نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree20892Likes

موضوع: شب یــــــلدا ( شب چله )

نمایش نتایج: از 705 به 712 از 1967
صفحه 89 از 246 نخستنخست ... 798687888990919299 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت
    judi آواتار ها
    میزان امتیاز
    7
    پسند شده
    560
    پسند کرده
    88

Re: شب یــــــلدا ( شب چله )

شماره كدوم صفحه؟؟؟
    هركدوم تو يه تاپيك جدا هستن.
    منم كه حفظ نيستم آخه!!! خودمم بايد بگردم پيدا كنم.
    ولي واسه ميوه از اول تاپيك بخوني لمش دستت مياد. خيليا سوالاي مشابه داشتن.
    كيك هم فك ميكنم اخرين صفحه هاي منو بود.....

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    10
    پسند کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط judi
    نقل قول نوشته اصلی توسط maman arshida
    من میخوام برای شب یلدا یه کیک اسفنجی درست کنم بعدش به فاصله معینی توش فالهای حافظ رو به تعداد مهموها بزارم و بعد هم مراسم خامه کشی و تزئین. حالا به نظرتون این کار امکان پذیر هست آیا؟ کاغذ معمولی استفاده کنم؟
    خانومي اين تو قسمت منو ي شب يلدا هستش.
    يكي از دوستان همين رو اجرا كرده بود.

عزیزم تو قسمت منوی ویژه شب یلدا مامی سایت که دوست عزیزمون هم اشاره کردن هستش.کاغذشم کاغذ روغنیه و با جوهر خوراکی هم فال هارو نوشتن.
    به نظرم از کاغذ معمولی استفاده نکن چون خیلی غیر بهداشتیه و من اگه باشم اصلا کیکو نمیخورم.همون کاغذ روغنی و جوهر خوراکی خیلی خوبه و بهداشتی.خیلیم ایده قشنگیو داری پیاده میکنی
    چرا اینقدر جدی !!!!!!!!!!!!!!!!
    یکم خنده و شوخ طبعیم چاشنیش کنیم .

khale goli jun آواتار ها
    کالاهای من
    3
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    89
    پسند کرده
    1

[quote=joojoo_little]
    نقل قول نوشته اصلی توسط "baran_68_mn":3syv3gv2
    joojoo_little سلام...عزیزم لطف میکنی بگی از کجای مشهد گرفتی فال های پارسالتو؟ من که کل مشهد و گشتم گیرم نیومد واسه امسال. البته 2-3 هفته پیش...ناچار از نت گرفتم که پرینت کنم.
    عزیزم من از احمد آباد بین سه راه راهنمایی و شیرین دو،سه تا کتاب فروشی هست. از اونجا گرفتم. نبش چهارراهِ دکترا هم یه کتاب فروشی هست اونم اون موقع داشت. البته من همونطور که گفتم پارسال گرفتم. اتفاقا راحت هم پیدا کردم. اینم عکسِ جلدش و چند تا از فال ها که اضافه اومده بود گشتم پیدا کردم

[/quote:3syv3gv2]

دقيقا اينو من تو شهر كتاب ديدم همه شهرا، شهر كتاب هست برين شايد داشته باشه
    هرجا چراغي روشنه
    از ترس تنها بودنه
    اي ترس تنهايي من
    اينجا چراغي روشنه

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    10
    پسند کرده
    0

بچه ها میتونین فال های حافظتونو رو کاغذای باریک بنویسین و دور شکلات بپیچین و پوست شکلاتارو دوباره روش بپیچین.یا پوست شکلات شبیه هندونه یا انار خودتون درست کنین و به جای پوست اصلی شکلات ازش استفاده کنین

عزیزم تو نت سرچ کن منوی شب یلدا مامی سایت خودش میاد
    reyhan777 این نوشته را پسندیده.
    چرا اینقدر جدی !!!!!!!!!!!!!!!!
    یکم خنده و شوخ طبعیم چاشنیش کنیم .

judi آواتار ها
    میزان امتیاز
    7
    پسند شده
    560
    پسند کرده
    88

نقل قول نوشته اصلی توسط ماهنوس
    منو ی ویزه شب یلدا کچاست ؟
    خانومي رو گزينه ي سفره ارايي و تززينات ميز غذا و سفره هاي مناسبتي كه كليك كني يه ليست مياد كه يه گزنش همين تاپيكه يلدا < و يه گزينه اون هم منوي شب يلدا هست!!!!
    و كلي چيزاي ديگه مربوط به تزيينات سفره و مهموني!!!!!!

tahtaghari آواتار ها
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    1920
    پسند کرده
    1137

نقل قول نوشته اصلی توسط بهارسادات
    خانمها من هرچي سرچ كردم يه تصوير يلدايي براي ژله تصويري پيدا نكردم
    كمكم ميكنيد؟
    منتظر عكسهاي زيباتون هستم
    منم كلي گشتم يه بيت شعر شايد بنويسم كه البته دوتا مصرع رو بايد نزديك هم بنويسم (نوشته مشكيه باكلاستره)تا جا بشه البته ميتونه از طرحهي اين خاتون ها هم استفاده كني البته ادم برفي هم بد نيستا

irandokht216 و باران67 این نوشته را پسندیده.
    برام هیچ حسی شبیه تو نیست کنار تو درگیر آرامشم

nasim* آواتار ها
    میزان امتیاز
    22
    پسند شده
    944
    پسند کرده
    808

نقل قول نوشته اصلی توسط soori m

دوستان عزيز كسي در مورد ميوه خشك يه توضيحي بده ؟؟؟ ميخام با ماكروفر خشك كنم به نظرتون چقدر زمان ميبره ؟؟؟ كسي امتحان كرده ؟ حتما بايد تو شهد و شيره بذارم بعدش ؟؟؟ممنووووون

من با ماکروفر امتحان کردم . ولی سوخت . باید قدرتش رو خیلی کم بذاری . و هر 15 ثانیه مثلا سر بزنی و برش گردونی .
    خیلی هم نذار بمونه . کمی که پخت بذار کنار شوفاژ یا بخاری . قشنگ خشک میشه . و رنگش هم تغییر نمیکنه .

من دیشب درست کردم . البته من چون از ماکروفر چشمم ترسیده بود از فر استفاده کردم . نیم ساعت فر رو روشن کردم . داغ که شد خاموش کردم و اسلایس میوه ها رو گذاشتم توش . نیم ساعت موند . بیرون آوردمش بیشتر آبش کشیده شده بود . گذاشتم کنار شوفاژ خیلی عالی خشک شد . بعدش هم شهد و شیره نزدم بهش . فک کنم بستگی به ذائقه داشته باشه . ایشالله تو تاپیک خودش عکساش رو میذارم
    از کدام راه قرار است که بیایی ؟!

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    1145
    پسند کرده
    1254

سه نکته اصلی در دکوراسیون شب یلدا
    اگر در خانه تان شمعدان های لاله ای قدیمی دارید که در گذشته به اصطلاح به جارو لاله معروف بودند، حتما به دکور شب یلدا اضافه کنید.
    1 - از گذشته های دور ایرانیان عادت داشتند که شب یلدا یا شب چله را دور کرسی جشن می گرفتند، ولی امروزه می توان ناظر این مراسم به سبک مدرن و روی میزها بود. اگر دوست دارید که این مراسم
    مانند گذشته و با همان حال و هوا برگزار شود، بهتر است کرسی کوچکی را آماده کنید ( اگر فضا و یا وقت کافی برای به پا کردن کرسی ندارید، می توانید روی میز کوچکی، سفره دلخواه‏تان را بچینید )
    و پارچه ترمه و یا هر نوع پارچه گل دوزی شده به سبک و سیاق قدیم را روی آن بگسترانید. می توانید آجیل مشگل گشا، ازگیل، خرمالو، انار دانه شده، هندوانه و خربزه و دیگر خوراکی های مختص این شب را در ظرف های سفالین رنگی، چینی های گل سرخی قدیمی و یا حتی ظرف های نقره ای قرار داده و روی میز مورد نظر بچینید.
    2 - اگر در خانه تان شمعدان های لاله ای قدیمی دارید که در گذشته به اصطلاح به جارو لاله معروف بودند، حتما به دکور شب یلدا اضافه کنید، این شمع دان ها معمولا پایه ای بلند از جنس سنگ مرمر دارند و همچنین به جاشمعی های بلورین به رنگ های صورتی، یاسی و یا ارغوانی مزین هستند.
    در کنار قرآن و کتاب های حافظ و شاهنامه که حتما بر سر میز دکور شده جایگاه خاصی دارند، بهتر است گل های یاس و نرگس را در چند گلدان و در اطراف کتاب ها قرار دهید.
    3 - اگر می خواهید شب یلدا را به صورت مدرن و در فضایی هماهنگ با خانه تان برگزار کنید، از انواع ترمه ها و رومیزی های حریر و ابریشمی به سلیقه خودتان استفاده کنید.
    رومیزی ها را در وسط میز ناهارخوری و یا میزهای کوچک تر بگسترانید و به آرامی با دست قسمت هایی از رومیزی را چروک دهید و برآمده کنید و وسایل مورد نیاز و تزیین شده را در ظرف های سیلور یا کریستال قرار دهید و در فاصله های برآمدگی های سفره بچینید.
    می توانید مابین چروک های رومیزی، گل های تازه و یا گل های خشک معطر قراردهید. بهتر است دو سر میز را به شمعدان های سیلور چند شاخه مزین کنید، چرا که با این کار نور و روشنایی دو چندان را در این شب ایجاد خواهید کرد.
    ویرایش توسط admin : ۱۳۹۴/۰۹/۲۶ در ساعت ۰۹:۲۴ بعد از ظهر
    به نام من.به نام تو.به نام صداهایمان که روزی به هم خواهند رسید...

صفحه 89 از 246 نخستنخست ... 798687888990919299 ... آخرینآخرین
  • بانک بند ناف