نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree439Likes

موضوع: چگونه يك مهماني ترتيب دهيم

نمایش نتایج: از 465 به 472 از 686
صفحه 59 از 86 نخستنخست ... 495657585960616269 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت
    aidakhanom آواتار ها
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    8
    پسند کرده
    152

Re: چگونه يك مهماني ترتيب دهيم

بچه ها من يه مشكل اساسي با مهموني دادن دارم و اونم اينكه همه كارام ميمونه واسه دقيقه 90 يعني اينكه زمان بندي ندارم و نمي تونم همه اون چيزي كه مدنظرمه واسه مهموني انجام بدم، شما واسه مهمونيهاي شام چكار ميكنيد؟
    كه قبل از رسيدن مهمونها همه كاراتون تمام بشه؟من ديشب مهمون داشتم و مهمونام رسيدن و من هنوز كارام تموم نشده بود، غذاهام نتونستم درست و جسابي تزيين كنم؟ مزه غذاها اونجور كه ميخواستم نشد...... هر چند همه تعريف كردن از غذاها ولي من كه ميدونم خوب نبود خيلي دلم ميسوزه، آحه من خيلي به آشپزي علاقه دارم اما زمانبندي هميشه خرابكاري ميكنه....منو نجات بدين از اين بي برنامگي.

2. بانک بند ناف

میزان امتیاز
    8
    پسند شده
    723
    پسند کرده
    0

عزیزم من همیشه از 3 روز جلوتر برنامه ریزی دارم و یه لیست از خرید ها و ظرفهای مورد نیازم و کارهای خونه حتی تزئیناتم دارم

من جمعه مهمون دارم شب بذار برات برناممو بگم...

امشب که 4 شنبست قراره خرید کنم ....البته جز میوه که اون مال فرداست

فردا کمی از کارهای غذام و میکنم مثلا برای سالاد ماکارانی موادشو ریز میکنم و با سس مخلوط میکنم علاوه بر صرفه جوئی وقت خوشمزه ترم میشه
    دسر برای فردا و تمام ظرفها رو فردا آماده میکنم از کارد و چنگال تا کاسه و اینا کارهای تزئیناتیمم تا جایی که میشه مثل پختن هویج یا نخود برای آش دوغ یا پیاز داغ همه مال 5 شنبست

جمعه هم جارو و گردگیری و سرامیک و wcو ...اینا که رو ی هم یک ساعتو نیم تا دو ساعته جمعه فقط کارای غذا و میوه و چیدمان میمونه

از سر شب هم کتری میذارم ومیوه ها و بشقابا رو میذارم .......

کاری نمیمونه دیگه بقیه کارها بعد رفتنشونه
    من چقدر خوشبختم

همه چی آرومه

کالاهای من
    2
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    123
    پسند کرده
    10

این روزها که مهمون میاد و میره خیلی خوبه که یه چیزایی رو آماده داشته باشیم، مثلا:
    مرغ پخته، جوجه خوابانده در مواد، بادمجان سرخ کرده، بادمجان له شده برای کشک یا حلیم بادمجان، هویج نگینی پخته، مایه لوبیاپلوی آماده، گوشت و لپه پخته فریزری برای قیمه و...
    گاهی نعمت های خدا با شکستن تمام شیشه ها وارد می شوند.

aydaa آواتار ها
    میزان امتیاز
    171
    پسند شده
    3202
    پسند کرده
    12083

سلام به همگی من کلا واسه مهمونی خیلی استرس میگیرم همش دلم میخواد همه چی در حد عالی باشه اما برنامه ریزی خوبی ندارم..تازگی ها ی کم تغییرات ایجاد کردم که کمکم میکنه...مثلا اصلا کاری با جارو برقی و طی کشیدن ندارم اینا رو همسرم یکساعت به اومدن مهمونا انجام میده تازه گاهی وقتا اینه دستشوی و میزا رو هم دستمال میکشه من متاسفانه نمیتونم ی روز قبل خونه رو تمیز کنم هال
    و پذیراییم باهمه...اشپزخونه هم اپنه کلا یکی از اینا به هم بریزه کل خونه قاطی میشه...ی مشکلی که دارم ظرفای پذیراییم از این ارکوپال هاس که مثل بلوره همیشه لک داره باید قبل از مهمونی ی روز کامل بزارم واسه تمیز کردن اینا لکه اب روشون میمونه بعد از هر مهمونی هم اونقدر خسته ام که دیگ حال ندارم لکه گیریشون کنم و بردارمشون..میشه ی راهی بهم نشون بدین همین مشکل رو با پیرکس هایی که تو فر هم میزارم دارم.اما ی تجربه خوب پیدا کردم من روز 11 فروردین از سفر برگشتم تو راه بودم که بهم زنگ زدن وگفتن اومدم سمت ما مسافرت و ی سر هم به ما میزنن...مهمونای خیلی عزیزی بودن دلم میخواست خیلی خوب پذیرایی بشن...4صبح رسیدیم خونه ...تا 7 ونیم خوابیدم بعدش بدو بدو رفتم بازار ماهی و ماهی خریدم میوه اینام هیچی خونه نداشتیم تا ساعت 9 همه رو خریدم و اومدم خونه میوه ها رو شستم میزو دستمال کشیدم و چیدم بعدش دسشوی و حمام رو شستم قبل عید تمیز کرده بودم اما خاک اومده بود...دسر کارامل درس کردم اماده برنج رو ساعت 12دم کردم ماهی رو هم شستم تا ابش بره مواد توی شکمش رو حاضر کردم تو این بین هم تلاش میکردم شوهرم رو بیدار کنم تا ی کم کمکم کنه اما حتی جارو برقی هم نتونست بیدارش کنه.خودم جارو وطی کشیدم.ماهی رو تو فر گذاشتم و طی کشیدم با اینکه خیلی مهمونی مهمی بود و هول هولکی اما اصلا وقت کم نیاوردم حتی سالاد و سس رو هم همون موقع که مهمونا رسیدن با اعتماد به نفس رو اپن داشتم درس میکردم...شام رو هم با هم درس کردیم احساسم این بود که چون استرس نداشتم کارام خوب پیش رفت همش به خودم میگفتم اووووه تا ساعت 2 کلی وقت داری میرسی...درصورتیکه من مهونی داشتم که از یک هفته قبل میدونستم اما بازم وقت کم میاوردم چون استرس داشتم مغزم کار نمیکرد ..به نظرم اگه میخواین مهمونیتون به خوبی برگزار بشه واز پس برنامه هاتون بر بیاین تا میتونین استرس رو از خودتون دور کنین...من انقدر اروم بودم که فکر میکردم حتما ی چیزیم شده و ی جای کار ایراد داره خودم باورم نمیشد که ارومم...مهمونام شام و صبحانه فردا رو هم موندن تنها دلشورم این بود که رو بالشیی ها رو نکشیدم روشون که خدا رو شکر تا مهمونا مشغول تنقلات بودن اون رو هم انجام دادم
    طپش بر این گرفتگی گذر مگر نمیکند؟!

seemorgh363 آواتار ها
    میزان امتیاز
    37
    پسند شده
    1299
    پسند کرده
    172

سلام آیدای عزیزم منم مشکل لک روی ظرف هامو داشتم اما یک سالی هست دستمال نانو گرفتم عالیییه قبل از چیدن تو کابینت پاکشون میکنم مهمون داشته باشم راحتممممممممممممممممممممم
    گرونم نیست من 6000خریدم یک ساله دارمش بدون هیچ شوینده ای

مدیر انجمن
    Negara آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    6
    میزان امتیاز
    62
    پسند شده
    8137
    پسند کرده
    7504

آیدا جان من مشکلم بیشتر در مورد مهمونی هست که از قبل دعوت می شه. در مورد مهمونهایی که تصادفا و از یک روز قبل دعوت می شن معمولا کلا راحت تر می گیرم چه در تمیز کاری چه در غذا اما مهمونهایی رو که از یک هفته قبل دعوت می کنم خیلی برام سخته و خسته می شم چون هی برای خودم رودربایستی ها و سنگ تموم گذاشتن های جدید ایجاد می کنم و حسابی وسواسی می شم حتی برای خانواده ام که از چند روز قبل تا چند روز بعدش از خستگی و بدن درد دارم می میرم.

توی عید یک روز پیش اومد که زنگ زدیم و مادرشوهرم رو برای شام فرداش دعوت کردیم. (خیلی کم خونه مون میاد و همیشه می گه شما بیاین) چهارشنبه شب برای شام پنجشنبه دعوتش کردیم. جزییاتی رو که از برنامه ام حذف کردم برای صرفه جویی در وقت می نویسم که شما و دوستان ببینم نظرتون چیه.

نکته کلیدی برام در انتخاب منو بود که سعی کردم چیزایی باشه که اکثر موادشو داشته باشم و در ضمن وقت و انرژی کمی بگیره چون خونه هم خیلی کثیف بود و کارگرم شهرستان بود...من چهارشنبه شب فقط دسر درست کردم. دسرم رو پان انتخاب کردم که خیلی راحت باشه و برگردوندن و تزیین خاصی نخواد. حتی در ظرفهای تک نفره درست کردم که مجبور نشم بگردم دنبال ظرف بزرگ مناسب.

فردا صبحش دیر پاشدم (چون عید بود و تنبلی حاکم بود) اول خورش قیمه رو گذاشتم تو زودپز و دست به کار درست کردن تست کاپ شدم که توش می خواستم مرغ مکزیکی بریزم. . همسرم رو فرستادم دنبال خرید میوه و لوازم سالاد و کنسرو سبزیجات. در طول مدتی که اون نبود همه جا رو مرتب و گردگیری کردم که پوستم کنده شد و دستشویی ها رو شستم.

بعد که همسرم اومد مشغول مرغ مکزیکی شدمو همسرم رو فرستادم جارو و تی کل خونه... برای راحتی کار قارچ رو حذف کردم که شستن و خشک شدن و سرخ کردن نخواد و مرغ رو در عرض بیست دقیقه آماده کردم. برنج رو ابکش کردم و ته دیگ سیب زمینی و ماست چیدم توی قابلمه و روی پان رو شکلات شیو کردم. زعفرون درست کردم. میوه ها رو شستم و گذاشتم خشک بشه و شیرینی ها رو از فریزر در آوردم.

بعد همسرم رو فرستادم دوش بگیره و خودم نشستم آرایش کردم و لباس پوشیدم. برای راحتی کارم از دوش خودم صرف نظر کردم و موهامو جمع کردم. بعد همسرم رو فرستادم دنبال مادرش و چای رو گذاشتم و برنج رو دم کردم. میوه و شیرینی رو چیدم.

نرسیدم سالاد رو قبلش درست کنم در ضمن سالادم رو برای سهولت کار شیرازی انتخاب کردم که کاهو شستن و خشک شدن نخواد. اونم روی کانتر اوپن در طول مهمونی درست کردم. شام رو زود دادم که زود راحت شم. برای روی قیمه راه راحت رو انتخاب کردم و چیپس خلالی ریختم.

بیست دقیقه قبل از شام کم کم تست کاپ ها رو آوردم و جلوی مهمونم توشونو پر کردم. و زیر خورش رو روشن کردم که گرم شه. پنج دقیقه قبل روغن رو داغ کردم و کنار گذاشتم برای روی پلو.

به نسبت مهمونی های مفصل راحت بود ولی واقعا خسته شدم و یکساعت آخر برام عذاب بود و لحظه شماری می کردم مهمونی تموم شه. من همیشه روی سرو دسر سر میز حساسم ولی این دفعه گذاشتم نیم ساعت بعد از شام روی مبل سرو کردم.
    ولی در مهمونی های مفصللللل از یک کدوم این جزییات نمی گذرم متاسفانه.
    چی نپوشیم؟

chi-napooshim.com

aydaa آواتار ها
    میزان امتیاز
    171
    پسند شده
    3202
    پسند کرده
    12083

نگار کاملا باهات موافقم منم واسه مهمونی هایی که از قبل میدونم خیلی اذیت میشم...میخوام حتما دو نوع غذا داشته باشم مخلفات سفره کامل باشه دسر و کیک هم حتما باشه...البته چند دفعه اس که کیک هام رو ی روز قبل درس میکنم خیلی راحت تر شدم...***** جون دستمال نانو دارم وقتی ظرفا خشک شد با دستمال پاکشون کنم؟اگه اینطور باشه که دیگه انقدر اذیت نشم عالیه....
    طپش بر این گرفتگی گذر مگر نمیکند؟!

seemorgh363 آواتار ها
    میزان امتیاز
    37
    پسند شده
    1299
    پسند کرده
    172

سلام بعد از خشک شدن ظرفا دستمالو مرطوب میکنم لکه ها کاملا پاک میشه حتی قاشق چنگالارم دستمال میکشم یه کم خسته کنندس ولی برای مهمونی بعدی خیلالت راحته ظرفا بدون لکه ان

صفحه 59 از 86 نخستنخست ... 495657585960616269 ... آخرینآخرین