نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree439Likes

موضوع: چگونه يك مهماني ترتيب دهيم

نمایش نتایج: از 49 به 56 از 686
صفحه 7 از 86 نخستنخست ... 4567891017 ... آخرینآخرین
    مدیر انجمن
    پرپرک آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    10
    میزان امتیاز
    244
    پسند شده
    21253
    پسند کرده
    15586

ویترین مدال ها

Re: چگونه يك مهماني ترتيب دهيم

بانو جون به نظرم شما بیشتر دچار یه وسواس خاصی شدی

حالا سرویس بهداشتی برق نزنه آسمون به زمین نمیاد.

باور کن اتفاقی نمیوفته.برای اینکه راحت باشی میتونی همون صبح روز مهمونی که بیدار میشی و میری دستشویی سریع یه نظافت بکنی و بیای بیرون

این کار امتحان شده است و جواب داده
    چون من خودم همیشه همین کاررو میکنم
    تمام لوازم شستشوم توی دسشوی هست
    همون موقع تمیزش میکنم
    باور کن 10 دقیقه هم طول نمیکشه
    حتی گاهی صبح ها که میخوام برم سرکار اینکاررو میکنم
    elham khale این نوشته را پسندیده.

2. بانک بند ناف
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    2
    پسند کرده
    0

چندتا توصیه کوچولو برای بهتر برگزار شدن مهمونی ها از تجربه های خودم
    - اگه ممونهاتون بیشتر از 10نفر هستن.خجالت نکشید و از ظروف یک بار مصرف برای مواردی مثل شربت کیک دسر و .. استفاده کنید اینطوری مجبور نیستید یکسره در اشپزخونه مشغول ظرف شستن باشید
    -موسیقی ملایم و بوی خوش تو خونه می تونه به همه مهمونها ارامش بده. مهمونی فقط غذا نیست
    -اگه مهمونهاتون بچه کوچیک دارن از قبل فکر مواردی مثل اسباب بازی تشک و بالش کوچیک برای خواب بچه سی دی کارتون برای سرگرم کردن اونها و.. باشید.ظروف شکستنی رو هم قبلش از جلو دست بچه ها جمع کنید.
    -اگه میخواهید با چای و قهوه پذیرایی کنید انتخاب رو به مهونها بدید.چندتا فنجون اب جوش کنار سینی چای با نسکافه کاپوچینو هات چاکلت چای میوه ای یا حتی چای سبز .بذارید خودشون چیزی که دوست دارن انتخاب کنند(مگر اینکه دقیقا سلیقه شون رو بدونید)
    اما تجربه های من درمورد شام یا نهارها
    -اگه می تونید از ظروف وارمر دار استفاده کنید اینطوری هم دغدغه سرد شدن غذاها رو ندارید هم وقت بیشتری برای تزئینات هست
    -ترجیحا غذاهایی رو انتخاب کنید که بشه از روز قبل درست کرد مثل انواع خورشتها سالاد ها و ..معمولا غذاهای سرخ کردنی هم وقت زیادی میگیرن هم اگر بمونن طعمشون رو از دست میدن در نتیجه مجبورید تو لحظات اخر یا موقع حضور مهمونها سرخ کنید که همه بوش ازاردهنده هست هم اشپزخونه تون رو کثیف میکنه(مثلا مرغ سوخاری پیراشکی و سمبوسه و ..)
    -خیلی رو غذاهای جدید مانور ندید برای اقایون و کسانی که سن بیشتری دارن چندان جذاب نیست
    -مقدار غذا برای شام رو کمتر از میران غذا برای نهار تدارک ببینید
    -از قبل ظروف یک بار مصرف تهیه کنید تا درصورت نیاز(و زیاد اومدن غذاها)برای بچه ها یا کسانی که تمایل دارند غذا بکشید و بدید ببرن.مطمئن باشید خیلی ها من جمله مسن ترها و خانومهای تنبل البته کلی استقبال میکنن
    elham khale این نوشته را پسندیده.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    117
    پسند کرده
    3

بانو جون
    این طرز تهیه برنج را چند بار برای خودتون امتحان کن کم و کیفش دستت میاد و راحته . برای منم اوایل سخت بود ولی کم کم درست شد.
    برای اینکه روز مهمونی همه چیز برق بزنه و زیاد خسته هم نشی اولا که وسایل چوبی را از قبل واکس چوب بزن دیگه حالا حالا خاک نمیگیره و گرد گیری هم نمیخواد . اینطوری کارت کمتره و به بقیه کارات میرسی . دوم اینکه برای بقیه کارات هم از قبل برنامه بزار مثلا سرویسها را صبح روز مهمونی قبل از رفتن به سرکار بشور.
    روز مهمونی اصلا نباید سراغ کمد و کشوها بری اینا را نباید بریزی به هم چون واقعا خسته میشی .
    میوه ها اگه از قبل بشوری نه طراوتشون را از دست نمیدن سبزی هم همینطور البته گفتم حتما توی یه قابلمه روحی ( روی) بزار وقتی کاملا آبش رفت و خیار ها را لای کاغذ بپیچ موز را هم روز مهمونی یکی دو ساعت قبل از مهمونی بشور یا دستمال مرطوب بکش من که میشورم و سریع خشک میکنم خوب میمونه .

موفق باشی دوست خوبم
    من شكوفايي گلهاي اميدم را در روياها مي بينم .
    و ندايي كه به من مي گويد :
    گر چه شب تاريك است ؛ دل قوي دار، سحر نزديك است

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    13
    پسند کرده
    0

مرسي دوستهاي عزيز از راهنمايي هاي مفيدي كه كرديد . سعي مي كنم در مهموني هاي بعدي خونسرد تر باشم و بيشتر به خودم مسلط باشم . ولي همچنان از ايده هاي كه براي زمان بندي مهموني هاتون استفاده مي كنيد استفاده خواهم كرد و خيلي ممنون خواهم شد .

ليلا جون اون روش دم كردن برنج خيلي براي من كابرديه بايد هر جور شده قلقش رو پيدا كنم . فكر كنم خيلي زود بايد زيرش رو روشن كنم . يكي از خانم هاي خيلي زبر و زرنگ فاميل ميگه كه من از صبح مهموني برنجم رو آبكش مي كنم و ميذارم كنار . شب آب و روغن روش ميدم و زيرش رو روشن مي كنم . اگه بتونم اين كارو كنم ديگه واقعا استرسم خيلي كم ميشه . بازم اگه نكته اي به ذهنت رسيد حتما آماده ي شنيدنم

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    117
    پسند کرده
    3

بانو جون قلق خاصی نداره باید یه کم تمرین کنی ولی حتما ته دیگت که کمی خودش را گرفت مثلا اگه نون گذاشتی یه کم تاکید میکنم یه کم که صدای جلز ویلزش در اومد بعد برنجت را خالی کن توی قابلمه و بعد یکی دوساعت مونده به سروت زیرش را روشن کن و آب و روغنش را بده دم کنی بزار و ومش کن من یه کم روغنش را بیشتر میریزم برای مهمونی ها
    بانو جون نذاری ته دیگت قشنگ درست بشه ها چون وقتی برنجت را دم میذاری اونوقت دیگه اون میسوزه .
    اصلا چند بار برای خودتون درست کن حالا یا خراب میشه یا درست یه پیمونه درست کن ببین چی میشه .
    خرابی نداره بعد هم از همین حالا هر کاری را که میکنی یادداشت کن مثلا برای یه پیمونه چقدر زمان دم کشیدن لازمه بعد اینو بکن دوتا پیمونه ببین اونوفت چقدر زمان میبره دیگه همه چی دستت میاد .
    من شكوفايي گلهاي اميدم را در روياها مي بينم .
    و ندايي كه به من مي گويد :
    گر چه شب تاريك است ؛ دل قوي دار، سحر نزديك است

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    1
    پسند کرده
    0

لیلا خانوم سلام
    ممنون میشم جواب مو بدید

یه سوال داشتم در مورد برنج اگر برا شام برنج درست می کنم مثلا ساعت 5 ابکش کنم اب وروغن داغش را همون موقع بدم ؟برنج را دون تر بردارم ؟ برا سرو شام دیگه لازم نیس روغن داغ کنم بدم روش ؟
    ممنونم

ستاره
    میزان امتیاز
    3
    پسند شده
    10420
    پسند کرده
    11789

مشكل منم مثل همه شماها اينه كه وقتي مهمون دارم گردگيري خونه ام بايد انجام بدم با اينكه هر هفته روزهاي پنج شنبه رو اختصاص ميدم به گردگيري و شستن سرويسها و مرتب كردن كمدها اما بازم عادت شده كه حتما روزي ام كه مهمون قراره بياد بايد اين كارها رو بكنم اما جديدا دارم ترك ميكنم اخه همسرم به شدت ناراحت ميشه هميشه ميگه خونه كه تميزه چرا اينقدر خودتو اذيت ميكني اخه هميشه وقتي مهمون ميره تا دو روز بعدش تمام بدنم درد ميكنه تازه من كارمند هستم و بارها شده كه ديگه كم آوردم اما تو مهموني كه دو هفته پيش داشتم خيلي سعي كردم عاقلانه برخورد كنم

هفته قبل تمام شستنيها رو توي ماشين انداختم مثلا حوله دست و صورت يا چادر نماز و چيزهايي كه فكركردم ممكنه مهمون بخواد استفاده كنه
    و خريدهايي مثل مرغ يا گوشت و سس مايونز و اينجور چيزها رو خريدم

قرمه سبزي درست كردم بعد از اينكه سرد شد ليمو هاشو جدا كردم و گذاشتم توي فريزر روز مهموني وقتي گرمش كردم حسابي حا افتاده بود

دو روز قبل از مهماني سبزي خوردن خريدم شستم و گذاشتم تو يه قابلمه روحي و دربشو بستم و گذاشتم تو يخچال

روز قبل از مهموني

1- ژله درست كردم و پودينگ و رفتم سركار

عصر كه برگشتم خونه

2- سراميك ها رو طي كشيدم و جارو برقي كشيدن رو سپردم به آقاي همسر (*قبلا تاكيد داشتم كه خودم تميز كار ميكنم و نميزاشتم كه ايشون كمك بدن )*
    گردگيري ميز و تلويزيون و آيينه و ميز ارايش رو خودم انجام دادم و شستن حمام و توالت رو همسري انجام داد
    و ديگه با كمدها كاري نداشتم و به خودم گفتم هفته گذشته تميز كردم و نبايد وسواس به خرج بدم تازه مهموني كه دو ساعت مياد شام ميخوره و ميره چه كاري ميتونه با دراور من داشته باشه

ساعت 10 شب هم خوابيدم كه فردا سرحال باشم البته قبل از خواب تمام وسايل پذيرايي رو دستمال كشيديم و روي ميز گذاشتيم

من هميشه وسايل غذاخوري رو توي كارتن نگه ميدارم توي كابينت نميچينم كه گرد و خاك بگيرن

صبح رو مهموني
    1- يه صبحانه كامل با هم خورديم (* قبلاً امكان نداشت كه صبحانه يا نهار بخورم چون همه حواسم به مهموني شب بود )*

2- خريدها رو نوشتم و همسرم رفت بيرون توي يك ساعت همه چيزو خريد و آورد البته خريدهايي مثل ميوه و نوشابه و ماست موسير (*قبلا خودم ميرفتم و كلي خسته ميشدم تازه كلي زمان هدر ميرفت تا من آرايش كنم و لباس بپوشم و برم بيرون و با وسواس خريد كنم )*

تو فاصله اي كه همسرم رفت خريد منم خورشت خلال رو ريختم توي زودپز به مدت 45 دقيقه و بعدش ريختم توي قابلمه زيرش رو كم كردم و گذاشتم اروم جا بيفته از قبل هم كه خورشت قرمه سبزي درست كرده بودم

و مرغي كه هفته قبل خريده بودم و اقاي فروشنده زحمت خرد كردنشو كشيده بود گذاشتم بيرون تا يخش آب شه و بعد مارينه كردم و (*بعد از اينكه مهمونا رسيدن و پذيرايي شدن و مشغول البوم ديدن و فيلم شدن اقاي مهمون به همراه اقاي همسر كباب ها رو اماده كردن)

برنجم هم از اول صبح خيس كردم
    نهار كه خورديم برنج رو ابكش كردم ريختم تو قابلمه اما اجاقو ساعت 6 عصر روشن كردم

بعدش سالاد و اماده كردم و همسرم اب طالبي اماده كرد كه به محض ورود با يه نوشيدني خنك پذيرايي بشن

و از ساعت 6تا 7 به خودمون رسيديم دوش گرفتيم و يه لباس پوشيديم و نيم ساعتي دراز كشيديم

بعدشم كه ميوه ها رو چيديم و شيريني و اجيل
    مهمونا ساعت 9 اومدن و ما يك ساعتي منتظرشون بوديم بدون اينكه كاري داشته باشم و خيلي خستگيم كمتر بود

من قبلا تاكيد داشتم كه حتي دستمال كشيدن روي ميز و طي كشيدن بايد توي اخرين لحظات باشه كه كثيف نشن
    يا اينكه وقتي دستشويي رو تميز ميكردم ديگه نبايد دستشويي ميرفتيم چون ميترسيدم كه كثيف بشه
    باور كنيد 50 درصد خستگي وخرابكاري همش به خاطر اينه كه وسواس به خرج ميديم
    malihejoon773, elham khale و مامان الهه 91 این نوشته را پسندیده.

ستاره
    میزان امتیاز
    3
    پسند شده
    10420
    پسند کرده
    11789

نقل قول نوشته اصلی توسط مامانی سحر
    لیلا خانوم سلام
    ممنون میشم جواب مو بدید

یه سوال داشتم در مورد برنج اگر برا شام برنج درست می کنم مثلا ساعت 5 ابکش کنم اب وروغن داغش را همون موقع بدم ؟برنج را دون تر بردارم ؟ برا سرو شام دیگه لازم نیس روغن داغ کنم بدم روش ؟
    ممنونم

سلام عزيزم

من معمولا برنج رو ابكش ميكنم مثل هميشه لازم نيست دون تر برداري بعد روغن ميريزم ته قابلمه ته ديگم رو ميچينم مثلاً اگه بخوام سيب زميني يا نون بزارم و برنج رو ميريزم روش و ميزارم كنار اگه قرار باشه مثلا ساعت 9 شب شام بخوريم ساعت 7:30 تا 8 زيرشو روشن ميكنم و اب و روغن ميريزم روش

ما برنج خيلي چرب نميخوريم مخصوصا وقتي قرار باشه با خورشت خورده بشه اما اگه شما چرب ميخوري ميتوني بعد ازا ينكه دم كشيد مقداري روغن داغ كني و به برنج اضافه كني

صفحه 7 از 86 نخستنخست ... 4567891017 ... آخرینآخرین