نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    189
    پسند کرده
    0

طرز تهیه شیر بادام در منزل

اینم شیر بادوم که قبلا دوستان زحمت دستورش رو کشیدن با یه جستجوی ساده حل می شه!!!!!
    آدم بچه داریم دیگه به هیچ چی نمیرسیم!!!!
    آن روز که همه به دنبال چشم زیبا هستند تو به دنبال نگاه زیبا باش دکتر شریعتی

2. بانک بند ناف
    مدیر انجمن

میزان امتیاز
    4
    پسند شده
    304
    پسند کرده
    2

شیر بادام و کاربردهای آن

این دستور شیر بادامه :

50 گرم بادام خام و شیرین را با یک لیوان آب مخلوط و روی حرارت بگذارید ، به محض جوش آمدن زیرش رو خاموش کنید و وقتی خنک شد پوست بادام را جدا کرده و با آب خنک بشویید.
    مغزهای آماده شده را با 3 قاشق غذا خوری عسل و 3 تا 4 لیوان آب سرد به مدت 5 دقیقه در مخلوط کن مخلوط کنید...
    شیر به دست آمده سفید ، چرب ، شیرین و از نظر من بسیار خوشمزه هستش که فوق العاده هم آرامش بخشه و برای بیماران عصبی و افسرده هم بسیار موثره ، ناراحتی های پوستی و کبدی رو هم برطرف می کنه و برای کسانی مثل من که تمرکزشون کمه هم خوبه فکر کنم به خاطر همون که آرامش بخشه ...

اگر مزه اش رو خالی دوست نداشتید می تونید با میوه ها مثل طالبی یا موز یا هر میوه ایی که دوست دارید مخلوط کنید و حتی خرما که واقعا خوشمزه میشه

که قبل تو این تاپیک هم گذاشته بودم :

سالم بخوریم ( باورها و حقایق غذاخوردن)

نمی دونم وحیده جون با کدوم دستور درست کردن..... اما اینجا هم گذاشتمش ، تا راحتتر پیداش کنید...
    ویرایش توسط admin : ۱۳۹۵/۰۱/۳۱ در ساعت ۰۶:۱۸ بعد از ظهر
    اینجا دلم برای خدا تنگ می شود...

مدیر انجمن

میزان امتیاز
    4
    پسند شده
    304
    پسند کرده
    2

Re: نوشیدنی سرد

نقل قول نوشته اصلی توسط M-A
    مهشيدجان بابادام آسياب شده هم ميشه درستيد؟اگرآره چه جوري؟
    سلام عزیزم راستش من اونجوری بلد نیستم ، اما می دونم میشه درست کرد چون مادر شوهر نجما براش درست می کرده

باید نجما جونم بیاد برات توضیح بده ...

فقط یه نکته می تونید برای غلیظ و پر چربتر شدنش چند عدد بادام هندی هم باهاش مخلوط کنید...
    اینجا دلم برای خدا تنگ می شود...

میزان امتیاز
    4
    پسند شده
    665
    پسند کرده
    1683

Re: نوشیدنی سرد

شير بادوم دكتر مهچيد!

من از صافي رد مي كنم تا اون دونه*هاي ريزش رو تو دهنم احساس نكنم! عوضش اون تفاله باقيمونده كه همش بادومه رو با خرما مي خورم! ممممممممممم!!!

"آرامش" آن است که بدانی در هر گام دست تو در دست "خدا"ست.

asalkhanoom آواتار ها
    عسل حق پناه
    میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    133
    پسند کرده
    15

طرز تهیه میلک شیک موزی (غیر لبنی)

طرز تهیه میلک شیک موزی (غیر لبنی) - با شیر بادام

نام: 670px-Make-a-Banana-Milkshake-Step-13-Version-2-600x450.jpg نمایش: 41 اندازه: 41.5 کیلو بایت

مواد لازم :
    موز 1-2 عدد (فریز شده)
    آب پرتقال یا شیر بادام 4/3 فنجان
    شکر یا عسل و یا طعم دهنده های دیگر

موز خرد شده را در مخلوط کن بریزید و همان طور که قبلا هم گفتم اگر منجمد باشند بهتر است.

نام: 670px-Make-a-Banana-Milkshake-Step-9-Version-2-300x225.jpg نمایش: 42 اندازه: 18.4 کیلو بایت

1 فنجان یخ و از بین مایعات بالا هر کدام که مایلید را به مخلوط کن اضافه کنید.

نام: 670px-Make-a-Banana-Milkshake-Step-10-Version-2-300x225.jpg نمایش: 40 اندازه: 15.5 کیلو بایت

می توانید از شیر سویا ،شیر بادام یا نارگیل و برای طعم دادن هم بهتر است از شکلات و کره بادوم زمینی استفاده کنید

نام: 670px-Make-a-Banana-Milkshake-Step-11-Version-2-300x225.jpg نمایش: 42 اندازه: 17.7 کیلو بایت

اگر از آبمیوه اسفاده می کنید پرتقال ، سیب یا آناناس خیلی مناسب تر است به همراه طعم دهنده های دیگر مثل میوه های تمشک ، انبه و....

شکر یا عسل دیا هر طعم دهنده دیگر مورد نظر خود را اضافه کنید و اگر از آبمیوه استفاده می کنید باید دقت کنید که شکر زیاد نشود .در طعم دهنده هم محدودیت وجود ندارد و میتوانید از هر طعمی استفاده کنید.

مخلوط کن را روشن کنید 1 تا 2 دقیقه بزنید و اگر می خواهید که میلک شیکتان غلیظ نباشد کمی بیشتر آبمیوه یا شیر اضافه کنید.

نام: 670px-Make-a-Banana-Milkshake-Step-12-Version-2-300x225.jpg نمایش: 41 اندازه: 13.5 کیلو بایت

7-حالا میلک شیک موزی آماده خود را در لیوان بریزید(2 نفر) و می توانید با توت فرنگی ، خامه یا شکلات رنده شده و میوه های دیگر تزیین کنید.

نام: 670px-Make-a-Banana-Milkshake-Step-13-Version-2-600x450.jpg نمایش: 41 اندازه: 41.5 کیلو بایت

منبع : کیک فنجونی
    ویرایش توسط admin : ۱۳۹۵/۰۴/۲۲ در ساعت ۰۲:۲۱ قبل از ظهر
    www.cakefenjooni.ir

مدیر انجمن
    باران67 آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    914
    میزان امتیاز
    2022
    پسند شده
    86563
    پسند کرده
    75937

ویترین مدال ها

شیر بادام

به نقل از شف طیبه ی عزیز:

شير بادام يه نوشدني مقويه كه ميتونه جايگزين خوبي براي شير گاو باشه مخصوصا اگه با لاكتوز مشكل داريد و يا به خاطر كلسترل از لبنيات استفاده نميكنيد. شير بادام رو ميتونيد در تمام رسپيها به جاي شير معمولي جايگزين كنيد

خيلي ساده است و رسپي خاصي نداره اما توضيح ميدم شايد به درد يه بنده خدايي بخوره
    پر واضحه كه شما به بادام نياز داريد.
    من خودم بادام ها رو شكستم . تازه بادامهاش هم كاملا ارگانيك هستن و پدر خانم داداشم خودشون از درخت واسمون چيدن
    البته من خودم تو خوردن از اين قر و فرها ندارم ولي واسه بچه همه چيز رو تازه و ارگانيك تهيه ميكنيم. مثلا!

پس يك ليوان بادام خام لازم داريم
    با يك ليوان آب به مدت يك دقيقه ميجوشونيمش

آبكش كرده و توي يك ليوان آب يخ ميريزيمشون
    به سادگي هرچه تمامتر پوست بادامها ازشون جدا ميشن

حالا بادامهاي پوست گرفته شده رو با يك ليوان آب ترجيحا شب تا صبح خيس ميديم
    و يا اگه مثل من برنامه ريز خوبي نيستيد درجا بريد به مرحله بعد

پس يك ليوان بادام رو با يك ليوان آب ميريزيم توي بلندر و خوب مخلوط ميكنيم تا يه محلول سفيد رنگ بدست بياد

از صافي ردش ميكنيم
    خورده هاي ريز بادام رو مجددا توي بلندر ريخته و با يك ليوان آب ديگه ميكس ميكنيم تا باز هم يه محلول سفيد رنگ بدست بياد
    مجددا صافش ميكنيم
    براي اينكه شير بادام تون كيفيت بهتري داشته باشه ميتونيد يكبار هم از تنظيف ردش كنيد
    تفاله بادام رو ميتونيد توي شيريني ها ازش استفاده كنيد يا مثل من درجا بخوريدش و به اين ترتيب مدرك جرم رو ناپديد كنيد
    اگر شما هم براي نوزادتون شير بادام درست ميكنيد لطفا از آب جوشيده براي درست كردن شير بادام استفاده كنيد. و حتما دقت داشته باشيد كه براي درست كردن حريره بادام براي اولين بار فقط يك قاشق چاي خوري از اين شير بادام رو به فرني اضافه كنيد و در روزهاي بعد كم كم ميزانش رو افزايش بديد.

ديگه ميزان غلظتش دست خودتونه. اگه دوست داريد غليظتر و طعمش بادامي تر باشه يك ليوان بادام رو با يك ليوان آب بلند كنيد
    شير بادام يك نوشيدني فوق العاده خوشمزه است
    همين كار رو من با فندق و بادام هندي هم انجام ميدم و خوشمزه ميشه. مخصوصا اگر توش كمي پودر كاكائو و عسل بريزيم.
    به نظر من اين شير از شير گاو خيلي خوشمزه تره! ديگه ببين بستنيش چقدر خوشمزه تره!

شیر بدست آمده سفید رنگ و چرب است اما چربی این شیر از نوع غیر اشباع است

این نوشیدنی به خاطر دارا بودن ویتامین ها و پروتئین و آهن،انرزی مورد نیاز بدن را افزایش میدهد.

*میتونین شیر بادام رو با مقداری عسل،وانیل،کاکائو،مغز ها و میوه های مختلف مخلوط کنید و مصرف کنید.

شیر بادام برای انواع پودینگ ها،دسر،شیک ها،فرنی و حریره بادام و.. مناسب است.

*تفاله های بادام برای تهیه شیرینی و بیسکویت های بادامی و بستنی و.. نیز بسیار مناسب است.

• کلمات کلیدی این موضوع