نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree439Likes

موضوع: چگونه يك مهماني ترتيب دهيم

نمایش نتایج: از 65 به 72 از 686
صفحه 9 از 86 نخستنخست ... 678910111219 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت
    cma آواتار ها
    کالاهای من
    1
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    1319
    پسند کرده
    3981

Re: مدیریت زمان

يعني نميتوني يه روز مرخصي بگيري يا تو ايامي که روزه نيستي مهموني بدي ؟

2. بانک بند ناف

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    108
    پسند کرده
    0

Re: چگونه يك مهماني ترتيب دهيم

ترانه جون به نظر من هرچی دسر میخوای درست کنی شب قبلش آماده کن
    دستمال سفره هاتم زودتر تزئین کن ظرفاتم آماده کن به نظر من غذای اصلیتو از بیرون بگیر بعد خودت چون ماه رمضونهیه کم کشک و بادمجون درست کن شله زرد منم باید مهمونی بدم و مشکل تورو دارم البته تقریبا 20 نفرن برنامه ریزی کردم این کارارا بکن اگه مشکل غذا نباشه بقیه اش کاری نداره

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    151
    پسند کرده
    0

ترانه جون صبح که برای سحر بیدار میشی برنجتو آبکش کن و بذار غروب که میای خونه دم کن اگه چلو گوشت میخوای درست کنی گوشتهاتو تیکه های بزرگ بکن و توی زودپز بزار بپزه یک ساعته آماده میشه و موقع سرو توی کره کمی تفتش بده تا رنگ و روش خوب بشه و توی آبش هم که سر سفره میاری کمی زعفرون و رب تفت بده بریز توش دورشو میتونی چیپس بریزی و هویجهای خلالی آب پز شده و دیگه هر چی خودت صلاح میدونی و اگه مرغ میخوای بذاری یا از این مرغهای آماده از بیرون یگیر یا اونم بزار بپزه و بعد تو سرخ کن بنداز تا سرخ شه و توی دیس بچین نهایتش موقع سرو تو مایکرو یا فر گرمشون کن دسرها و سالاد رو میتونی شب قبل درست کنی من حتی گاهی برای مهمونیهام دو شب قبل مهمونی دسرم رو درست میکنم و روشو سلفون میکشم و لی برنمیگردونم تا موقع سرو.
    elham khale این نوشته را پسندیده.
    خطا از من است! از من که سالهاست گفته ام- ایاک نعبد - اما به دیگران دلسپرده ام، از من که سالها گفته ام - ایاک نستعین - اما به دیگران تکیه کرده ام.

میزان امتیاز
    3
    پسند شده
    70
    پسند کرده
    55

ممنونم گلم نه متاسفانه نمی تونم مرخصی بگیرم ...متاسفانه اوضاع خودم اصلا خوشایند نیست یعنی بسختی روزه می گیرم و گرمای هوا باعث شده رسیدنی خونه افتضاح اوضاعم خرابه !!!
    در مورد از بیرون گرفتن باید بگم گلم من مهمونیه اصلیم رو بیرون میگیرم یعنی مهمونی خونواده خودم و خونواده مریخی رو و فقط اون مهمونی دسرها و غیره رو خودم درست می کنم و میبرم غذاخوری اما این مهمونی همش 4 نفریم و چون می خوام سنگ تموم بذارم می خوام خونه باشه ....
    ر مورد غذاهام می خوام باقالی پلو با ماهیچه باشه و همینطور یه برنج ساده با خورشت هویچ تبریز
    سوپ خامه
    شارلوت گیس باف
    ژله خرده شیشه
    یه سینی اردور می خوام که شامل:
    سبد با خمیر فیلو توش هم مرغ مکزیکی بذارم که خودم دوست دارم

حالا یه سری چیزها هم برای اردور می خوام یه سینی کوچیک ولی خوشگل پیشنهاد بدین؟؟؟؟
    سالاد می خوام سالاد فصل باشه
    یه سالاد قالبی و شیک هم می خوام
    رولت پنیر و سبزی هم می ذارم شاید تویه سینی اردور جا دادمش
    خرما هم با خمیر و خلال پسته می درستم
    بعد افطار هم آب طالبی خنک خنک
    حالا باید برنامه ریزی کنم
    در مورد دستمال سفره اینا مشکل ندارم برای ست ظروفم تویه مهمونیای قبلیم حلقه دستمال سفره درست کردم و دارم
    فقط برنامه ریزی باید بکنم تا این موارد رو آماده کنم ماشالا اشتهام زیاده ولی نای انجام دادن ندارم
    غزل جون اتفاقا بارها کشک بادمجون درست کردم و مشهوره تویه فامیل برای مهمونیای مادرشوهر هم من درست می کنم و برام راحته فقط فکر می کنین برای ماه رمضون همچین چیز پر چربی مناسب باشه یا نه؟؟؟
    یادگیری مداوم شرط لازم موفقیت در هر زمینه ای هست...

fafa2 آواتار ها
    میزان امتیاز
    12
    پسند شده
    2853
    پسند کرده
    1065

ترانه جون نميدونم كجاي سايت خونده بودم كه دوستان خورشت هاشون را از روز قبل درست ميكردن و تو فريزر ي يخچال ميگذاشتن و چند ساعت قبل از اومدن مهمونا در مياوردن و رو گاز گرم ميكردن تا بوي غذا خونه را برداره!مخصوصا قرمه سبزي را خيلي اينجوري درست ميكردن!شما هم همين كار را بكن براي سحر يا افطاري روز قبل خودتون غذا را درست كن تو حجم زياد كه بشه هم غذاي اون روز خودتون هم فرداي مهمونا
    اگه شارلوت گيس باف تا حالا درست نكردي بايد بگم با وجود استرس شما كار سختيه!چون ممكنه وسط كار بشكنه .ميتوني كيك را دو رنگ درست كردي مربع ببري و با دست شطرنجي كنار هم بچيني كف ظرف.
    دسرها وخرما و سبد مرغت را از دو روز قبل درست كن.روز قبل از مهموني هم خونه را تميز كن و سبزيها را پاك كن و تربچه پيازچه را تو ابسرد بگذار.دستمال سفره و ظروفت را بگذار بيرون رو نهارخوري و يه پارچه بكش روشون تا گردوخاك نگيرن.سالاد يوناني را هم كه بايد يه روز تو يخچال باشه تا خوشمزه بشه.البته با پودر سير كم درست كن!
    تو فاصله 10-11 تا سحر كه رفرش تر هستي كارات را بكن نه قبل از افطار!!!قبل از افطار كه ميرسي خونه خواب و استراحتت را بكن كه بعدش ديگه خوابت نياد و تا سحر يه عاااالم كار ميتوني بكني!
    يه ظرف كوچيك كشك بادمجان درست كن.خواستن بخورن.نخواستن هم لااقل سفره ات پر شده!!!!اتزه بادمجون ها را هم ميتوني از روز قبلش درست كني!
    افوض امری الی الله . . . ... . . . ان الله بصیر بالعباد

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    184
    پسند کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط الهام مامان روناک
    ترانه جون صبح که برای سحر بیدار میشی برنجتو آبکش کن و بذار غروب که میای خونه دم کن اگه چلو گوشت میخوای درست کنی گوشتهاتو تیکه های بزرگ بکن و توی زودپز بزار بپزه یک ساعته آماده میشه و موقع سرو توی کره کمی تفتش بده تا رنگ و روش خوب بشه و توی آبش هم که سر سفره میاری کمی زعفرون و رب تفت بده بریز توش دورشو میتونی چیپس بریزی و هویجهای خلالی آب پز شده و دیگه هر چی خودت صلاح میدونی و اگه مرغ میخوای بذاری یا از این مرغهای آماده از بیرون یگیر یا اونم بزار بپزه و بعد تو سرخ کن بنداز تا سرخ شه و توی دیس بچین نهایتش موقع سرو تو مایکرو یا فر گرمشون کن دسرها و سالاد رو میتونی شب قبل درست کنی من حتی گاهی برای مهمونیهام دو شب قبل مهمونی دسرم رو درست میکنم و روشو سلفون میکشم و لی برنمیگردونم تا موقع سرو.

عزیزم بعد دسر بد بو یا بد مزه نمیشه ؟

واقعا توصیه های خوبی کردین دوستان
    من و مامانم واسه مهمونیا همون روز همه کارارو میکنیم که مثلا همه چی تازه باشه اما دیگه جنازمون میفته رو دست مهمون اخه مامانم شاغله اونم چه کاری صبح تا شبی
    به نظرم اینطوری از چند روز قبل بهتره حداقلش دیگه استرس نداری مهمونا میان

حالا کسی از مهمونا نمیفهمه غذا فیریزریه؟

اخه ما یک فامیل داریم دقیقا جلوی مهمونا دیسای غذارو از فیریزر در میاره و میزاره تو ماکروفر
    بعد همه چپ چپ نگاش میکنن که چرا غذای تازه درست نکرده و فیریزریه و همیشم که غداشو میخریم مریض میشیم
    [HIGHLIGHT=#ffffff]وبلاگم
    http://chefatousa.blogsky.com/
    [/HIGHLIGHT]

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    151
    پسند کرده
    0

نه آتوسا جون روی ظرف رو که با سلفون بپوشونی هیچ مشکلی براش پیش نمیاد من خودم شاغلم واسه همین همیشه از این میانبرها میزنم و چون عادت دارم تو مهمونیهام همیشه چند جور غذا درست میکنم و حتی بعضی وقتها مهمونام درخواستی هم میدن واسه همین اصولاً مجبورم این کارها رو بکنم و همیشه برنجهام و صبح زود آبکش میکنم که لحظه های آخر به خاطر اینکه دوروبرم شلوغ نباشه مجبور نشم قابلمه و آبکش و دم کنی و کفگیر و وای ....
    واقعیتش من خودم اگه جایی برم ببینم غذا از تو فریز درآوردن و جلوم گذاشتن بهم خیلی بر میخوره خوب چه کاریه مهمونی دادن اجباری و زورکی اصولاً آدم جایی میره که بهش احترام گذاشته بشه ولی وقتی غذا رو برات از تو فریز درمیارن یعنب اینکه اومدی مزاحمم شدی و برام ارزش نداری اینو بخور و برو
    خطا از من است! از من که سالهاست گفته ام- ایاک نعبد - اما به دیگران دلسپرده ام، از من که سالها گفته ام - ایاک نستعین - اما به دیگران تکیه کرده ام.

میزان امتیاز
    3
    پسند شده
    70
    پسند کرده
    55

آخه مشکل اینجاست من برای روزانه خودمون هم هیچوقت فریزری درست نمی کنم اما حتی وقتی خانه دار بودم هم دسر رو روز قبل درست می کردم اینبار هم باید همین کار رو بکنم .....باید خورشت و ماهیچه رو روز قبل درست کنم ولی لزومی نمی بینم بخاطر یه شب بذارم تویه فریزر ....نظافت هم باز باید قبلا انجام بدم ...اینطوری فقط برنج و سالاد فصلم می مونه برای روز مهمونی
    یادگیری مداوم شرط لازم موفقیت در هر زمینه ای هست...

صفحه 9 از 86 نخستنخست ... 678910111219 ... آخرینآخرین