ها متفاوت است. در بعضی ها همان انتظاری که از قبل دارند، برآورده می شود و ماه ها موهای شان صاف و *** باقی می ماند ولی در بعضی دیگر رضایت مندی کمتر است و فقط تا چند هفته موها به حالت اولیه باقی می ماند. بسیاری از افراد نگران کاربرد فرمالدیید در فرآورده های کراتینه کردن موها هستند و تصمیم می گیرند در مراتب بعد از فرآورده های فاقد فرمالدیید استفاده کنند. حقیقت این است که هر چند تب کراتینه کردن موها در سالن زیبایی و آرایشگاه ها بالا گرفته اما افراد باید از خطرات آن آگاه باشند.

  ▪ درباره ساختار شیمیایی خود کراتین بیشتر توضیح می دهید؟
  ـ بله؛ کراتین توسط کراتینوسیت ها (که سلول های زنده ای هستند) ساخته شده و قسمت بزرگی از بدن شامل پوست، مو و ناخن ها را تشکیل می دهد. این سلول ها به آهستگی از بالای غشای پایه به سمت بیرون حرکت می کنند و نهایتا دچار مرگ شده و لایه محافظ را تشکیل می دهند. هزاران هزار سلول کراتینوسیت همه روزه دچار ریزش می شوند و این فرآیند در برخی بیماری ها مانند پسوریازیس تسریع می گردد. آسیب لایه خارجی کراتین می تواند پوست، مو یا ناخن را بیمار و پوسته دار کند.

  ▪ می توان با خوراکی ها این لایه کراتین را روی سطح مو تقویت کرد؟
  ـ بله؛ با مصرف غذاهایی مثل ژلاتین و مرطوب نگاه داشتن مو و ناخن، کراتین می تواند تا اندازه ای به رشد خود ادامه دهد. به طور کلی، هر چه لایه کراتین مو یا ناخن ضخیم تر باشد، آنها سالم تر خواهند بود؛ زیرا سلول های مرده خارجی، سلول های زنده داخلی را محافظت خواهند کرد. مرطوب نگه داشتن لایه خارجی کراتین نیز موجب سلامت آن و جلوگیری از ترک برداشتن و قطعه قطعه شدن آن می شود.

  ▪ برای کراتینه کردن مو در آرایشگاه ها چه کار می کنند؟
  ـ واقعیت این است که کراتینه کردن مو که امروزه خیلی رایج شده، می تواند موهای فرد را صاف و نرم کرده و آن را به مدت چند ماه براق و بدون پیچش نگه دارد. این روش که امروزه در بسیاری از آرایشگاه ها و سالن های مو وجود دارد و ممکن است انجام آن تا یک سال طول بکشد همان طور که گفته شد پرهزینه است. بر اساس شیوه برزیلی این فرآیند یک درمان دوگانه نیاز دارد. ابتدا موها با استفاده از کراتین که یک پروتئین طبیعی است تقویت می شوند و سپس ساختار مو با استفاده از مواد شیمیایی دگرگون می شود تا صاف شود.

  ▪ حرف آخر؟
  ـ حرف من این است که آن کیفیت مویی که خداوند به ما داده، بهترین است. اما گاهی ما خودمان موهای مان را نابود می کنیم؛ با رنگ کردن های متعدد، استفاده از مواد شیمیایی مختلف روی مو، اتو کردن ها، سشوار کشیدن های پیاپی و … و بعدش دنبال راهکاری برای ترمیم تمام این آسیب های مو می گردیم. کراتینه کردن مو هم شاید برای عده ای که موهای بسیار وز دارند که اصلا قابل شانه شدن نیست، آن هم هر از چند گاهی مناسب باشد و البته با علم و آگاهی به خطرات ناشی از فرمالدیید یا مشتقات آن. نهایتا تصمیم با خود افراد است که می خواهند سلامت شان را به صاف شدن موهای شان بفروشند یا نه؟

  روزنامه سلامت
  deli50 این نوشته را پسندیده.
  *عمر دو روزه ی ما ارزش غم نداره*

  *باخته کسی که هر روز غم روی غم میذاره*

 6. #70
  عضو خانواده بزرگ مامی سایت

  عضویت: ۱۳۹۰/۱۱/۱۶
  محل سکونت
  كرج
  نوشته ها
  202
  میزان امتیاز
  1
  پسند شده
  29
  پسند کرده
  0

  re: مقالات و نكات آرايشي و پيراستگي

  ابروان شما از کجا بايد آغاز شوند؟

  مداد را در کنار بيني به صورت عمودي نگه ميداريم نقطه طلاقي مداد با ابرو، همان محل شروع ابرو شماست.

  بلندترين نقطه ابرو بايد کجا باشد؟
  مدادي را در کنار بيني به سمت قسمت خارجي عنبيه چشم (قسمت رنگي چشم) نگه داريد . محل طلاقي مداد با ابرو، محل
  بلندترين نقطه ابروي شما را مشحص ميکند.

  نقطه پاياني ابرو کجاست؟
  مدادي را طوري نگهداريد که امتداد آن از کنار گوشه خارجي چشمتان بگذرد. محل طلاقي مداد با ابروي شما دقيقا نقطه پاياني
  ابروي شماست.

  شکل درست ابرو را پيدا کنيد؟
  وقتي به ابروي خودتان نگاه ميکنيد، بايد دو خط مرئي وحود داشته باشد. يکي از نقطه شروع ابرو تا بلندترين نقطه ابرو و دومي
  از بلندترين نقطه ابرو تا نقطه انتهاي ابرو. اين خطوط بايد ممتد و بدون قطعي باشند و در انتها نازک شود.

  نکته:
  اگر تا کنون ابرويتان را برنداشته ايد، بگذاريد اولين بار يک شخص متخصص اين کار را براي شما انجام دهد و ابرويتان را شکل
  بدهد. و همچنين اين را به ياد داشته باشيد که هميشه در جهت رشد مو ابروانتان را برداريد. اين مسئله درد ناشي از کنده
  شدن مو را کم ميکند.

  چگونه ابروانتان را برداريد؟
  ابروانتان را به سمت بالا برس بکشيد و با قيچي ابرو قسمتهاي اضافه آن را قيچي کنيد. سپس، روي شکل و کمان ابرويتان کار
  کنيد. به ياد داشته باشيد که فاصله بين ابروان شما بايد به اندازه پهناي چشمتان باشد. و بخش داخلي ابرو بايد از بالاي سوراخ
  بيني آغاز شود. براي اينکه اين نقطه به راحتي مشخص شود، مدادي را در کنار بينيتان به سمت بالا به صورت عمودي نگه داريد
  تا نقطه ابتداي ابرو مشخص شود. براي اينکه طول ابرويتان مشخص شود، مداد را از کنار ابرو طوري نگهداريد تا امتداد آن از کنار
  گوشه خارجي چشمتان بگذرد و به ابرويتان برسد. به اين ترتيب نقطه پاياني ابرو مشخص ميشود. سپس، بايد مشخص کنيد که
  بالاترين نقطه ابرو يا کحاست. براي اين کار مداد را در کنار بيني قرار هيد تا امتداد آن از کنار قسمت خارجي عنبيه چشم بگذرد و
  به ابرو برسد.

  قواعد برداشتن ابرو:
  توجه: اين کار را روز قبل از مهماني انجام دهيد چون آثار سرخي آن چندان زيبا نيست.
  اول: ابروانتان را با يک برس کوچک مثل مسواک به حالت طبيعي برس بکشيد.
  دوم: يک پارچه لطيف گرم روي ابروي خود بکشيد تا برداشتن ابرو آسانتر شود.
  سوم: زير ابرو را زياد برنداريد چون ظاهر عجيبي پيدا ميکنيد.
  چهارم: ابروهايتان را بيش از حد برنداريد چون به شما چهره متعجب ميدهد.
  پنحم: از موچين جنس خوب و داراي لبه هاي نازک و کيپ استفاده کنيد تا به هتگام برداشتن ابرو موي ابرو را نشکند. اين
  کار ممکن است باعث عفونت شود.
  ششم: موها را يک به يک بچينيد. آنها را محکم و در جهت رويش مو بکشيد.
  هفتم: ابتدا از وسط ابرو، بالاي بيني، شروع کنيد تا به درد آن عادت کنيد. چون اين قسمت از پوست نسبت به پوست
  بالاي چشم حساسيت کمتري دارد.
  هشتم: اگر درد اين کار زياد بود قبل از ادامه مقداري خمير دندان بر روي ابرويتان بماليد و بگذاريد چند دقيقه بماند. اين کار
  حالت بيحسي به پوست ميدهد.
  نهم: برداشتن ابرو را از داخل ابرو به سمت خارج ابرو انجام دهيد.
  دهم: هماهنگي ابروهايتان را در آينه چک کنيد و در پايان يک پارچه لطيف سرد روي ابروهايتان بگذاريد تا سرخي پوست
  را کاهش دهد.
  نکته: اگر ميخواهيد چهره بازتري داشته باشيد فاصله ابروها را کمي بيشتر کنيد و اگر چشمان کشيده ميخواهيد بگذاريد
  ابروهايتان به هم نزديکتر باشند.


  به ياد داشته باشيد:
  طبيعي بودن هميشه بهتر است. هرگز ابروهايتان را بيش از حد برنداريد.
  وقتي شکل اوليه را به ابرويتان داديد، نگه داشتن اين شکل آسان است.
  ابتداي ابرو بايد با گوشه داخلي چشم هماهنگ باشد.
  کمان ابرويتان نيز بايد با خط بالاي چشمتان هماهنگ باشد.

  درست کردن ابروي نازک و پراکنده:
  قسمت ابتداي ابرو، دقيقا بالاي گوشه داخلي چشم، بايد پر باشد. اگر ابروان شما نازک و يا کم پشت است، آن قسمت را با
  مداد ابرو با خطوط نازک مومانند پر کنيد.
  سپس، با يک برس زبر که در پودر رنگ ابرو فرو کرده ايد کارتان را ادامه دهيد. به اين ترتيب رنگ مداد ابرويتان بيشتر ميشود. هر
  قدر به کمان ابرويتان نزديکتر ميشويد خطوط را نازکتر کنيد.

  چگونه بهترين کمان ابرو را ايجاد کنيم:
  ترجيحا، کمان ابرو بايد از ابتداي شروع کره چشم آغاز شود. براي مشخص کردن آن از يک گوش پاک کن استفاده کنيد، آن را در
  کنار بيني خود قرار دهيد و ير روي پلک بالايي چشم خم کنيد. محل طلاقي گوش پاک کن و ابرو بالاترين نقطه کمان ابرو را
  مشخص ميکند. اصولا ابرو بايد يک سوم اينچ بعد از گوشه خارجي چشم به صورت کمي سربالا به پايان برسد.

  چگونه کمان ابرو بالاتر ببريم؟
  براي اين کار بهتر است که زير بالاترين قسمت کمان ابرو را نازکتر کنيد تا کمان ابرو بالاتر برود. به اين ترتيب ظاهر چشمتان نيز
  بازتر ميشود.

  چه موچيني بهتر است؟

  براي برداشتن موهاي اضافه از موچينهاي سر کچ استفاده کنيد.
  ابروانتان را براي پر نشان دادن به سمت بالا و براي نازک نشان دادن به سمت چپ و راست برس بکشيد. براي اينکه ابرويتان
  حالتش را حفظ کند از ژل ابرو استفاده کنيد.
  بهترين موچينها، موچينهاي نوک کجي هستند که قسمت انتهايي زبري دارند و گرفتن مو با آنها آسانتر است. براي کشيدن مو
  نبايد زور زد. براي کنترل بهتر اين عمل بعضي از موچينها به حالت قيچي هستند.
  هر دو يا سه سال، وقتي نوک موچين شل شد، بايد موچين خود را تعويض کنيد.
  هميشه موچين خود را تميز نگهداري. به کمک يک گوش پاک کن آغشته به ماده ضد عفوني يا الکل نوک آن را تميز کنيد.
  هميشه شب هنگام ابرويتان را برداريد تا قبل از شروع آرايش صبحگاهي آثار سرخي از اطراف ابرو محو شود.

  چه رنگ مداد ابرو براي شما مناسب است؟
  هميشه رنگ مداد ابرويتان را هماهنگ با رنگ موها و پوستتان انتخاب کنيد. معمولا براي روز رنگ طبيعي و براي عصر از رنگهاي
  تندتر استفاده کنيد.
  اگر رنگ موهايتان را تغيير شديدي بدهيد، متناسب با آن رنگ ابرويتان را کمرنگ يا پررنگ کنيد. تنوع رنگ در رنگ ابروهاي پودري
  بيشتر از مداد ابروها است.
  چند سايه چشم را انتخاب کنيد تا رنگ متناسب را پيدا کنيد.
  کساني که ميخواهند آرايششان بينقص باشد، ميتوانند يک يا دو رنگ را با هم استفاده کنند تا آرايش چشمانشان جلوه
  بخصوصي پيدا کند.
  قبل از هر استفاده نوک مداد ابرويتان را تيز کنيد. اگر از رنگ پودري استفاده ميکنيد، هر دو يا سه بار استفاده برس آن را بشوييد
  و با باد خشک کنيد. اگر پودر زيادي روي برس باشد رنگ را بيش از حد پخش ميکند.
  http://www.arayesh.com
  deli50 این نوشته را پسندیده.
  *عمر دو روزه ی ما ارزش غم نداره*

  *باخته کسی که هر روز غم روی غم میذاره*

 7. #71
  عضو خانواده بزرگ مامی سایت
  anousheh آواتار ها
  عضویت: ۱۳۸۹/۰۵/۲۴
  محل سکونت
  تهران
  نوشته ها
  1,003
  میزان امتیاز
  3
  پسند شده
  660
  پسند کرده
  3

  re: مقالات و نكات آرايشي و پيراستگي

  من عاشق بهار هستم، زمان بسیار خوبی برای تغییر و دوباره سازی می*باشد. وقتی فصل*ها تغییر می*کنند زیبایی شما نیز باید متحول شود. نیازی نیست که بعد از یک روز کاری همه لوازم آرایش خود را دور بریزید. ساده*تر این است که راهی را برای به روز کردن چهره خود با اضافه کردن رنگ*های گرم تابستانی برای لب و چشم پیدا کنید.

  نگهدارنده*های پوست
  اول از همه نگهدارنده*های پوستی خود را با توجه به تغییر فصل انتخاب کنید. پوست خود را هفته*ای یکبار برای جلوگیری از پوسته شدن آن لایه برداری کنید، و از مرطوب کننده*های قوی تر برای محافظت از پوستتان در هوای گرم و خشک استفاده کنید. با این حال شما باید باز هم از مرطوب کننده*هایی که در آنها ضد آفتاب نیز وجود دارد برای محافظت از پوستتان در برابر آفتاب استفاده کنید.
  بعد از اینکه به کار برگشتید، کرم پودر های مرطوب را دور بریزید و از فونداسیون و محو کننده*ها استفاده کنید. تابستان وقت مناسبی برای این است که فونداسیون*های قدیمی خود را دور بریزید (چون پر از باکتری هستند) و یکی جدید بخرید. محو کننده*ها – یا اون چیزی که آنها را راز جهانی می*نامیم)- برای پوشاندن دور چشم بسیار مناسب است.

  آرایش
  شما باید از سایه های تابستانی در این فصل استفاده کنید، اما تغییر از بهار به تابستان نباید زیاد چشمگیر باشد. ساده ترین کار این است که سایه های گرم و گندم گون می تواند تغییز زیادی ایجاد کند. رژهای مایع خود را با رژهای کرم مانند (رژهای جامد) عوض کنید. اگر برافروختگی ای که در بهار برایتان ایجاد شده است در حال محو شدن است، از رنگ برنز برای پیشانی و گونه ها و بینی و چانه خود استفاده کنید.
  در فصل تابستان همه سایه*ها از رنگ های طبیعی پوست الهام گرفته*اند. این رنگ ها در دنیا بسیار جذاب و پر کاربرد هستند زیرا باعث زیبا تر شدن زنان شده*اند. زیبایی طبیعی به این معنا نیست که از لوازم آرایش استفاده نشود، بلکه به این معناست که سایه ها و رنگ ها باید با رنگ پوست شما همخوانی داشته باشد.
  deli50 این نوشته را پسندیده.

 8. #72
  عضو خانواده بزرگ مامی سایت

  عضویت: ۱۳۹۱/۰۲/۰۳
  نوشته ها
  5
  میزان امتیاز
  1
  پسند شده
  0
  پسند کرده
  0

  re: مقالات و نكات آرايشي و پيراستگي

  تشکر گلم

صفحه 9 از 12 نخستنخست ... 6789101112 آخرینآخرین
 • مجوز های ارسال و ویرایش

  • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
  • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
  • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
  • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
  •  

  محاسبه ي شاخص توده ي بدني

  وزن به کيلـو گـرم
  قد به سانتي متر

  شاخص توده ي بدني
  بازه ي وزني مناسب شما