نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
Like Tree64Likes

موضوع: مقالات و نكات آرايشي و پيراستگي

نمایش نتایج: از 33 به 40 از 89
صفحه 5 از 12 نخستنخست ... 2345678 ... آخرینآخرین
 1. #33
  عضو خانواده بزرگ مامی سایت

  عضویت: ۱۳۸۸/۰۴/۲۸
  نوشته ها
  75
  میزان امتیاز
  1
  پسند شده
  8
  پسند کرده
  0

  Re: نكات كوچولي آرايشي و پيراستگي

  امروز میخوام براتون در مورد برنزه کردن بدن مطلب بزارممممممممممممم.تشکر یادتون نره ها.................

 2. #34
  عضو خانواده بزرگ مامی سایت

  عضویت: ۱۳۸۸/۰۴/۲۸
  نوشته ها
  75
  میزان امتیاز
  1
  پسند شده
  8
  پسند کرده
  0

  Re: نكات كوچولي آرايشي و پيراستگي

  برای این كه پوست برنزه جذابی داشته باشید انتخاب با شماست. یا پوست خود را در معرض پرتو مضر خورشید قرار دهید یا این كه بوسه درخشان خورشید را از دست بدهید، اما شما یك گزینه دیگر هم دارید؛ محصولات برنزه كننده بدون آفتاب.محصولات برنزه كننده بدون آفتاب كه تمدیدكننده های برنزه گی نیز نامیده می شوند قادرند به پوست شما ظاهری برنزه داده بدون این كه نیازی باشد تا پوست خود را در معرض اشعه های ماوراءبنفش قرار دهید.گرچه این محصولات ایمن تلقی می شود اما معمولاً بسته به این كه آنها چگونه مصرف و استعمال می شوند خطراتی با خود به همراه خواهند داشت.
  ●مكانیزم عمل این محصولات
  ماده موثر در اغلب این محصولات دی هیدروكسی استونDHA است كه تنها رنگ افزودنی تأ یید شده توسط سازمان غذا و داروی آمریكاFDA برای استفاده در این محصولات است.DHA زمانی كه روی پوست استعمال می شود در بیرونی ترین لایه پوست با سلول های مرده واكنش نشان داده و موقتاً ظاهر پوست را تیره می كند كه این رنگ با آب شسته نمی شود اما تدریجاً در حالی كه سلول های مرده پوست، پوسته پوسته می شوند از بین می رود؛ در بیشتر موارد بعد از پنج تا هفت روز رنگ كاملاً از بین می رود.انواع بسیاری از این محصولات شامل لوسیون كرم ژل و اسپری برای استفاده خانگی موجود است.نتایج استفاده از موارد فوق بعد از تقریباً یك سال نمایان شده و تیره شدن رنگ كامل ظرف مدت هشت یا بیست و چهار ساعت مشهود می شود. برخی محصولات حاوی سه رنگ می باشند كه پوست را بلافاصله تیره می كنند.علاوه بر محصولات خانگی، برنزه سازهای افشانه ای در سالن های زیبایی، چشمه های معدنی و مراكز خدمات برنزه سازی پوست موجود است. این كاربردهای حرفه ای- تخصصی قادرند تمام بدن را به طور یك دست برنزه كنند.
  ●نكاتی برای برنزه كردن یكنواخت
  امروزه در صورت استفاده درست و دقیق محصولات برنزه كننده بدون آفتاب دیگر ظاهری نارنجی، قهوه ای و رگه دار ایجاد نمی شود و می توان از طریق استفاده از این محصولات پوست برنزه یك دست و طبیعی داشت.
  ●برای بهترین نتایج، نكات زیر را رعایت كنید:
  - محصولی با رنگ مایع روشن یا ملایم انتخاب كنید كه طبیعی تر به نظر می رسد.
  - قبل از استفاده از محصول، پوست خود را با لیف بسایید تا سلول های مرده را از روی پوست بزدائید.
  - این محصول را به طور یكنواخت و آرام استعمال كنید به طوری كه كاملاً بر روی پوست خشك یا ضخیم شده، مثل مچ پا، زانو، آرنج، محصول را كمتر استفاده نمایید. این نواحی محصول را بیشتر جذب می كنند.

 3. #35
  عضو خانواده بزرگ مامی سایت

  عضویت: ۱۳۸۸/۰۴/۲۸
  نوشته ها
  75
  میزان امتیاز
  1
  پسند شده
  8
  پسند کرده
  0

  Re: نكات كوچولي آرايشي و پيراستگي

  برنزه كردن پوست حتي از طريق دستگاههاي برنزه كننده سالني براي سلامت پوست مضر بوده و روند پيري پوست را تشديد مي*كند.

  علي*اكبر اكابري:

  عوامل دروني موثر بر پيري پوست را نمي*توان تغيير داد، براي داشتن پوستي شاداب و سالم بايد عواملي مانند پرهيز از آفتاب، دود سيگار، آلودگي هوا و به حداقل رساندن حركات صورت را تحت كنترل قرار دهيم.

  از برنزه كردن پوست خود شديدا بپرهيزيد و حتي دستگاههاي برنزه كننده سالني نيز براي سلامت پوست مضر است. همچنين در ساعتهاي بين 10 صبح تا 4 بعدازظهر در معرض آفتاب قرار نگيريد و در طول روز از پوششهاي كافي مانند كلاه لبه*دار و لباسهاي آستين بلند استفاده كنيد.

  وي در خصوص استفاده از ضد آفتابها توصيه كرد: بهتر است از ضد آفتابهاي استاندارد با spf 15 يا بيشتر بطور روزانه استفاده كنيد و حداقل 30 دقيقه قبل از خروج از خانه ضد آفتاب مصرف كنيد. همچنين بعد از تماس صورت با آب، مجددا از ضد آفتاب مجددا استفاده كنيد.

  دوري از آلوده كننده*هاي محيطي همانند دوري از اشعه آفتاب كمتر امكان پذير است؛ چرا كه اين تركيبات شيميايي در همه جا با ما هستند و به همين منظور بايد از خنثي كننده*ها استفاده كرد. يكي از اين خنثي كننده*ها، تركيباتي موسوم به آنتي*اكسيدانها هستند و مهمترين آنها ويتامين*هاي E,C هستند كه مصرف روزانه يا حتي لحظه*اي اين تركيبات الزامي است.

  يكي ديگر از محافظان پوست در برابر آلوده كننده*ها استفاده از گاز اكسيژن است و استفاده از گاز اكسيژن براي پاكسازي پوست و محافظت در برابر آلودگي موثر است و يكي از نمونه*هاي اين دستگاه*ها با نام peehydroxy به تازگي در اختيار مراكز درماني ايران قرار گرفته است.

  اين دستگاه با فشار اكسيژن، تركيبات سازگار با بدن انسان را از جمله سرمهاي نمكي كه براي تزريق در خون استفاده مي*شوند بر روي پوست قرار مي*دهد كه با اين كار تاثير تركيبات آلوده كننده محيطي بر پوست را خنثي و يا معكوس كرده و همچنين مي*تواند اين تركيبات آلوده كننده محيطي را از سطح پوست جدا كند و به اين ترتيب پوست حالت شاداب خود را به دست مي*آورد.

  با انجام اين عمل بدون ايجاد هيچ گونه آسيبي به پوست، حفاظتي مدت*دار در برابر عوامل مخرب ايجاد خواهد شد. همچنين با انجام پاكسازي با دستگاه هيدروكسي*پيل بطور ماهيانه مي*توان تا حد زيادي تاثير عوامل مخرب محيطي را كاهش داده و روند پير شدن پوست را به تاخير انداخت.

 4. #36
  عضو خانواده بزرگ مامی سایت

  عضویت: ۱۳۸۸/۰۴/۲۸
  نوشته ها
  75
  میزان امتیاز
  1
  پسند شده
  8
  پسند کرده
  0

  Re: نكات كوچولي آرايشي و پيراستگي

  حداقل درجه SPF کرم*هاي ضد آفتاب بايد 25 درجه باشد و کرم*هاي ضد آفتاب با SPF هاي متفاوت فرق چنداني ندارند.

  دکتر فريبا قلمکار، متخصص پوست و مو

  کرم*هاي ضد آفتاب با سطوح محافظت مختلف تفاوت چنداني با هم ندارند ، قدرت حفاظت کرم هاي ضد آفتاب حداقل بايد 25 باشد.

  براي افراد معمولي استفاده از کرم*هاي ضد آفتاب با SPF هاي بالا توصيه نمي شود چرا که فاصله زيادي بين حفاظت کنندگي کرم*هاي ضد آفتاب با SPF 30 يا SPF 90 وجود ندارد ولي در مورد کرم هاي ضد آفتاب انتخاب کرم مناسب پوست اهميت بالايي دارد.
  افرادي که داراي پوستي چرب هستند بايد از کرم هاي ضد آفتاب فاقد چربي استفاده نمايند.

 5. #37
  عضو خانواده بزرگ مامی سایت

  عضویت: ۱۳۸۹/۰۳/۳۱
  نوشته ها
  99
  میزان امتیاز
  1
  پسند شده
  38
  پسند کرده
  0

  Re: سوالات كاربران در زمينه آرايش و مراقبت از پوست

  شناسایی انواع چهره
  شناسایی انواع چهره
  چهره انسان از لحاظ نوع استخوان بندی معمولا به هفت نوع تقسیم بندی می گردد که با کمی دقت به راحتی می توان آن را تشخیص داد.
  1- بیضوی Oval
  2- مربعی Square
  3- مستطیلی Rectangle
  4- گرد Round
  5- قلبی Heart shape
  6- لوزی Diamond
  7- مثلثی و یا گلابی Pear


  کانتورینگ ( آرایش ترمیمی )
  کانتورینگ یکی از مراحل آرایش میباشد که نواقص اجزاءصــورت را میپوشاند. شما با این تکنیک قادر خواهید بود چهره خود را به فرم ایده آل نزدیک سازید.

  1- کانتورینگ فرم صورت : از آنـجـایی که ایده آل ترین فرم صورت، فرم بیضی شکل می بـاشـد هـنـگام آرایش می تـوانـیـد فـرم صورت خود را با استفاده از کرم پودر و رژ گـونـه بـه ایـن فرم مطلوب درآورید. در اشکال زیر رنگ قهوه ای کرم پودر تیره تر (کـانـتور)، رنـگ زرد کـرم پـــودر روشنتر (هایلایت) و رنگ سبز رژ گونه میباشد.

  صورت گرد :
  1- کانتور = اطراف فک، شقیقه ها و گردن.
  2- هایلایت = وسط بینی، وسط گونه ها، پیشانی و چانه.
  3- رژ گونه = زیر استخوان گونه.

  صورت قلبی شکل :
  1- کانتور = شقیقه ها و چانه.
  2- هایلایت = زیر گونه ها روی خط فک.
  3- رژ گونه = روی استخوانهای گونه.

  صورت کشیده :
  1- کانتور = پیشانی (سر حد موی سر و پیشانی)، چانه، زیر گونه ها.
  2- هایلایت = بالای استخوانهای گونه و پیشانی.
  3- رژگونه = استخوانهای گونه.

  صورت مستطیلی شکل :
  1- کانتور = اطراف فک و شقیقه ها.
  2- هایلایت = چانه، شقیقه ها و بالای استخوانهای گونه.
  3- رژ گونه= روی استخوانهای گونه.

  صورت گلابی شکل :
  1- کانتور = اطراف فک و گردن.
  2- هایلایت = وسط بینی، وسط گونه ها و شقیقه ها.
  3- رژ گونه= دو طرف استخوانهای گونه.

  صورت مربعی شکل :
  1- کانتور = اطراف فک و شقیقه ها.
  2- هایلایت = وسط بینی، وسط گونه ها و چانه.
  3-رژ گونه= دو طرف استخوانهای گونه.

  نکته : سر حد کرم پودرهای روشنتر و تیره تر را طوری در هم بیامیزید که خط جدا کننده میان آنها مشخص نباشد.
  نکته:از یکی از قوانین رنگها برای اصلاح نواقص صورت خود بهره گیرید:
  * رنگهای روشن اجزاء صورت را بزرگتر، برجسته تر، جلو تر و بیرون زده تر جلوه میدهند.
  * رنگهای تیره اجزاء صورت را کوچکتر، عقب تر، دور تر و نامشخص تر جلوه میدهند.
  2- پهن تر کردن بینی باریک : دوطرف بینی را با کرم پودر روشنتر هایلایت کنید. چنانچه بینی نوک تیزی دارید از کرم پودر با درجه رنگ تیره تر بروی نوک بینی استفاده کنید.
  3- پنهان کردن برآمدگی روی بینی : با زدن کرم پودر تیره تر درست روی برآمدگی و هایلایت کردن دو طرف برآمدگی با کرم پودر روشنتر.
  4- صاف جلوه دادن بینی خمیده : استفاده از کرم پودر تیره تر روی قسمت برآمدگی و هایلایت کردن طرف مقابل بینی با کرم پودر روشنتر.
  5- باریک کردن بینی پهن : استفاده از کرم پودر تیره تر دو طرف بینی و هایلایت کردن خط میان بینی با کرم پودر روشنتر.
  6- کوتاه ساختن بینی بلند : با کرم پودر تیره تر نوک و بخش زیرین بینی را کانتور کنید.
  7- برای کوتاه تر جلوه دادن پیشانی بلند : از کرم پودری که 3 درجه تیره تر از رنگ چهره تان است در سر حد پیشانی و موی سر خود بزنید و بسمت پایین آن را پخش و درآمیزید.
  8- برای بلندتر جلوه دادن پیشانی کوتاه : مانند مراحل فوق عمل کرده اما از کرم پودری که 3 درجه روشنتر از پوست صورتتان است استفاده کنید.

 6. #38
  عضو خانواده بزرگ مامی سایت

  عضویت: ۱۳۸۸/۰۴/۲۸
  نوشته ها
  75
  میزان امتیاز
  1
  پسند شده
  8
  پسند کرده
  0

  Re: نكات كوچولي آرايشي و پيراستگي

  چگونه آرایش کنیم
  در آرایش طبیعی کشیدن خط چشم دور تا دور چشم و سایه های دو رنگ زیاد مطرح نیست، اصل مهم قرینه نبودن آرایش چشم و گونه است که مهمترین ویژگی صورت طبیعی است. اینکه چگونه باید آرایش کنیم را همه ما از سنین خردسالی وقتی یواشکی به سراغ کیف لوازم آرایش مادرمان می رفتیم و سر و صورتمان را قرمز می کردیم بلدیم. آنچه اهمیت دارد طریقه صحیح آرایش و رفع عیب های صورت با استفاده از محصولات آرایشی است به عبارت دیگر یک آرایش ترمیم کننده. قبل از اینکه ببینیم چه رنگی به صورتمان می آید و چه رنگی مناسب تابستان است ابتدا باید به فکر ترمیم چاله های صورت بود. ابتدا صورت را با یک لایه کرم مرطوب کننده بپوشانید. سپس قلم مو را به پن کیک آغشته و روی صورت بزنید. در صورت استفاده از کرم پودر آن را روی اسفنج خیس مالیده و سپس روی صورتتان پخش کنید.


  پس از مالیدن کرم پودر کمی پن کیک روشن را با قلم مو روی صورتتان بکشید تا کاملاً پخش شود و دیر عرق کند. اگر صورتتان پهن است از کشیدن یکنواخت پن کیک روی صورت خودداری کنید. نواحی کنار گوش محل رویش مو و زیر چانه را پررنگ بزنید تا صورتتان کوچک تر نشان داده شود. از پن کیک دو رنگ (تیره و روشن) نیز می توان برای این کار بهره گرفت. با پن کیک تیره می توان برای کوچک و کوتاه نشان دادن بینی، بزرگ نشان دادن چشمان گود رفته و گردن باریک، برجسته نشان دادن گونه و برطرف کردن لکه ها و زخم ها استفاده کرد. برای برجسته نشان دادن گونه یک خط از گوشه دهان به وسط گوش و یکی دیگر به صورت عمودی از گوشه خارجی چشم به طرف چانه فرض کنید. تلاقی این دو خط را در نظر گرفته و پودر تیره را به صورت هلالی روی صورت بکشید.
  برای اینکه بدانید چه رنگ آرایشی به شما می آید به رنگ موهایتان توجه کنید. اگر موی گندمی یا زیتونی دارید، سراغ بنفش، قرمز و یاسی بروید. اگر موهایتان خرمایی است، سایه های براق، کرم و رژ لب نارنجی بسیار پیشنهاد می شود. موهای شرابی یا بلوطی نیز تمامی رنگ های تابستانی را می پذیرد. سبز با آبی انتخاب خوبی است. برای موهای بور نیز انتخاب اول رژ لب قرمز است. این افراد اگر بیشتر از خط چشم یا ریمل استفاده کنند زیباتر خواهند شد تا سایه های بنفش و صورتی. تیپ مشکی ها نیز پیشنهاد می شود سراغ طوسی، خاکستری، مشکی و سرمه ای بروند و از رژ لب های قرمز و نارنجی و سرخابی استفاده کنند.
  اگر هم به مد فکر می کنید، سراغ رنگ های استوایی بروید. سایه های سبز (چمنی، فیروزه ای و مرجانی)، بنفش و آبی آسمانی توصیه متخصصان زیبایی برای تابستان ۲۰۰۶ است. در این مدل ریمل جایی ندارد و تنها از مداد مشکی و سایه برای آرایش چشم استفاده می شود.
  اگر عینک می زنید، بیشتر از سایه های قهوه ای، آبی و بنفش استفاده کنید. استفاده از سایه های روشن و صدفی باعث گم شدن چشم پشت عینک می شود. اگر عینک تان فریم مشکی دارد حتی الامکان از ریمل استفاده کنید و تا می توانید خط چشم نکشید. این گونه چشم تان بیشتر مورد توجه قرار می گیرد.
  برعکس در عینک های گریف (بدون فریم) و یا عینک های پنسی هر چه سایه روشن تر باشد چشم بیشتر جلوه می کند. نکته مهم دیگر در آرایش های ترمیمی استفاده از سایه کمرنگ برای رفع گودی چشم است. سایه روشن را از گوشه داخلی تا کمی خارج چشم زده و سپس کمی سایه تیره دور چشم بزنید تا چشم بیشتر جلوه کند. در مدل های آرایشی که امروزه طرفدار دارد، بیشترین تمرکز روی چشم است. استفاده از دو رنگ سایه مات و تیره مثلاً آبی- سرمه ای در صورت سفید بودن چهره باعث زیباتر شدن چشم می شود.
  برعکس استفاده از سایه تک رنگ چشم را کوچک نشان می دهد. مالیدن سایه بدون خط چشم باعث مریض حال نشان دادن فرد می شود.
  حتماً از ریمل یا خط چشم برای تکمیل آرایش استفاده کنید. در این نوع آرایش برای بهتر جلوه کردن لب نیز از رژلب و مداد لب همزمان استفاده کنید. مداد لب می تواند فرورفتگی ها را بپوشاند و همانند ژل بوتاکس عمل کند.رژلب روشن و براق بیشتر برای لب های خیلی بزرگ و کشیدن مداد لب برای لب های باریک بسیار توصیه می شود.اینها دستورالعمل هایی بود که برای آرایش ترمیمی به کار می رود.
  برای یک آرایش طبیعی که تنها صورت شما را از بی حالی و رخوت درآورد استفاده از پودر کمرنگ، ریمل رقیق و رژگونه آجری و رژ لب براق با تنالیه صورتی بسیار عالی است.
  در آرایش طبیعی کشیدن خط چشم دور تا دور چشم و سایه های دو رنگ زیاد مطرح نیست، اصل مهم قرینه نبودن آرایش چشم و گونه است که مهمترین ویژگی صورت طبیعی است.

 7. #39
  عضو خانواده بزرگ مامی سایت

  عضویت: ۱۳۸۸/۰۴/۲۸
  نوشته ها
  75
  میزان امتیاز
  1
  پسند شده
  8
  پسند کرده
  0

  Re: نكات كوچولي آرايشي و پيراستگي

  با آرايش ترميمي و استفاده از رنگهاي تيره و روشن فونديشن و يا پورد ميتوانيم ايرادهاي اعضاي صورت را تا حد امکان بپوشانيم.

  ميتوانيم با رنگهاي تيره اين اعضا را کوچکتر و با رنگهاي روشن آنها را بزرگتر نشان دهيم. اگر در اين کار دقت نکيم، اين لکه هاي

  تيره وروشن نه تنها زيبا نخواهند بود، بلکه چهره را زشت نيز خواهند کرد. در آرايش ترميمي بيشتر از پودر استفاده ميشود تا از کرم

  و مايع، زيرا پودر به راحتي روي فونديشن پخش ميشود. آرايش ترميمي بر اثر تکرار بهتر ميشود چون تکرار اين آرايش باعث ميشود

  که متوجه شويم که چگونه بايد اعضاي صورت را با استفاده از رنگهاي متضاد کامل نشان دهيم.

  به طور مثال براي بيني پهن، کنار بيني را کمي تيره تر ميکنيم و روي بيني را پودر ميزنيم. درمورد بينيهاي بلند، نوک بيني را تيره تر

  ميکنيم و در بيني هاي کج، رنگ تيره را در کنار بيني و رنگ روشن تر را در وسط بيني به کار ميبريم.

  براي پوشاندن جاي زخم و يا جوش، آکنه، لکه هاي روي پوست و سياهي دور چشم و خطوط ريز و پهن کنار دهان عمل ترميمي و

  تکميلي را بعد از زدن فونديشن انجام ميدهيم، زيرا فونديشن را نميتوانيم روي پودر بزنيم و مانع پاک شدن آن شويم.

  پودر و يا کرمهاي ترميمي در رنگهاي روشن، متوسط و تيره ساخته ميشوند.

  حلقه سياه دور چشم را ميتوان با استفاده از کرم پودر ترميمي پوشاند. البته دلايل زيادي براي افتادن حلقه سياه دور چشم و گود

  رفتن و پف کردن پلکها وجود دارد، مثل کم خوابي، غذاي نامناسب، مصرف مشروبات الکلي، ناراحتي هاي کليوي و... که در اين

  صورت بايد ابتدا در رفع مشکل اصلي بکوشيم و سپس از آرايش کمک بگيريم. به هر حال، پلکها و اطراف چشم را تا زماني که تيره

  و گود رفته هستند روشنتر ميکنيم و يا در حالتي که پف کرده اند براي پوشاندن اين پف ، روي آن را با پودر تيره تر و اطراف آن را با پودر

  روشن ميپوشانيم و به دقت پودر را پخش ميکنيم.

  از پودر تيره براي کوچکتر نشان دادن بيني بزرگ و يا کج، غبغب، آرواره پهن و برجسته، پلکهاي سنگين، چانه برجسته و پيشاني جلو

  آمده استفاده ميکنيم.

  از پودر روشن براي بزرگتر نشان دادن بيني کوتاه، چشمان گود رفته کوچک، صورت باريک و بلند، چانه عقب رفته، گردن باريک و بلند و

  پوشاندن حلقه سياه دور چشم استفاده ميکنيم.

  بريا برجسته تر نشان دادن گونه ها، يک خط فرضي از گوشه دهان به وسط گوش و يک خط ديگر به صورت عمودي، از گوشه خارجي

  چشم به طرف چانه ميکشيم. فونديشن تيره را بعد از خط عمودي روي اين خط فرضي به طور افقي ميزنيم.

  زخمهاي کوچک، خال و لکه سياه را با فونديشن ميتوانيم بپوشانيم که بهتر است با انگشت فونديشن را کاملا پخش کنيم تا خط

  فاصله اي ايجاد نشود و صورت دو رنگ نشان ندهد. براي پوشاندن لکه ههاي بزرگ و خال يا لکه مولودي (اصطلاحا همان ماه

  گرفتگي) مسلما وقت بيشتري بايد صرف کنيم و با صبر و حوصله به قدر کافي کار کنيم. بعد از زدن فونديشن، مواد پوشاننده را

  روي لکه مي ماليم و مجددا لايه نازکي از فونديشن را روي آن ميزنيم و سپس تمام صورت را به طور يکنواخت پودر ميزنيم. بايد توجه

  داشته باشيم که استفاده از فونديشن خيلي زياد و ضخيم، بدون پخش کردن صحيح مشکل صوزت را بدتر از آنچه که هست نشان

  ميدهيد.

 8. #40
  عضو خانواده بزرگ مامی سایت

  عضویت: ۱۳۸۸/۰۴/۲۸
  نوشته ها
  75
  میزان امتیاز
  1
  پسند شده
  8
  پسند کرده
  0

  Re: نكات كوچولي آرايشي و پيراستگي

  یک متخصص پوست و مو با اشاره به روش*های مختلف لایه*بردار پوست، به خانم*های ایرانی که پوستی سبزه دارند، توصیه کرد از روش لایه*برداری شیمیایی استفاده کنند. «پیلینگ یا لایه*برداری در واقع نوعی پوست کندن و پوست انداختن است

  توصیه دکتر اعتماد*زاده به خانم*های ایرانی برای چگونگی لایه*برداری پوست
  یک متخصص پوست و مو با اشاره به روش*های مختلف لایه*بردار پوست، به خانم*های ایرانی که پوستی سبزه دارند، توصیه کرد از روش لایه*برداری شیمیایی استفاده کنند.

  دکتر سیدحسن اعتمادزاده در گفتگو با خبرنگارسامانه خبری«سلامت*نیوز»اظهار داشت: «پیلینگ یا لایه*برداری در واقع نوعی پوست کندن و پوست انداختن است که لایه سطحی پوست توسط روش*های مختلف برداشته می*شود.»این متخصص پوست و مو وزیبایی تصریح کرد:«لایه*برداری از سه طریق مواد شیمیایی، مکانیکی و استفاده از لیزر و با توجه به عمق پوست انجام می*گردد.»

  وی افزود:«در لایه*برداری سطحی پوست، معمولا از مواد شیمیایی اسیدی با در صد متفاوت آلفا هیدروکسی اسید (AHA)، تری*کلرواستیک اسید (TCA). استفاده می*شود که خود شخص هم می*تواند با مراجعه به داروخانه و تهیه دارو، این کار را انجام دهد.»

صفحه 5 از 12 نخستنخست ... 2345678 ... آخرینآخرین
 • مجوز های ارسال و ویرایش

  • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
  • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
  • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
  • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
  •  

  محاسبه ي شاخص توده ي بدني

  وزن به کيلـو گـرم
  قد به سانتي متر

  شاخص توده ي بدني
  بازه ي وزني مناسب شما