نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
Like Tree453Likes

موضوع: چگونه يك مهماني ترتيب دهيم

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 686
صفحه 1 از 86 123411 ... آخرینآخرین
 1. #1

  Smile چگونه يك مهماني ترتيب دهيم

  چگونه يك مهماني ترتيب دهيم

  مهموني دادن از اون كارهايي است كه واقعا براي روحيه خوبه و لحظات شادي رو فراهم مي*كنه اما نكاتي در باب مهموني لازمه كه بدونيد !
  اولا شاد باشيد . مهماني يعني دور هم جمع شدن براي شادي بيشتر . بانوان*خوب شما مسئول مهماني نيستيد كه دائما در فكر و خيال هستيد قرار است كه يك عده بيايند و از همه چيز شما ايراد بگيرند ! آنهايي كه بخواهند ايرادي بگيرند هميشه دهانشان باز است !
  در مهماني مديريت زمان بسيار مهم است بخصوص براي آنهايي كه هر چه وقت كمتري داشته باشند عصبي*تر شده و خب ضريب اشتباهاتشان بالاتر مي*رود. مردان خوب و همسران عزيز در هنگامي كه قرار است مهماني برگزار كنيد حواستان باشد كه به همران بانوي*خوبتان بايد مثل يك تيم هماهنگ عمل كنيد . در اين گاه بايد خوي خود را با همسرتان دمسان نماييد اگر شما خونسرد هستيد و اطمينان داريد همه چيز مناسب است و در زمان باقيمانده وقت براي همه چيز هست و همسرتان دائم در جنب و جوش و محاسبه و … بي*خيال در گوشه*اي ننشينيد و لبخند بزنيد . باور كنيد اين باعث نمي*شود همسرتان آرامش بگيرد بلكه با اين كار او را بيشتر مضطرب مي*كنيد و احساس اينكه او دست تنهاست را به او القا مي*كنيد . همپا و دمسان به كارها برسيد و چه بهتر كه كارها را به صورت هماهنگ از نظر زماني و مكاني تقسيم كنيد !
  از نظر اشپزي : اگر مي*خواهيد برنج درست كنيد حتما برنج را از شب قبل يا صبح (براي مهماني شام) پاك كنيد و در آب بريزيد . اگر آش يا سوپي مي*پزيد حتما نخود و لوبيا از قبل آماده كنيد (زودپزهاي جديد در اينگونه موارد واقعا عصاي دست خواهند بود) . براي دسر به خاطر داشته باشيد ژله و كرم*كارامل يا بعضي خميرهاي پيراشكي*ها يا كيك*ها حتما بايد مدت زماني معين را در يخچال و در دماي خنك بماند تا به اصطلاح بگيرد . از طرفي بعضي غذاها مثل سوپهاي لعابدار (يا سوپهاي آماده ) خصوصا سوپهايي با مايه شير-خامه (كه معمولا سفيد يا روشن هستند) اگر مدت زماني منتظر بمانند رويه* مي*بندند و سوپ بدمنظر مي*شود پس تا جايي كه مي*شود سوپ را نزديك به زمان سرو درست كنيد يا در ظروفي بريزيد كه معمولا مي*توان آنها را روي گرم*كني با شعله شمع قرار داد . بدينگونه سوپ به اندازه كافي گرم مي*ماند و رويه هم نمي*بندند (مي*تونيد اگر سرو شام به تعويق افتاد سوپ را هم بزنيد ).

  زياد غذا درست نكنيد . معمولا تعداد مهمانها مشخص است و شما با توجه به اشنايي كه با مهمانها داريد مي*دانيد كه هر كس به چه اندازه ميخورد. لازم نيست اگر 8 نفر مهمان داريد و مي*خواهيد دو يا سه جور غذا درست كنيد حتما از هر غذا به اندازه 8 نفر بپزيد . محاسبه كنيد در مهمانان چه كسي كدام غذا را دوست دارد. ميزان سوپ و پيش*غذاها و تشريفات بعد از غذا (دسرها و پذيرايي*ها) را حتما در نظر داشته باشد چون مثلا اگر مهماني براي جشن تولد داريد و مي*خواهيد بعد از شام كيك را سرو كنيد و بعد شام الويه و سوپ و مثلا لازانيا بپزيد و به عنوان دسر ژله و بستني بدهيد خب مطمئن باشيد يا كسي لب به كيك و چاي نمي*زند يا فردا تمام بچه*هاي حاضر در مهماني مهمان بيمارستان يا تخت خانه هستند. لازم نيست (و معمولا اتفاق نمي*افتد) كه افراد مهماني از همه غذاها بخورند معمولا معلوم است اگر چند نوع غذا داريد چه كسي برنج و خورشت فسنجان را دوست دارد و چه كسي مثلا ترجيح مي*دهد كه شب برنج نخورد و جوجه كباب خالي را با سبزيجات وسوپ ترجيح مي*دهد. وقتي در مهماني 5 خانم حساس به وزن و كالري داريد و دو آقاي درگير مشكلات چربي و اوره و چند بچه*ي شيطان بازيگوش لازم نيست 3 جور خورشت با دو جور برنج (مثلا شيرين پلو و باقالي پلو) بپزيد و بعد انتظار داشته باشيد همه راضي و خوشحال از مهماني بيرون بروندو غذايي هم باقي نماند . بچه*ها را هم در نظر داشته باشيد !
  اين نكته را در نظر داشته باشيد كه غذاهايي كه بعد از مهماني دور ريخته مي*شود در واقع مي*توانست چند نفر را آن شب را گرسنه* خوابيده*اند سير كند. لازم نيست براي نشان دادن دستپخت يا توانايي ماليتان غذاي بپزيد و بعد در حالي كه نه كسي غذاهايتان رادرست حسابي خورده و مزه*ي آنها را به درستي چشيده باشد نه ممنونتان بوده مرتكب اسراف و ظلم در حق بيچارگان شويد . طوري مهماني را اداره كنيد كه هم هر كس غذايي كه دوست دارد را سير بخورد و طعمش را احساس كند هم غذايي اضافه نيايد. لازم نيست تمام افراد حاظر در مهماني از تمام غذاهاي شما بچشند. مهماني سالن تست طعم و چشيدن غذا نيست كسي كه يك بشقاب پلوي زعفراني و خورشت فسنجان با گوشت اردك خورده و طعم آن لذت بره معمولا نمي*تواند يك بشقاب لازانيا با سس توبسكو و پنير پيزاي زياد بخورد و باز هم لذت ببرد . پس به اندازه دو نفر خورشت و برنج درست كنيد و به اندازه دو نفر مثلا لازانيا و براي بچه*ها هم مثلا الويه يا خوراك سوسيس يا پيتزاي كوچولو . بدينگونه هر كس چيزي كه دوست دارد را مي*خورد و لذت مي*برد و با خاطره*اي خوش مهماني را ترك مي*كند.

  سعي كنيد در چيدن ظرفها و ملزومات (چنگال ، قاشق ، كارد يا در صورت لزوم قاشق سوپ*خوري يا بستني*خوري) و دستمال سفره و ليوان يا گيلاس با سليقه باشيد. منظم بچينيد و دمسان. در ضمن نوشيدني*هاي مهماني را هم مناسب با غذاهاي خود انتخاب كنيد لازانيا را با دوغ نمي*خورند و خورشت قيمه و شيرين پلو را نوشابه زياد دلچسب نيست و مي*توانيد به جا از نوشابه*هاي گازدار (شخصا توصيه* نمي*كنم) ، دوغ شربتهاي ايراني (شربت نعنا يا بهارنارنج و … كه با خورشتها بسيا ر خوش*خوراك هستند) يا آب ميوه*هاي طبيعي (مثل آب يا شربت پرتقال ) استفاده كنيد.

  نوع دسر را هم بايد با توجه به غذا انتخاب كنيد و مثلا بعد از يك آبگوشت بزباش و ترشي و ماست و دوغ كسي بستني و كرم*كارامل نمي*خورد !

  مردان خوب توجه داشته باشند كه در تمام مراحل مهماني از شب نشيني و آماده كردن غذا و سرو و جمع كردن و سرو دسر و بعد دوباره پذيرايي تكميلي يار و كمك همسر عزيزتان باشيد وظيفه شما اين نيست كه مهمان*ها را سرگرم كنيد و بانوي*خوبتان مدام در آشپز*خانه يا سر ميز*شام باشد بلكه به تناوب به هم ياري برسانيد و از نظر فكري هم يار و ياور باشيد ! بسيار توجه كنيد كه برگزاري مهماني مثل برگذاري يك جلسه كاري احتياج به پشتيباني و همفكري و كار تيمي دارد . كاري كنيد كه بعد از تمام شدن مهماني و رفتن مهمانها همه خاطره خوشي از لحظه لحظه آن شب داشته باشند
  http://goodhusband.wordpress.com/
  elham khale, *سایه روشن*, سارا شف و 2 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
  سعادتی که هیچ کس نمی تواند از شما بگیرد ،
  سعادتی است که کسی به شما نبخشیده باشد...

 2. #2
  عضو خانواده بزرگ مامی سایت

  عضویت: ۱۳۸۸/۰۵/۱۲
  نوشته ها
  6
  میزان امتیاز
  1
  پسند شده
  7
  پسند کرده
  0

  برنامه ریزی جهت آمادگی پذیرایی از مهمانان

  یه پیشنهاد داشتم امکانش هست دوستانی که مهمانی میدن بگن چه جوری برنامه ریزی میکنن برای آماده کردن خونه .غذا .و.............
  از چند روز ویا چند ساعت پیش شروع میکنن کارارو؟

  کی خرید میکنن ؟ کی غذا هارو آماده میکنن؟ و.................. خلاصه برنامه خودشون از دعوت تا پاک سازی خونه بعد رفتن مهمانا

  ممنون.

 3. #3
  ناظر کیفی انجمن
  sh_capr آواتار ها
  شیدا.ص
  عضویت: ۱۳۸۸/۰۴/۲۸
  محل سکونت
  تهران
  نوشته ها
  1,946
  میزان امتیاز
  34
  پسند شده
  1467
  پسند کرده
  2950

  Re: برنامه ریزی جهت آمادگی پذیرایی از مهمانان

  منم با سولماز عزیز موافقم بابت افتتاح این تاپیک . البته من با توجه به این که کارمندم زمانبندی خاص خودم رو جهت آمادگی قبل از ورود مهمان دارم . ولی چیزی که برام مهمه زمان سرو غذاست . دوستان هنرمندی که چند نوع غذا و دسر آماده می کنند بیان و بگن که سرو غذا رو چه جوری برنامه ریزی میکنن با توجه به این که تزیین غذا باید در جا انجام بشه و بعضی چیزا مثل سسهای غذایی هم باید همون موقع درست بشه . کسایی که میزای به این قشنگی چیدن بگن که چی کار میکنن که هم همه چی آماده بشه ، هم تزیین میکنن و هم غذاها رو در این حین گرم نگه میدارن ؟
  قوانین فعاليت در سايت ( قوانين كاربري ) :
  http://mamisite.com/forum/misc.php?do=showrules

 4. #4
  مدیر بازنشسته

  عضویت: ۱۳۸۸/۰۴/۲۷
  محل سکونت
  تهران
  نوشته ها
  372
  میزان امتیاز
  6
  پسند شده
  289
  پسند کرده
  0

  Re: برنامه ریزی جهت آمادگی پذیرایی از مهمانان

  چه تاپيک باحالي...دمتون گرم سرتون سبز...
  راستش من يه انسان فوق العاده وسواسي براي مهمونيام هستم! البته تا حالا جز فايده از وسواسهام چيزي عايدم نشده الحمدالله! من از اينکه مهمون بياد خونه ام و من هنوز کار داشته باشم بيزارم...براي همين هميشه از اول مهموني پا به پاي مهمونام ميشينم تا وقتي خودشون بگن شام بخوريم!!!!!
  از روز قبلش نظافت خونه رو انجام ميدم...يعني صبح روز قبل از مهموني( حالا مهموني ميخواد شام باشه يا ناهار)بعد عصرش مي رم خريد ميوه جات ... شبش سالادمو درست ميکنم به همراه دسر و مخلفات...به غير از غذاي اصليم که خورشي يا مرغ هست اگه غذاي ديگه اي هم داشته باشم که حتما دارم اونم آماده ميکنم!
  روز مهموني( البته اگه ناهار باشه از شب مثلا فريزريهامو مي ذارم بيرون و ...) صبح علي الطلوع قبل از آقا خروسه بيدار ميشم! اول از همه چون هميشه سوپ دارم سوپمو بار ميذارم...برنج خيس ميکنم...بساط خورشمو جور ميکنم...و بعد که همه اين کارا تموم شد...تقريبا ظهر شده...ميرم حمام!!!! بعد مي خوابم!!! بعد ميوه هامو ميشورم و مي چينم توي ظرف...بعد ظروف مخصوص سرو غذا و ميوه و خلاصه همه ظرفهاي لازم ممکن رو آماده ميکنم...بعد خوشگلازيزاسيون! بعد سلام مهمون!!!!
  هدهد14, fahim68, سارا شف و 2 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
  هرگز زانو نخواهم زد حتی اگر سقف آسمان کوتاه تر از قامتم شود...

  www.khatoonodowle.persianblog.ir

 5. #5
  ناظر کیفی انجمن
  sh_capr آواتار ها
  شیدا.ص
  عضویت: ۱۳۸۸/۰۴/۲۸
  محل سکونت
  تهران
  نوشته ها
  1,946
  میزان امتیاز
  34
  پسند شده
  1467
  پسند کرده
  2950

  Re: برنامه ریزی جهت آمادگی پذیرایی از مهمانان

  خاتون جونم منم از روز قبل کارام رو شروع میکنم . وروز مهمونی هم از صبح مشغول میشم ولی خب دیگه نمیتونم بخوابم . واسه همین همیشه وقتی مهمون میاد من خیلی خسته ام . حالا این وسط حواست به چایی باشه و استکانها رو بشور و ظرفهای میوه خوری رو هم بشور که برای بعد از شام مثلا ظرف تمیز داشته باشی و...
  درضمن من یه مشکلی هم دارم که چیزای سرد حتما باید سرد یخچالی سرو بشن و این خیلی دستمو میبنده . آخه یه یخچال مگه چقدرجا داره . خلاصه که من از نحوه پذیراییم اصلا راضی نیستم . البته آدم سختگیری هم نیستما ولی همیشه بعد از مهمونی ها فکر می کنم چقدر کارهای بهتری بود که میتونستم بکنم .

  خلاصه که کلی به خاتون حسودیم شد .
  fahim68 و mariya1363 این نوشته را پسندیده.
  قوانین فعاليت در سايت ( قوانين كاربري ) :
  http://mamisite.com/forum/misc.php?do=showrules

 6. #6
  مدیر بازنشسته

  عضویت: ۱۳۸۸/۰۴/۲۷
  محل سکونت
  تهران
  نوشته ها
  372
  میزان امتیاز
  6
  پسند شده
  289
  پسند کرده
  0

  Re: برنامه ریزی جهت آمادگی پذیرایی از مهمانان

  خانومي زيادي سخت نگير...اگه از خودت راضي نباشي بقيه چي بگن؟*د نکن اينکارارو! من که بشقاباي ميوه رو معمولا نميشورم! ميذارم موقعي که ظرفاي شامو گذاشتم توي ظرفشويي اونا رو هم همينطور! آخه براي چي بشورم؟! وقتي دارن مهموناي عزيز تناول ميکنن! بازم ميخوان کثيفش کنن ديگه!
  منم مشکل يخچالو هميشه دارم...هميشه جا کم ميارم...هميشه دوست دارم کاراي بهتري بکنم نميشه...
  توي مهمونيا از يه چيزي بدم مياد! اونم دخالت مهمونه! موقعي که ميخوام غذاهارو سرو کنم و تزيين جات انجام بدم مي پرن ميان آشپزخونه من تمرکزمو از دست ميدم و نمي تونم بتزيينم!!
  fahim68 و mariya1363 این نوشته را پسندیده.
  هرگز زانو نخواهم زد حتی اگر سقف آسمان کوتاه تر از قامتم شود...

  www.khatoonodowle.persianblog.ir

 7. #7
  عضو خانواده بزرگ مامی سایت

  عضویت: ۱۳۸۸/۰۴/۲۸
  نوشته ها
  209
  میزان امتیاز
  2
  پسند شده
  575
  پسند کرده
  434

  Re: برنامه ریزی جهت آمادگی پذیرایی از مهمانان

  سلام بچه ها
  من اين سري كه كه مهموني دادم يه تجربه جالب داشتم
  البته شايد شماهم همين كارو بكنيد ولي من اولين بارم بود
  از حول و حوش ساعت 7 غذاهارو يكي يكي گرم كردم و كشيدم قبل از اومدن مهمونام
  وقتي مهمونا اومدن ديگه فقط برنجو كشيدم
  حول و حوش ساعت 8.5 تا 9 هم بود كه شام خورديم
  اينطوري هم با خيال راحت به تزينات ميرسيم هم وقتي مهمونا به خيال خودشون ميان كمك جلوي دست و پامونو نميگيرن
  منم دوست ندارم مهمون بياد آشپزخونه
  آخه آدم قاط ميزنه يادش ميره چي كار ميخواسته بكنه
  البته غذاهايي كه توظرفهاي وارمر دار ميريزيم ميشه اين كارو كرد
  خونه هم گرم نميشه
  آخه ما هميشه وقتي مهمون داريم مشكل دما داريم
  اما اين دفعه خيلي عالي بود
  elham khale, mah_85mina, fahim68 و 2 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

 8. #8
  عضو خانواده بزرگ مامی سایت

  عضویت: ۱۳۸۸/۰۴/۲۸
  نوشته ها
  209
  میزان امتیاز
  2
  پسند شده
  575
  پسند کرده
  434

  Re: برنامه ریزی جهت آمادگی پذیرایی از مهمانان

  نقل قول نوشته اصلی توسط sh_capr
  چی شدعطیه جون من نفهمیدم . از ساعت 7 کشیدی و تزیینکردی اونوقت تا ساعت 8.30 سرد نمیشن ؟ یا شاید منظورت اینه که بعدا تومایکروفر گرمشون میکنی . آخه یکی از دوستای من یه دفعه این کارو کرده بود. یعنی همه چی حتی برنج رو از قبل کشیده و تزیین کرده بود و وقت آمادهکردن سفره همه را یکی یکی تو مایکروفر گرم کرد . ولی فقط تمام مدت تو اینفکر بود که اگر یه دفعه برق بره موقع غذا چی کار کنه .
  من هم همیشه مشکل گرم شدن خونه رو دارم چون خونمون کوچیکه .


  نه عزيزم ظرفهايي كه زيرشون شمع داره غذا رو گرمه گرم نگه ميدارند يعني قشنگ قل قل ميكنن
  اين سري كلي حال كردم

صفحه 1 از 86 123411 ... آخرینآخرین
 • موضوعات مشابه

  1. كارهاي گرافيك ديجيتالمونو اينجا ميذاريم
   توسط ماتی در انجمن هنرهای تجسمی - Visual Arts
   پاسخ: 186
   آخرين نوشته: ۱۳۹۴/۰۶/۱۰, ۰۷:۲۰ بعد از ظهر
  2. ايروبيك
   توسط rozhin704 در انجمن تناسب اندام ( چاقی - لاغری ) - Fitness
   پاسخ: 62
   آخرين نوشته: ۱۳۹۴/۰۵/۰۱, ۱۱:۳۱ قبل از ظهر

  مجوز های ارسال و ویرایش

  • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
  • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
  • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
  • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
  •  

  محاسبه ي شاخص توده ي بدني

  وزن به کيلـو گـرم
  قد به سانتي متر

  شاخص توده ي بدني
  بازه ي وزني مناسب شما