نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree439Likes

موضوع: چگونه يك مهماني ترتيب دهيم

نمایش نتایج: از 449 به 456 از 686
صفحه 57 از 86 نخستنخست ... 475455565758596067 ... آخرینآخرین
    مدیر انجمن
    Negara آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    6
    میزان امتیاز
    62
    پسند شده
    8134
    پسند کرده
    7504

Re: چگونه يك مهماني ترتيب دهيم

نقل قول نوشته اصلی توسط narsis70
    نمیدونم چرا دکمه تشکرم کار نمیکنه ، ممنونم
    ولی من منظورم مهمونی شام نبود ، مهمونی که توش خبری از شام نیست
    منظورم اینه که اول چای ، بعد میوه ، اجیل یا چیز دیگه؟ ترتیب خاصی داره یا نه ؟ مثلا مهمه که اول چی ببریم یا نه ؟
    بعدشم میشه از ظروف پذیرایی بیشتر بگین ؟ چه ظرفی واسه چه چیزی مناسبتره؟
    ببخشین خیییییلی حرف زدم

نارسیس جان نمی دونم منظورتون چه ساعتی از شبانه روز هست که شام نباشه اما اگر فرضا بعد از شام باشه ، مهمون 9-9:30 میاد. من اول حتما چای میارم و شیرینی و شکلات رو می گیرم (یا اگه تابستون باشه فالوده طالبی مثلا بعد دیگه شیرینی رو دیر تر می گیرم) اگر عید باشه یا آجیلی در کار باشه آجیل رو بعد از چای و شیرینی توی کاسه می ریزم و جلوی هر کس می گذارم. میوه هم از اول تو ظرف بزرگ روی میزه اما سه ربع یک ساعت بعد از اومدن مهمونا میوه رو تو بشقاب می ذارم و می دم همسرم جلوی همه به ترتیب بگذاره. یک ساعت تا یک ساعت و نیم دیگه دوباره چایی.
    برای میوه خیلی ظرفها می شه مصرف کرد. من تخت می ذارم . خیلیا ظرف گود یا حتی سبد یا کاسه های بزرگ چوبی. اگر انگور باشه من دوست دارم انگور رو جدا روی برگ مو بچینم توی آجیل خوری پایه دار که از کناراش بریزه پایین. آجیل به نظر من ظرف کریستال و ترجیحا پایه دار.
    چی نپوشیم؟

chi-napooshim.com

2. بانک بند ناف
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت
    narsis70 آواتار ها
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    74
    پسند کرده
    33

نقل قول نوشته اصلی توسط Negara
    نمیدونم چرا دکمه تشکرم کار نمیکنه ، ممنونم
    ولی من منظورم مهمونی شام نبود ، مهمونی که توش خبری از شام نیست
    منظورم اینه که اول چای ، بعد میوه ، اجیل یا چیز دیگه؟ ترتیب خاصی داره یا نه ؟ مثلا مهمه که اول چی ببریم یا نه ؟
    بعدشم میشه از ظروف پذیرایی بیشتر بگین ؟ چه ظرفی واسه چه چیزی مناسبتره؟
    ببخشین خیییییلی حرف زدم

نارسیس جان نمی دونم منظورتون چه ساعتی از شبانه روز هست که شام نباشه اما اگر فرضا بعد از شام باشه ، مهمون 9-9:30 میاد. من اول حتما چای میارم و شیرینی و شکلات رو می گیرم (یا اگه تابستون باشه فالوده طالبی مثلا بعد دیگه شیرینی رو دیر تر می گیرم) اگر عید باشه یا آجیلی در کار باشه آجیل رو بعد از چای و شیرینی توی کاسه می ریزم و جلوی هر کس می گذارم. میوه هم از اول تو ظرف بزرگ روی میزه اما سه ربع یک ساعت بعد از اومدن مهمونا میوه رو تو بشقاب می ذارم و می دم همسرم جلوی همه به ترتیب بگذاره. یک ساعت تا یک ساعت و نیم دیگه دوباره چایی.
    برای میوه خیلی ظرفها می شه مصرف کرد. من تخت می ذارم . خیلیا ظرف گود یا حتی سبد یا کاسه های بزرگ چوبی. اگر انگور باشه من دوست دارم انگور رو جدا روی برگ مو بچینم توی آجیل خوری پایه دار که از کناراش بریزه پایین. آجیل به نظر من ظرف کریستال و ترجیحا پایه دار.
    مرسی نگارا جون دقیقا منظورم همین بود
    ای کاش که یک دانه تسبیح تو بودم / تا دست کشی بر سر سودازده من
    ( یا صاحب الزمان)

مرکوری آواتار ها
    میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    959
    پسند کرده
    716

سلام خانوما
    وقتی کسی میاد خونتون واسه شب نشینی اول چی میبرین بعد چی ؟ یعنی ترتیب پذیراییتون چه جوریه؟
    سلام نارسیس جون. من توی مهمونی عصر و مهمونی بعد از شام خیلی سابقه دارم. من این نوع مهمونی ها رو هم معمولاً مفصل برگزار می کنم طوری که بیشتر فامیل ها و قتی بعد از شام می خوان بیان خونه ما قبلش شام نمی خورن!
    نوع پذیرایی مهمونی های عصر و یا بعد از شام خیلی انعطاف پذیره و خیلی چیزها رو با توجه به فصل می تونی توش جا بدی.
    من بدو ورود مهمونا اگه تابستون باشه یه نوشیدنی خوشامد گویی خنک مثل لیموناد، موخیتو یا شربت میارم، توی زمستون هم چای یا نسکافه. اگه مهمونا غریبه تر باشن یا سلیقه شون رو ندونم یا بخوام خیلی تحویلشون بگیرم معمولاً نوع پذیرایی نوشیدنی گرم من به این صورته که آب جوش رو توی یه قوری شیک یا یه ظرف وارمر دار+ سرویس چایخوری میارم روی میز. توی چند تا ظرف هم انواع تی بگ، کافی میکس، هات چاکلت و ... می ذارم.
    در حین نوشیدنی اول خودم هم پیش مهمونا می شینم و گپ می زنم.
    من چون آماده کردن کیک و شیرینیجات و دسر رو بیشتر از آشپزی دوست دارم همیشه توی مهمونی های اینجوری چند مدل شیرینی و کیک و دسر سرو می کنم.
    معمولاً چیز کیک، یه نوع کیک ساده و یه دسر تک نفره مثل پان، تیرامیسو یا در فصل گرم کیک بستنی همیشه جزو پذیراییم هست.
    بعد از شیرینیجات معمولاً یه چای سنتی میارم، بعدش میوه و بعدش تنقلات مثل میوه خشک و آجیل.
    در مورد ظرف هم من کلاً به ظرف پذیرایی خیلی اهمیت می دم برای همین برای هر کدوم از این ها جدا پیش دستی میارم. نوشیدنی گرم اول رو توی فنجون سرو می کنم و چای دوم رو توی استکان. کیک و دسر رو با تزئین روی میز میارم و اگه نیاز باشه خودم برای مهمونا توی ظرفشون سرو می کنم (مثل چیز کیک)
    در کل اینجور مهمونی ها خیلی از شام راحت تره و می تونی وقت بیشتری با مهمونا بگذرونی و در عین حال امکان هنر نمایی هم زیاده.
    هاریکا و مامان الهه 91 این نوشته را پسندیده.

مدیر انجمن
    Negara آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    6
    میزان امتیاز
    62
    پسند شده
    8134
    پسند کرده
    7504

سلام دوستانه
    یادتونه تو این پست
    http://mamisite.com/forum/post1549071.html#p1549071
    در مورد دوره ما گفتم؟
    خوب دیروز نوبت من بود. همون طور که گفتم میزبان فقط خونه اش رو تمیز می کنه و تنقلات می گذاره. من براونی هم روز قبل درست کردم. برای پذیرایی میوه گرفتم و چیپس و کرانچی و پاپ کورن. کلا هزینه ام شد 25 تومن که تازه بیشتر میوه و شیرینی موند برای خودم ، شام هم با مهمونا دونوع خوردیم و برای امشب ماهم دو نوع شام موند.
    من از حدود ظهر بعد از تزیین براونی هام ، شروع به مرتب کردن خونه و بعد گردگیری کردم. بعدش جارو و تی زدم و تا زمین خشک بشه رفتم حمام. تمیز کاری حدود 3 -4ساعت طول کشید که به خودم دوتا استراحت 20 دقیقه ای هم دادم. وقتی اومدم رفتم توی آشپزخونه و ظرفها رو آماده کردم و میوه شستم و تنقلات رو توی ظرف گذاشتم. موهامو خشک کردم و درست کردم و آرایش کردم و لباس پوشیدم. همین قضیه اینکه پخت و پز نداشتم خوبیش این بود که با وجود خستگی یک ساعت وقت زیاد آوردم و کمی دراز کشیدم و استراحت کردم و لاک هام که لب پر شده بود موقع تمیز کردن، درست کردم. یک ساعت مونده به اومدن مهمونا توی خونه عود روشن کردم و نیم ساعت مونده چای رو گذاشتم و شمع ها رو روشن کردم.
    دوتا تفاوت بسیار بزرگ که این نوع مهمونی با مهمونی شام داره این بود:
    اول اینکه : کلا خیلی خسته شدم از تمیز کاری ولی واقعا قابل مقایسه با مهمونی پخت و پز دار نبود میزان خستگی ام. من وقتی مهمون شام دارم از قبل از اینکه بیان دیگه سر تا پام درد می کنه و پشت گردنم تیر می کشه و اصلا نمی تونم وایسم و نمی دونم چه جوری خوش اخلاق باشم.
    ثانیا : توی مهمونی ریلکس بودم و هیچ کاری نداشتم و لازم نبود به غذا رسیدگی کنم و اصلا نرفتم توی آشپزخونه و همه اش نشسته بودم و بگو بخند می کردم. فقط یک ربع مونده به موقع خوردن شام ، غذاها رو گذاشتیم توی مایکرو.
    راستی غذاها هم چاینیز و چیکن استروگانف بود.

متاسفانه دو هفته بعد از اون مدل مهمونیا دارم!
    چی نپوشیم؟

chi-napooshim.com

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    10
    پسند کرده
    0

مرکوری جان خیلی خوشم اومد . چقدر کدبانوی با سلیقه ای هستی . خیلی چیز ازت یاد گرفتم . فقط چندتا سوال داشتم :
    یکی اینکه چرا چایی اولو تو فنجون میاری و چایی دومو تو استکان ؟؟؟؟
    دوم اینکه شما برای خوردن هر چیزی یه ظرف مخصوص میاری بعد کلا چندتا پیش دستی برای هر نفر لازمت میشه ؟؟
    یه سوال دیگمم اینه که من تاحالا مهمونی عصرونه و یا بعد شام نداشتم . ولی همیشه تو مهمونیام همه چیو روی میز میچینم . از پیش دستی بگیر تا تنقلاتو میوه و... شما اینکارو نمیکنی ؟؟؟؟؟ اگه اینکارو نمیکنی سختت نیست که بعد از اومدن مهمونا بیاری سر میز ؟؟؟؟؟؟؟
    چرا اینقدر جدی !!!!!!!!!!!!!!!!
    یکم خنده و شوخ طبعیم چاشنیش کنیم .

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    10
    پسند کرده
    0

نگارا جان آفرین . واقعا خیلی خوبه که دوستاتون با اینکه سه هفته یه بار میان خونت بازم شمع روشن میکنی . من اگه قرار باشه دوستام سه هفته یه بار بیان خونم از شمع روشن کردن فاکتور میگیرم . ولی عود روشن میکنم . این دیگه کار هر روزمه . اینقدر که گاهی خونه پر دود میشه . خیلی دوست دارم بوشو .
    من خودم واسه مهمونیام خیلی تاکید دارم رو شمع و عود ولی اگه قرار باشه دوستام زود به زود بیان خونم ، روشن نمیکنم . خانوادمم که دعوت میکنم گاهی روشن میکنم و گاهی نه .
    حالا یه سوال شما همیشه وقتی دوستات بیان گزینه شمعو داری ؟؟؟؟ دیزاینشم تغییر میدی یا نه ؟؟؟

مرکوری آواتار ها
    میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    959
    پسند کرده
    716

بهارک جون نظر لطفته عزیزم من در مقایسه با دوستان گل و با سلیقه مامی سایتی از جمله خود شما هیچ چیزی بلد نیستم.
    عزیزم نوشیدنی اول رو به اون خاطر توی فنجون میارم که چند مدل هست. یعنی تی بگ و نسکافه و ... که به جز چای ، استکان برای بقیه مناسب نیست. از طرف دیگه همونطور که گفتم من ظروف پذیرایی رو خیلی دوست دارم و به خاطر همین برای تنوع هم که شده یه بار فنجون و یه بار استکان میارم. اون روشی که گفتم یعنی گذاشتن میکس نوشیدنی های آماده مختلف کنار آب جوش به جز شیک بودن برای مهمونی های شلوغ خیلی هم پذیرایی رو آسون می کنه. من فقط توی مهمونی های خلوت قهوه سرو می کنم و توی مهمونی های شلوغ به همون کافی میکس های تک نفره اکتفا می کنم چون ذائقه ی آدما متفاوته و آوردن ظرف شیر و کافی میت و شکر روی میز وقتی جمعیت زیاده مشکله.
    در مورد ظروف پذیرایی من همیشه قبلش فکر می کنم چه چیزی رو چه موقع و توی چه ظرفی برای مهونا بیارم. برای همین همیشه از قبل تمام ظروف رو بیرون میارم و روی میز ناهارخوری یا کانتر اوپن یا روی کابینت قرار می دم. مثلاً پیش دستی برای میوه، پیش دستی کوچیک شیرینی خوری، فنجون، کاسه و خلاصه هر چیزی حتی قاشق چایخوری. بعد به ترتیب ِ پذیرایی میارم روی میز جلو مبلی و عسلی ها. و بعدش هم ظرفای استفاده شده رو جمع می کنم و سری بعد ...
    اینجوری وقتی مثلاً 6 تا مهمون دارم بین 18 تا 24 تا پیش دستی مصرف می شه. ولی خب مثل ظرف غذاخوری چرب نیستن که. همه شون رو میزارم توی سینک و بعد از رفتن مهمونا می ذارم توی ماشین و یا خودم می شورم.
    اما اگه دوست داری زیاد ظرف کثیف نشه هم می تونی همون پیش دستی ها رو به فواصل مختلف خالی کنی و با دستمال مرطوب تمیز کنی و دوباره بیاری سر میز. یا کلاً از 2 سری پیش دستی استفاده کنی یکی برای میوه و یکی برای شیرینی و تنقلات.
    در مورد چیدن روی میز هم من نهایتاً بعضی وسایل پذیرایی (منظورم خوراکی هاست)رو روی میز ناهار خوری یا روی اوپن کنار ظروف می ذارم. مثلاً تنقلات و میوه. بقیه چیزها توی آشپزخونه و توی یخچال هستن. همه چیز رو با هم نمیارم چون هم جلوی دست مهمون شلوغ می شه هم زیاد هیجان انگیز نیست.
    اینجوری همیشه چند تا سورپرایز برای مهمون دارم. می رم توی آشپزخونه و با یه ظرف چیز کیک یا شارلوت میام بیرون در حالیکه انتظارش رو ندارن.
    اما وقتی مهمونا خیلی خیلی خودمونی هستن چند تا چیزو میارم روی میز و می شینیم دور هم حرف می زنیم و زیاد هم در قید و بند تشریفات نیستیم.
    کلاً نوع پذیرایی خیلی خیلی بستگی به نوع مهمون داره ولی استراتژی کلی من در مورد مهمونی دادن اینه که تعداد مهمونی ها کم باشه اما کیفیتشون بالا باشه و حسابی مهمون تحویل گرفته بشه.
    مامان الهه 91 این نوشته را پسندیده.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    10
    پسند کرده
    0

مرکوری جون مرسی از جوابت . من نارسیس نبیدم . من بهارکم دوستم
    خوووو من کلا 12 تا پیش دستی دارم . و یه 6 تای دیگم دارم که شکلشون متفاوته . بعد اینکه من فقط کاسه واسه آجیل و یه دونه پیش دستی میارم . به روی خودمم نمیارم و فکر میکنم به همین رویه ادامه بدم چون ظرفام کمه . البته وقتی کثیف میشن میشورم و یه پیش دستی دیگه میارم . تا حالا خوشبختانه مهمونا همزمان با هم پیش دستیشونو کثیف نکردن وگرنه من بیچاره میشدم .
    یه سوال دیگه نوشیدنی گرم که اول سرو میکنی . تی بگو و... رو تو چه جور ظرفی باید بزاریم ؟؟؟ و تعدادش چجوری باید باشه ؟؟
    یه سوال دیگه وقتی قهوه سرو میکنی . شیر داغم میاری ؟ چجوری سرو میکنی ؟

صفحه 57 از 86 نخستنخست ... 475455565758596067 ... آخرینآخرین