نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree439Likes

موضوع: چگونه يك مهماني ترتيب دهيم

نمایش نتایج: از 441 به 448 از 686
صفحه 56 از 86 نخستنخست ... 465354555657585966 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت
    leyli آواتار ها
    مریم
    میزان امتیاز
    4
    پسند شده
    503
    پسند کرده
    25

Re: چگونه يك مهماني ترتيب دهيم

متینا جون
    مسلما مهمونهات کار درستی نکردند اما شما هم افراط کردی
    ضمنا چون مهمونها سبک اروپایی داشتن بهتر بود غذاهای سبک انتخاب میکردی
    باقالی پلو و مرصع پلو خیلی سنگینه
    شاید اگه خوراک زبان و بیف استراگانف و کیک گوشت ( غذاهای فانتزی تر) درست میکردی هم کمتر خسته میشدی، هم بیشتر استقبال میشد
    ضمنا وقتی برای مهمونی ها خیلی حساسیت داری حتما غذاهای سرد رو توی منو جا بده
    میتونستی دسر و غذای سردو روز قبل بدرستی
    سالاد شب قبل
    غذا رو همون روز
    ضمنا یک نکته ! مهمونی های رسمی رو عموما شب برگزار کن که در طول روز هم فرصت کارهای عقب افتاده رو داشته باشی هم فرصت استراحت. هم اینکه مدت مراسم کوتاهتر میشه
    با اون همه خستگی میتونم تصور کنم چه حالی داشتی
    اتفاقا به نظر من بهتر که همسرت خونه نبود، ممکن بود توی این شرایط که شما سرگرم کار هستی با شوهرت گرم بگیرن و بگو بخند کنن، اون وقت بیشتر حرص میخوردی

narsis70 آواتار ها
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    74
    پسند کرده
    33

سلام خانوما
    وقتی کسی میاد خونتون واسه شب نشینی اول چی میبرین بعد چی ؟ یعنی ترتیب پذیراییتون چه جوریه؟
    ای کاش که یک دانه تسبیح تو بودم / تا دست کشی بر سر سودازده من
    ( یا صاحب الزمان)

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    0
    پسند کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط متینا
    هی چی بگم!من ادم غیر معاشرتی نیستم...ولی خیلیم اهل مهمون بازی نیستم!تااینکه 2هفته پیش دوتااز بچه های سابق دانشگاه رو دیدم که اتفاقا بامنم دوست نیستن و با جناب همسر بیشتر از من دوستن!این دوستان رفته بودن بلژیک واسه ادامه تحصیل...منم دیدمشون و تعارف کردم که بیان خونمون...تااینجاش هیچی!
    من واقعا باهاشون خیلی اشنانیستم وبیشتر به خاطر همسرم دعوتشون کردم. از اونجایی که دقیقازمان امتحانای من بود شوهرم بهشون پیشنهادداد که مهمون ما بریم رستران و عصر بیان خونه ما.اوناهم گفتن که نه!ما تعریف دستپخت متینارو خیلی شنیدیم!(؟)اصن ما میخوایم با دوستمون تنها باشیم!و ماهم قبول کردیم دیگه!خلاصه به خاطر هندونه هایی که گذاشته بودن زیر بغلم پدر خودمو در اوردم.6مدل غذا درست کردم و 3مدل سالاد و 4 مدل دسر!که حداقل بعدش بگن اره ئاقعا دسپختش خوبه.از همه بدترش این بود که میخواستن با دوستشون تنها باشن ومن مجبور شدم همسر بیچارمو بفرستم بیرون.اونم ظهر جمعه.در حالی که در اصل میزبان همسرم بود نه من.
    بااین که کارای تمیز کاری و خرید اصلا به عهده من نیود ولی حدود سه چهارروز کمتر از روزی4-5ساعت خوابیدم.خلاصه اومدن و منم تاحد امکان خوش اخلاق بودم.ولی خب ازیه طرف انقدر نمیشناختمشون که هی باهاشون حرف بزنم.از طرف دیگه هم خسته بودم.اوناهم باهم بیشتر حرف میزدن تامن!بالاخره مهمونی تموم شد و منم یه نفسراحتی کشیدم.دو روز بعدش یکی دیگه از دوستام تعریف میکردکه اون دو نفر میگفتن خیلی خودمو میگرفتم و فقطم یه سری غذاهای دهاتی بلدم بپزم!یه سری دیگه از بچه هام دلگیر شده بودن که چرا مارو دعوت نکردی!
    من اتفاقا بلد نیستم خودمو بگیرم!هیچ وقتم کسی بم همچین چیزی نگفته بود.همه میگن ادم اروم و کم حرفی هستی!
    غذاهاهم دهاتی نبود.حداقل همش نبود.من شوید باقالی با ماهیچه.مرصع پلو. رولت اسفاج.خوراک زبان.پیراشکی.بنیه میگو سالاد لبو سالا کرفس سالاد ماکارونی.پاناکوتا.موس شکلات.پان اسپانیاو شارلوت درستیده بودم.من برای این مهمونی هم هزینه کردم.هم همسرم یه ماموریتو از دست داد و جمعه ظهر از خونه خودش باید میرفت بیرون وهم خودم گند ترین امتحانای عمرمو دادم.حداقل کاری که میتونستن بکنن یه تشکر بود!واقعا خستگی مهمونی به تنم موند.
    از این به بعد تصمیم گرفتم مهمون دعوت نکنم!حداقل تا وقتی که مجبور نباشم.
    ببخشید متیا جون چقدر بی فرهنگ بودن مهمونات..خستگیش تو تن منم موند..کوفتشون بشه.ایکن بد جنسی

مرکوری آواتار ها
    میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    959
    پسند کرده
    716

متینا جون خیلی با خوندن پستت ناراحت شدم. واقعاَ که عجب آدمایی پیدا می شن. خیلی بدم میاد از آدمایی که یه ذره درس می خونن و دو روز می رن خارج بعد فکر می کنن آخر کلاس و تمدن هستن، در حالیکه یه ذره ادب و فرهنگ ندارن.
    می دونم چقدر سخته آدم این همه قدر نشناسی و پر رویی رو تحمل کنه. اما سعی کن بیشتر از این خودتو ناراحت نکنی. اینجور آدما لیاقت معاشرت رو ندارن. امیدوارم این خاطره بد رو زودتر فراموش کنی و توی مهمونی های آینده ت بهت خوش بگذره.

مدیر انجمن
    Negara آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    6
    میزان امتیاز
    62
    پسند شده
    8136
    پسند کرده
    7504

نقل قول نوشته اصلی توسط narsis70
    سلام خانوما
    وقتی کسی میاد خونتون واسه شب نشینی اول چی میبرین بعد چی ؟ یعنی ترتیب پذیراییتون چه جوریه؟

ما معمولا برنامه مون اینه که وقتی مهمون میاد یک ساعت و نیم تا دو ساعت بعد شام رو روی میز میاریم. مهمون شام حدودا بین 8:30 تا 9 میاد و شام رو حدود 10:30 تا 11 میاریم.
    توی این فاصله با چای یا قهوه (من معمولا هر دو رو آماده می کنم و از مهمون می پرسم کدوم رو بریزم) و شیرینی و شکلات ، تنقلات ، آجیل و میوه و انواع نوشیدنی پذیرایی می کنیم.
    بعد از شام و دسر هم معمولا مهمون ها یک ساعتی می شینند و برای منم فرصتی است که غش کنم کنارشون روی مبل و معاشرت بکنم.
    چی نپوشیم؟

chi-napooshim.com

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    9
    پسند کرده
    4

نقل قول نوشته اصلی توسط narsis70
    سلام خانوما
    اگر تابستون باشه یه نوشیدنی خنک و زمستونها یه چای دبش همراه با یه شیرینی کوچولو یا خرما و .... برای بدو ورود خوبه

مهمونهای من معمولا 8:30 میان بعد چای و کمی گپ زدن ساعت 9:30 شام میدم بعد شام هم میوه و دسر و چای و شیرینی دیکه تا 12-1 شب مشغول صحبت و معاشرت میشیم

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    3
    پسند کرده
    71

سلام خانومای عزیز و گل مخصوصا متینای مهمان نواز عزیزم من خودم اخلاقم طوریه که وقتی صاحب خونه این همه زحمت میکشه من خیلی خجالت میکشم سعی میکنم نشون بدم که خیلی ازش ممنونم ولی خوب همه آدما یه جور نیستن همیشه خوبه آدم اعتدال پیشه کنه که نه سیخ بسوزه نه کباب خیلی خودتو ناراحت نکن چون انسانها با هم متفاوتن و با فرهنگهای متفاوت بعضی ها وقتی مهمونی میرن دوست دارن صاحب خونه راحت برخورد کنه خیلی ریخت و پاش نکنه بعضی ها هم خیلی تجملی هستن باید حتما جلوشون در بیای . حالا تشخیص با صاحب خونه است .به نظر من برای دوست باید راحت بود ولی برای فامیل یه کمی رسمی تر مهمانداری کنیم

narsis70 آواتار ها
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    74
    پسند کرده
    33

نمیدونم چرا دکمه تشکرم کار نمیکنه ، ممنونم
    ولی من منظورم مهمونی شام نبود ، مهمونی که توش خبری از شام نیست
    منظورم اینه که اول چای ، بعد میوه ، اجیل یا چیز دیگه؟ ترتیب خاصی داره یا نه ؟ مثلا مهمه که اول چی ببریم یا نه ؟
    بعدشم میشه از ظروف پذیرایی بیشتر بگین ؟ چه ظرفی واسه چه چیزی مناسبتره؟
    ببخشین خیییییلی حرف زدم
    ای کاش که یک دانه تسبیح تو بودم / تا دست کشی بر سر سودازده من
    ( یا صاحب الزمان)

صفحه 56 از 86 نخستنخست ... 465354555657585966 ... آخرینآخرین
  • بانک بند ناف