نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
Like Tree63Likes

موضوع: مقالات و نكات آرايشي و پيراستگي

نمایش نتایج: از 49 به 56 از 86
صفحه 7 از 11 نخستنخست ... 45678910 ... آخرینآخرین
 1. #49
  مدیر بازنشسته
  aram_khp آواتار ها
  آرام خسروپناهی
  عضویت: ۱۳۸۸/۰۵/۰۸
  محل سکونت
  تهران
  نوشته ها
  4,084
  میزان امتیاز
  12
  پسند شده
  1288
  پسند کرده
  219

  Re: نكات كوچولي آرايشي و پيراستگي

  رنگدانههاىبیشترى در پوست تیره نسبت به پوست روشن وجود دارد بنابراین باید نحوهآرایش و میكآپ این دو پوست با هم متفاوت باشد . پوستهاى تیره معمولا بسیارجذاب و زیبا هستند و با آرایش مناسب بسیار دلفریب به نظر میرسند.
  رنگدانههاى بیشترى در پوست تیره نسبت به پوست روشن وجود دارد بنابراینباید نحوه آرایش و میكآپ این دو پوست با هم متفاوت باشد . پوستهاى تیرهمعمولا بسیار جذاب و زیبا هستند و با آرایش مناسب بسیار دلفریب به نظرمیرسند.آرایش بر روى پوست تیره میتواند غلیظ تر از آرایش روی پوستهاى روشنباشد چرا كه با این روش اجزاى صورت نمایان تر مى شوند.
  پايه پوست :برایپوستهای تیره بهتر است از بیسهای مایع استفاده كنید مثلا كرم پودرهای مایعبرای یكدست كردن پوست تیره بسیار عالی است. كرم پودر را قبل از استفادهروی چانه خود امتحان كنید . همان رنگی را كه با پوست شما هماهنگی بیشتریدارد استفاده كنید. اگر ترجیح میدهید پوستتان را یك درجه روشن تر كنیدبهتر است تست كرم پودر پشت دستتان باشد.  پودر تكميلى :حالااز یك پوشانده تكمیلى استفاده كنید كه از شید كرم پودرتان یك درجه روشن ترباشد . پنكیك را با فرچه بر روی پوست بزنید.حتی از پودر بچه هم در شرایطاضطراری میتوان استفاده كرد. البته مواظب باشید كه زیاد استفاده كردن ازآن باعث سفیدی مصنوعی پوست میشود .سعی كنید كه همواره طبیعی به نظر برسید .


  رژ گونه:اگر پوستی متوسط تیرهدارید بهتر است از رژ گونه با رنگ سرخ ، صورتى و يا رزی استفاده كنید واگرپوستی كاملا تیره دارید از رنگهای ارغوانى و برنز استفاده كنید به شدت ازرنگهای قهوه ای و هلویی اجتناب كنید.


  براق كننده :پودرهایبراق كننده یا highlighter میتواند در این بخشها استفاده شود تاهالهصورتتان را نمایان تر كند. اطراف ناحیه چشم و استخوان گونه و پل بینی وبالای لب .البته در استفاده از آن دقت كنید . بسیار ملایم و كم استفادهكنید .  چشم ها:میتوانید چشمهایتان را تیره آرایش كنید . از مدادهای قهوه ای تیره و یامشكی برای چشمتان استفاده كنید تا با رنگ موهایتان هماهنگی داشته باشد. ازسایه آبی یا بنفش برای پوست تیره استفاده كنید ، سایههای متالیك همگزینههای خوبی است .سایههای خیلی سفید یا روشن كمتر مورد استفاده قرارمیگیرد . برای میهمانی شب یا مجالس میتوانید از مداد چشم نقره ای یا طلاییاستفاده كنید . ریمل مشكی در هر حالتی برای پوست تیره مناسب است .
  لبها:برای لبها بهتر است از مداداستفاده نكنید . از رژ لبهای تیره استفده كنید مثل بنفش ، قرمز تیره و یااز رژ لبهای مایع كه براق كننده هستند استفاده كنید، اگر خواهان رژ كمرنگهستيد . این را بدانید پوست تیره به خودی خود جذاب است و با آرایش بهراحتی میتوان عیبهایش را برطرف نمود.
  سهم ما از گل سرخ ، یک بغل شادی و آرامش توست

 2. #50
  مدیر بازنشسته
  aram_khp آواتار ها
  آرام خسروپناهی
  عضویت: ۱۳۸۸/۰۵/۰۸
  محل سکونت
  تهران
  نوشته ها
  4,084
  میزان امتیاز
  12
  پسند شده
  1288
  پسند کرده
  219

  Re: نكات كوچولي آرايشي و پيراستگي

  درمان موهای زیر پوستی

  وجود مو های زیرپوستی، مشکلات خیلی ها است و پای آنها را به مطب متخصصان پوست و مو باز میکند. این عامل به این دلیل ایجاد می شود که مویی پیچ میخورد یا برمیگردد و به درون پوست و آنجا رشد میکند. این مساله معمولا در موهایی که با زاویه مایل نسبت به سطح پوست رشد میکنند، شایعتر می باشد و افرادی که موهای مجعد و زبر و فر خورده دارند، بیشتر دچار این مشکل میشوند و البته بروز این مشکل در موهای جلوی گردن، زیر چانه و فک تحتانی شایعتر است.
  ضایعه اولیه در این بیماری به شکل پاپولهایی در محل رویش مو دیده میشود که معمولا سفت است ودر برخی موارد التهابی و یا حتی عفونی هم می شود. و این التهاب گاهی با خارش نسبتا شدید روی ضایعه و حوالی آن همراه است ، بیمار با خارش و دستکاری ناحیه، وضع را بدتر میکند. این نوع خارشها به ویژه در نواحی تناسلی شایعتر است.
  هر چه التهاب ناحیه بیشتر باشد یا ناحیه مذکور تحت اصلاح بیشتری قرار گیرد، احتمال ایجاد لکهای نقطهای در محل ضایعه بیشتر می شود و این حالت به خصوص بر روی ساق پا و ساعد بسیاری از خانم ها مشاهده میشود. خانمهایی که از دستگاههای اپیلاتوری مخصوصا روی ساق پای خود استفاده میکنند، به طور شایعتری درگیر این موضوع هستند. همچنین آقایانی که موهای مجعد دارند، در ناحیه زیر چانه و فک تحتانی، وضعیت رشد موها به گونهای است که مسیری مورب و حتی گاهی موازی با سطح پوست را میتواند ایجاد نماید، بنابراین در آقایانی که اصلاح روزانه به وسیله تیغ انجام میدهند، نیز به طور شایعی این ضایعات را میتوان در این نواحی مشاهده نمود.
  در حقیقت موهایی که در این نواحی اصلاح شده اند و یا به روشهای دیگر اپیلاسیون شده اند، تمایل دارند که به هنگام رشد بعدی یا دیواره فولیکول را سوراخ کنند و بیرون بیایند و یا اینکه خود مو تمایل دارد که به سمت عقب و به طرف سطح پوست برگردد و مجددا وارد اپیدرم شود. در هر دو حالت ورود مو به داخل پوست سبب ایجاد یک پاسخ التهابی می شود و مشکلات پوستی بعدی را ایجاد می نماید. اگر پوست به هنگام اصلاح کردن کشیده شود و یا اصلاح در خلاف جهت رشد مو صورت گیرد، در این حالت تعداد بیشتری از موها به حالت زیر جلدی درمیآید زیرا وقتی کشش از بین میرود و پوست در حالت نرمال قرار میگیرد، نوک این موهای تراشیده می شود، دیواره فولیکول را سوراخ کرده و بیرون خواهد آمد.
  در اصلاح به وسیله ماشینهای ریشتراش و یا اصلاح به وسیله تیغ به نحوی که در مسیر رشد مو صورت گیرد، از تعداد موهای داخل جلدی کم می کند. البته در بیمارانی که موی زبر دارند و بر روی ساق پاهای خود از دستگاههای اپیلاتور استفاده می نمایند، محل خروج موها از فولیکول، حتی بدون اینکه موی زیر جلدی در ناحیه داشته باشند، میتواند لکهای ریزی را ایجاد کند که نمای نقطه نقطه و ناجوری به ساق پا میدهد و باعث نمودار شدن هر چه بیشتر محل خروج موها میشود که این حالت نیز برای خانمها از نظر زیبایی ناراحتکننده می باشد.
  در بعضی از افرادی که موی مجعد دارند، گاهی ممکن است موی زیر جلدی حتی بدون اصلاح و بدون تحریک پوستی ایجاد گردد. این حالت وقتی مشاهده میشود که منافذ فولیکولها بسته می شود یا به دلیل واکنشهای التهابی قبلی اجازه رویش مو را به طور طبیعی به خارج از فولیکول نمیدهد.
  جلوگیری و درمان موهای زیر پوستی
  باید در شیوه اصلاح دقت کرد. اصلاح باید در مسیر رشد مو و بدون کشیده شدن پوست انجام گیرد و چنانچه از یک روش اصلاح نتیجه نامطلوب گرفتهاید، روش خود را عوض کنید و روشهای دیگر را امتحان نمایید. در آقایان، استفاده از ماشینهای اصلاح نتایج را بهتر خواهد کرد. علاوه بر این بلافاصله پس از اصلاح لازم است حوله آب گرم روی ناحیه قرار داده و در حدود ۵ تا ۱۰ دقیقه به همان وضعیت نگه دارید.
  اگر التهاب حاصله سبب ناراحتی شده است، میتوان موهایی را که بیشترین التهاب را ایجاد کردهاند، به وسیله موچین و با یک آینه با بزرگنمایی مناسب، بیرون بیاورید و از ادامه پروسه التهابی جلوگیری نمایید. توجه داشته باشید این کار وقتی نتایج خوبی دارد که با آینه مناسب، نوک موی بیرون آمده را مشاهده نمایید، در غیر این صورت تحریک و کندوکاو پوست به قصد پیدا کردن نوک مو سبب افزایش التهاب می شود. علاوه بر این، این عمل را باید به سرعت انجام دهید و اگر نتوانستید موفق شوید، میتوانید روز بعد و پس از کاهش التهاب دوباره این کار را تکرار نمایید و بعد از این کار نیز مجددا از حوله گرم استفاده نمایید. مصرف ایبوبروفن و سایر ضدالتهابها نیز میتواند به رفع التهاب حاصله کمک نماید. علاوه بر این ماساژ ملایم ناحیه به وسیله اسکرابهای پوستی و لایهبرداری مختصر به وسیله اسیدهای میوه نیز کمککننده است و به رفع التهاب و لکهای حاصله از التهاب کمک میکند.
  اگر با این روشها موفق نشدید، لازم است داروهای حاوی کورتون موضعی (و در برخی از موارد مصرف کورتون خوراکی) به طور محدود و نیز مصرف کرمهای حاوی رتینویید موضعی را توصیه کرده و زیر نظر پزشک از این روشها استفاده کنید. با انجام همه این روش ها اگر واکنش التهابی شما به خصوص در ناحیه صورت و زیرچانه و فک تحتانی شدید است، اصلاح کردن را باید به مدت ۱ تا ۳ ماه در ناحیه مزبور قطع نمایید و اجازه دهید موهای داخل جلدی به تدریج رشد کنند و از پوست بیرون بیاید.
  در این حالت طی ۱ هفته تا ۱۰ روز اول بعد از قطع اصلاح صورت علایم بیماری بدتر می شود و سپس شروع به کاهش میکند. طی مدت ۱ تا ۳ ماه گفته شده نیز لازم است از داروهای ضدالتهابی موضعی و خوراکی، لایهبردارها و حوله گرم بهطور مکرر استفاده نمایید. اگر واکنشهای شما به حدی شدید است که بلافاصله پس از شروع اصلاح موها دوباره همه علایم شروع شده و التهاب لکهای حاصله همراه با خارش برای شما تکرار میشود، لازم است از روشهای اپیلاسیون دایمی استفاده نمایید.
  برای این کار در حال حاضر میتوان از لیزر موهای زاید استفاده کرد. با این روش فولیکول مو از بین می رود و طی چند جلسه سبب از بین رفتن و یا کاهش بارز موها در ناحیه میشوید. علاوه بر این کیفیت موهای باقیمانده و یا موهایی که مجددا رشد میکنند، تا حدود زیادی تغییر پیدا می کند و از حالت مجعد و زبر اولیه خارج میشود، در نتیجه اصلاح آنها با هر یک از روشهای گفته شده معمولا به آسانی صورت می گیرد و بدون واکنش التهابی و یا ایجاد موهای زیرجلدی جدید خواهد بود.
  سهم ما از گل سرخ ، یک بغل شادی و آرامش توست

 3. #51
  مدیر بازنشسته
  aram_khp آواتار ها
  آرام خسروپناهی
  عضویت: ۱۳۸۸/۰۵/۰۸
  محل سکونت
  تهران
  نوشته ها
  4,084
  میزان امتیاز
  12
  پسند شده
  1288
  پسند کرده
  219

  Re: نكات كوچولي آرايشي و پيراستگي

  بستن موهای سر
  خانم ها از سنجاق یا تل های کشی و پلاستیکی برای نگه داشتن موهای خود در یک محل
  استفاده می کنند. این وسایل به دلیل عملکرد مخصوص خود موجب کشیده شدن موها
  شده و لذا در دراز مدت باعث شکسته شدن و ریزش مو در منطقه مورد استفاده می گردند.
  سنجاق سر باید صاف، نرم و دارای نوک گرد باشد. تل سر از نوع لاستک کشی ممنوع
  است. قسمتی از تل سر که در تماس مستقیم با موها است بایستی نرم و اسفنجی باشد تا
  حداقل کشش به موها وارد شده و در ضمن خود تل هم تا حد امکان شل بسته شود.
  بهتر است محل استقرار تل و سنجاق سر در بین موهای سر به طور مرتب عوض شود
  تا یک مکان خاص همیشه دچار آسیب به موها نگردد. محکم بستن موها با تل یا کش
  سر در طولانی مدت موجب عقب رفتن خط موی جلوی سر و لذا بلند شدن پيشانی
  می شود.
  دکتر علی وفایی.
  سهم ما از گل سرخ ، یک بغل شادی و آرامش توست

 4. #52
  مدیر بازنشسته
  aram_khp آواتار ها
  آرام خسروپناهی
  عضویت: ۱۳۸۸/۰۵/۰۸
  محل سکونت
  تهران
  نوشته ها
  4,084
  میزان امتیاز
  12
  پسند شده
  1288
  پسند کرده
  219

  Re: نكات كوچولي آرايشي و پيراستگي

  [img]http://********.com/images/stories/attire/aasc1.jpg[/img]
  آرایش مناسب ، آرایشی است که در اثر گرما و رطوبت به هم نریزد

  بابی براون آرایشگر معروف در زمینه تثبیت آرایش صورت در گرما و رطوبت زیادبرخی و در مجالس،توصیه هایی برای شما دارد. او میگوید آرایشی که تثبیتنمیشود تاثیر نامطلوبی بر آرایش صورت و زیبایی چهرۀ شما می گذارد. در اینشرایط، گویی آرایش بر صورت سنگینی میکند و گاهی همۀ نقوش آرایشی روی صورتدر میانۀ روز آب می شوند و پایین می ریزند. اهمیت ندادن به بهم ریختگیآرایش کار پسندیده ای نیست ؛ برای رفتن به سر کار یا شرکت در مراسمی خاصمثل جشن ازدواج، داشتن ظاهری آراسته و آرایشی مناسب و حفظ آن ضروری است.برای حفظ طراوت صورت آرایش شده در هوای خیلی گرم، میتوانید ضمن استفاده ازلوازم آرایش ضدآب و ضد گرما از نکات و راهنمایی هایی که در ذیل بدانهااشاره شده است نیز استفاده کنید.

  در مورد آرایش صورت  Sunless tanner کرم ضد آفتابی است که من از آن خیلی راضی هستم چون بااطمینان همۀ صورت را می پوشاند و محافظ بسیار خوبی در برابر آفتاب داغتابستان است. این کرم را یکبار در هفته روی پوست صورت خود که بی آرایش وپاک شده با شیرپاک کن است، بمالید.برای آنکه خطوط مرزی روی صورتتان به جاینماند، باید کرم را تا کنار گوشها و روی گردن نیز بزنید. میان سه رنگروشن، متوسط و تیرۀ این کرم، رنگی را انتخاب کنید که با پوستتان هماهنگاست. به عنوان مثال، اگر معمولا" از کرم برنز تیره استفاده می کنید، رنگتیرۀ این محصول را انتخاب کنید.


  کرم مرطوب کنندۀ رنگی  از کرمهایی که کمترین رنگ را دارند استفاده کنید. کرمهای مرطوب کننده بارنگهای روشن بهترین انتخاب برای پوشش صورت است. از کرمی استفاده کنید کهSPF ( فاکتور محافظت در برابر آفتاب) آن از 15 به بالا باشد و رنگ کرممرطوب کننده را نزدیکترین رنگ به رنگ پوستتان انتخاب کنید. یکی از کرم هایمرطوب کننده مناسب که حاوی مواد ضد آفتاب نیز هست.


  کرم پودر خشک
  این کرم برای پوست های ناصافی که نیاز به پوشاننده های سنگین تری دارندمناسب است. کرم پودر خشک برای تابستان که معمولا" پوست کمی چرب تر می شود،مناسب است. در بسیاری از مواقع این کرم پودر بر کرم پودر چرب و مایعارجحیت دارد - حمل این کرم پور راحت است چون نمی ریزد و شما می توانید آنرا در کیف آرایش، همراه خوتان داشته باشید__ همچنین در ساخت این کرم پودر،از مواد مات و بدون جلایی استفاده شده است که چربی مازاد پوست را جذب میکند. بروشور این کرم را بخوانید و مطمئن شوید کرم تابستانی آن سیلیکاداشته باشد. سیلیکا مادۀ معدنی است که چربی پوست را جذب می کند.
  پنکک مات  پنکک مات برای تابستان بسیار مناسب است چون برق ناشی از چربی پوست را میگیرد. از این پنکک می توانید فقط روی نقاط چرب پوست استفاده کنید مثلپیشانی، بینی و چانه.


  کاغذ خشک کن  این کاغذهای خشک کن یکبار مصرف هستند و چربی های اضافی روی پوست را بر میدارند. شما می توانید هر چند بار که نیاز پیدا کردید از این کاغذهااستفاده کنید چون ضرری برای پوست ندارند.  [img]http://********.com/images/stories/attire/ddd2.jpg[/img]


  در مورد چشمها، گونه ها و لب ها  استفاده از پنکک، به عنوان آستر آرایش چشم  قبل از آرایش چشم، روی پلکهای خود پودر پنکک بزنید تا آرایش روی آن تثبیتشود. با این کار چربی پوست گرفته می شود و پوست آماده می شود تا سایه رویآن زده شود. سعی کنید به جای سایه های کرمی از سایه های پودری استفادهکنید؛ چون سایه های کرمی معمولا" حاوی کرم های نرم کننده هستند و دوامزیادی ندارند.


  خط چشم های ژله ای و مایع  این خط چشم ها ضدآب هستند و روی پوست پخش نمی شوند. می توان گفت مثل چسبروی پوست می چسبند و به ویژه برای روزهای گرم تابستان بسیار مناسب هستند.در هوای مرطوب و گرم، این نوع خط چشم جایگزین بسیار مناسبی برای مداد چشماست که معمولا" چرب است و با رطوبت و گرمی هوا روی پوست پخش می شود.


  رژ گونه  اگر پوست خیلی چربی دارید، از رژ گونۀ خشک استفاده کنید و اگر پوست خشک یامعمولی دارید، از رژگونۀ پودری استفاده کنید. از رژگونه های کرمی، که حاویکرم نرم کننده هستند و در گرمای هوا سرازیر و پخش می شوند استفاده نکنید.


  خط لب  هر رژ لبی با هر ویژگی و مارکی در صورتی روی لب پایدار خواهد ماند که قبلاز آن روی لبها، خط لب کشیده شود. خط لب مرزی را روی لب مشخص می کند کهرنگ رژلب از آن بیرون نمی زند و پخش و پاک نمی شود. سعی کنید از خط لبهمرنگ با رنگ طبیعی لبهایتان استفاده کنید. حتما" خط لب را قبل از رژ لببزنید به این ترتیب که خطی دور لبها بکشید و سپس روی لبها را نیز کمی خطلب بکشید و بعد رژ لب یا برق لب بزنید.


  از رنگهای تابستانی استفاده کنید  برای آرایش چشمها از سایه هایی که رنگ های تابستانی را تداعی می کننداستفاده کنید، مثل سبز نعنایی، آبی آسمانی یا صورتی روشن. از همان سایه ایکه روی پلکها زده اید یک لایه از ریشه تا نوک مژه ها بزنید و بعد دو لایهریمل روی آن بزنید.  روی پوستتان را با پودر براق و درخشان با تن شامپانی یا برنز، های لایتزیبایی بزنید. روی گونه ها را نیز از همین رنگ رژ گونه بزنید تا رنگ پوستشما یکنواخت و هماهنگ گردد.  استفاده از برق لب های که رنگ سرد دارند مثل برق لب صورتی، هلویی یاقرمز-صورتی درخشش و زیبایی رژ لب را روی لبها، دوچندان می کند. همچنین میتوانید با استفاده از یک سوآب کمی رنگ روغنی شفاف روی رژ لب خود بزنید.اثر این رنگ های روغنی روی لب مثل اثر برق لب است.
  سهم ما از گل سرخ ، یک بغل شادی و آرامش توست

 5. #53
  مدیر بازنشسته
  aram_khp آواتار ها
  آرام خسروپناهی
  عضویت: ۱۳۸۸/۰۵/۰۸
  محل سکونت
  تهران
  نوشته ها
  4,084
  میزان امتیاز
  12
  پسند شده
  1288
  پسند کرده
  219

  Re: نكات كوچولي آرايشي و پيراستگي

  [BLOCKQUOTE]در آرایشطبیعی كشیدن خط چشم دور تا دور چشم و سایه های دو رنگ زیاد مطرح نیست، اصلمهم قرینه نبودن آرایش چشم و گونه است كه مهمترین ویژگی صورت طبیعی است.


  اینكه چگونه باید آرایش كنیم را همه ما از سنین خردسالی وقتی یواشكی بهسراغ كیف لوازم آرایش مادرمان می رفتیم و سر و صورتمان را قرمز می كردیمبلدیم. آنچه اهمیت دارد طریقه صحیح آرایش و رفع عیب های صورت با استفادهاز محصولات آرایشی است به عبارت دیگر یك آرایش ترمیم كننده. قبل از اینكهببینیم چه رنگی به صورتمان می آید و چه رنگی مناسب تابستان است ابتدا بایدبه فكر ترمیم چاله های صورت بود. ابتدا صورت را با یك لایه كرم مرطوبكننده بپوشانید. سپس قلم مو را به پن كیك آغشته و روی صورت بزنید. در صورتاستفاده از كرم پودر آن را روی اسفنج خیس مالیده و سپس روی صورتتان پخشكنید.  پس از مالیدن كرم پودر كمی پن كیك روشن را با قلم مو روی صورتتان بكشید تاكاملاً پخش شود و دیر عرق كند. اگر صورتتان پهن است از كشیدن یكنواخت پنكیك روی صورت خودداری كنید. نواحی كنار گوش محل رویش مو و زیر چانه راپررنگ بزنید تا صورتتان كوچك تر نشان داده شود. از پن كیك دو رنگ (تیره وروشن) نیز می توان برای این كار بهره گرفت. با پن كیك تیره می توان برایكوچك و كوتاه نشان دادن بینی، بزرگ نشان دادن چشمان گود رفته و گردنباریك، برجسته نشان دادن گونه و برطرف كردن لكه ها و زخم ها استفاده كرد.برای برجسته نشان دادن گونه یك خط از گوشه دهان به وسط گوش و یكی دیگر بهصورت عمودی از گوشه خارجی چشم به طرف چانه فرض كنید. تلاقی این دو خط رادر نظر گرفته و پودر تیره را به صورت هلالی روی صورت بكشید.  برای اینكه بدانید چه رنگ آرایشی به شما می آید به رنگ موهایتان توجهكنید. اگر موی گندمی یا زیتونی دارید، سراغ بنفش، قرمز و یاسی بروید. اگرموهایتان خرمایی است، سایه های براق، كرم و رژ لب نارنجی بسیار پیشنهاد میشود. موهای شرابی یا بلوطی نیز تمامی رنگ های تابستانی را می پذیرد. سبزبا آبی انتخاب خوبی است. برای موهای بور نیز انتخاب اول رژ لب قرمز است.این افراد اگر بیشتر از خط چشم یا ریمل استفاده كنند زیباتر خواهند شد تاسایه های بنفش و صورتی. تیپ مشكی ها نیز پیشنهاد می شود سراغ طوسی،خاكستری، مشكی و سرمه ای بروند و از رژ لب های قرمز و نارنجی و سرخابیاستفاده كنند.  اگر هم به مد فكر می كنید، سراغ رنگ های استواییبروید. سایه های سبز (چمنی، فیروزه ای و مرجانی)، بنفش و آبی آسمانی توصیهمتخصصان زیبایی برای تابستان ۲۰۰۶ است. در این مدل ریمل جایی ندارد و تنهااز مداد مشكی و سایه برای آرایش چشم استفاده می شود.


  اگر عینك می زنید، بیشتر از سایه های قهوه ای، آبی و بنفش استفاده كنید.استفاده از سایه های روشن و صدفی باعث گم شدن چشم پشت عینك می شود. اگرعینك تان فریم مشكی دارد حتی الامكان از ریمل استفاده كنید و تا می توانیدخط چشم نكشید. این گونه چشم تان بیشتر مورد توجه قرار می گیرد.  برعكس در عینك های گریف (بدون فریم) و یا عینك های پنسی هر چه سایه روشنتر باشد چشم بیشتر جلوه می كند. نكته مهم دیگر در آرایش های ترمیمیاستفاده از سایه كمرنگ برای رفع گودی چشم است. سایه روشن را از گوشه داخلیتا كمی خارج چشم زده و سپس كمی سایه تیره دور چشم بزنید تا چشم بیشتر جلوهكند. در مدل های آرایشی كه امروزه طرفدار دارد، بیشترین تمركز روی چشماست. استفاده از دو رنگ سایه مات و تیره مثلاً آبی- سرمه ای در صورت سفیدبودن چهره باعث زیباتر شدن چشم می شود.  برعكس استفاده از سایه تك رنگ چشم را كوچك نشان می دهد. مالیدن سایه بدون خط چشم باعث مریض حال نشان دادن فرد می شود.  حتماً از ریمل یا خط چشم برای تكمیل آرایش استفاده كنید. در این نوع آرایشبرای بهتر جلوه كردن لب نیز از رژلب و مداد لب همزمان استفاده كنید. مدادلب می تواند فرورفتگی ها را بپوشاند و همانند ژل بوتاكس عمل كند.رژلب روشنو براق بیشتر برای لب های خیلی بزرگ و كشیدن مداد لب برای لب های باریكبسیار توصیه می شود.اینها دستورالعمل هایی بود كه برای آرایش ترمیمی بهكار می رود.  برای یك آرایش طبیعی كه تنها صورت شما را از بی حالی و رخوت درآورداستفاده از پودر كمرنگ، ریمل رقیق و رژگونه آجری و رژ لب براق با تنالیهصورتی بسیار عالی است.  در آرایش طبیعی كشیدن خط چشم دور تا دور چشم و سایه های دو رنگ زیاد مطرح نیست، اصل مهم قرینه نبودن آرایش چشم و گونه است كه مهمترین ویژگی صورت طبیعی است.
  [/BLOCKQUOTE]
  سهم ما از گل سرخ ، یک بغل شادی و آرامش توست

 6. #54
  عضو خانواده بزرگ مامی سایت

  عضویت: ۱۳۸۹/۰۴/۲۷
  نوشته ها
  37
  میزان امتیاز
  1
  پسند شده
  39
  پسند کرده
  0

  Re: نكات كوچولي آرايشي و پيراستگي

  [JUSTIFY]مرسی از مطالب قشنگت.واقعاً چرا هیچکی اینجا نیست؟!
  متاسفانه ما ایرانیا عادت کردیم با آرایش کردن و کرم پودر زدن پوستمونو زیباتر کنیم .اما یه نکته در مورد لایه برداری پوست.من روی گونه هام کک مک زیاد داشتم که با چند جلسه لایه برداری کاملا برطرف شد اما پوستم فوق العاده نازک و حساس شده و با اینکه چند سال از لایه برداری می گذره فقط از صابون هایی که نرم کننده دارن می تونم استفاده کنم در غیر اینصورت حالت سوخته و قرمز می شه.
  [/JUSTIFY]

 7. #55
  مدیر بازنشسته
  aram_khp آواتار ها
  آرام خسروپناهی
  عضویت: ۱۳۸۸/۰۵/۰۸
  محل سکونت
  تهران
  نوشته ها
  4,084
  میزان امتیاز
  12
  پسند شده
  1288
  پسند کرده
  219

  Re: نكات كوچولي آرايشي و پيراستگي

  [BLOCKQUOTE]تا حالا شده همکارتون که آشنایی کمی باهاتون داره یا کاملا باهاتون غریبه است بهتون بگه چقدر خسته به نظر می رسید؟ اون لحظه می خواهید با مشت بزنید تو صورتش!  اصولا کسانی که شب دیر به رختخواب می روند روز بعد خسته و خواب آلود بنظرمی رسند.در اینجا روشهایی ارائه می دهیم برای اینکه شاد و سرزنده بنظربرسید و دیگر هیچ وقت این عبارت آزاردهنده را نشنوید:


  1-بصورتوارونه بخوابید طوریکه سر شما پایین تر از بدن و پاهایتان قرار گیرد. اینکار باعث می شود که خون در صورت شما جریان یابد و صورتی گلگون و سرحالداشته باشید.  2-موهایخود را به سمت بالا جمع کنید و ببندید. این کار باعث میشود که صورت شماکمی به سمت بالا کشیده شود و چهره شما را بازتر نشان دهد.  3-ازرژ لب صورتی براق استفاده کنید. این کار هم به چهره شما رنگ می دهد و همباعث می شود که چشمان خسته شما کمتر در نظر اطرافیان جلب توجه کند.  4-ازدوش آب ولرم استفاده کنید. حمام کردن با آب ولرم در صبح باعث می شود کهخون در زیر پوست شما جریان یابد و شادابی به پوست شما باز گردد.  5-چندقطره ای لیمو و روغن زیتون را به آبی که در ان چند تکه یخ انداخته ایدبیفزایید. یک تکه یخ را بر روی صورت خود حرکت دهید، درابتدا سرمای آن زیاداست ولی پوست شما به آن عادت خواهد کرد.سرمای یخ پف صورت شما را کاهشمیدهد، همچنین اسید سیتریک موجود در آب لیمو باعث سفت شدن پوست شما می شودو روغن زیتون به رطوبت پوست شما می افزاید.


  [img]http://********.com/images/stories/attire/aaa5.jpg[/img]
  6-از سایه هایی استفاده کنید که قرمزی چشم شمارا کمتر نشان دهد. از مداد چشم تیره در قسمت داخلی پلک بالایی استفادهکنید، این کار قسمت سفیدی چشم شما را براق تر نشان می دهد. از مداد چشمروشن در قسمت داخلی پلک پایین خود استفاده کنید.  7-یکتکه پارچه نخی را در درون قهوه ای که کاملا دم کشیده است فرو ببرید و آنرابه آرامی در زیر چشمهایتان فشار دهید. این کار باعث می شود که پف و گودیدور چشم از بین برود. کافئین موجود در قهوه باعث می شود هاله سیاه ریگ دورچشم کمرنگ شود و از پف دور چشم نیز می کاهد.  8-ازمصرف غذاهای شور خودداری کنید. سدیم زیاد باعث پف کردن صورت شما می شود.از مصرف انواه سس ها بپرهیزید زیرا اکثر انها پرچرب اند و طعم نمک را بهخود جذب می کنند در نتیجه شما نمی توانید طعم شوری آن را حس کنید.  9-از ریمل استفاده کنید. سعی کنید حالت قشنگی به مژه های پلک بالایی بدهید. چشمانی که خسته هستند احتیاجی به مداد تیره در پلک پایین ندارند.  10-ازرنگهای شاد در انتخاب لباس استفاده کنید. رنگهای شاد چهره شما را بازترنشان میدهد. رنگهای تیره بخصوص رنگ مشکی چهره شما را رنگ پریده تر می کند.روسری یا شال صورتی سر کنید تا چهره شما پر حرارت و شاداب بنظر رسد.


  [img]http://********.com/images/stories/attire/aaa5.jpg[/img]
  11-ازسایه پررنگ در گوشه چشم استفاده کنید. این قسمت بطور طبیعی تیره بنظر میرسد. وقتی از سایه های پررنگ در این قسمت استفاده می کنید باعث می شود کهچشم شما براق تر بنظر رسد.  12-از وسائل زینتی براق و درخشان استفاده کنید زیرا شما را سرزنده و سرحال نشان می دهد.  13-ازسایه های مایل به قرمز استفاده نکنید. سایه هایی که ته رنگ قرمز دارند مثلقهوه ای باعث می شود که سرخی چشمان شما بیشتر جلوه کند. از سایه های سرداستفاده کنید.  14-هیچوقت بروی صورت نخوابید. این کار پف صورت را زیاد می کند و باعث می شود چهره شما بیشتر خسته و خواب آلود بنظر رسد.  15-بعضی اوقات که صورتشما بی روح است احتیاج به این دارید که رنگ و جلوه تازه ای به آن ببخشید.می توانید از برنزه کردن استفاده کنید. بخصوص در ناحیه گونه ها بیشتر ازآن استفاده کنید زیرا جلوه بیشتری دارد.
  [/BLOCKQUOTE]
  سهم ما از گل سرخ ، یک بغل شادی و آرامش توست

 8. #56
  مدیر بازنشسته
  aram_khp آواتار ها
  آرام خسروپناهی
  عضویت: ۱۳۸۸/۰۵/۰۸
  محل سکونت
  تهران
  نوشته ها
  4,084
  میزان امتیاز
  12
  پسند شده
  1288
  پسند کرده
  219

  Re: نكات كوچک آرايشي و پيراستگي

  گاهی لوازم آرایش ما به دلیل استفاده نشدن و یا دیر به دیر استفاده شدن کیفیت اولیه ی خود را از دست خواهند داد برای مثال یک ریمل مخصوصا اگر جنس مرغوبی هم نداشته باشد پس از مدتی خشک و غیر قابل استفاده خواهد شد چرا که همین که برس را داخل ریمل حرکت می دهیم باعث میشود که مواد داخل ریمل در اثر اصطکاک و گرم شدن حالت مایع خود را حفظ کرده ود یگر به بدنه نچسبند تا خشک شوند بنابراین بهتر است اولا همه ی لوازم آرایشهای مایع خود از قبیل ریمل یا رژ لب و کرم پودرهای مایعی که تنها برای مجالس خاص و هر از گاهی استفاده میشود را در یخچال و بخصوص قسمت بالایی آن نگهداری کنید تا همیشه تازه و قابل استفاده باقی بمانند، رژها در اثر گرمای خانه چه در زمستان و چه تابستان خراب نشوند و ریملها نیز خشک نگردند.
  دوما اگر این اتفاق پس از مدتی رخ داد و دیدید که ریملتان با وجود داشتن محتویات داخلش خشک و غیر قابل استفاده شده و محتویاتش به بدنه ی آن چسبیده می توانید از چند قطره چای گرم استفاده کرده و پس از آنکه چای را داخل ریمل ریختید درب آن را بسته و خوب تکان دهید و سپس به حالت خوابیده روی میز بگذارید و برای هر بار استفاده خوب آن را تکان داده و برسش را چندین و چند بار داخل و خارج کنید تا کاملا مواد جذب برس ریمل شوند.
  اگر ریملتان با این عمل باز هم زیاد خوب نشد یکی دوقطره روغن زیتون داخل آن بریزید که این بار حتما حالت خشکی آن را برطرف خواهد کرد.
  سهم ما از گل سرخ ، یک بغل شادی و آرامش توست

صفحه 7 از 11 نخستنخست ... 45678910 ... آخرینآخرین
 • مجوز های ارسال و ویرایش

  • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
  • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
  • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
  • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
  •  

  محاسبه ي شاخص توده ي بدني

  وزن به کيلـو گـرم
  قد به سانتي متر

  شاخص توده ي بدني
  بازه ي وزني مناسب شما