نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree439Likes

موضوع: چگونه يك مهماني ترتيب دهيم

نمایش نتایج: از 553 به 560 از 686
صفحه 70 از 86 نخستنخست ... 606768697071727380 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

کالاهای من
    1
    میزان امتیاز
    7
    پسند شده
    287
    پسند کرده
    145
    دوستان من جمعه گذشته یه مهمونی داشتم که چون از این سایت استفاده کردم، خواستم تجربیاتم رو بگم برا استفاده ...
    البت میدونم که دوستان اینجا همشون کدبانو هستند...
    یهویی تصمیم گرفتم( روز 25 شهریور تولدم بود و من 26 ام همه رو برای روز جمعه 30 ام دعوت کردم) البته تولد بازی نبود ولی خب همه برام کادو آورده بودن و من شرمنده شدم که کیک تولد نداشتم...
    تازه دعوتم هم اس ام اسی بود نه دعوت رسمی!

من 30 تا مهمون بزرگ! ( از 15 تا 50 سال) و 5 تا بچه داشتم...
    و مهمونا به صرف ناهار دعوت شده بودن باغ توی روستا..
    برای ناهار 25 تا رون مرغ گرفتم که با پوست شستمشون از شب قبل و روشون نمک و زردچووبه و فلفل سیاه پاشیدم گذاشتم توی یخچال.. صبح کف قابلمه پیاز حلقه شده گذاشتم مرغها رو روش چیدم و لابه لا و روشون پیاز خرد شده و فلفل دلمه و هویج ریختم... و یه دوتا لیوان آب ریختم زیرش رو زیاد کردم جوش اومد یه 20 دقیقه ای جوشید.. بعد سس درست کردم با زردچوبه و فلفل سیاه و پودر سیر و نمک و رب گوجه تفت داده شده و زعفرون و یه دوتا لیوان آب دیگه هم ریختم و روی مرغها دادم و در قابلمه فویل کشیدم و درش رو گذاشتم و زیرش رو کم کردم تا بپزه... بعد که مامانم اومد و دید گفت آبش زیاده واسه همین یه کم زیادش کرد و درش رو برداشت تا آبش اندازه شد---------- به گفته مهمونا خیلی خوش طعم و خوب پخته بود و بوی بد هم نداشت.
    برا پلو هم از صبح 35 تا پیمانه پلوپز برنج دانه بلند هندی( به جهت سهولت در امر پخت) خیس دادم و بعد دوساعت نمک هم اضافه کردم ونزدیک ناهار توسط آقایون پزیده شد.
    و یک و نیم کیلو گوشت گوساله هم خریدم و شب خلالی نازک خورد کردم، صبح کله سحر سویا سس زدم و 3 ساعت بعد پیاز خلالی رو تفت دادم و گوشت رو اضافه کردم و در ظرف رو گذاشتم ، وقتی آبش کشیده شد دیدم یه کم سفته دوتا لیوان آبجوش ریختم تا خوب پخته شد. بعد نیم کیلو قارچ تفت داده شده داشتم که ریختم روش و 3 تا قاشق پر آرد و 2 تا بسته هم خامه... بیف استروگانف هم حاضر بود و مورد پسند همه...
    و سالاد کلم داشتم که صبح قبل اومدن مهمونا خیلی ریز خوردش کردم و شستم و همیج رو هم رنده ریز زدم ... نزدیک ناهار قاطی کردم و سس زدم و تو ظرف ریختم.
    و دسر هم دوروز قبل تو خونه رنگین کمان درست کرده بودم...

شرمنده که اینقدر جزئیات رو گفتم آخه خودم بار اولم بود دست تنها و بیرون خونه خودم! داشتم غذای زیاد آماده میکردم. شاید این آمار و ارقام به درد کسی خورد...
    narbella, گل باقالی, mamaneali و 14 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
    در بین تمامی مردم تنهاعقل است که به عدالت تقسیم شده، زیرا همه فکر میکنند به اندازه کافی عاقلند.

2. بانک بند ناف
    Maryam baran آواتار ها
    مریم باران
    میزان امتیاز
    29
    پسند شده
    4044
    پسند کرده
    2298
    سلام دوستای گلم ما یک مهمونی دوره داریم که هر ماه پنجشنبه ناهار و هر بار قرعه کشی میشه و به اسم کسی که مهمونی بعدی خونه اونه! و این دفعه ۱۸مهر خونه منه! قانون اینه که یک نوع غذا باشه و ۲نوع میوه اما دسر و شیرینی به سلیقه میزبان ! چون من یک دونه دختر هستم و همیشه مورد حمایت بی دریغ مامانم همه فکر میکنن همه کارهای منو مامان انجام میده خلاصه میخوان یه جورایی خودمو اثبات کنم لطفا کمکم کنید برای غذا میخوام قورمه سبزی بپزم چون خوب میپزم همه کسایی که خوردن میگن خوشمره میپزم اما برای دسر و شیرینی و تزیینات موندم چه کنم چون پاییز به سرم زده برای تزیینات از میوه کاج و دستمال سفره های نارنجی استفاده کنم نظرتون چیه؟ راستی مهمونام ۲۵نفرن اما ظرفای من ۲۰تاست؟ لطفا کمک

baranshishei@*********.com
    baranshishei.blogfa.com

lady of shalott آواتار ها
    میزان امتیاز
    101
    پسند شده
    7299
    پسند کرده
    4775
    مریم جان اصلا نگران نباش با یه برنامه ریزی حتما یه سفره تک میتونی بندازی من پیشنهاد میکنم اگر میخوای تم پاییز داشته باشی برای دسر یه ژله خرده شیشه با پایه شفاف درست کن و خورده های داخلش با قالب برگ قالب بزن و رنگ های زردو قرمز و نارنجی باشه مثل برگ درخت ها برای شیرینی هم یه دونه کیک ساده یا چیز کیک هرکدوم که راحت تری درست کن اما اینطوری تزیینش کن

میتونی یه نوشیدنی استوایی هم درست کنی با انبه و موز و... که به تم رنگ سفرت بخوره دیگه با سبزی و ماست که بازم میتونی روش مثل برگ تزیین کنی..ولی زیاد شلوغش نکن که زیادم بهت فشار نیاد
    aydaa, Maryam baran, نرگس سادات و 3 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

mar mar67 آواتار ها
    میزان امتیاز
    8
    پسند شده
    4154
    پسند کرده
    4451
    خانمای عزیز یه سوال
    این شنبه همسری و شنبه دو هفته پیش من از پایان نامه هامون دفاع کردیم و درسامون تموم شد حالا من تصمیم گرفتم با همکارای شوهرم که متاهل هستند رفت و امد کنم اما نمیدونم چجوری شروع کنم میشه کمکم کنید؟
    فسنجون

پری رخ این نوشته را پسندیده.

sara24 آواتار ها
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    798
    پسند کرده
    415
    مریم جون اتفاقا ما هم همچین دوره ای دقیقا با 1 جور غذا، ماهی یکبار داریم. که البته برای میوه و ... محدودیت نیست.خیلی بهتره و باعث تداوم دوره میشه و برای میزبان هم راحت تره.شما غذا را که انتخاب کردی. ظرف هم مهم نیست. خونه هیچکس 50 تا بشقاب یک جور پیدا نمیشه. هر سرویس 12 نفره! حالا کسری ظرف هایت را یا از مدل دیگه که داری بگذار یا از مامانت بگیر. تازه معمولا تو دوره ها هم 100% همه نیستن و ممکنه ظرفهای خودت کافی باشه.
    حالا که می خوای مهمونیت متفاوت باشه، با توجه به پذیرایی های فامیل سعی کن چیزایی که خیلی روتین شده تو مهمونیت نباشه مثل ژله خرده شیشه یا رنگین کمان.البته هرکدوم به تنهایی خیلی زیباست ولی خیلی تکراریه.مثلا اگه ژله میخوای ژله نیمرو بسیار جالبه و با مزه میشه. شب قبل هم درست کن و رویش را سلفون بکش.من درست کردم و با جعفری تزیین کردم کسی باورش نمیشد ژله هستش!با 2 بسته ژله آلو ورا و 10 قاشق بستنی وانیل و نصف بسته ژله پرتقال و 2 قاشق بستنی،16 تا نیمرو داد. از یکی از دستور های سایت برداشتم .ولی الان یادم نیست دستور کدام یک از دوستان بود ولی میتونی پیدا کنی.خیلی خوب جواب داد.
    برای پذیرایی یا دسر، کیک میوه ای معروف سایت هم خوشمزه هستش و کمتر کسی درست کرده.
    درسته که الان پاییزه ولی هوا همچنان گرمه و اصولا با توجه به شرایط خونه ها دیگه 4 فصل یکیه.پس اگه بخوای در بدو ورود نوشیدنی بدی من مخلوط موز و انبه و شیر و یا نوشیدنی موهیتو را پیشنهاد میدم .موهیتو خیلی قشنگ و نشاط آوره!
    در ضمن به نظر من هم تزیینات با دستمال های رنگی (میتونی چند رنگ بذاری یا تک رنگ)و کاج و.... ایده خوبیه.
    ویرایش توسط sara24 : ۱۳۹۲/۰۷/۰۲ در ساعت ۱۱:۴۹ قبل از ظهر
    mar mar67, Maryam baran و پری رخ این نوشته را پسندیده.

sara24 آواتار ها
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    798
    پسند کرده
    415
    نقل قول نوشته اصلی توسط mar mar67 نمایش پست ها
    خانمای عزیز یه سوال
    این شنبه همسری و شنبه دو هفته پیش من از پایان نامه هامون دفاع کردیم و درسامون تموم شد حالا من تصمیم گرفتم با همکارای شوهرم که متاهل هستند رفت و امد کنم اما نمیدونم چجوری شروع کنم میشه کمکم کنید؟
    به نظر من اول یک قرار شام بیرون بگذارید حالا با توجه به شرایط همه، یک جایی که برای همتون مناسب باشه تا یه ذره از هم شناخت پیدا کنید ،به خصوص خانم ها.بعد اگه تمایلی بود کافیه اول یکی پیش قدم بشه و دعوت بکنه .اگه خیلی علاقمند به دیدارهای پی در پی همباشید بعدا میتونید حالت دوره و چرخشی بذارید
    mar mar67, پری رخ و minafeelgood این نوشته را پسندیده.

Maryam baran آواتار ها
    مریم باران
    میزان امتیاز
    29
    پسند شده
    4044
    پسند کرده
    2298
    دوستای گلم ممنون از راهنماییهاتون یک هفته هنوز وقت دارم وسایل ژله موزاییک با طرح برگ و ژله نیمرو گرفتم کاسه یخ هم دارم درست میکنم لطفا باز هم اگر ایده تازه ای دارید بگید *لطفا لطفا لطفا
    پری رخ این نوشته را پسندیده.

baranshishei@*********.com
    baranshishei.blogfa.com

مدیر انجمن
    Negara آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    6
    میزان امتیاز
    62
    پسند شده
    8134
    پسند کرده