نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree439Likes

موضوع: چگونه يك مهماني ترتيب دهيم

نمایش نتایج: از 529 به 536 از 686
صفحه 67 از 86 نخستنخست ... 576465666768697077 ... آخرینآخرین
    مدیر انجمن
    Negara آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    6
    میزان امتیاز
    62
    پسند شده
    8135
    پسند کرده
    7504

Re: چگونه يك مهماني ترتيب دهيم

نقل قول نوشته اصلی توسط فاطی 90
    بچه ها من یه مشکل اساسی که دارم که باعث شده مهمونیام خیلی کم بشه پذیرایی از مهموناست راهی برای راحت تر شدن پذیرایی دارید ؟ من مشکل کمر درد دارم و همیشه موقع مهمونی خسته از کارا دیگه واقعا نمیتونم پذیرایی کنم اقای همسر هم معمولا یادش می ره پذیرایی کنه

سفره را اگه بشه قبل از اومدن مهمونا پهن می کنم و تزیینات رو انجام می دم اما موقع سرو غذا و جمع کردن سفره حقیقتا کم میارم بعدشم چای و میوه و شیرینی مابقی ماجرا با یه صاحبخونه کم اورده که نمیخواد بزاره مهمونا هم بفهمن لطفا کمک کنید با راه حلاتون

فاطی جان من با مهمونهای خودمونی که هستم فقط چای و شیرینی رو می گیرم و بعد بلند می گم خودتون لطفا بفرمایین دیگه میوه و مخلفات و ... رو وقتی نمی گیرم خودشون پا می شن بر می دارن. البته میز رو خیلی نزدیک مهمونا می ذارم.
    چایی رو هم همون موقع که می ریزم از تو آشپزخونه همسرمو صدا می کنم سینی رو می دم دستش. میز رو هم بعد از رفتن مهمونا دوتایی جمع می کنیم.
    چی نپوشیم؟

chi-napooshim.com

2. بانک بند ناف
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    21
    پسند کرده
    1

Re: برنامه ریزی جهت آمادگی پذیرایی از مهمانان

نقل قول نوشته اصلی توسط مانانی
    حالا اگه چند روز پشت هم مهمون داشته باشید، ویک سره در حال بشور بساب و پخت و پز باشید چه می کنید؟ ناهار بپز و بساطشوآماده کن و بعد جمع و جور کن، بعدش نوبت به شامه، و همین بساط، و شبش بااسترس بخوابی و دوباره فردا صبح بساط صبحانه آماده کن، و دوباره روز از نوو روزی از نو.... و این وضعیت چند روز ادامه داشته باشه و هر چند وقت یکبار هم تکرار بشه
    و در آخر دیگه هیچی جون برات نمی مونه
    و بعد از چند روز از هرچی آشپزخونه و خونه داری و مهمونداریه متنفر میشی
    از مهمون هایی که از شهرستان می یان خونه ام می مونند متنفرم
    جون آدمو بالا می ارند وقتی می رند خونه نامرتبه و من هم خسته تا دو سه روز می افتم
    بعد هم چون اون دو سه روزم خونه رو تمیز نکردم دیگه واویلا می شه خونه ام
    وقتی عشق فرمان می دهد،

« محال» سر تسلیم فرود می آورد

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    21
    پسند کرده
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط live
    نقل قول نوشته اصلی توسط مامانی سحر
    لیلا خانوم سلام
    ممنون میشم جواب مو بدید

یه سوال داشتم در مورد برنج اگر برا شام برنج درست می کنم مثلا ساعت 5 ابکش کنم اب وروغن داغش را همون موقع بدم ؟برنج را دون تر بردارم ؟ برا سرو شام دیگه لازم نیس روغن داغ کنم بدم روش ؟
    ممنونم

سلام عزيزم

من معمولا برنج رو ابكش ميكنم مثل هميشه لازم نيست دون تر برداري بعد روغن ميريزم ته قابلمه ته ديگم رو ميچينم مثلاً اگه بخوام سيب زميني يا نون بزارم و برنج رو ميريزم روش و ميزارم كنار اگه قرار باشه مثلا ساعت 9 شب شام بخوريم ساعت 7:30 تا 8 زيرشو روشن ميكنم و اب و روغن ميريزم روش

ما برنج خيلي چرب نميخوريم مخصوصا وقتي قرار باشه با خورشت خورده بشه اما اگه شما چرب ميخوري ميتوني بعد ازا ينكه دم كشيد مقداري روغن داغ كني و به برنج اضافه كني
    کل کار آبکش کردن نیم ساعت زمان می بره .من همیشه همون موقع درست می کنم اینطوری دیگه استرس کال شدن رو ندارم
    وقتی عشق فرمان می دهد،

« محال» سر تسلیم فرود می آورد

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    19
    پسند کرده
    3

سلام
    من یه مهمونی افطار دارم میدم اخر هفته و اولین بار هستش که تو خونم مهمونی میدم بعد ازدواج واسه همین خیلییییی استرس دارم
    منو برای افطار حلیم گندم +حلوا+گوشفیل یا بالشتک + ترافل خرما (اگه وقت نکردم خرما و گردوم معمولی) + نون پنیر و گردو و سبزی
    منوی شام هم زرشک پلو یا حالا مرصع پلو با مرغ و حلیم بادمجون هستش
    دسر هم ژله تو طالبی برای بعد از شام و تیرامیسو
    چون بار ااولمه زیاد خودمو نمیتونم بکشم از پس همینشم بر بیام باید برم نذرامو ادا کنم

اهان راستی 11 نفریم با مهمونا حالا سوالام :
    1 - اول افطار سرو بشه بعد از سریال مادرانه شام ؟ یا پشت سر هم ؟
    2 - من متنفرم از اینکه مهمونا بیان تو اشپزخونم کمکم کنن چی بهشون بگم که نیان ؟
    3 - ایا منو کامل است ؟
    4 - تیرامیسو و حلوا و ترافل خرما و دسر ژله طالبی و روز قبلش درست کنم اوکیه ؟
    5 - وقتی سر سفره نفری یه چایی میخورن برا افطار بعدش اگه کسی یا کسانی دوباره چایی ریختن چیکار کنم ؟ استکانا رو ببرم بشورم از اول بیارم ؟ یا از قبلش چایی یک رنگ دم کنم برای سری دوم قوری یا فلاسک یا ... رو بیارم ؟؟؟
    6 - من حلیم بادمجون رو از ظهرش درست میکنم چقدر قبل از شام باید بذارمش رو شعله گرم بشه ؟
    7 - برای بعد از شام تیرامیسو میخوام بیارم به نظرتون نوشیدنی چایی کافیه یا چیز دیگه ای تدارک ببینم ؟

ببخشید خیلی سوال کردم اولین باره تو عمرم میخوام مهمونی بدم عاری از هرگونه تجربه میباشم !

fafa2 آواتار ها
    میزان امتیاز
    12
    پسند شده
    2854
    پسند کرده
    1065

نقل قول نوشته اصلی توسط ** کــــژال **
    سلام
    من یه مهمونی افطار دارم میدم اخر هفته و اولین بار هستش که تو خونم مهمونی میدم بعد ازدواج واسه همین خیلییییی استرس دارم
    منو برای افطار حلیم گندم +حلوا+گوشفیل یا بالشتک + ترافل خرما (اگه وقت نکردم خرما و گردوم معمولی) + نون پنیر و گردو و سبزی
    منوی شام هم زرشک پلو یا حالا مرصع پلو با مرغ و حلیم بادمجون هستش
    دسر هم ژله تو طالبی برای بعد از شام و تیرامیسو
    چون بار ااولمه زیاد خودمو نمیتونم بکشم از پس همینشم بر بیام باید برم نذرامو ادا کنم

اهان راستی 11 نفریم با مهمونا حالا سوالام :
    1 - اول افطار سرو بشه بعد از سریال مادرانه شام ؟ یا پشت سر هم ؟
    2 - من متنفرم از اینکه مهمونا بیان تو اشپزخونم کمکم کنن چی بهشون بگم که نیان ؟
    3 - ایا منو کامل است ؟
    4 - تیرامیسو و حلوا و ترافل خرما و دسر ژله طالبی و روز قبلش درست کنم اوکیه ؟
    5 - وقتی سر سفره نفری یه چایی میخورن برا افطار بعدش اگه کسی یا کسانی دوباره چایی ریختن چیکار کنم ؟ استکانا رو ببرم بشورم از اول بیارم ؟ یا از قبلش چایی یک رنگ دم کنم برای سری دوم قوری یا فلاسک یا ... رو بیارم ؟؟؟
    6 - من حلیم بادمجون رو از ظهرش درست میکنم چقدر قبل از شام باید بذارمش رو شعله گرم بشه ؟
    7 - برای بعد از شام تیرامیسو میخوام بیارم به نظرتون نوشیدنی چایی کافیه یا چیز دیگه ای تدارک ببینم ؟

ببخشید خیلی سوال کردم اولین باره تو عمرم میخوام مهمونی بدم عاری از هرگونه تجربه میباشم !
    سلام دوست جون.عروسیتون مبارک.اول از همه از الان تو این فکر باش که قراره به خودت و مهمونات خوش بگذره .همین!
    1-با فاصله بهتره.هم شکم مهمونها یه نفسی میکشه.هم وسایل اضافه افطار تو سفره شامت نمیمونه!
    2-مث جاری من باش!! بعد افطار فقط گفت اخه اذیت میشین.خسته میشین و ... ما دو تا جاریش را کاشت سر ظرفشویی.خودش جابه جاییها را انجام داد و ظرفها را گذاشت تو سینک! بعد هم که ما نشستیم و موقع شام هر چی گفتیم کمک میخوای و ... گفت نه مرسی نه مرسی فقط و فقط همین!!! یعنی برو بشین دیگه باهات کاری ندارم.خودش و شوهرش همه کارها را کردن و تمام. البته تعریفشو کردما نه جاری بازی!!!
    شما هم از قبل بیشتر تزیینات و ... را انجام بده فقط کشیدن غذا بمونه که دیگه اون را هم بگو خودم یا همسرم میاریم شما بفرمایین استراحت کنین.اگه هم اومدن دیگه بیخیال باش و خوش بگذرون!!
    اگر هم اینقدر متنفری از اومدن مهمونات پی همه چی را به تنت بمال و گربه را دم حجله بکش. بگو ما کلا به مهمونامون زحمت نمیدیم.مهمون اومده خونه من بهش خوش بگذره نه اینکه بیاد مث خونه خودش اینجا هم کار کنه.شما فقط خوش بگذرونین .من هم در حد توانم ازتون پذیرایی میکنم.حتما حتما هم اگه خونواده همسرت هستن از قبل با همسرت هماهنگ باش و دلایلت را ذکر کن و ازشون کمک بخواه که روز مهمونی پشت شما باشن.مسلما بعدا خودش تمام دلایل شما را براشون بازگو میکنه!!
    3-کامله خیالت راحت! اما اگه خیلی مهمونیش رسمیه و مهمه یه شیر برنج یا شله زرد هم بذاری تنگش دیگه تکمیل تکمیل میشه! راستی مربا و... که هست دیگه یا سبزی خوردن!!
    4-اصلا تیرامیسو و زله طالب را باید روز قبلش درست کنین!! درسته کارت اصلا به نظرم همه کارهای چیدن خرما و گوشفیل و ... را از روز قبلش انجام بدین و روشون یه سلفون بکشین خیلی بهتره.من حتی مربا و ... را از صبح افطاری ریختم تو ظرف! اینجوری خستگیتون کمتره برای روز مهمونی و استرس ندارین.
    5-شما برای همون سر افطار یه فلاکس چای یه رنگ کنار دستت داشته باش و تعارفشون کن.چون خیلیا دو تا چای سر سفره میخورن! برای بعدش هم زیاد به خودت سخت نگیر.قوری بزرگ چینی که روی سرویس پذیراییت هست را چای یه رنگ بریز و بیار به همه تعارف کن که براتون بریزم ؟یعنی تو همون استکان خودشون!
    البته ادب حکم میکنه یه سری چای تازه بیارین و بعد برای چای دومشون دیگه استکان نشورین تو همون قبلیها که گفتم سرو کنین.خصوصا اینکه اولین مهمونیتون هم هست.
    6-بسته به مقدار حلیمتونه!یه دیگه یا یه قابلمه !! بهتره افطار که کردین زیرش یه شعله پخش کن بگذارین و روشنش کنین.دیگه یا داغ میشه یا گرم!! که اگه گرم شد بعد از جمع کردن سفره افطار زیر قابلمه ای را برمیدارین و زیادش میکنین دیگه خودش زودی داغ میشه!!!
    7-نه بابا همون چای خوبه. میوه و شکلات یادتون نره.و اینکه تو یه ظرف پذیرایی ترافل و خرما و گوشفیلتون که از سر سفره جمع کردین را مرتب و شیک بچینین و کنار میوه بگذارین سر میز برای پذیرایی.شاید یکی هنوز میلش بکشه!یکی عین خودم!!
    راستی نوشابه و ... نگذاریا.دوغ بهترین گزینه است.
    ** کــــژال **, ... رضوان ... و مامان الهه 91 این نوشته را پسندیده.
    افوض امری الی الله . . . ... . . . ان الله بصیر بالعباد

lady of shalott آواتار ها
    میزان امتیاز
    101
    پسند شده
    7300
    پسند کرده
    4775

کژال جان اگه دوست نداری کسی بیاد کمکت تو آشپزخونه یه کارگر بگیر توی آشپزخونه کارات بکنه و هرکسی هم خواست کمک کنه بگو نه مرسی ایشون کاراو انجام میدن.. هم خیلی شیک هم کم هزینه به هدفتونم میرسین...
    [url=http://lilypie.com]

fafa2 آواتار ها
    میزان امتیاز
    12
    پسند شده
    2854
    پسند کرده
    1065

نقل قول نوشته اصلی توسط lady of shalott
    کژال جان اگه دوست نداری کسی بیاد کمکت تو آشپزخونه یه کارگر بگیر توی آشپزخونه کارات بکنه و هرکسی هم خواست کمک کنه بگو نه مرسی ایشون کاراو انجام میدن.. هم خیلی شیک هم کم هزینه به هدفتونم میرسین...
    برای 11 نفر کارگر؟؟!!
    افوض امری الی الله . . . ... . . . ان الله بصیر بالعباد

sheida sheida آواتار ها
    میزان امتیاز
    6
    پسند شده
    1713
    پسند کرده
    2853

lady of shalot جان با احترام به حرفهای شما من فکر میکنم چون ایشون تازه عروسه خیلی جلوه قشنگی نداره که واسه 11 نفر کارگر بگیره.اونوقت مهمونا فکر میکنن خودش نمیتونه از پس کاراش بربیاد .بهتره که برای اولین بار همچین کاریو انجام ندن.البته بی احترامی نشه ها این نظر شخصیه منه نظر شما هم متین

صفحه 67 از 86 نخستنخست ... 576465666768697077 ... آخرینآخرین