نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
Like Tree63Likes

موضوع: مقالات و نكات آرايشي و پيراستگي

نمایش نتایج: از 57 به 64 از 86
صفحه 8 از 11 نخستنخست ... 567891011 آخرینآخرین
 1. #57
  عضو خانواده بزرگ مامی سایت

  عضویت: ۱۳۸۸/۱۲/۲۸
  محل سکونت
  تهران
  نوشته ها
  124
  میزان امتیاز
  1
  پسند شده
  13
  پسند کرده
  0

  re: مقالات و نكات آرايشي و پيراستگي

  آرایش ترمیمی، چه طوری کرم پودر بزنم ؟

  مقداری از کرم پودر نرم را روی سطح صافی مانند یک دستمال یا یک آینه ریخته و به آرامی با یک برس نرم به پوست بمالید.به این ترتیب میتوان به صورت یکسان و درست از آن استفاده نمود و میزان آن را کنترل کرد.( یا )کرم پودر را روی اسفنج کمی می ریزید و روی تمام صورت پخش می کنیم تا کاملا یکدست شود بعد پشت آن پودر بیرنگ را با براش یا اسپانج مخصوص پودر روی تمام صورت استفاده کنید. این باعث میشود که ارایش دیرتر ترک خورده یا عرق کند مخصوصا پشت چشمها.

  با آرایش ترمیمی و استفاده از رنگهای تیره و روشن فوندیشن و یا پورد میتوانیم ایرادهای اعضای صورت را تا حد امکان بپوشانیم. میتوانیم با رنگهای تیره این اعضا را کوچکتر و با رنگهای روشن آنها را بزرگتر نشان دهیم. اگر در این کار دقت نکیم، این لکه های تیره و روشن نه تنها زیبا نخواهند بود، بلکه چهره را زشت نیز خواهند کرد.

  در آرایش ترمیمی بیشتر از پودر استفاده میشود تا از کرم و مایع، زیرا پودر به راحتی روی فوندیشن پخش میشود. آرایش ترمیمی بر اثر تکرار بهتر میشود چون تکرار این آرایش باعث میشود که متوجه شویم که چگونه باید اعضای صورت را با استفاده از رنگهای متضاد کامل نشان دهیم.به طور مثال برای بینی پهن، کنار بینی را کمی تیره تر میکنیم و روی بینی را پودر میزنیم.


  درمورد بینیهای بلند، نوک بینی را تیره تر میکنیم و در بینی های کج، رنگ تیره را در کنار بینی و رنگ روشن تر را در وسط بینی به کار میبریم.برای پوشاندن جای زخم و یا جوش، آکنه، لکه های روی پوست و سیاهی دور چشم و خطوط ریز و پهن کنار دهان عمل ترمیمی و تکمیلی را بعد از زدن فوندیشن انجام میدهیم، زیرا فوندیشن را نمیتوانیم روی پودر بزنیم و مانع پاک شدن آن شویم. پودر و یا کرمهای ترمیمی در رنگهای روشن، متوسط و تیره ساخته میشوند.

  تلقه سیاه دور چشم را میتوان با استفاده از کرم پودر ترمیمی پوشاند. البته دلایل زیادی برای افتادن تلقه سیاه دور چشم و گود رفتن و پف کردن پلکها وجود دارد، مثل کم خوابی، غذای نامناسب، مصرف مشروبات الکلی، ناراحتی های کلیوی و… که در این صورت باید ابتدا در رفع مشکل اصلی بکوشیم و سپس از آرایش کمک بگیریم.


  به هر حال، پلکها و اطراف چشم را تا زمانی که تیره و گود رفته هستند روشنتر میکنیم و یا در تالتی که پف کرده اند برای پوشاندن این پف ، روی آن را با پودر تیره تر و اطراف آن را با پودر روشن میپوشانیم و به دقت پودر را پخش میکنیم.از پودر تیره برای کوچکتر نشان دادن بینی بزرگ و یا کج، غبغب، آرواره پهن و برجسته، پلکهای سنگین، چانه برجسته و پیشانی جلو آمده استفاده میکنیم.

  از پودر روشن برای بزرگتر نشان دادن بینی کوتاه، چشمان گود رفته کوچک، صورت باریک و بلند، چانه عقب رفته، گردن باریک و بلند و پوشاندن تلقه سیاه دور چشم استفاده میکنیم.بریا برجسته تر نشان دادن گونه ها، یک خط فرضی از گوشه دهان به وسط گوش و یک خط دیگر به صورت عمودی، از گوشه خارجی چشم به طرف چانه میکشیم. فوندیشن تیره را بعد از خط عمودی روی این خط فرضی به طور افقی میزنیم.زخمهای کوچک، خال و لکه سیاه را با فوندیشن میتوانیم بپوشانیم که بهتر است با انگشت فوندیشن را کاملا پخش کنیم تا خط فاصله ای ایجاد نشود و صورت دو رنگ نشان ندهد.

  برای پوشاندن لکه های بزرگ و خال یا لکه مولودی (اصطلاتا همان ماه گرفتگی) مسلما وقت بیشتری باید صرف کنیم و با صبر و توصله به قدر کافی کار کنیم. بعد از زدن فوندیشن، مواد پوشاننده را روی لکه می مالیم و مجددا لایه نازکی از فوندیشن را روی آن میزنیم و سپس تمام صورت را به طور یکنواخت پودر میزنیم. باید توجه داشته باشیم که استفاده از فوندیشن خیلی زیاد و ضخیم، بدون پخش کردن صتیت مشکل صوزت را بدتر از آنچه که هست نشان میدهید.

  (نکته)
  برای جلوگیری از ورود کرم پودر به چشم , یک لایه از دو لایه دستمال کاغذی را روی چشم گرفته و سپس کرم پودر را استفاده نمایید.


  منبع :*****

 2. #58
  عضو خانواده بزرگ مامی سایت

  عضویت: ۱۳۸۸/۱۲/۲۸
  محل سکونت
  تهران
  نوشته ها
  124
  میزان امتیاز
  1
  پسند شده
  13
  پسند کرده
  0

  re: مقالات و نكات آرايشي و پيراستگي

  چطور از قلم مو برای آرایش استفاده کنیم ؟


  خانم بابی براون به شما توصیه*هایی دارند تا طرز استفاده از قلم موهایی را که برای آرایش کردن به آنها نیازمندید را مطلع شوید :
  کارخانه*های که در کار تولید مواد آرایشی هستند معمولا بیش از دوازده نوع قلم مو برای آرایش صورت تولید می*کنند . اما کدام یک از آنها را باید مورد استفاده قرار داد ؟؟ در این مقاله چهار نوع از این قلم موهای را برای شما عزیزان توضیح می*دهیم :

  1- اگر شما فرد مسنی هستید و دارای لکه*ها یا چین*هایی در ناحیه ی دور چشم هستید ، توصیه می*کنیم از قلم موهای بزرگ تر استفاده کنید تا با کمک این قلم موهای ساده تر بتوانید نواحی را که دارای لکه*هایی هستند را بپوشانید .

  2- یک سری از قلم موی*های هستند که بزرگ هستند ، از این قلم موهای جهت استعمال پنکک یا کرم*های روشن کننده پوست استفاده می*کنند در حقیقت این قلم موهای به نوعی نقش تکمیل کننده در آرایش دارند .

  3- یک سری از قلم موهای هستند که تنها یک گوشه تیز دارند ، حالت سفت و سختی نیز دارند ، از این قلم موهای برای کشیدن خط چشم استفاده می*کنند . اگر تمایل دارید خط چشمی را که می*خواهید بکشید پهن باشد باید از قلم موهایی که گوشه*های آنها پهن تر است استفاده کنید و اگر تمایل دارید خظ چشمی را که می*خواهید بکشید نازک باشد باید از قلم موهایی استفاده کنید که گوشه*های آنها نازک باشند و قطر زیادی نداشنه باشند . اگر شما بخواهید آرایش ملایمی را در پشت چشم تان داشته باشید نیز می*توانید از این قلم مو استفاده کنید .

  4- قلم مویی که برای زدن سایه*های رنگی می*توان از آن استفاده کرد باید دارای سری کاملا گرد باشد تا بهتر بتوانید از آنها استفاده کنید . سایه*های رنگی را اگر با شیوه ی درست انتخاب کنید باعث می*شود که زیبایی شما را چند برابر کند .  منبع :*****

 3. #59
  عضو خانواده بزرگ مامی سایت

  عضویت: ۱۳۸۸/۱۲/۲۸
  محل سکونت
  تهران
  نوشته ها
  124
  میزان امتیاز
  1
  پسند شده
  13
  پسند کرده
  0

  re: مقالات و نكات آرايشي و پيراستگي

  آرایشی مناسب در خور مجالس عزا
  شاید با خواندن این تیتر برای خیلی ها این سوال پیش بیاد که آیا مجلس عزا هم نیاز به آرایش داره و آیا در مجالسی این چنین جایز است که با آرایش وارد شد؟ جواب این سوال قطعا خیر است اما از آنجایی که متاسفانه چند صباحی است در جامعه ی ما به نام تمیزی و مرتب بودن و کلماتی از این قبیل، مجوزی برای آرایش آن هم از نوعی که واقعا در خور آن مکان و جای خاص نیست یافت شده ، ***** بر آن شد که در این باره و در مورد چگونگی و نحوه ی این نوع آرایشها مطلبی ارائه دهد تا راهکاری مناسب و در خور و شایسته ی خانمهایی باشد که دوست دارند همیشه و درهمه جا آرایش داشته باشند :

  1- شانه زدن ابروها به سمت بالا که می تواند با ژل ابروی بی رنگ هم همراه باشد:
  2- زدن ضد آفتاب رنگی به جای کرم پودر و پنکیک :

  3- فرمژه ی مژه ها بدون ریمل و یا گاهی تنها یکی دوبار زدن برس ریمل از نوع ضد آب بر روی مژه ها آن هم تنها مژه های بالا : .JPG]


  4- با یک مداد قهوه ای هاله ای کمرنگ در پشت و زیر چشمها کشیده و با انگشت خود آن را کمی پخش و محو کنید:
  ]


  5- آرایشی که مناسب مجالس ختم و عزاست نیاز به هیچ نوع سایه ای حتی مات و کمرنگ ندارد چون زدن سایه تمام آرایش و میکاپ شما را هر چند کم به چشم خواهد آورد:


  6-بهتر است از رژ لب بخصوص از نوع براق استفاده نشود و به جای آن تنها با یک مداد لب همرنگ لب یعنی مدادی به رنگ بژ یا رنگ پوست، کرم و خردلی رنگ، خط لبی کشیده و همان مداد را بر روی کل لب نیز کشید تا لبها علاوه بر فرم گرفتن و زیبا تر شدن حالت آرایشی مشخص و واضحی به خود نگیرند:J


  7- رژ گونه حتی کمرنگ تمام آرایش چهره ی شما را بر ملا می سازد، پس توصیه می شود از رژ گونه نیز درمراسم عزاداری و مجالس ختم استفاده نشود تا آرایش شما به همان حالت ملیح و ملایم باقی بماند .

 4. #60
  عضو خانواده بزرگ مامی سایت

  عضویت: ۱۳۸۸/۱۲/۲۸
  محل سکونت
  تهران
  نوشته ها
  124
  میزان امتیاز
  1
  پسند شده
  13
  پسند کرده
  0

  re: مقالات و نكات آرايشي و پيراستگي

  کاربرد مدادسفید در آرایش !!

  شاید کاربرد مدادسفید در یک آرایش همیشگی و معمولی زیاد اساسی به نظر نیاید اما زمانی که بخواهیم میکاپ و آرایشی تمیز، کامل و حرفه ای داشته باشیم خواهیم دید که کارایی قابل توجهی خواهد داشت.چه کسانی و چه زمانی از مدادسفید استفاده کنند؟

  1-خانمهایی که چشمهایی معمولی و بدون حالت خاصی دارند می توانند با کشیدن خط چشم سفید تنها داخل چشم و البته با خط چشمی مشکی در زیر آن به چشمها حالت دهند.

  2- چشمهای رنگی که با مداد قهوه ای در زیر چشم میکاپ می شوند همراه با کمی ریمل:

  3-برطرف کردن پف پشت چشم با کشیدن خطی هم پشت پلک و هم زیر چشم :

  4- بین خط چشمهای باز بالا و پایین در آرایش و میکاپهای حرفه ای :

  5- پوستهای گندمی با چشمهای روشن که با آرایشی بژ و خط چشمی سفید داخل چشم بسیار جذابتر
  خواهند شد:

  6 تمیز کردن داخل چشمها زمانی که بعد از میکاپ خورده های ریمل یا رنگهایی از سایه داخل چشم را نامنظم جلوه می دهند.


  چند نکته : الف) خانمهایی که چشمهایی بسیار درشت و گرد دارند هرگز از مداد سفید بخصوص داخل چشم استفاده نکنند زیرا هر چند آرایش چشم زیبایی هم داشته باشند آنها را بزرگتر و بدفرم خواهد کرد.

  که اگر داخل این چشم مدادسیاه کشیده می شد بسیار زیباتر و جذابتر بود.ب)مداد سفید بدون ریمل چشمها را بی روح خواهد کرد بنابراین بدون ریمل استفاده نشود.ج) مداد سفید با سایه های دودی خاکستری بسیار زیبا خواهد بود.


  منبع : *****

 5. #61
  عضو خانواده بزرگ مامی سایت

  عضویت: ۱۳۸۸/۱۲/۲۸
  محل سکونت
  تهران
  نوشته ها
  124
  میزان امتیاز
  1
  پسند شده
  13
  پسند کرده
  0

  re: مقالات و نكات آرايشي و پيراستگي

  خطاهای ۱۱گانه در آرایش

  اگرچه بیشتر خانم*ها آرایش کردن را بلدند و اغلب اوقات، آرایش را خودشان انجام می*دهند اما به هر حال در روش آرایش، اشتباه می*کنند. هم اشتباهات و هم توصیه*ها را بخوانید.

  رنگ*ها و جعبه*های بزرگ و کوچک با بسته*بندی*های جالب در فروشگاه*های عرضه لوازم آرایشی بهداشتی، این محصولات را به یکی از پرفروش ترین کالاها تبدیل کرده است. آرایش کردن راهی برای زیباتر شدن است و راه و روش خاص خودش را دارد تا به زیبایی* طبیعی چهره لطمه*ای وارد نسازد.


  ● خطای انتخاب
  اگر میل دارید یکی از لوازم آرایشی راخریداری کنید، به*دنبال مارک*های جدید و ناشناخته نباشید بلکه بهترین روش که دردسرهای کمتری نیز دارد این است که مارک*ها و انواعی را انتخاب کنید که دیگران آنها را امتحان کرده*اند و از آن محصولات راضی بوده*اند. حتما قبل از استفاده از این محصولات آن را روی بخش کوچکی از پوست*تان امتحان کنید تا به آن آلرژی نداشته باشید.


  ● خطای سفر
  بسیاری از بانوان لوازم آرایشی و بهداشتی را که در منزل استفاده می*کنند، همراه خود در کیف دستی به خارج از منزل و یا حتی مسافرت می*برند ولی بهترین کار این است که شما لوازم خود را دو دسته کنید. بخشی از وسایل را که جعبه*های بزرگ*تری دارند مثل سایه*های ۲۴ تایی یا ۳۶ تایی، شیشه*های عطر بزرگ، موس، ژل و... را برای استفاده در منزل قرار دهید و کیف کوچکی با لوازم ابتدایی برای بردن به خارج از منزل تدارک ببینید.

  ● خطای روز
  لوازم و مواد آرایشی را برای روز استفاده کنید که دوام کافی روی پوست*تان داشته باشند و شما مجبور نشوید دایما آنها را تجدید کنید. فراموش نکنید که آرایش روز باید بسیار سبک و کم*رنگ باشد، در غیر این صورت به شکل عروسک*های نمایشی در خواهید آمد. برای پشت چشم از سایه*های روشن و محو استفاده کنید. رژ*لب*های کم*رنگ برای روز بهترین و طبیعی*ترین جلوه را به چهره شما می*بخشند. ریمل*های ضد آب و رژلب*های مات بهترین دوام را در آرایش شما خواهند داشت.


  ● خطای تعریق
  برای حل مشکل پوست*هایی که عرق می*کنند. باید از مواد و محصولات ضد عرق که حاوی درصد بیشتری از نمک*های آلومینیم هستند، استفاده کرد. می*توان از این محصولات به ویژه برای پوشاندن گردن استفاده کرد.


  ●خطای لوسیون
  شما می*توانید برای شستشو و مراقبت از پوست*تان از لوسیون*هایی با PH ۵/*۵ استفاده کنید. این لوسیون*ها برای پوست*های خشک و حساس بهترین جواب را می*دهند. لوسیون*هایی که دارای ترکیب شیمیایی پنتانتریول هستند، برای برداشتن و جذب باکتری*هایی که موجب جوش*های پوستی و سایر ضایعات پوستی می*شوند، مناسب*اند. اگر پوست شما دچار خارش شده است، لوسیون*هایی را برگزینید که حاوی ترکیب شیمیایی پولی*دکانول باشند.


  ● خطای دئودورانت
  در صورتی که به تازگی اصلاح و از تیغ استفاده کرده*اید یا پوستی بسیار حساس دارید، باید در انتخاب دئودورانت مناسب دقت کنید. بهترین دئودورانت برای شما دئودورانتی است که بدون الکل باشد یا حداقل مقدار بسیار اندکی الکل در ترکیب شیمیایی آن به کار رفته باشد، در این غیر این صورت دچار خارش و حساسیت خواهید شد.


  ● خطای رنگ
  یکی از بزرگ*ترین اشتباهاتی که بانوان در آرایش می*کنند، انتخاب فوندیشن نامناسب برای پوست*شان است، به همین علت، صورت بعضی*ها بسیار طبیعی و شاداب به نظر می*آید و برخی دیگر از خانم*ها مثل این است که یک ماسک بر چهر*ه*شان زده*اند. به طور کلی رنگ پوست بیشتر بانوان یک ته زمینه زردرنگ دارد و این ته*رنگ پوست در بانوان آسیایی، آمریکای لاتین و برخی از مناطق آفریقا دیده می*شود. بنابراین برای اینکه پوست*شان طبیعی*تر به نظر بیاید، باید فوندیشنی را انتخاب کنند که یک ته رنگ زرد داشته باشد. بیشتر فوندیشن*های موجود در بازار، ته رنگ نارنجی یا صورتی رنگ دارند. به همین دلیل بانوانی که این رنگ فوندیشن*ها را استفاده می*کنند، صورتی مصنوعی پیدا می*کنند.


  ● خطای شستشو
  پوست، پیش*زمینه یک آرایش است و شادابی و سلامت پوست اولین شاخص یک چهره زیبا است. برای اینکه لوازم و مواد آرایشی بهتر روی صورت شما بنشینند، پوست شما باید سالم و صاف و بدون چین و چروک و جوش باشد. در پایان هر روز صورت*تان را با صابون ملایم و آب ولرم بشویید.. غذاهای چرب و سرخ کردنی، سلامت پوست شما را تهدید می*کنند.


  ● خطای تثبیت
  مشکل بسیاری از بانوان این است که پوست بسیار چربی دارند و لحظاتی پس از اینکه آرایش چهره*شان تمام شد، مواد آرایشی روی پوست آنها راه می*افتد. راه حل این مشکل، استفاده از یک پودر سبک روی کل آرایش صورت است که آرایش را در محل خود تثبیت می*کند. اگر شما به*ویژه در مناطقی که آب و هوا گرم است زندگی می*کنید یا مجبورید در یک مهمانی یا عروسی در هوای گرم ساعاتی را بگذرانید، لازم است حتما آرایش را با پودر، روی پوست*تان تثبیت کنید.


  ● خطای تقارن
  اگر لب*های شما شکل متقارن ندارد، به آسانی می*توانید با استفاده از رژ لب این مشکل را حل کنید. فقط کافی است رژ لب*هایی را انتخاب کنید که رنگ روشن*تر و براق*تری داشته باشند چون در این صورت، شما با استفاده از آرایش اصلاحی، نقایص صورت*تان را پنهان کرده*اید. این رژلب*ها، لب*های شما را پرتر نشان می*دهند. برای اینکه دندان*هایتان را رنگی نکند، انگشتان را در در دهان*تان قرار دهید و در همین حالت لب*هایتان را روی هم بگذارید، رنگ اضافی رژ لب به انگشتان خواهد چسبید. برای اینکه لب*هایتان خشک و ترک*خورده به نظر نرسند، می*توانید پیش از استفاده از رژ لب، مقداری ویتامین E روی لب*تان بمالید. اگر سن*تان بالای ۴۰ است، از رژ لب*های مات استفاده نکنید بلکه به جای آن رژ لب*های براق را همراه خط لب به کار ببرید تا افتادگی و جمع*شدگی لب*هایتان کمتر به نظر بیاید. برای پاک*کردن لک رژ لب از روی لباس*تان، از گلیسیرین استفاده کنید و سپس لباس*تان را بشویید. برای اینکه لب*هایتان را با استفاده از خط لب، آرایش کنید، باید ابتدا رژ لب و پس از آن، خط لب را دور لب*هایتان بکشید. هیچ*گاه از رژ لب و خط لبی که با هم تفاوت رنگ زیادی دارند، استفاده نکنید چون جلوه زیبایی نخواهد داشت.


  ● خطای فرچه
  نخستین اشتباه رایج برای
  استفاده از رژگونه استفاده از رنگ*های تند است. فراموش نکنیدکه همیشه یک ته رنگ، زیباتر و طبیعی*تر جلوه می*کند. رژ*گونه را در امتداد استخوان گونه*تان به کار ببرید. محل شروع آن باید خط رویش مو در کنار گوشتان باشد. برای اینکه گونه*هایتان برجسته*تر به نظر بیایند، باید از یک پودر روشن در زیر استخوان گونه*تان استفاده کنید. رنگی را برای رژگونه انتخاب کنید که ته رنگ قرمز زیادی نداشته باشد چون در این صورت، چهره شما بسیار آفتاب*سوخته به نظر خواهد رسید. قبل از استفاده از فرچه مخصوص رژگونه، آن را حتما تمیز کنید و اضافات رژگونه را از لابه*لای موهای آن بتکانید. برای پخش رژگونه، روی استخوان گونه، از حرکت*های نیمه هلالی فرچه روی استخوان گونه استفاده کنید. فراموش نکنید که شما نباید رژگونه را تا نزدیکی پره*های بینی پخش کنید. برای آرایش روز از مقدار بسیار کمی رژگونه استفاده کنید چون چربی روی پوست شما رنگ را به خود گرفته و آن را شدیدتر نشان می*دهد
  منبع :*****

 6. #62
  عضو خانواده بزرگ مامی سایت
  sara_behi آواتار ها
  عضویت: ۱۳۸۹/۰۳/۲۲
  محل سکونت
  همه ی ایران سرای
  نوشته ها
  974
  میزان امتیاز
  10
  پسند شده
  745
  پسند کرده
  4

  re: مقالات و نكات آرايشي و پيراستگي

  درست است که خبره شدن در آرایش یک مهارت است، اما این کار هم مثل بقیه کارها رمز و رموزی دارد که می تواند یک چهره کاملاً عادی را به چهره ای جذاب و فریبنده تبدیل کند.

  ۱/ فقط پنکک را روی قسمت های تیره پوست نکشید. برای اینکه پوست شاداب و تر و تازه به نظر برسد، باید سایه سیاه که زیر چشم می افتد را از بین ببرید. برای این منظور، با پنککی یک درجه روشن تر از کرم پودری که روی کل صورت زده اید، از خط مژه ها را تا انتهای گودی چشم و گوشه های بینی بپوشانید.
  ۲/ همیشه بلافاصله بعد از اینکه از حمام بیرون می آیید از فرمژه استفاده کنید. وقتی مژه ها با آب گرم خیس شده باشند، راحت تر و زیباتر برمی گردند و نمی شکنند.
  ۳/ درست است که پودر ابرو بسیار خوب عمل میکند و کاملاً طبیعی به نظر می رسد، اما دقت کنید که این پودر بعد از گذشت چند ساعت لکه دار شده و از بین می رود. برای این منظور بهتر است ابتدا با مداد ابرو نواحی خالی ابرو را پر کنید و بعد پودر را روی آن بزنید.
  ۴/ بعد از زدن کرم پودر روی صورت، کمی کف دست ها را به هم بمالید و بعد به آرامی آن را روی گونه ها، چانه، پیشانی و بینی بمالید. گرما باعث می شود که پودر بهتر روی صورت بنشیند و کاملاً طبیعی جلوه کند.
  ۵/ یک راه خوب برای اطمینان از اینکه آرایشتان افراطی نشود این است که از آخر به اول شروع کنید: مثلاً بعد از زدن کرم پودر، قبل از انجام آرایش چشم، رژگونه و رژلبتان را زنید. با اینکار چهره تان روشن تر به نظر می رسد و درنتیجه سایه و خط چشم و ریملتان را کمرنگ تر خواهید زد و آرایشتان طبیعی تر جلوه خواهد کرد.
  ۶/ برای اینکه مژه ها بلند و پر بدون گوله گوله جلوه کند، از ریمل های دو سره استفاده کنید. ابتدا سر حجم دهنده آن که کرم رنگ است و مژه ها را پر میکند را استفاده کرده و بعد از گذشت چند دقیقه که خشک شد، سر دیگر را که کار بلند کردن مژه ها را انجام می دهد را استفاده کنید.
  ۷/ اگر یک روز رژلبتان تمام شد و چیزی دم دستتان نبود، نگران نباشید خودتان هم میتونید رژلب درست کنید. ابتدا انگشتتان را کمی چرب کرده و بعد درون پودر سایه چشم فرو کنید و بعد روی لب بمالید.
  ۸/ برای مجذوب کردن بیشتر بیننده، اطمینان یابید که بین خط مژه ها و خط چشمتان فاصله ای نباشد. ابتدا از سایه پودری استفاده کنید بعد پلک را بالا برده و خط چشم را تا حد امکان نزدیک به خط مژه بکشید. اینکار باعث می شود که مژه هایتان هم پرتر نشان دهد.
  ۹/ موقع کشیدن خط چشم یا خط لب، سعی کنید آرنجتان را روی جایی محکم کنید مثل میز توالتتان. اینکار باعث می شود که بتوانید خط را بدون حرکت و نوسان دست و راحتتر بکشید.
  10/برای از بین بردن خستگی و قرمزی چشم ها می توانید از خط و سایه چشم آبی استفاده کنید. در این مواقع از استفاده از سایه هایی که قرمز در خود داشته باشد مثل بنفش، ارغوانی، ی حتی قهوه ای، خودداری کنید.
  اینستاگرام و تلگرام
  noora.desserts
 7. #63
  عضو خانواده بزرگ مامی سایت

  عضویت: ۱۳۹۰/۰۲/۱۳
  محل سکونت
  تهران
  نوشته ها
  84
  میزان امتیاز
  1
  پسند شده
  0
  پسند کرده
  0

  Re: سوالات كاربران در زمينه آرايش و مراقبت از پوست

  اینم چند کار خیلی ساده برای اینکه یه پوست شاداب داشته باشید:

  برای این که پوست با طراوت، شاداب، نرم و انعطاف*پذیر باشد باید آب کافی در بدن داشته باشید.
  برای این که پوست با طراوت، شاداب، نرم و انعطاف*پذیر باشد باید آب کافی در بدن داشته باشید. پوست یکی از محل*های مهم ذخیره آب است و در مجموع 20 درصد آب درون سلولی بدن را در خود نگه می*دارد.
  تبخیر مقداری آب از سطح پوست به طراوت پوست کمک می*کند.
  چربی طبیعی پوست از تبخیر بیش از حد آب پوست جلوگیری می*کند. برای شاداب*تر بودن پوست روزانه 7 تا 8 لیوان آب (بدون هیچ افزودنی) بنوشید. از ویتامین*های C و E زیاد استفاده کنید.
  سبزی و میوه تازه به حد کافی مصرف کنید ولی آنها را به خوبی بشوئید تا آلودگی*های مختلف را وارد بدن شما نکنند. از شستن کلی صورت خود با آب و صابون (به خصوص صابون*های معمولی) بپرهیزید.
  بلافاصله بعد از شستن و خشک کردن صورت از کرم مرطوب کننده استفاده کنید و در زیر نور خورشید، کرم ضدآفتاب به پوست بمالید.

  برای پوست*های آکنه*ای صابون*های آنتی باکتریال مناسب است و اگر پوست شما چرب است تمیز کردن پوست با آب و صابون مانعی ندارد، اما توجه شود که پوست خشک را بهتر است فقط با آب شست*وشو داد و در صورت استفاده از صابون بلافاصله پوست را خشک کرده و از کرم مرطوب کننده استفاده کرد

 8. #64
  عضو خانواده بزرگ مامی سایت

  عضویت: ۱۳۹۰/۰۵/۱۲
  نوشته ها
  2
  میزان امتیاز
  1
  پسند شده
  0
  پسند کرده
  0

  re: مقالات و نكات آرايشي و پيراستگي

  سلام عزیزم
  خیلی خوب بود ممنون

صفحه 8 از 11 نخستنخست ... 567891011 آخرینآخرین
 • مجوز های ارسال و ویرایش

  • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
  • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
  • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
  • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
  •  

  محاسبه ي شاخص توده ي بدني

  وزن به کيلـو گـرم
  قد به سانتي متر

  شاخص توده ي بدني
  بازه ي وزني مناسب شما