نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree439Likes

موضوع: چگونه يك مهماني ترتيب دهيم

نمایش نتایج: از 649 به 656 از 686
صفحه 82 از 86 نخستنخست ... 7279808182838485 ... آخرینآخرین
    مدیر انجمن
    Negara آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    6
    میزان امتیاز
    62
    پسند شده
    8134
    پسند کرده
    7504
    نقل قول نوشته اصلی توسط minafeelgood نمایش پست ها
    سلام خانوما.من تازه عضو سایت شدم و از اینکه با این تاپیک آشنا شدم خیلی خوشحالم و واقعا از این همه هنرمندی و تدبیر دوستان لذت بردممنم یه مشکلی دارم که نمیدونم دقیقا کجا باید مطرح بشه؟مشکلم اینه که من دوست دارم برای شام خودمون و مهمون خیلی چیزای نیمه آماده داشته باشم و هر وقت که خواستم سریع یه چیزی درست کنم. ولی نمیدونم چه چیزایی و در چه حدی میشه از قبل آماده کرد؟منظورم برای مهمون نیستا برای روزانه خودمون.کلا میخوام بدونم خانمای کدبانو برای صبحانه و ناهار و شام خودشون چجوری و در چه حدی تدارک میبینن؟ چه روشها و شگردهای جدیدی برای آماده و نگهداری مواد غذایی تو فریزر بلدین؟اگه تاپیک خاصی در این زمینه هست ممنون میشم راهنماییم کنید.
    سلام مینا جان
    تا دوستان بیان تجربیاتشون رو مطرح کنند، در این انجمن در تاپیک های مختلف پاسخ به اکثر سوالهای شما پیدا می شه و مطالب خوندنی جالب زیاده:
    انجمن نکات خانه داری
    http://mamisite.com/forum/house-keeping-secrets/
    (ziba), گیسو خاتون, کوئین و 2 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
    چی نپوشیم؟

chi-napooshim.com

2. بانک بند ناف
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

کالاهای من
    1
    میزان امتیاز
    7
    پسند شده
    287
    پسند کرده
    145
    من به مناسبت تولد نی نی دومم، دیروز مهمونی داشتم که 13 تا آدم بزرگ بودن به همراه 2تا بچه.
    منو هم مرغ درسته با باقالی پلو- پلو قورمه سبزی- سالاد ماکارونی- سالاد فصل- دسر هم پان بود و ژله و نوشابه و ذوغ...
    اول از همه برنج رو خیس کردم.
    صبح اول وقت رفتم خرید.
    اومدم خونه:
    اول مرغها رو تمیز کردم و مزه دار کردم
    بعد قورمه سبزی رو بار گذاشتم
    دسر پان رو درست کردم توی لیوانهای تک نفره
    بعد چون میخواستم دوتا ژله یه شکل اما با رنگ متفاوت داشته باشم و یه قالب داشتم؛ یه ژله رو حاضر کردم و در خلال سایر کارها اینو از ظرفش خارج کردم و دومی رو درست کردم.
    بعد هم سالاد ماکارونی رو درست کردم.
    ساعت شیش بعد ازظهر مرغهای شکم پر شده رو داخل فر گداشتم.
    ساعت 8 هم آب برنج ها رو گذاشتم.
    میوه رو شستم و چیدم.
    شیرینی چیدم و شربت درست کردم.
    و تنها کاری که یادم رفت آماده کردن سالاد فصل بود که بعد از اومدن مهمونها کاهوروشستم و سالاد کردم.

و البته در بین همه این کارها یه نی نی 40 روزهه که هی نق میزد و گریه میکرد هم داشتم.
    اینها رو نوشتم تا اونایی که از مهمونی میترسن دلشون سفت بشه.
    مامان غزل, فرک, zakizadeh و 11 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
    در بین تمامی مردم تنهاعقل است که به عدالت تقسیم شده، زیرا همه فکر میکنند به اندازه کافی عاقلند.

کوئین آواتار ها
    میزان امتیاز
    18
    پسند شده
    3571
    پسند کرده
    14505
    سلاااااااااااام دوستان گل و باسلیقه. یه سوال: بهترین روش سرو قهوه یا نسکافه تو مهمونیها چیه؟ آیا خوبه که خودمون قهوه رو دم کنیم و مستقیما تو فنجونها بیاریم و شکر و شیر رو هم تو سینی بذاریم و هرکسی موقع پذیرائی از اینا هم بریزه یا اینکه فنجونهای آب جوش رو بیاریم و کافی میکسها رو بگردونیم؟ خب شاید کسی قهوه تلخ یا بدون شیر دوست داره و ما با این روش داریم کافی میکس آماده رو تعارف میکنیم نه قهوه اصیل رو ؟ کدوم قشنگتره و مناسبتره؟
    آیا راههای دیگه ای برای سرو قهوه تو مهمونیهای پرجمعیت هست یا نه؟
    zahra113 و maman_mahya این نوشته را پسندیده.

mamane momene آواتار ها
    فاطمه
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    519
    پسند کرده
    1200
    نقل قول نوشته اصلی توسط کوئین نمایش پست ها
    سلاااااااااااام دوستان گل و باسلیقه. یه سوال: بهترین روش سرو قهوه یا نسکافه تو مهمونیها چیه؟ آیا خوبه که خودمون قهوه رو دم کنیم و مستقیما تو فنجونها بیاریم و شکر و شیر رو هم تو سینی بذاریم و هرکسی موقع پذیرائی از اینا هم بریزه یا اینکه فنجونهای آب جوش رو بیاریم و کافی میکسها رو بگردونیم؟ خب شاید کسی قهوه تلخ یا بدون شیر دوست داره و ما با این روش داریم کافی میکس آماده رو تعارف میکنیم نه قهوه اصیل رو ؟ کدوم قشنگتره و مناسبتره؟
    آیا راههای دیگه ای برای سرو قهوه تو مهمونیهای پرجمعیت هست یا نه؟
    برای مهمونی ها ی پر جمعیت و رسمی معمولا قهوه رو یکجا درست میکنم و فنجونهای نصف سینی رو با شیر و شکر کم و بقیه رو تلخ میریزم.شکر هم میزارم اگه کسی خواست استفاده کنه. مهمانها از رنگ قهوه ها متوجه میشن که کدوم شیر داره و کدوم ساده است.
    توی مهمونی های خودمونی تر فنجون ای آبجوش میارم با یه ظرف که انواع دمنوش ها مثل بابونه و نعناع و .... و چای و کافی میکس توش چیده شده و ظرف های کوچیک نبات و خرما و قند و شکلات هر کس طبق سلیقش هر چی دوست داشت بر میداره.
    مرغ تو فر

galaxy_a, zahra113, maman_mahya و 2 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
    چرا رفتی چرا من بی قرارم به سر سودای آغوش تو دارم.....

najmehkhatoon آواتار ها
    نجمه
    نوشته های وبلاگ
    36
    میزان امتیاز
    505
    پسند شده
    7859
    پسند کرده
    11482
    نقل قول نوشته اصلی توسط mami moeen نمایش پست ها
    من به مناسبت تولد نی نی دومم، دیروز مهمونی داشتم که 13 تا آدم بزرگ بودن به همراه 2تا بچه.
    منو هم مرغ درسته با باقالی پلو- پلو قورمه سبزی- سالاد ماکارونی- سالاد فصل- دسر هم پان بود و ژله و نوشابه و ذوغ...
    اول از همه برنج رو خیس کردم.
    صبح اول وقت رفتم خرید.
    اومدم خونه:
    اول مرغها رو تمیز کردم و مزه دار کردم
    بعد قورمه سبزی رو بار گذاشتم
    دسر پان رو درست کردم توی لیوانهای تک نفره
    بعد چون میخواستم دوتا ژله یه شکل اما با رنگ متفاوت داشته باشم و یه قالب داشتم؛ یه ژله رو حاضر کردم و در خلال سایر کارها اینو از ظرفش خارج کردم و دومی رو درست کردم.
    بعد هم سالاد ماکارونی رو درست کردم.
    ساعت شیش بعد ازظهر مرغهای شکم پر شده رو داخل فر گداشتم.
    ساعت 8 هم آب برنج ها رو گذاشتم.
    میوه رو شستم و چیدم.
    شیرینی چیدم و شربت درست کردم.
    و تنها کاری که یادم رفت آماده کردن سالاد فصل بود که بعد از اومدن مهمونها کاهوروشستم و سالاد کردم.

و البته در بین همه این کارها یه نی نی 40 روزهه که هی نق میزد و گریه میکرد هم داشتم.
    اینها رو نوشتم تا اونایی که از مهمونی میترسن دلشون سفت بشه.
    سلام
    واییییییییییییی دختر من داشتم می خوندم از ترس داشتم می مردم ،چطور فرصت کردینننننننننننن!!
    عدسی

maman_mahya این نوشته را پسندیده.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    21
    پسند کرده
    179
    سلام به همگی
    تاپیک داره خاک میخوره رسما...اونم همچین تاپیک مفیدی
    منم شرح پذیرایی مهمونی پنجشنبه ی گذشته مو بنویسم
    با اجازه تون من تازه عروسم و اولین مهمونی من بود که خانواده ی همسرم می اومدن خونه مون ...اولا که خودشون خیلی عادت به تجمل و چند جور غذا درست کردن ندارن و منم نمیدونستم صحیح هست برای بار اول چند جور غذا درست کنم یا نه ولی در نهایت تصمیم گرفتم درست کنم و با توجه به بازخورد و واکنش مهمونا تجربه کسب کنم برای مهمونی های بعدی...چه کنیم ...باید آزمون و خطا کنیم دیگه منوی غذام شد زرشک پلو با مرغ شکم پر (البته یه مقدارم باقالی پلو درست کردم ) قورمه سبزی کشک و بادمجون سالاد ماکارونی سالاد فصل دسر هم کیک سیب و دارچین
    من شاغلم و انقدر استرس مهمونی رو داشتم که چهارشنبه رو مرخصی گرفتم چهارشنبه صبح رفتم خرید بجز میوه و سبزی خوردن تمام چیزای لازم رو خریدم...اومدم خونه یه مقدار اتاقا رو نظافت کردم و نظافت پذیرایی رو گذاشتم واسه فرداش ...بعدازظهر سالاد ماکارونی رو درست کردم ولی سس نزدم...سلفون پیچ کردم گذاشتم یخچال...قورمه سبزی رو بار گذاشتم و کشک و بادمجونم رو درست کردم اونم رفت تو یخچال ...تا شب قورمه سبزی جا افتاده و کارش تموم شده بود که لیموهاشو جدا کردم و گذاشتمش فریز تا فردا ...یه شام سبک درست کردم واسه همسر زحمتکش (که شامل نون و پنیر و خیار و گوجه بود و از اونجایی که ناهار خودمم همینو خورده بودم ترجیح دادم ایشون هم رنج و سختی من رو متحمل بشن تا قدر همسرشون رو بدونن )...پنجشنبه صبح هر دو تعطیل بودیم ...صبح بیدار شدم بعد از صبحانه همسر زحمتکش رو فرستادم پی خرید میوه و سبزی خوردن و خودم پذیرایی و دستشویی رو تمیز کردم بعد رفتم تو آشپزخونه مرغامو گذاشتم یه مقدار بخار بز شد و مشغول درست کردن کیک شدم تا ظهر ...ظهر هم با اجازه تون چون دیگه طاقت غر غر همسر زحمتکش رو مبنی بر عدم تحمل غذای حاضری نداشتم از کشک و بادمجون مهمونی یه مقدار بهش دادم بخوره و منو راحت بذاره کار زیادی نمونده بود جز اینکه دو ساعت قبل از اومدن مهمونا برنج رو آبکش کردم و مرغامو گذاشتم تو فر ...سالاد درست کردم سس سالاد ماکارونی رو درست کردم و اضافه کردم و گذاشتمش یخچال قورمه سبزیمو از فریزر دراوردم و گذاشتم آروم آروم گرم بشه و بازم یه سری دستشویی رو تمیز کردم و میوه و شیرینی رو چیدم روی میزها و رفتم آماده شدم ...وقت کافی برای آماده شدن و یه ذره دراز کشیدن و آرامش گرفتن هم موند خدا رو شکر مهمونا که اومدن چون عادتشون و می دونستم که زود شام نمی خورن همون موقع برنج رو گذاشتم که دم بکشه تا دو ساعت بعد آماده بود ...خدا رو شکر همه چیز خوب پیش رفت...آخه من از مامانم دورم و تو دوتا شهر مختلفیم و کسی نیست کمکم کنه و خیلی استرس اینو داشتم که دست تنها کارام بموقع تموم نشه ...از تجربیات بچه های این تاپیکم بسی استفاده کردم...ایشالله نوشته ی منم واسه دیگران مفید بوده باشه
    nazi15, ala70, ELAHE_ABAN و 9 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

مريم ب ش
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    6
    پسند کرده
    0
    سلام خانوم هاي هنرمند ميشه كمكم كنيد من پنجشنبه براي شام مهموم دارم همكار شوهرم با خانواده كه يك دختر كوچك دارند به نظر شما بهترين منو غذا چي هست؟

مريم ب ش
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    6
    پسند کرده
    0
    بسيار عالي ممنون بابت تجربه تون كه در ميون گذاشتين غزال 999 عزيز
    غزال999 این نوشته را پسندیده.

صفحه 82 از 86 نخستنخست ... 7279808182838485 ... آخرینآخرین