نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree439Likes

موضوع: چگونه يك مهماني ترتيب دهيم

نمایش نتایج: از 457 به 464 از 686
صفحه 58 از 86 نخستنخست ... 485556575859606168 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    10
    پسند کرده
    0

Re: چگونه يك مهماني ترتيب دهيم

راستی من استکانم ندارم . فقط فنجون دارم . کلا من چقدر ظرفو ظروف دارمااااااااااااااااا چشم نخورم
    چرا اینقدر جدی !!!!!!!!!!!!!!!!
    یکم خنده و شوخ طبعیم چاشنیش کنیم .

مرکوری آواتار ها
    میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    959
    پسند کرده
    716

نقل قول نوشته اصلی توسط بهارک زیبا
    مرکوری جون مرسی از جوابت . من نارسیس نبیدم . من بهارکم دوستم
    خوووو من کلا 12 تا پیش دستی دارم . و یه 6 تای دیگم دارم که شکلشون متفاوته . بعد اینکه من فقط کاسه واسه آجیل و یه دونه پیش دستی میارم . به روی خودمم نمیارم و فکر میکنم به همین رویه ادامه بدم چون ظرفام کمه . البته وقتی کثیف میشن میشورم و یه پیش دستی دیگه میارم . تا حالا خوشبختانه مهمونا همزمان با هم پیش دستیشونو کثیف نکردن وگرنه من بیچاره میشدم .
    یه سوال دیگه نوشیدنی گرم که اول سرو میکنی . تی بگو و... رو تو چه جور ظرفی باید بزاریم ؟؟؟ و تعدادش چجوری باید باشه ؟؟
    یه سوال دیگه وقتی قهوه سرو میکنی . شیر داغم میاری ؟ چجوری سرو میکنی ؟
    ببخشید بهارک جون من دیشب مهمونی داشتم و بعد از تمیزکاری و مرتب کردن خونه تازه ساعت 3 خوابالو اومدم مامی سایت . الان متوجه اشتباهم شدم پست رو ویرایش کردم
    عزیزم من به تعداد مهمونا دو سه تا دونه هم بیشتر از هر کدوم توی ظرف می ذارم. مثلاً اگه 6 تا مهمون دارم 10 تا چای معمولی، 10 تا چای سبز، 10 تا نسکافه، 10 تا هات چاکلت و 10 تا دمنوش می ذارم. فنجون اضافه هم دم دست می ذارم که اگه مهمونا خواستن بازم براشون آبجوش بریزم. به خاطر فرمی که تی بگ ها دارن چیدنشون توی ظرف های زاویه دار یعنی مربع یا مستطیل راحت تره. کلاً توی هر ظرفی که فکر می کنی خوشگل می شه می تونی بچینیشون مثلاً یه شکلات خوری یا یه سینی بلور یا چینی کوچیک.
    من توی این ظرف های پیرکس مستطیلی خیلی کوچولو می چینمشون، یکی برای چای و چای سبز و دمنوش یکی دیگه هم برای کافی میکس و هات چاکلت. در کنار اینا یه ظرف شکر، یه ظرف کافی میت و قند هم میارم که معمولاً به جز قند بقیه استفاده نمی شن.
    من قهوه رو تلخ وسیاه درست می کنم و یه کم سرخالی توی فنجون ها می ریزم میارم سر میز. روی سرویس های چینی ظرف های مخصوص شیر هست که شبیه ظرف سسه. شیر رو توی ماکروفر یا روی گاز گرم می کنم و توی اونا می ریزم و میارم سر میز. توی یه ظرف دیگه هم شکر. وقتی عجله دارم هم نسکافه رو دقیقاً به همین سبک درست می کنم و با شکر و کافی میت میارم سر میز. اما شیر داغ یه کم کثیف کاری داره و من خیلی وقتا با همون قهوه فرانسه هم فقط کافی میت میارم اما به مهمونا می گم اگه تمایل داشته باشن شیر داغ هم هست.

narsis70 آواتار ها
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    74
    پسند کرده
    33

مرکوری جون خیلی خوب همه چیو توضیح دادین شما با بهارک جون همینطور ادامه بدین ما استفاده کنیم از پستای شما
    ای کاش که یک دانه تسبیح تو بودم / تا دست کشی بر سر سودازده من
    ( یا صاحب الزمان)

مدیر انجمن
    Negara آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    6
    میزان امتیاز
    62
    پسند شده
    8135
    پسند کرده
    7504

نقل قول نوشته اصلی توسط بهارک زیبا
    نگارا جان آفرین . واقعا خیلی خوبه که دوستاتون با اینکه سه هفته یه بار میان خونت بازم شمع روشن میکنی . من اگه قرار باشه دوستام سه هفته یه بار بیان خونم از شمع روشن کردن فاکتور میگیرم . ولی عود روشن میکنم . این دیگه کار هر روزمه . اینقدر که گاهی خونه پر دود میشه . خیلی دوست دارم بوشو .
    من خودم واسه مهمونیام خیلی تاکید دارم رو شمع و عود ولی اگه قرار باشه دوستام زود به زود بیان خونم ، روشن نمیکنم . خانوادمم که دعوت میکنم گاهی روشن میکنم و گاهی نه .
    حالا یه سوال شما همیشه وقتی دوستات بیان گزینه شمعو داری ؟؟؟؟ دیزاینشم تغییر میدی یا نه ؟؟؟

سلام عزیزم
    بله من هر وقت مهمون غیر سر زده داشته باشم و شب باشه شمع روشن می کنم. چه دوست چه خانواده...دیزاینشو نه زیاد عوض نمی کنم. شمعدونام همه وارمریه و راحت پر و خالی می شه. فقط ممکنه جا به جاشون کنم. به هر حال حتما 5-6 تا شمع تو پذیرایی گوشه های مختلف روشنه.
    مامان الهه 91 این نوشته را پسندیده.
    چی نپوشیم؟

chi-napooshim.com

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    3
    پسند کرده
    0

دوستان سلام-اگه35 نفر مهمون از طرف خانواده همسر داشته باشین -و صد البته اشپز خونه کوچیک-جهت سرو از ظروف یکبار مصرف استفاده میکنید-وعلت دیگه که این فکر به ذهنم خطور کرد اینکه *مهمونا حداقل ای یک شبرو به زحمت نیوفتن- متاسفانه علی رغم میل باطنی مهمانها اصرار به شستن ظرف خواهند داشت-مرسی

مدیر انجمن
    Negara آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    6
    میزان امتیاز
    62
    پسند شده
    8135
    پسند کرده
    7504

نقل قول نوشته اصلی توسط خرچنگ
    دوستان سلام-اگه35 نفر مهمون از طرف خانواده همسر داشته باشین -و صد البته اشپز خونه کوچیک-جهت سرو از ظروف یکبار مصرف استفاده میکنید-وعلت دیگه که این فکر به ذهنم خطور کرد اینکه *مهمونا حداقل ای یک شبرو به زحمت نیوفتن- متاسفانه علی رغم میل باطنی مهمانها اصرار به شستن ظرف خواهند داشت-مرسی

خرچنگ جان بستگی داره. اگر همه مهمونا قبلا حداقل یک بار خونه تون اومده اند و درست و حسابی پذیرایی شده اند اشکالی نداره. اما بشقاب غذاخوری و قاشق و چنگال رو از یک مارک عالی بخرید که خیلی سفت باشه.
    چی نپوشیم؟

chi-napooshim.com

MARYAM.E آواتار ها
    میزان امتیاز
    127
    پسند شده
    5330
    پسند کرده
    4197

نقل قول نوشته اصلی توسط Negara
    سلام دوستانه
    یادتونه تو این پست
    http://mamisite.com/forum/post1549071.html#p1549071
    در مورد دوره ما گفتم؟
    خوب دیروز نوبت من بود. ...
    نگارا جون ممنون ایده خوب و جالبیه. با این روش همه زحمتها گردن میزبان نمی افته و همه زحمت می کشن و متقابلاً هم از مهمونی و دور هم بودن لذت می برن و خرجش هم کمتره و برای افرادی که مثل ما شاغل هستن و وقت زیادی نمی نونن واسه پخت و پز مهمونی و بشور بساب قبل و بعدش بذارن خیلی مناسبه. راستش منم چند بار خواستم به دوستام پیشنهاد بدم یه همچین دوره ای بذاریم و حداقل ماهی یه بار با هم باشیم و بگو بخند راه بندازیم ولی یه سئوال؟ اگه قرار باشه دوستام واسه شام بیان خونه مون پس همسرمو چیکار کنم؟ بگم شب دیر بیاد خونه؟ کجا بفرستمش بره؟ شما چیکار می کنید؟ من کارمندم و هر روز ساعت 3.5 می رسم خونه و همسرم معمولاً ساعت 7-6 میاد خونه. نمی دونم چیکار کنم ؟ نمی خوام به خاطر مهمونی دوره دوستانه همسرم اذیت بشه.
    به کسی اعتماد کن که بتواند اندوه پنهان شده در لبخندت،عشق پنهان شده در عصبانیتت و معنای حقیقی سکوتت را تشخیص دهد.

مدیر انجمن
    Negara آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    6
    میزان امتیاز
    62
    پسند شده
    8135
    پسند کرده
    7504

نقل قول نوشته اصلی توسط MARYAM.E
    نقل قول نوشته اصلی توسط Negara
    سلام دوستانه
    یادتونه تو این پست
    http://mamisite.com/forum/post1549071.html#p1549071
    در مورد دوره ما گفتم؟
    خوب دیروز نوبت من بود. ...
    نگارا جون ممنون ایده خوب و جالبیه. با این روش همه زحمتها گردن میزبان نمی افته و همه زحمت می کشن و متقابلاً هم از مهمونی و دور هم بودن لذت می برن و خرجش هم کمتره و برای افرادی که مثل ما شاغل هستن و وقت زیادی نمی نونن واسه پخت و پز مهمونی و بشور بساب قبل و بعدش بذارن خیلی مناسبه. راستش منم چند بار خواستم به دوستام پیشنهاد بدم یه همچین دوره ای بذاریم و حداقل ماهی یه بار با هم باشیم و بگو بخند راه بندازیم ولی یه سئوال؟ اگه قرار باشه دوستام واسه شام بیان خونه مون پس همسرمو چیکار کنم؟ بگم شب دیر بیاد خونه؟ کجا بفرستمش بره؟ شما چیکار می کنید؟ من کارمندم و هر روز ساعت 3.5 می رسم خونه و همسرم معمولاً ساعت 7-6 میاد خونه. نمی دونم چیکار کنم ؟ نمی خوام به خاطر مهمونی دوره دوستانه همسرم اذیت بشه.

مریم جان من و همسرم اصولا از اول ازدواجمون یک قرار ثابت داریم که یک شب در هفته هر کدوم تا نصفه شب با دوستهامون قرار می ذاریم. همسرم هر هفته اون روز با چند تا از دوستاش جمع می شن و گیم بازی می کنن و... و من هم با دوستهام قرار کافی شاپ می ذارم یا این دوره رو دارم. هر دو شام رو با دوستهامون هستیم. . ما خیلی از این قرار راضی هستیم. البته ممکنه برای همه مناسب نباشه ولی شاید یک برنامه ثابت بتونید با همسرتون بچینید که بره پیش دوستهاش یا بره از این باشگاهها که تا نصفه شب بازن. اینم بگم ما این قرار رو قبل از اینکه دوره داشته باشیم گذاشتیم. من اون موقعها که برنامه کافی شاپ و دوره نداشتم می رفتم آخر شب هایپر استار تا 12 یا خونه فیلم می دیدم و شام از بیرون می گرفتم و خلاصه برنامه فان تنهایی داشتم بدون مسئولیت شام و... خیلی برام استراحت خوبی بود. ما هرشب حدود 9:30 تا 10 شب از سر کار بر می گردیم و صبح دیر می ریم. اینه که این برنامه برامون مشکل ساعت خواب ایجاد نمی کنه.
    چی نپوشیم؟

chi-napooshim.com

صفحه 58 از 86 نخستنخست ... 485556575859606168 ... آخرینآخرین
  • بانک بند ناف