نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree439Likes

موضوع: چگونه يك مهماني ترتيب دهيم

نمایش نتایج: از 473 به 480 از 686
صفحه 60 از 86 نخستنخست ... 505758596061626370 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    11
    پسند کرده
    4

Re: چگونه يك مهماني ترتيب دهيم

سلام . من خیلی وقته که قراره دوستام رو دعوت بالاخره تصمیم گرفتم هفته ی اول اردیبهشت دعوتشون کنم حدود 6 یا 7 نفر میشیم .تصمیم گرفتم اسنک ماهی تن و فیله مرغ سوخاری درست کنم لازانیا هم دوست دارم درست کنم ولی غذای برنجی نمیدونم چی درست کنم آخه ناهاره مهمونیم نظرتونو بگید چی اضافه کنم چی کم کنم دسر چیکار کنم سالاد چی سالاد فصل با سالاد الویه یا ماکارونی لطفا راهنمایی کنید اولین باره میان خونمون ....
    هرگز انجام کارهاي فراوان و مهم، عذري براي ترک مسئوليت هاي کوچک تر نخواهد بود. امام علی (ع)

aydaa آواتار ها
    میزان امتیاز
    171
    پسند شده
    3202
    پسند کرده
    12083

عزیزم سوالت رو اینجا بپرسی زودتر به جواب میرسی
    post35011.html#p35011
    طپش بر این گرفتگی گذر مگر نمیکند؟!

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    21
    پسند کرده
    1

Re: برنامه ریزی جهت آمادگی پذیرایی از مهمانان

خانمی به نظر من اصلا مهم نیست دستمال هم نمی خواد این قدر غذاهاتو رنگ و وارنگ تزیین کن که به بشقابت هم بیاد.کلا وقتی می بینی یه چیزی تضاد داره در تضادش ریاده روی کن همیشه نتیجه بهتر می شه.
    وقتی عشق فرمان می دهد،

« محال» سر تسلیم فرود می آورد

mami marmar آواتار ها
    میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    710
    پسند کرده
    37

منم از ی تجربه ام بگم ی شب خونه مادر شوهرم بودیم مهمون از شهرستان داشت تا ساعت یک شب اونجا بودیم موقع خداحافظی عموی شوهرم گفت فردا میایم خونه شما اول فکر کردم برای شامه بعد فهمیدم برای نهار میان ......منم که تنبل چون خونم نا مرتب بود متاسفانه ؛ خیلی استرس پیدا کردم خلاصه سرتونو درد نیارم نشون به اون نشون که بعد از نماز صبح خوابیدم و ساعت ۷ بیدار شدم بیچاره همسایه ها نصف شب جارو برقی میکشیدم شوهرمم که عین خیالش نبود راحت رفت خوابید ساعت ۲- ۵\۲ سوپم رو گذاشتم و زیرش رو کم کردم تا صبح . چون شب قبلش مرغ خورده بودیم خورشت کرفس گذاشتم و زیرشو کم کردم .ساعت ۳-۵\۳ برنجمو خیس کردم و دو پیمونه هم برای ته چین خیس کردم . گرد گیری و طی کشیدم . بعد ظرفا رو روی اپن اماده کردم ترشی و زیتون هم تو ظرف اردو خوری ریختم و روشو سلفن کشیدمو گذاشتم یخچال .بعدم تخت توی حیاط رو مرتب کردم چون میدونستم بیان حتما میخوان تو حیاط نهار بخورن . خلاصه فقط موند میوه شیرینی و سالادم و حمام که اونا هم ساعت ۱۰ صبح انجام شد ساعت ۱۱ هم برنجمو ابکش کردم و ته چین رو اماده کردم بعدم خودم اماده شدم ساعت ۵\۱۱ مهمونا با مادر شوهرمینا اومدن و ساعت ۱۲ زیر برنجو روشن کردم همه چی عالی بود ظهرشم همه ی چرتی زدیم برای شب هم موندن ولی غذا از بیرون گرفتیم و جوجه تو حیاط درست کردیم ...چرت بعد از ظهر حسابی خسگیمو در کرد مطمنم اگه از یه هفته قبل میدونستم مهمون دارم همه چی انقدر خوب نمیشد با این که خیلی خسته شدم ولی اگه یه هفته هم فرصت داشتم بازم همینقدر خسته میشدم چه بسا بیشتر هم خسته میشدم همون استرسش منو میکشت

mami marmar آواتار ها
    میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    710
    پسند کرده
    37

من یه ایده ای دارم اونم اینه که برای اینکه همیشه راحت بتونیم مهمونی بدیم و از مهمونی دادن نترسیم هیچ وقت نباید سخت بگیریم به نظر من لازم نیست چند مدل غذا و پیش غذا بذاریم با دسر های متنوع و انواع سالاد و نوشیدنی های رنگارنگ . میدونید این جوری مهمونمونم معذب میشه و فکر میکنه اونه باید برای ما این کارا رو بکنه . اینجوری شده که کلا مهمونیا کم شده من خودمم هنوز این کارو اون جور که باید عملی نکردم ولی میخوام از این به بعد این کارو بکنم و فقط برای تولدا و سالگرد ازدواجم و احیانا پا گشای عروس حسابی هنر به خرج بدم و کدبانو گریمو به نمایش بزارم

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    542
    پسند کرده
    3233

به نام دوست که هرچه داریم از اوست
    سلام دوستای گلم
    راستش رو بخواهید من خودم.سه مدل غذا بیشتر نمیزارم غذا که نمیشه گفت.
    اول یه پیش غذا که زمستونها قاعدتا سوپ هست وتابستونها یه چیز سبک
    دوم غذای اصلی(که معمولا چون مهمونیهام شامه غذای غیر برنجی درست میکنم.گاهی هم ته چین ساده میزارم کنارش که.برای کسایی که میخوان برنج باشه کنار غذاشون خیلی کم
    سوم هم یه مدل سالاد.
    البته سعی میکنم همیشه غذاهای جدید ومدرن وغیر از اونی که همیشه میخوریم باشه
    وهمیشه مهمونهام هم راضی بودن وهمیشه با شوق میان خونمون تا ببینن ایندفعه قراره چه چیز جدیدی رو امتحان کنن.
    البته این رو هم یادم رفت که در آخر هم فقط وفقط یک مدل دسر براب همه میارم که همیشه سعی میکنم تک نفره باشه
    بوووووووووووووووووووووووو س
    ؟؟

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    299
    پسند کرده
    433

من از این تاپیک خیلی چیزا یاد گرفتم
    مرسی از همه
    من پنجشنبه شب 6 نفر مهمون داشتم تا صبح روز قبلش معلوم نبود میان یا نه؟!!
    من فقط تمیز کاریموجمعه کردم کامل و هرروز مواظب بودم که همه جا تمیز و مرتب بمونه که اگه یدفعه قرار شد بیان دیگه از بابت خونه خیالم راحت باشه
    4 شنبه ظهر اومدن مهمونام قطعی شدمن اول لیست تهیه کردم از چیزایی که از بدو ورود میخواستم پذیرایی کنم مثلا 1-شربت خاکشیر 2-چای و شیرینی 3-شکلات و میوه و تخمه 4-شام5-دسر 6-تنقلات و چای 7- goodbye

بعد نوشتم که همه این موارد شامل چه چیزایی هست
    هرکدوم رو نداشتیم وارد لیست خرید کردم
    برای شام و دسر هم سعی کردم از چیزایی که تو خونه هست استفاده کنم
    مثلا:کلم شسته داشتیم با هویج منم سالاد کلم درست کردم (کلم+هویج+سس+کمی کشمش+گردو خرد شده)
    برای شام باقالی پلو و ماهیچه + کیک مرغ+سالاد کلم +ترشی و سبزی خوردن
    خلاصه 4 شنبه عصر رفتم خریدم رو کردم شب هم دسر رنگین کمان تک نفره گذاشتم مرغ کیک مرغ رو پختم وگذاشتم یخچال

صبح 5 شنبه 10 تا 11/5 رفتم باشگاه ؟آخه کلاس ورزش میرم
    بعد رفتم دنبال پسرم مهد کودک و برگشتم خونه
    کمی ماش گذاشتم پخت +برنج ریختم و کته ماش درست کردم برای ناهار ظهر با ماستت خوردیم
    قبل از ناهار 12 تا 2/5
    کیک مرغ را درست کردم و ماهیچه را گذاشتم بپزه

4تا 3 ناهار خوردم و پسرم رو خوابوندم و خودم هم کمی دراز کشیدم
    بعد سالاد را درست کردم و ظرفای ناهارو شستم و میوه شستم وشیرینی و آجیل را در ظرف خودش ریختم

ظرفای شام را آماده کردم گوشه میز غذاخوری گذاشتم از لیوان و قاشق و بشقاب تا قاشق سالاد و ...
    ظروفی مثل پارچ نوشابه و ظرف پلو و .. را هم آماده کردم و گوشه اپن گذاشتم و روشو ن هم دستمال خوشگل انداختم که گرد و غبار نگیره یه وقت
    پسرم 5/5 بیدار شدن

یخ ها را هم از قالب در آوردم و داخل کیسه فریزر ریختم و توی فریزر گذاشتم که جلوی مهمونا ترق توروقش نیاد (فقط وقت شام کیسه رو خالی کردم تو پارچ )
    سیب زمینی ته دیگ رو هم پوست کندم و خورد کردم توی کاسه آب تا بد رنگ نشن سبزی خوردن رو هم آماده خریدم همون روز قبل توی یه سبد خوشگل چوبی ریختم + سلفون کشیدم +یخچال
    شربت رو هم درست کردم ولی یخ نریختم که شیرینیش کم نشه داخل بطری نوشابه ریختم و گذاشتم فریزر که خنک بمونه دقیقا 1/5 ساعت قبل اومدن مهمونا گذاشتم فریزر و یخ نزده بود عالی بود
    خلاصه تا 7/5 همه کارام تموم شد
    زیر ماهیچه رو خاموش کردم یه ربع قبل شام گرمش کردم
    ساعت 8 آب برنج رو گذاشتم و آبکش کردم و دم گذاشتم با شعله بسیار ملایم تا وقت شام رو گاز بود و یه ته دیگ مشتی ناز بهم داد

9/5 مهمونام اومدن در حالیکه من لباس پوشیده و آماده بودم

تا مهمونا زنگ در رو زدن آبجوش رو که آماده بود رو توی قوری ریختم و چای دم کردم
    11/5 شام خوردیم

وقت شام همه چی حاضر بود دستمال رو از روی ظروف برداشتم تا خانم مهمونم ظرفا رو روی میز میچید منم برنج و ماهیچه رو کشیدم بدون دخالت مهمون تزیین کردم چون سر مهمون عزیزم گرم بشقاب و فاشق چیدن بود

بقیه چیزا هم که آماده از یخچال اومد بیرون و رفت سر میز

خیلی بهم خوش گذشت کارام هم روبراه شد و اولین بار بود که برنج رو آبکش میکردم خیلی راضی بودم
    در همه موارد استرس رو از خودم دور کردم و هی به خودم میگفتم من که بیشتر کارامو کردم برا بقیه اش هم وقت دارم چرا استرس باشم نفس عمیق میکشیدم و ...

ببخشید سرتونو درد آوردم
    خوش باشید

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    28
    پسند کرده
    24

با سلام من مهمون داشتم پنج شنبه شب لیست غذاهامو از روز چهارشنبه مشخص کردم
    کشک بادمجان - خورش قیمه سیب زمینی - خورش مرغ - سالاد فصل - ژله خورده شیشه - دلستر و دوغ - سبزی خوردن
    کشک بادمجان را روز چهارشنبه درست کردم فقط تزینش موند گذاشتم روز بعد انجام دادم و ژله را همون روز چهارشنبه درست کردم و برگردوندم صبح روز پنج شنبه هم خورش قیمه را درست کردم و بعد از توی باغچه حیاطمون سبزی خوردن چیدم بعد شستم و بعد داخل ظرف کشیدم و روش رو سلفون کشیدم -سالاد فصل رو آماده کردم و سلفون کشیدم و بعد از ناهار هم سس رو آماده کردم وشوهرم زحمت جارو کردن اتاقها رو کشید و گرد گیری کرد بعد حمام رفتم و برنج رو آبکش کردم ظرفها رو روی میز چیدم قبل از اومدن مهمونا کشک و بادمجون رو تزیین کردم و آماده شدم وقتی مهمونام اومدن کشک و بادمجو.ن رو گرم کردم بسیار خوب گذشت و بدون هیچ گونه استرس

صفحه 60 از 86 نخستنخست ... 505758596061626370 ... آخرینآخرین
  • بانک بند ناف