نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree439Likes

موضوع: چگونه يك مهماني ترتيب دهيم

نمایش نتایج: از 681 به 686 از 686
صفحه 86 از 86 نخستنخست ... 7683848586
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت
    nora1 آواتار ها
    m
    میزان امتیاز
    185
    پسند شده
    5300
    پسند کرده
    15454
    سلام عزیزم
    من واسه فسنجون فقط از گردو استفاده میکنم و واسه 30 نفر از 1 کیلو گردو استفاده میکنم
    فکر کنم همون مقدار واسه 25 نفر کافی باشه
    همسر مهربان این نوشته را پسندیده.
    خدایا کمکم کن تا مشکلاتم حل بشه

2. بانک بند ناف
    نایاب 90 آواتار ها
    کیمیا 90 سابق
    میزان امتیاز
    306
    پسند شده
    7081
    پسند کرده
    14121

ویترین مدال ها

نقل قول نوشته اصلی توسط nora1 نمایش پست ها
    سلام عزیزم
    من واسه فسنجون فقط از گردو استفاده میکنم و واسه 30 نفر از 1 کیلو گردو استفاده میکنم
    فکر کنم همون مقدار واسه 25 نفر کافی باشه
    سلام عزیزم
    همسرم اشپز میگن ۱/۵کیلو گردو لازم میشه
    ؟؟؟؟

همسر مهربان این نوشته را پسندیده.
    عشق یعنی لحظه های خیلی خاص که خدا هم فکر ماست

fateme.asqari آواتار ها
    فاطمه
    میزان امتیاز
    96
    پسند شده
    1604
    پسند کرده
    1149
    با سلام خدمت همه دوستان.
    با توجه به اینکه جمعه ی پیش برای ناهار 3 تا مهمون 50 ساله داشتم تمام هفته برنامه ریزی کردم و خرید . ولی متاسفانه با حجم زیاد کار و استرس فوق العاده روبرو شدم و نتونستم از مهمونیم لذت ببرم.
    گزارش کار:
    خیلی منو تهیه دیدم ولی در نهایت تصمیم گرفتم شوید باقالی پلو با ماهیچه و مک اند چیز و رتتوییل درست کنم با سالاد پاستای روسی و سالاد شیرازی و سزار.
    نمیخواستم غذاهام مونده باشه ترجیح دادم که همه رو از صبح اماده کنم تا کیفیت عالی داشته باشم.
    از صبح ساعت 6 بیدار شدم رفتم دوش گرفتم تا 7.
    از 7 تا 8 پیاز داغ و تفت ماهیچه هام و رفت توی زود پز.
    از 8 تا 10 کباب سینی درست کردم برای رتتوییل و سیب زمینی گوجه بادمجون کدو رو حلقه چیپسی کردم و چیدم توی ظرف و سس مارینا براش درست کردم و دادم روش و رفت توی فر.
    از 10 هم برنجمو خیس کردم و سیب زمینی و هویچ رو نگینی کردم برای سالادم و پاستا و باقالامو پختم. و سیب زمینی ته دیگ باقالیمو درست کردم.
    از 12 هم آب برنجمو گذاشتم و شروع کردم پیاز و سیر داغ مک اند چیزمو درست کردن که تا 12.30 طول کشید و پاستاها رو ریختم توش و منتظر تا پخت کامل توی سس صورت بگیره.
    ساعت 12.30 برنجمو ابکش و دم گذاشتم. رفتم سراغ سالاد شیرازی.
    مک اند چیزم کامل پخته بود و ته دیگ انداختم و دم کردمش.
    میوه ها رو همسر شست و همینطور ظروف استفاده شده رو.
    ساعت 1 بود که مهمونام اومدن و نتونستم سالاد سزارمو اماده کنم. فقط فرصت شد سس پاستامو درست کنم و مخلوط سالادمو اماده کنم با تزیین بزارم تو یخچال.
    منتها اینقدر فشار و استرسم بالا بود که دستمو سوزوندم. همینطور خرابکاری های دیگه.
    خیلی سختم شد و لذت نبردم از اشپزی مثل مهمونی های دیگه ام.
    حالا دلایلش رو نمیدونم چی بود.
    اما فکر میکنم دفعه بعد سالاد پاستامو روز قبل درست کنم همراه دسرم تا خوب مزه دار بشه و کیفیتش هم بهتر میشه.
    مواد مک اند چیزمو میتونم روز قبل تفت بدم و اونروز فقط پاستا رو بهش اضافه کنم.
    در مورد ماهیچه هم اینو بگم که فراموش کردم زودتر خاموشش کنم خیلی پخته بود اما طعمش عالی بود و همه پسندیدن. ولی از قیافه ماهیچه خوشم نیومد. گوشت ها کامل استخونو ول کرده بودن.
    سوپ قارچ و مرغ

gandom و Negara این نوشته را پسندیده.
    چنان نماند، چنین نیز هم نخواهد ماند...

fingil 0 shishi آواتار ها
    ------------------------------
    میزان امتیاز
    62
    پسند شده
    561
    پسند کرده
    795
    [QUOTE=fateme.asqari;1447495]با سلام خدمت همه دوستان.
    با توجه به اینکه جمعه ی پیش برای ناهار 3 تا مهمون 50 ساله داشتم تمام هفته برنامه ریزی کردم و خرید . ولی متاسفانه با حجم زیاد کار و استرس فوق العاده روبرو شدم و نتونستم از مهمونیم لذت ببرم.
    گزارش کار:

به نام خدا

باسلام

اولا خسته نباشی عزیز دلم و اینکه مطمئنم مهمونی خانومی به گلی و کدبانویی شما عالی برگزار

شده و عدم رضایتتون بخاطر انتظار بالاتره خودتون از برگزاری بوده اما با تجربه ای که در برابر شما

و کدبانوهای دیگه هیچ باید بگم:سخت گرفتین برای تازه بودن راستش به نظرمن سیب زمینی و

هویج رو از قبل هم میشد آماده کرد من برای سالاد پیازچه حتی سیب زمینیمو بخارپز هم کردم

و بدون اغراق باید بگم عالی بود به نظرم وسایل سالاد رو شب قبل میشه حاضر کرد هر سالادی

و جداجدا داخل ظرف در بسته گذاشت که اولا بو نگیرن و ثانیا بعضی چیزها مثل گوجه ها آب نندازن

من خودم فقط پیاز رو دوست ندارم از قبل خرد شه چون:بومیگیره،میکروب گیره شدیدا و اینکه حتی

اگه هزار دور هم باند پیچیش کنیم تمام یخچال بوی پیاز میگیره

و کاهو چون:خرد شدنش از روز قبل طراوتش رو میگیره البته راجع به شستنش نظری ندارم

اما طبق منوی شما که رتتویل داشتید من اگر بودم سیب زمینی رو خرد کرده داخل آب میذاشتم تو

یخچال گوجه رو خرد کرده داخل ظرف و بادمجون همچنین(روز مهمونی فقط پختش میموند و اصلا

اصلا مزه اش فرقی نداشت مطمئن باشید چون من فوق العاده تازه خورم اگرهم قد من حساس باشه کسی

فقط با گوجه از قبل خرد شدش مشکل خواهد داشت)

سس ها رو هم میشه شب قبل حاضر کرد سیبز مینی ته دیگ هم همینطور...

میوه ها رو هم میشه بعضی ها رو شست خشک کرد آماده کرد بعضی ها رو نه....

من این ها به ذهنم رسید با توجه به اینکه موجودی با استرس من و هول شدنم قبل میهمونی و

اینکه همیشه تا لحظه آخر در حال دویدن و انجام کارم...اما خودم دوست دارم اینبار ازقبل هرچیزی رو که بشه

و رو کیفیت تاثیر نذاره رو آماده کنم ...

نظر خودتون هم که برای بار بعد دادید عالی

به شما هم همین پیشنهاد رو میدم عزیزم و اینکه باز هم میگم که مطمئنم عالی بودین و خستگی همه کارها

با هم و البته انتظار خودتون از کدبانوییتون باعث شده کاملا راحت و راضی نباشین.
    باران67 این نوشته را پسندیده.

fingil 0 shishi آواتار ها
    ------------------------------
    میزان امتیاز
    62
    پسند شده
    561
    پسند کرده
    795
    به نام خدا

با سلام

به نظرم خیلی خوب باشه که با توجه به استرس قبل و حین میهمانی دادن اینجا خانوم های گل

تجربیاتشون رو راجع به چیز هایی که میشه روز قبل حاضر کرد بدون اینکه مزه و کیفیت مواد عوض شه

رو در اختیار بقیمون قرار بدن...

البته اگر جای این متن اینجا نیست مدیران محترم باخبرم کنن تا منتقلش کنم.
    باران67 این نوشته را پسندیده.

fateme.asqari آواتار ها
    فاطمه
    میزان امتیاز
    96
    پسند شده
    1604
    پسند کرده
    1149
    نقل قول نوشته اصلی توسط fingil 0 shishi نمایش پست ها
    به شما هم همین پیشنهاد رو میدم عزیزم و اینکه باز هم میگم که مطمئنم عالی بودین و خستگی همه کارها

با هم و البته انتظار خودتون از کدبانوییتون باعث شده کاملا راحت و راضی نباشین.
    دوست و همراه عزیزم. ممنون بابت توجهتون.
    نظرتون کاملا درسته. سسها شب قبل اماده بشه و سالادها واقعا خوبه. و کیفیت سالاد رو بالاتر میبره.
    دیروز که از سالادم خوردم و یکروز در یخچال مونده بود بیشتر طعم سس رو به خودش گرفته بود و خوشمزه تر شده بود.
    در مورد کاهو هم من تجربه شستنشون رو شب قبل داشتم و دورشون پارچه تمیز کشیدم و توی نایلون گذاشتم یخچال که تر و تازه موندن و خیلی خوب بودن.
    متاسفانه نگاهم همش به ساعت بود و اینکه مدام توی ذهنم میگفتم فرصت نیست . باعث میشد که یه سالاد رو که همیشه نیم ساعته اماده میکردم 1 ساعت طول بدم.
    خدارو شکر کردم که ظروف پذیرایی رو روی میز ناهار خوری کامل چیده بودم و دیگه استرس چیدمان میز رو نداشتم. حتی دیس برنج و ظروف سرو رو هم روی میز گذاشته بودم که دنبال ظرفام نگردم و یادم نره چی رو توی چی میخواستم بریزم.
    و شب قبل نمکدونها و فلفلدونامو پر کردم.
    و یه میز کنار میز ناهار خوری گذاشتم و لیوانها و نوشیدنی ها رو روش قرار دادم تا فضای بیشتری روی میز برای مانور بشقاب و کاسه داشته باشم
    سوپ قارچ و مرغ

باران67, hana67 و Negara این نوشته را پسندیده.
    چنان نماند، چنین نیز هم نخواهد ماند...

صفحه 86 از 86 نخستنخست ... 7683848586